emda Stad en omgeving De Nederlandse Comedie met „De Vuurproef" Alkmaarse schooljeugd boog zich over examenopgaven Wonderen worden verricht met latjes en ijzer draad Stationschef VERMAAS werd vanmorgen gehuldigd Indrukwekkend toneelgebeuren Glansrol van Han Bentz van den Berg Rol met karakter Tunnel 1 meter breder BURGERLIJKE STAND Kanaalkade een week afgesloten Twee blinden kunnen een hond krijgen Steuntrekker kroop door het loket: 1 maand.... Veilig Verkeer nu theorie straks in de practijk Tentoonstelling belooft ietk bijzonders te worden HBS-ers naar legerdag MODE-FLITSEN VROOM&DRE EtSn AWJST Veertig jaar bij NS Humor bij het werk en begrip vooir personeel Verpleegde stal geld en goederen Nederlands Trio voor de kamermuziekvereniging DINSDAG 9 MAART 1954 Vooral nadat Paus Innocentius de Achtste in het jaar 1484 een bul uit vaardigde, waarin hij de stelselmatige vervolging der heksen (vrouwen, die volgens het volk op de een of andere „duidelijke" wijze een verbond met de duivel hadden gesloten) had bevolen, heeft deze dwaalleer eerst in de oude en daarna ook in de nieuwe wereld als een afgrijselijk brok haat in tal rijke gemeenschappen dood en een schier onuitroeibare angst gezaaid. Wegens oorzaken, die indruisten tegen elke gejonde redenering, werden men sen als behekst beschouwd, hun schuld stond reeds bij voorbaat vast en de dood moest onherroepelijk volgen. Een ieder, die het voor hen opnam, maakte grote kans ook zelf als behekst te worden beschouwd. Als een vreemde epidemie greep de heksenjagerij om zich heen. In de stad Trier werden in de zestiende eeuw 7000 mensen we gens hekserij en tovenarij om het le ven gebracht. In 1659 werden in het bisdom Wurzburg 900 personen ont hoofd, geworgd of verbrand. Een hek senproces in 1669 in Zweden eindigde met de dood van 72 vrouwen en 15 kinderen. De heksenvervolgers kwa men zowel in katholieke als protes tantse kringen vooir. In Hitiers Jo denvervolgingen herleefde, zij het in andere vorm, in wezen deze misdadige middeleeuwse heksenjagerij. In de handelingen van de Amerikaanse sena tor McCarthy c.s. vreest men bepaalde factoren van die heksenjagerij te zien herleven. QOK in de kleine gemeenschap Salem in Noord-Amerika vond in 1692 een dergelijk heusenproces plaats, dat aan 19 vrouwen en mannen het leven kost te. Nog 150 beschuldigden zaten achter slot en grendel en talloze aanklachten waren in voorbereiding toen de autori teiten ingrepen en verder onheil kon worden voorkomen. De jonge Ameri kaanse auteur Arthur Miller, die met „De dood van een handelsreiziger" reeds naam maakte, heeft dit heksen proces in Salem verwerkt in zijn stuk .De vuurproef", dat gisteren in „Het Gulden Vlies" op zulk een uitstekende wijze door de Nederlandse Comedie werd gespeeld, dat wij deze opvoering zonder schroom durven betitelen als een toneelmanifestatie van de eerste orde. In de gelovige gemeenschap van ko lonisten van Salem is de directe aanlei ding tot de heksenjagerij een op zich zelf simpel voorval. De geheimzinnige, onbekende wouden, die het dorp om ringen, worden beschouwd als een laat ste woonplaats van de duivel. Jonge meisjes, dansend in dat bos, worden door dominee Parris gesnapt. Uit angst leggen zij en vooral Abigail Williams, een nicht van de dominee, een leugen achtige verklaring af. Betty, dochter van dominee Parris. wordt op vreemde wijze „ziek". De duivel is volgens het volk in het spel en men weet dominee Parris ook hiervan te overtuigen. In eens ziet men allerlei aanwijzingen, dat ook anderen, zoals de oude en zuiver gelovige vroedvrouw Rebecca Nurse, behekst moet zijn. De eenvoudige land bouwer Giles Corey laat zich per on geluk ontvallen, dat zijn vrouw „vreem de" boeken leest. Dat betekent weer een slachtoffer van de epidemie. Intrigues, die geboren worden uit standsverschil en onbeantwoorde lief de, doen er het hunne aan toe met tot gevolg, dat ook de vrouw van de openhartige en van een sterke per soonlijke vrijheidsdrang vervulde boer John Proctor, in de ketenen wordt ge- slagen. De scènes van het tweede be drijf, waarin de dominee Parris te hulp gekomen dominee Hale (die in tegenstelling met Parris steeds meer gaat inzien, dat hier sprake is van een dwaalleer) John Proctor en diens vrouw onderzoekt op hun geloofstrouw, het verschijnen van de schout en zijn dienaren, de kreet van Proctor „Gods ijskoude wind steekt op", maken die pe indruk door het manmoedige en eerlijke gevecht van deze vrije mens tegen haat en waanzin. De handeling gaat voort. In de sa cristie van de kerk van Salem houdt Een rol met karakter is het ver langen van alle filmspelersOok van de jonge Duitse filmster Mar got Hielscher. die al in een twin tigtal films is opgetreden, maar al toos in onbenullige rolletjes. In de Oostenrijkse film Damonische Liebeheeft dit Berlijnse meisje haar kans gekregen. Ze heeft een rol met karakter gekregen, die van een niet zo heel erg serieus meisje dat enigszins berekenendmaar toch ook wel weer sympathiek moest zijneen meisjedat door de omstandigheden op het hellen de vlak is gekomen, maar in haar diepste innerlijk van goede wil en vol menselijkheid diende te wezen. Dit gecompliceerde karakter kreeg Margot Hielscher uit te beelden. Hoe ze dat doel is in ..Damonische Liebe(Betaalde Liefdete zien. die vanaf Vrijdag in het Victoria Theater wordt vertoond. ARTHUR MILLER het Hof zitting. Boer Nurse en boer Corey pleitten vergeefs voor hun vrou wen. Dominee Parris, volkomen ver ward in de dwaalleer, doet al zijn best om de rechter en de afgevaar digde van de gouverneur te overtui gen van de behekstheid der beschul digden. John Proctor tracht eveneens met alle mogelijke middelen de on schuld van zijn vrouw te bewijzen. Eerst vindt hij nog zijn dienstmaagd Mary Warren aan zijn kant. Maar als deze wordt geconfronteerd met de vriendinnen, waarmee ze in het bos danste, kan zij zich niet meer aan hun hysterische waanzin onttrekken. Proctors verontwaardiging bereikt een hoogtepunt en zijn uitlatingen vormen in het oog van het Hof ook tegen hem een aanklacht. Diep aangrijpend tenslotte is het ge- beunen in de cel enkele uren voordat Proctor zal worden opgehangen. Men brengt zijn vrouw, die uitstel van exe cutie kreeg, bij hem. Dominee Hale, die thans alles doorziet hoopt op een bekentenis van Proctor, dat hij inder daad de duivel heeft gezien (voor één maal dan maar een leugen) de boer het leven zal redden. Proctor vraagt zijn vrouw om raad. Zal hij bekennen, zal hij die ene leugen doen om verder te kunnen leven met vrouw en kinde ren bij de dieren en de bloemen, waar van deze natuurmens zo zielsveel houdt? Zijn vrouw geeft hem de zui ver Bijbelse raad, dat hij in dit geval voor zijn geweten zelf beslissen móet. En hij beslist. Als de morgenstond aanbreekt, is ook John Proctor, de goede man, gevallen als slachtoffer van de waanzin. Hij vervloekt de eer lijkheid van zijn geweten en de grond slag van zijn geloof niet. 2^ICH als acteur in te leven in deze gebeurtenissen, deze mensen te ver beelden, eist veel, zeer veel. Dat dit slaagde, is daarom vooral te danken aan Han Bentz van den Berg, die Proctor speelde op een wijze, die diep respect en grote bewondering afdwingt. Ditzelfde kan worden gezegd van Ank van der Moer als Proctors vrouw. Een belangrijke bijdrage tot de verwezen lijking van Millers gegeven kwam ook van Ton Lutz als dominee Hale. Henk Rigters deed als dominee Parris even eens verdienstelijk werk al leek ons, dat hij niet totaal was opgewassen +°- gen deze taak. Jacqueline Royaards- Sandberg (de oude Rebecca Nurse) gaf fijn spel. De hysterische en haat dragende nicht van dominee Parris vond in Lous Hensen een sterk inge leefd vertolkster. De andere leden van de troep werden door bovenge- noemden gestimuleerd tot vlot en be geesterd spel. Van Pauf Huf (rechter Hathorne) hebben wij wel eens beter werk gezien. Stuk en spel zullen nog zeer lang in onze herinnering blijven. En dit kan men niet dikwijls zeggen helaas. W. K. DINSDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: De rode baret (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Every thing I have is yours (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Raz zia in Triëst (18 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het dubbele leven van dr Gerbrand (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Bijeenkomst Autom. Techn. Club. GULDEN VLIES, 8 uur: De Toneel vereniging met Circus Knie. HARMONIE, kleine zaal, 7.30 uur: Kennemer Rijsociëteit. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Contra-spionnage (14 jr). N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: Als Maandag. WOENSDAG. VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: De rode baret (14 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Everything I have is yours (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Razzia in Triëst (18 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het dubbele leven van dr Gerbrand (14 j.) WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Verg. Steun Wettig Gezag. GULDEN VLIES. 8 uur: Simon de Waard spreekt over Joegoslavië. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Tarzans Wonderbron (14 jaar). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruizinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 6.43 19.05 Woensdag 7.30 19.56 TE CAMPERDUIN hoog laag Dinsdag 6.48 19.10 0.48 13.10 Woensdag 7.35 20.01 1.35 14.01 De tunnel in de Bergerweg, waar naar Alkmaar en speciaal de bewo ners in West halsreikend uitzien, zal breder worden dan men aanvankelijk had voorgesteld. In de eerste plannen was rekening gehouden met een weg- breedte van zeven meter, doch na na der overleg is besloten hieraan nog een meter toe te voegen. Deze wijzi ging heeft tot gevolg, dat de tekenin gen aan de nieuwe maten moeten wor den aangepast, doch dit zal op het tijdstip van de aanvang der werk zaamheden (Augustus) geen nadelige invloed hebben, Geboren: Theresia M., d. van P. A. Broersen en P. K. Koomen. Janny, d. van O. Nijdam en A. J. Luijt. Ronaldus M. C., z. van A. C. de Boer en A. M. Henselmans. Dirkje S., d. van C. J. van Leeuwen en N. Stam. Eefje H.f d. van M. Pool en D. Steur Overleden Trijntje Schot, 77 jaar, gehuwd met J. Kommer. Cornelia M. Nelis, 45 jaar, gehuwd met C. J. Gijzen. De Bokkebrug is al maandenlang aan een grondig herstel toe. Iedere keer als er een auto passeert, en dat gebeurt nogal eens, roffelen de planken van het brugdek een verontwaardigd protest, Daaraan zullen de mensen van Open bare werken een einde gaan maken, doch dat betekent tevens, dat de Ka naalkade enige tijd als verkeersweg voor het doorgaand-: verkeer moet wor den uitgeschakeld. Met ingang van Woensdag zal het verkeer dan ook een omweg moeten maken en vanaf de Friese brug via de Achterweg, Bier kade, Laat, Koorstraat en Ritsevoort buiten de stad worden geleid. Verwacht wordt, dat de reparatie ongeveer een week in beslag zal nemen, 's Avonds na vijf uur tot de volgende morgen 7 uur zal de Kanaalkade echter normaal voor het verkeer geopend zijn. De correspondente Van het Kon. Ned. Blindengeleidehondenfonds mej. Lang broek heeft in ruim een jaar tijds uit de oranjebusjes, die zjj in verschillen de zaken heeft geplaatst, het niet on aanzienlijke bedrag van f 600.verza meld, waarvan twee Alkmaarse blinden nu een geleidehond kunnen krijgen. Aanvankelijk waren de aanschaffings- kosten voor een dergelijke hond f 450 maar door de bijdragen, die dank zij de AVRO-actie „De hond in de pot" bij het Geleidehondenfonds binnenkwa men kon dit bedrag tot f 300.worden verlaagd. De AVRO heeft door de Fe- bruari-ramp zijn actie moeten staken, maar de Alkmaarders kunnen haar eenvoudig genoeg voortzetten door aan de oranjebusjes in diverse winkels te denken en daarin hun gave te depone ren. Het Geleidehondenfonds, Midden weg 333 te Amsterdam stelt iedere blinde van welke gezindte ook in de gelegenheid een geleidehond te krijgen. De blinden, die daarvoor in aanmer king komen kunnen in de school 1 week of 14 dagen logeren om aan het dier te wennen en te worden geïnstrueerd. „Ik heb een gruwelijke hekel aan de steun" verklaarde gisteren de woon wagenbewoner E. van P. voor de Alk maarse politierechter mr J. N. Alblas, een ontboezeming die overigens wel in merkwaardige tegenspraak was tot de houding die hij enige tijd geleden ïn Purmerend had gedemonstreerd. In plaats van zoals 't behoort naar sociale zaken te stappen en aan het loket om zijn steun te vragen, was hij in hetzelfde vaartje met vreselijk misbaar meteen maar door het loket gekropen, waarop hij de verschrikte ambtenaren en de directeur in minder sympathieke be woordingen had toegesproken. Dit wan gedrag kwam hem te staan op een ge vangenisstraf van 1 maand. Honderden leerlingen van de lagere scholen hebben vanmorgen de schriftelijke vragen voor zich gekregen van het verkeersexamen 1934. In tegenwoordigheid van hun onderwijzers en examinatoren van de politie, die vanmorgen over de aclittien scholen werden verdeeld, heb ben ze zich peinzend over het met tekeningen verluchte examenpapier gebogen. Het was een belangrijk moment, want de uitslag van deze schriftelijke proef zal uitmaken of zij voor het practische examen zul len worden toegelaten of reeds bij voorbaat van het diploma en het veilig verkeersinsigne versloken zullen blijven. Het examenuur is dan ook een uur van ernstig en diep nadenken, van wikken en wegen en een gedachten- wandeling door al die verkeersvoor- schriften, waarover de onderwijzer zo vaak heeft verteld en die nu opeens zo onwezenlijk vaag en ver weg lijken. Plotseling is dat blauwe bord met die rode rand en die dwarse streep een geval geworden en daarom slaat de jeugdige candidaat dit punt nog maar even over en bepaalt hij zich tot de volgende vraag. De één zit na een kwartier al rond te kijken. Hij is er mee klaar. Goed of slecht, dat zullen de examinatoren later wel uitmaken. De politieman-in- uniform knikt hem eens toe en raadt hem aan de vragen en antwoorden nog eens goed over te lezen. Misschien, dat er nog iets is wat het vluggerdje over het hoofd heeft gezien? Er zijn er genoeg, die nog .^teeds aan de eerste opgaven bezig zijn en de hele wegenverkeerswet uit hun penhouder proberen te kauwen. Mis schien zouden ze wel weten wanneer de Slag bij Nieuwpoort werd gestre den, maar wat heb je daar aan als je moet vertellen hoe je je op een kruis punt hebt te gedragen, ook al ligt dat vlak bij de Nieuwpoortslaan? Deze verkeersexamens, die telkenjare door de Vereniging voor Veilig Verkeer worden georganiseerd zijn van uiter mate belang voor onze stad met haar lang niet eenvoudige verkeerssituatie, met vele onoverzichtelijke kruispun ten en een verkeersstroom, die zich door enkele nauwe hoofdstraten perst. In zo'n stad is het zaak, dat de jeugd tijdig op de hoogte is van de regelen van het verkeer en dat zij ze ook in de practijk toepast. De jongeren kun nen dan vele ouderen tot voorbeeld zijn RUDI CARRELL VOOR DE RADIO De jeugdige conferencier Rudi Car- rell zal Vrijdagavond voor de VARA- microfoon komen in het programma De Groene Kalebas. De uitzending is om 9 uur. DS BREUKINK BEROEPEN In de Remonstrants Gereformeerde Gemeente te Alkmaar is beroepen ds f. Breukink van Nieuwkoop. W anneer V dezer dagen eens een kijkje mocht nemen op verschil lende zolderkamertjes, in schuur tjes of andere plaatsen waar de knutselaars hun paradijs hebhen of bouwen, dan zoudt U ongetwij feld versteld staan van de rijke fantasie van deze jeugdige knutse laars. Een in onze ogen vrijwel waardeloos stukje hout ivordt ge schaafd. geschuurd en in de grond verf gezet en vormt straks de romp of een ander onderdeel van een model-oceaanstomer. Me! draadjes, latjes en ijzerdraad worden won deren verricht. Meisjes begeven zich na schooltijd vlug naar huis om daar naarstig te gaan haken, breien of naaien aan een fraai kleedje, een mooi kussen of.zij maken passende kledij voor een fraaie pop. zoals de Alkmaarse dame uit de zeventiende eeuw. De rijpere jeugd, zowel jongens als meisjes, legt de laatste hand aan de grote stukKen, gramofoonkast, grote vrachtboot, zweefvliegtuigen, een wand kleed etc., of is nog bezig aan kleinere, maar niet minder artistieke werkstuk stukjes. Kortom, vrije-tijd-schilders, tekenaars, adspirant-timmeriieden, meubelmakers, „mode-ontwerpers" enz. zijn bezig aan hun inzending voor de tentoonstelling „De jeugd exposeert", welke tijdens de Paasdagen wordt gehouden. De tentoonstelling belooft deze keer iets bijzonders te worden, omdat het de vijfde maal is, dat zij wördt gehouden, terwijl zij bovendien in het teken zal staan van „700 jaar stad". De aula van het Murmelliusgymnasi- um zal aanstonds weer herschapen zijn in een „sprookjesland". Vóór het zover is zal echter moeten worden gepast en gemeten om alle inzendingen een goed plaatsje te geven. De inzenders(sters), die dit jaar weer kunnen meedingen naar fraaie en nut tige prijzen, wordt daarom verzocht vóór 15 Maart a.s. schriftelijk of mon deling op te geven wat zij zullen in zenden en hoeveel ruimte zij hiervoor denken nodig te hebben. Deze opgaven kunnen geschieden bij de secretaris van het comité „De jeugd exposeeert!", N. J. Speur, afd. onder wijs, stadhuis, of bij de leden van het comité: de dames: mevr. G. A. A. Holz- müllerTeengs, Emmastraat 45, mevr. Th. G. A. Schuurman—van Eijndtho- ven, Rippingstraat 22 en de heren: R. P. Abrahamse, Rochdalestraat 28, J. A. El- zinga, Westerweg 1, J. v. d. Grient, Overdekte bad- en zweminrichting, E. Harder, Regulierslaan 16, N. W. Linde mans, Macl. Pontstraat 42, W. van Straalen, Wollebrandtstraat 6, H. de Winter, Bergerweg 134 en G. H. A. de Zeeuw, Rembrandtstraat 56. Morgen gaan 41 leerlingen van de HBS per bus naar Breda, waar zij op de Koninklijke Militaire Academie een legerjeugddag zullen bijwonen. Zij vertrekken reeds om half zeven uit Alkmaar. lill)llillli)i8t!l!itlil!tti8tdiitttittlllllilil)0(lWtH(8WB!iftt)))l)Jt)itHttit!H8i!!tffl(tllllHI!l!!tIiliitntlKitH)Btiiii1itl!riHli!ttl In onze gezellige lunchroom lie etaqe) zullen wij U op Donderdag 11 MAART a.s. te 2.30, 3.45, 8 en 9.15 uur n.m. de nieuwste voorjaarsmodellen tonen in Mantels, Tailleurs, Japonnen, Blouses Sportieve Kleding, Hoedjes, Accessoires, enz,, in creaties, zoals de toon aangevende mode-centra deze voor het nieuwe seizoen voorschrijven. TOEGANGSKAARTEN zijn GRATtS verkrijg baar aan onze centraal-cassa, parterre. Kaarten voor de avond - fl-itsen beslist op Donderdag vóór 6 uur n.m. af te haten. Des avonds alleen toegang via de lunchroom-ingang Laatzijde. ALKMAAR 4lllllllttiil(lltlfflW9tf««MllMiWIRllim»Hiail^F I IHHalrUlnnlflSmWBfflflnHnmlHinilnll U In^^^ (Advertentie, Ing. Med.) VANMORGEN OM ELF UUR heeft in de derde klas wachtkamer van het station Alkmaar de huldiging plaats gehad van de stationschef, de heer H. A. Vermaas, die vandaag zijn 40-jarig jubileum viert in dienst van de Nederlandse Spoorwegen. De wachtkamer was tot de laatste plaats bezet toen de jubilaris om elf uur met zijn familie binnentrad en met een spontaan applaus werd verwelkomd. De mensen van de tractie, het seinwezen, het handelsagentschap, Van Gen'd en Loos, weg en wer ken, conducteurs, controleurs en zelfs vele oud-gedienden, onder wie we opmerkten de oud-stationschef, de heer A. Vergaart, hadden zich in de wachtkamer verzameld om de plechtigheid bij te wonen. Er werden tal van vriendelijke woorden gesproken en vele geschenken overhan digd, die evenzovele bewijzen waren van de sympathie, die de chef zich in Alkmaar heeft verworven. Zelfs uit Nunspeet was een collega over gekomen, die de groeten kwam overbrengen van de oude standplaats Hengelo. Namens de directie van de Neder landse Spoorwegen werd het woord gevoerd door mr W. J. Uhlenbeck die de heer Vermaas prees als een spoor- man, die in deze veertig jaar zijn strepen op een lofwaardige wijze heeft verdiend. Als leerling-klerk bent U in Gorkum bij de N.S. in dienst gekomen, aldus spreker, en net als iedere spoorjongen heeft U nadien de ene standplaats na de andere gehad, waardoor U van klerk werd tot een all-round vervoers- man". Als één van de verdiensten van de jubilaris schetste mr Uhlenbeck diens grote beminnelijkheid en de waardering, die hij steeds voor zijn personeel wist op te brengen. De humor is een belangrijke factor in het werk van de heer Vermaas, zo besloot spreker, en daarmede heeft hij velen aan zich verplicht. Uit naam van de directie bood hij de jubilaris ver volgens een enveloppe met inhoud aan. een geschenk, dat de onder-chef de heer C. Koldenhof eigenlijk wat af geslepen noemde en dat hij overtroef de met een actentas met inhoud. De heer Koldenhof haalde in zijn toe spraak nog enige herinneringen op aan de tijd, dat hij met de heer Vermaas Op het Centraal Station samenwerkte. Een minder plezierige tijd overigens die in de .bittere jaren van de bezet ting lag. Over het medeleven, dat de jubilaris steeds voor het personeel heeft getoond sprak de heer S. de Leeuw namens het georganiseerd Overleg. Nooit was er sprake van dic tatoriaal optreden, zoals wel eens is verweten, maar wel van een breed begrip voor de verlangens van het per soneel. Aan de heer Vermaas zijn op het Alk maarse station vele verbeteringen te danken, aldus de heer De Leeuw, die als voorbeelden van deze stelling noemde de betere wasgelegenheden, de regendichte kleding .en de restau ratie van het arbeiderslokaal. Bovenal ook prees spreker de prettige sfeer, die de stationschef in Alkmaar heeft weten te scheppen. Er werd verder gesproken door de heer C. H. van Zijl, stationschef te Beverwijk, namens de chefs uit de om geving, door de heer Spekman, na mens het Seinwezen, de heer S. Ver meulen uit naam van het indertijd door de heer Vermaas zelf ingestelde jubileumcomité, de heer Jansen, ex- directeur van Van Gend en Loos, de heer E. J. M. Schinkel namens de Reisorganisatie van de NS en de heer Van Rosmalen, Inspecteur-Handels agent te Amsterdam. De jubilaris toonde zich zeer verrast over 'de grootse huldiging, die hem op deze morgen ten deel was gevallen. Mr W. J. Uhlenbeck overhandigt de jubilerende stationschef de heer H. A. Vermaas een enveloppe met inhoud. (Foto Jaap Schoen). en hij vroeg zich met een variant op een bekend gezegde af: „Wie ben ik, dat ik vanmorgen zo hoog te paard moet worden gezet?" Speciaal was hij dankbaar voor de vriendelijke woorden die aan het adres van zijn echtgenote waren gericht. „Ik heb haar achter het loket van de NS weggehaald", aldus de heer Ver maas. „En haar kennis van de Spoor wegen is mij in moeilijke momenten vaak tot steun geweest. Ze zei eenvou digweg: „Laat ze maar praten". Vervolgens dankte de jubilaris alle sprekers afzonderlijk, waarna het ge zelschap nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Tegen de 40-jarige G. H. uit Alk maar die in de St Willibrordusstichting verpleegd werd, heeft de Alkmaarse officier van Justitie, mr J. C. V. Meisch- ke vanochtend een boete van f 100. geëist omdat deze persoon, wiens gees telijke vermogens overigens niet vol doende ontwikkeld waren, zich in de jaren 1952 en 1953 aan diefstallen van geld en goederen ten nadele van een werkgever had schuldig gemaakt. De verdediger, mr A. V. M. Leesberg, die vreesde dat verdachte, indien de recht bank zou besluiten de man een boete op te leggen, door diefstal aan deze verplichting zou trachten te voldoen, stelde voor verdachte te veroordelen tot een gevangenisstraf, gelijk aan de duur van het voorarrest en hem, ter beschikking van de regering gesteld zijnde, naar een voor hem geschikte inrichting te sturen. Uitspraak over 14 dagen. Donderdag 11 Maart belegt de Alk maarse kamermuziekvereniging een bijzondere concertavond, waarvoor het Nederlandse Trio is uitgenodigd. De na men Paul Godwin, viool, Carel van Leeuwen Boomkamp, cello, en Gerard Hengeveld, piano, behoeven voor de muziekliefhebbers geen nadere toe lichting. De successen, die deze musici reeds vele malen hebben behaald spreken duidelijke taal en daarom be hoeft er over de belangstelling voor dit concert, dat in het Gulden Vlies wordt gegeven, eigenlijk niet te worden ge twijfeld.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5