ZaaiM fal Niedorp Gemengd Koor boekte met revue eclatant succes LAATSTE NIEUWS Nieuws uit de Langedijk De oudere kaas kan een goede prijs opbrengen Rivale „Met muziek door 't levenwas een lust voor oog en oor Heer-Hngawaard Mevrouw Backer-Breed was in Veenhuizen Tuinbouwvereniging „Heerhugowaard" bijeen Kozdêjk V oor waar ts-j eugd boekte succes Heiloo Bestuursverkiezing L.T.B. St. Pancras Steunverlening op het product Veerdienst Enkhuizen- §tavoren hervat „Geestmer Ambacht" jaagt dit jaar weer rayonsgewijze D.T.S. hield geslaagd bal-masqué Feestelijke heropening Coöperatiewinkel aan de Dorpsstraat Wiel- en motorrijder tegen elkaar gebotst Tuinbouwvereniging de „Groentecultuur" Grote animo voor export naar Rusland Vervolg stadsnieuws Veel vraag naar eerste kwaliteit koeien Hervormde Filmclub gaat zich beraden Deze week in het Gulden Vlies Waterstofexplosies op de Stille Oceaan JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK O VVO en nog hoo Op laatst< Gatson Duel B( Smyslo MAANDAG 15 MAART 1054 HET overgrote deel van het (veel eisende publiek vindt geen bevredi ging meer bij een gewone zanguitvoe ring. De steeds minder wordende be langstelling is daarvan het beste be wijs. Het bestuur van Niedorps Ge mengd Koor was daarom van mening, dat het tijd was met iets anders voor de dag te komen en aangezien in om liggende plaatsen enkele operettes wa ren opgevoerd, zocht men het in de richting van een revue, die mogelijk heden bood naast zang, muziek en dans te brengen. Welnu dit plan bleek een uitstekend plan te zijn. DAARBIJ dienen we te beseffen, dat tussen de eerste plannetjes en de eer ste uitvoering van Zaterdagavond in de goed bezette zaal van de „Prins Maurits" maanden van voorbereiding liggen. Maanden, waarin bergen werk moesten worden verzet. Zonder de an dere, onmisbare, medewerkers ook maar iets te. kort te doen, willen we in dit verband noemen de ijverige voor zitter van het koor, de heer Adr. Krab- man. Hij formeerde een groep van be kwame mensen tot een team, dat elke kans op mislukking uitsloot. Daar was in de eerste plaats het koor zelf, dat onder de bekwame leiding van de heer J. W. Harmsen uit Hoorn het publiek heeft doen genieten van verschillende prachtige zangnummmers. Uitstekend passend bij het geheel was de muzi kale omlijsting van een orkest, samen gesteld uit leden van Niedorps Amu- ments Orkest. Anne Marie Kühne komt de eer toe uit een aantal beginnelingen een bal letgroep te hebben gevormd, die een prettige verrassing was. De solodans van deze begaafde danseres werd één der hoogtepunten van de avond en of er als spelleider een betere kracht te vinden is dan Jo van der Vliet wagen Voor de bijeenkomst van de afdeling Veenhuizen-Langereis van de Bond vah Plattelandsvrouwen, waartoe ook hereh waren uitgenodigd en die gehouden werd in de zaal van de heer Bierman, had men mevrouw Backer-Breed uit Schagen uitgenodigd, die op de van haar bekende wijze de aanwezigen heeft laten genieten van „De klokken gieter" van Anton Coolen. Het is een prachtige avond geworden en de dank die de voorzitster aan het eind van de avond aan deze kunstenaresse bracht, was dan ook volkomen verdiend. De heer C. Benit dankte het bestuur na mens de heren voor de mogèlijkheid om deze mooie avond bij te wonen. Vrijdagavond kwam de Tuinbouwver eniging „Hugowaard" in zaal Evers al hier in vergadering bijeen. De heer H. Glas, assistent van de Rijkslandbouwconsulent te Schagen, gaf een uiteenzetting over het gebruik van een bouwboek en het samenstellen van een bouwplan en de vruchtopvolging. Spreker schetste het belang hiervan voor de tijd waarin wij nu leven en in de toekomst. Zeker heeft men wel eens bezwaren tegen moderne bedrijfsadmi nistratie, daar er al zoveel papieren rompslomp aan een bedrijf buitendien verbonden is, doch wordt alles ingewik kelder met het oog op bemesting, plan tenziekten, bespuiten van de gewassen enz. In een bouwboek is dit zeer ge makkelijk te noteren op overzichtelijke wijze, en krijgt een dergelijk boek voor het bedrijf met de jaren een gro te waarde. Wat het samenstellen van het bouwplan betreft, hiervoor liet spreker door middc' van een zeer ver grote afbeelding van een vruchtwisse- lingsschema, ontstaan uit de practijk van de land- en tuinbouw, zien welke waardevolle gegevens te verzamelen zijn. Voor rekening van de vereniging werden de halve aanschaffingskosten ge nomen, van welk aanbod eén druk ge bruik werd gemaakt. Tenslotte behan delde de Voorzitter nog de algemene be schrijvingsbrief van de Langedijker Groentencentrale. we te betwijfelen. Mevrouw Bakker uit Amsterdam leverde de costuums, die in deze „non-stop" zo'n belangrijke rol speelden. Uitstekend verzorgd was ook de verlichting van de fa. Van Ros- sum en de grimage van de fa. Kuijt uit Noord-Scharwoude. Van de Oost- wouder schilder Jonker waren de ge slaagde décors. En tenslotte: de modeshow. Het be kende modehuis De Flart uit Hoorn had een serie mantelcostuums, middag en avondjaponnen afgestaan waarnaar het voor de Niedorper dames (en he ren!) wel bijzonder prettig kijken was. Dat deze show zo uitstekend tot haar recht kwam, was uiteraard mede te danken aan de wijze, waarop de Niedorper dames haar functie als man nequin vervulden. Mevrouw Biesheu vel was geknipt voor de rol van leid ster van de modeshow, die natuurlijk tijdens een bezoek aan Parijs werd be zocht. Koor, ballet en orkest werkten mee om van deze unieke show iets heel bijzonders te maken. Het bezoek aan Spanje deed hier maar weinig voor onder, ook al omdgt daarbij kon worden genoten van een indrukwekkende solodans van Anne Marie Kühne en een onvergetelijk stierengevecht van Pruttel, een ge slaagde creatie van de heer R. Rou- goor. In „Venetië" bij maanlicht" Hawaii in Nieuwe Niedorp. Een bij zonder bekoorlijk toneeltje met aardige zang, goede muziek en knappe dans. Foto Niestadt) oogstte mevrouw Buis-Grin welver diend succes met Offenbach's „Baca- rolle", waarvoor zij werd bijgestaan door de heer Adr. Krabman. Afgaande op hetgeen ten tonele ge bracht werd, moet het op Hawaii be slist prettig toeven zijn; MargreetKeu kens zang paste wonderwel in deze sfeer. Diepe indruk maakte het tafe reel „De vrouwen, die achterbleven". Het lied „Vrouwen vredesgang", voor afgegaan door het Redderskoor en ge volgd door goede declamatie klonk zuiver en schoon. De KLM kwam uit stekend voor de dag met een vlot ge zongen lied van Schootemeyer. In een fantasie over Rusland en bij „Altijd paraat" kwam wel duidelijk tot uiting, dat de herengroep in het koor verster king nodig heeft. Bij „Israël vroeger en nu" met het koor achter het scherm bleef het toneel wel iets te lang bezet. Teruggekeerd in Holland en in Nieu we Niedorp kreeg de Nieuwe Niedor per tijdsaanduiding een steek alles behalve onder water. En het ontbreken van een gymnastieklokaal deed Tinus echt iets voor Jb. Besoo de ver zuchting slaken, dat dit er wel in het jaar 2000 zal komen. Hetgeen hij ho pelijk „goed mis" heeft! De finale werd een waardige afslui ting van deze muzikale non-stop-revue, waarmee Niedorps Gemengd Koor heeft gedemonstreerd dat door aller inspanning en medewerking iets heel goeds kan worden gebracht. We twij felen er niet aan of de „Prins Maurits" is bij de opvoernig van a.s. Zoiidag stampvol. „Met muziek door 't leven" verdient dat ruimschoots. De adspiranten van de gymnastiek vereniging Voorwaarts hebben in het Vergulden Paard een zeer geslaagde uitvoering gegeven, waarvan het suc ces niet in de laatste plaats te danken was aan de balletten, die onder lei ding van mej. Borjeson waren inge studeerd. Het welkomstballet bijvoor beeld, dat door zes meisjes werd ge danst, was een waardige entree tot het verdere programing, waaraan ook door de kleuters werd meegewerkt. Een aardige afwisseling vormden de speloefeningen, waarbij ook de fanta sie een woordje meesprak. Het zang duo Janny Raat en Tini Visser oogstte evenals verleden week weer een ver diend succes. Ter opluistering trad op deze avond Op het accordeonorkest Vita Nova, dat met grote aandacht werd beluisterd. Aan het slot van de avond werd een verdiende hulde ge bracht aan mej. Borjeson en haar helpsters, die met eindeloos geduld de jeugd de zo belangrijke lichamelijke opvoeding hebben weten bij te brengen Dezer dagen werd in café Admiraal voor de L.T.B. een belangrijke lezing gehouden door pater Gerritsen over de veefokkerij. Na deze rede had een bestuursverkiezing plaats. De heren Korthouwer, Jb. Swart en Koppen werden herkozen. Besloten werd i het najaar een feestvergadering te houden. DIEFSTAL IN GYMNASTIEKLOKAAL Vrijdagavond kwamen verschillende meisjes na afloop van de training in het gymnastieklokaal tot de onaan gename ontdekking, dat onverlaten hun portemonnaies uit de mantels hadden weggenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. SINT PANCRAS. De vereniging „De Tuinbouw" te Sint Pancras stelde eveneens de beschrijvingsbrief voor de a.s. vergadering van de LGC vast, zon der dat er nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen. De voorzitter deelde enkele bijzonderheden mede uit de ver gadering van de Prov. Veilingbond, te Alkmaar gehouden. De vergadering onderstreepte de reeds eerder geuite wens, om tot een steunverlening op het product te komen. Ongecorrigeerd) Naar wij officiëel vernemen zal de veerdienst Enkhuizen—Stavoren met ingang van Dinsdag 16 Maart worden hervat. De Maandag gehouden proef vaart heeft namelijk uitgewezen, dat het nog in het IJsselmeer aanwezige ijs geen belemmering meer vormt. LANGEDIJK De jagersvereniging „Geestmer-Ambacht", die vergaderde in het lokaal van de heer A. Schilder man te Oudkarspel, besloot behalve een geringe wijziging in bepaalde gedeel ten, dit jaar op dezelfde voet door te gaan met het rayonsgewijze jagen. Op gemerkt werd, dat het met de wild stand, als gevolg van ziekte en ook door de loslopende honden, niet is meegeval len, tijdens het afgelopen jaar. Men besloot wederom aandacht te be steden aan de bestrijding van de hout duiven, die veel schade aanrichten aan tuinbouwgewassen. De wens werd uit gesproken. dat meer tuinbouwvereni- gingen zullen besluiten een premie be schikbaar te stellen voor deze jacht. De diverse jaarverslagen werden goedgekeurd. Er was nog een batig kassaldo van 25. Nieuwe leden wor den op een wachtlijst geplaatst. Bij overlijden zal alleen een opschuiving plaats vinden. Op 20 Maart zal in het zelfde lokaal een vergadering plaats vinden met alle jagers uit Geestmer- Ambacht, Heerhugowaard en de diver se polders, tot aan Schagen, om te ko men tot een algehele ordening van de jacht. Hiertoe is aan alle jagers een uitnodiging gezonden. LANGEDIJK. - De Langedijker sportvereniging, DTS, hield in de grote zaal van „Concordia" een geslaagd en prima verzorgd balmasqué. Er was een grote deelname, daar pl.m. 120 gemas- kerden uitkwamen in een vijftigtal costumes. Met veel belangstelling werd de uitbeelding der individuele deelne mers of groepen gevolgd. Meermalen klonk een applaus uit de zaal. Door de jury werden de volgende prijzen toegekend: EnkelingenLandloper, 2e pr., ko misch, Wollemijntje, 2e pr., origineel; Danseres ,2e pr., mooi; Vrouw uit de Elzas, 3e pr., mooi; Eet meer fruit, 3e pr., mooi; Chinese, 4e pr., mooi; Ha remdame, 4e pr., mooi. Paren: Jan Klaasen en Katrijn, 2e pr., komisch; Sjors en Sjimmy, 3e pr., origineel; Sigarettenmeisje, 3e pr., ori gineel; Prikkebeen met vlinder, le pr., met lof, afd. mooi; Modegril, 2e pr., mooi; Lente, 3e pr., mooi. GroepenBrandweer omstreeks 1900, 2e pr., komisch; De reus en gevolg, 3e pr., komisch; Canasta (Zuid-Ameri kaans kaartspel le pr., mooi; Zigeu ners, 3e pr., mooi, Hongaarse dames, 3e pr., mooi; De wolf en de zeven geitjes, le pr. met lof, origineel; De ratten vanger van Hameln, le pr., origineel; Amerikaanse toeristen, 2e pr,, origineel. OUDKARSPEL Voor de Coöpera tie „Alkmaar en Omstreken" was Za terdag een bijzondere dag, daar 's mid dags de officiële heropening plaats vond van het geheel vernieuwde win kelpand aan de Dorpsstraat te Oud karspel, die een ware metamorphose heeft ondergaan. Aannemer K. Schuit en de onderaannemers hebben eer van hun werk. De voorzitter der Coöperatie, de heer P. Mulder, bracht dank uit namens het bestuur, aan allen die aan deze veran dering hadden meegewerkt. In het bij zonder richtte spreker zich tot de win kelchef, de heer Spaan en zijn verloof de, die binnenkort met haar man de naast de winkel te bouwen nieuwe wo ning zal betrekken. Als een blijk van waardering werd beiden een surprise aangeboden, evenals aan enkele andere personeelsleden, die hun beste krach ten hadden gegeven om de opening zo spoedig te doen plaats vinden. Voorts was aanwezig, de heer Geurtjes, die zijn gelukwensen uitsprak namens de directie van de Centrale Nederlandse Verbruikscoöperatie te Rotterdam. Hij noemde het gebouw een sieraad voor de omgeving. De bedrijfsleider, de heer J. Bregman, dankte vaklieden Schuit en Nap, die tezamen met de heren K. Dekker en Kuilman deze verbouwing tot een goed einde hadden gebracht. Spreker overhandigde aan mevrouw De Vet-v. d. Abeele een bloemetje, daar zij gedurende de werkzaamheden zo goed voor het personeel had gezorgd. Het woord werd daarna nog gevoerd door de heer Schuit, die namens zijn col'ega's een electrische klok schonk, welke reeds een plaatsje in de winkel heeft gekregen; door mevrouw v. d. Gracht van de Coöperatieve vrouwen club, de heer P. Wit, winkelhouder te Zuid-Scharwoude en ten slotte door de heer Spaan. BROEK OP LANGENDIJK In de Dorpsstraat te Broek op Langendijk kwamen Zaterdagmiddag de 45-jarige W. Biersteker en 23-jarige motorrijder Van der Veer uit Noord-Scharwoude met elkaar in botsing bij het passeren van een boerenwagen. Biersteker reed in Noordelijke en Van der Veer in Zui delijke richting. Eerstgenoemde kwam te valJen waarbij hij een zware hersen schudding opliep. Na hulpverlening door dr Manjoero werd het slachtoffer per auto naar zijn woning vervoerd. Van der Veer mankeerde niets. De bel de vehikels liepen grote schade op. Door de Rijkspolitie werd proces-ver" baal opgemaakt. BROEK OP LANGENDIJK. De tuinbouwvereniging „Groentecultüur" vergaderde in het café van de heer J. de Boer, en kon zich in grote trekken verenigen met de voorstellen, die op de agenda prijken van de Woensdag in Stompetoren te houden algemene ver gadering van de Langedijker Groente centrale. Men sprak zich uit tegen het voorstel van „De Tuinbouw" te Sint Pancras om de minimumprijzen op te trekken. Hetzelfde lot was een voorstel van de vereniging „Het Kruis" te Heer hugowaard beschoren om het veiling percentage van de neerzetveiling zo veel mogelijk in overeenstemming te brengen met dat van de doorvaartvei- ling. Met het voorstel van de CBTB te St Pancras om iedere aanvoerder vrij te laten om zijn aardappelen voor het binnenland aan te bieden, ging men accoord. Tevens om het risico voor de tuinder niet langer te laten duren dan de tijd, die door de PZD voor quaran taine wordt aangegeven en tenslotte, dat zieke aardappelen tot 1 procent niet in mindering mogen worden ge bracht. GEMEENTERAAD OP 30 MAART LANGEDIJK. De gemeenteraad van Langedijk is belegd op Dinsdag 30 Maart, 's avonds half acht. De bekende natuurkundige, prof. Al- bert Einstein, heeft Zondag in Princetown (VS) zijn vijf en zeventigste verjaardag gevierd. De stemming in de kaashandel kon in het begin van de week tamelijk op gewekt genoemd worden en het was vooral de zgn. leeftijdskaas, welke in het middelpunt van de belangstelling stond. Deze kaas stamt uit de periode met een lage productie en bü enige vraag is het dan wel begrijpelijk, dat deze soort kaas een goede prijs kan op brengen. De oorzaak van deze vraag was de belangstelling uit Duitsland, terwijl ook België goed aan de markt was. Over het algemeen wordt de stemming in de kaashandel overigens tamelijk beïnvloed door het kwantum kaas, dat naar Rusland zal worden uit gevoerd en anderzijds door het kwan tum kaas, dat door de regering voor binnenlandse verkoop is vrijgegeven en waarop de handel kan inschrijven. Ten aanzien van de export naar Rus land kan worden gemeld, dat de gun ningen van een kwantum ad totaal 500 ton kaas inmiddels zijn afgekomen, terwijl in de afgelopen week een nieu we inschrijving werd geopend voor de levering van 250 ton volvette Goudse kaas en 250 ton Edammer kaas 40 f, geproduceerd in de periode van 1 Oc tober 1953 t.e.m. 1 Februari 1954. Voor deze inschrijving bestaat bij de handel grote belangstelling, hetgeen ook het geval is met de vrijgave van opnieuw 500 ton regeringskaas, waar op de handel ook weer een bod kan doen. Sinds de regering begonnen is haar voorraden op de binnenlandse markt te brengen, verloopt de handel in oude kaas uiterst traag en hebben de prima kwaliteiten moeite om zich in prijs te handhaven. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de nu vrijgege ven regeringsvoorraden in kwaliteit verre van onberispelijk zijn, waardoor er veel tweede kwaliteit-kaas in om loop komt. Deze kaas zal eerst moeten zijn opgeruimd, wil de oude kaas van prima kwaliteit weer ten volle aan bod komen. Een gelukkige omstandig heid kan hierbij worden genoemd, dat voor levering aan Rusland nog nodig is 1000 ton prima oude Goudse Volvet, welke afname de prijs voor de oude kaas zeer zeker steun zal geven. Voegt men hierbij het feit, dat de voorraden oude kaas zeker niet groot zijn, dan zijn er zeker geen redenen aanwezig om de positie van de oude kaas don ker in te zien! Gelijk met de melkproductie loopt ook de kaas- en boterproductie thans flink omhoog. In de week van 21 t.e.m. 27 Februari jl. werd door de zuivelfa brieken ontvangen 70.253 ton melk te gen 65.420; ton in de voorgaande week, terwijl in 1953 de cijfers waren resp. 69.324 en 64.670 ton. Er wordt dus dit jaar meer melk ontvangen dan vorig jaar. Een dergelijke verhoging valt ook waar te nemen ten opzichte van de kaas en de boter. In de week van 21 t.e.m. 27 Februari jl. werd aan kaas geproduceerd 1747 ton tegen 1478 ton in de voorgaande week. In 1953 waren deze cijfers respectievelijk 1668 en 1449 ton. De boterproductie kon in de hier boven aangegeven week worden ge steld op 1062 ton tegen 948 ton in de voorgaande week, terwijl de cijfers in 1953 waren resp. 992 en 963 ton. Met onze boterhadel wil het over het al gemeen niet vlotten. De vraag naar Nederlandse boter in België viel bijna geheel weg, aangezien men daar over vrij grote voorraden beschikt. Wel kon naar overzeese gebieden een flink kwantum worden verscheept, maar dat de gehele productie niet kon worden opgenomen blijkt uit het feit, dat in middels al weer boter bij de regering is ingeleverd. Het prijsverloop van de jonge kaas moest aan het einde van de vorige week verward genoemd worden. Zoals reeds medegedeeld is de regerings garantieprijs voor kaas, welke na 28 Februari jl. is geproduceerd, met 10 cent per kg verlaagd. Hoewel het kwan tum jonge kaas gemakkelijk kan wor den opgenomen en aan inleveren (nog) niet behoeft te worden gedacht, bleek, dat de handel zich grotendeels reeds op de nieuwe garantieprijs had inge steld met het gevolg, dat voor kaas, geproduceerd na 28 Februari jl„ be langrijk lagere prijzen werden gebo den en waarop de kaas tenslotte moest worden verkocht. De noteringscom missie te Leeuwarden bepaalde de prijs voor de Volvette Goudse op f 1,95 tot fl,96 per kg. De kaas werd echter verkocht tegen prijzen van fl,88 tot f 1,94 per kg. Voor Edammers 40+ werd de notering vastgesteld op fl,81 tot f 1,82 per kg, terwijl de kaas van de hand werd gedaan tegen f 1,78 tot f 1,81 per kg, welke prijzen ook voor Brood kaas 40+ werden vastgesteld en be taald. Kwamen de zaken over het al gemeen onder een stugge handel tot stand, aan het einde van de beurs bleek echter de belangstelling voor de kaas iets groter te worden en kon worden gezegd, dat de handel de toestand met iets meer vertrouwen bezag. Op de Alkmaarse slachtveemarkt van Maandagmorgen ging de betrekkelijk geringe vraag naar koeien vrijwel ge heel uit naai' de allerbeste vleesdieren, die echter in een klein aantal waren aangevoerd. Houdt men rekening met de mindere behoefte aan rundvlees ln de winkels dan kan de" aanvoer echter toch nog wel bevredigend worden ge noemd. In de nuchtere kalveren is een levendige handel geweest met prijzen, die vergeleken bij vorige week "slechts weinig verandering hadden ondergaan. Geslacht kon genoteerd worden 1 1.10, afgeslacht 1:351.45 en afgeslacht en uitgebeend 2.052.25 per kilogram. De aanvoer van varkens betrof meren deels de goede slachtdieren. De animo was groot zodat de handel vlug ver liep met noteringen, die even lager wa ren dan die-van de vorige markt. Er- waren weinig lichte varkens. De note ringen waren als volgt: 3 paarden per stuk f 750—f 775, 70 vette koeien f 600—f 1200, le kwaliteit per kg f 2.70—f 2.90, 2e kwaliteit per kg f 2.50f 2.70, overige soorten f 2.30f 2.50, 335 nuchtere kalveren per stuk f 30f 78, 7 schapen per stuk f 110f 135, 330 varkens zware per kg f 1.88f 1.92, vleesvarkens per kg f 1.90 f 1.94, lichte varkens f 1.70f 1.88. De Hervormde Filmclub te Alk maar heeft leden en donateurs bij eengeroepen voor een vergadering in de consistoriekamer van de Grote Kerk alhier, te houden op Donderdag 8 April. Daar zal de vraag worden be sproken, of het verantwoord is, op de huidige voet met het werk door te gaan. Door de verhoging van de bioscooptarieven sinds 1 Januari j.l. heeft de club met een tekort te kam pen. De eerste vraag, is nu, of het aantal voorstellingen moet worden ingëkrompen van 8 tot 7, dan wel of de contributie moet worden verhoogd. Verder wordt gevraagd, of het lid maatschap c.q. donateurschap voor een heel seizoen moet gelden, welke soort films men wenst te zien en of men prijs stelt op nabespreking bij een bepaalde film. Dr Paul Julien die overbekend ge worden is door zijn mooie boek „Kamp vuren langs de Evenaar" is niet alleen een begaafd cineast doch tevens een boeiend en gloedvol spreker. Woens dagavond a.s. zal hij in het Gulden Vlies zijn toehoorders meevoeren naar Midden-Afrika en daarbij zijn nieuw ste lichtbeelden en film over de pyg meeën vertonen. Morgenavond treedt Albert van Dal- sum op in zijn gastrol bij de toneel groep „Theater" uit Arnhem. Don Ca- millo is als het ware voor hem geschre ven. Als tegenspeler fungeert de jonge acteur Robert de Vries als Peppone. Het beroemde Weense cabaret „Die Kleinen Vier" vereert Alkmaar a.s. Za terdag met een bezoek. Deze „Kleine Vier" wordt mede gevormd door Hilde Berndt die aanvankelijk in het Stande theater in Praag speelde. Later genoot zij vermaardheid als filmactrice. Haar laatste filmrol vervulde zij met Heinz Rühmann en Theo Lingen in iie film „Foei toch Brigitte". Fred Kraus be schikt over een uitstekende tenor. Ge ruime tijd werkte hij bij het „Wiener Burger Theater en zong voor de radio en gramofoon. Rolf Olsen de voorma lige leider van het cabaret-gezelschap „Kleines Brettl" heeft ook als acteur zijn sporen verdiend. Als acteur en -egisseur o.a. in het „Kleine Haus des heaters in der Josefstadt". In „Die Kleinen Vier" treedt hij op als ko miek en karakterspeler. De groen wordt gecompleteerd door dr Peter Wehle, van beroep jurist, com ponist, pianist en parodist. Hij is de succesvolle huiscomponist van „Die Kleinen Vier" en vele teksten en sket ches, welke dit gezelschap op zijn pro gramma heeft, zijn van Wehle's hand. Van hoge regeringszijde te Washing ton is medegedeeld, dat de Verenigde Staten tot nu toe de krachtigste water stofontploffingen on de atol van Eni- wetok, in de Stille Oceaan, teweeg hebben gebracht. De voorlopige resul taten zijn bevredigend geweest. Het zal tenminste een maand duren, voor dat het definitieve resultaat bekend zal zijn. 12. Jackie kon goed sluipen. Hij had dat vroegei in 'het oerwoud ook ge daan hij was het kunstje nog lang niet verleerd. Voorzichtig zette hij zijn voe ten op die plaatsen waar geen dorre bladeren of dode takjes lagen, die zou den ritselen of knappen als hij er op trapte. Meter voor meter kroop hij dichter bij. Intussen luisterde hij scherp naar het gepraat van de twee onbe kende mannen. Zolang zij bleven door praten behoefde hij niet bang te zijn, maar als zij plotseling zouden zwijgen, dan zou dat betekenen dat zij iets ge hoord hadden, dat hen niet aanstond.. Vlak naast de plek waar zij stonden, groeide een wild opgeschoten hazelaar struik. „Als ik daar nu eens zou kun nen induiken", mompelde Jackie. „Dan zou ik die twee kerels woord voor woord kunnen verstaan". Hij besloot een kleine omweg te maken om op die manier de hazelaarstruik van de ach terzijde te kunnen naderen.... Dat lukte. Jackie maakte zich zo klein mo gelijk en kroop tussen de takken. Hü deed 't zo zachtjes, dat hij zich zelf nauwelijks hoorde. Intussen luisterde hij scherp naar de stemmen. Kon hfi al wat van het gesprokene opvangen? „En laat nummer dertien weten, dat hij mij nu niet het vel over de oren moet halen, want dat ik anders uit een heel ander vaatje ga tappen". Wie zei dat van de twee? Jackie kon dat door het gebladerte niet zien. VAN de vijf Beverwijk c 20, Beverwij DBM kwam tej Beverwijkers d Boys, dat tegen slechter. De verslagen. J-]ET GEVOLG v dat Zaandijk punten voorsproni en Beverwijk de CSV naar de vijf met drie punten wijk heeft echter der gespeeld. Zaandijk 1 DEM Beverwijk Alkm. Boys 1 CSV 1 KW 1 HSV 1 ADO 1 Purmersteijn 1 WSV 1 Alw. Forward 1 EHS 1 Rivalen heeft z zienlijk verbeterd 21 te verslaan. 1 kracht gelijk spe een overwinning vierde naar de t' ken. Kinheim ha voldoende om A nederlaag te bezj eveneens dank zij strijd tegen Wilsk punten en TOG 1 winning op Terr; De enige deeli van Groot-Brittar gleed op de gren Schotland met zij weg. Hij kreeg vertraging en pech kreeg Gats dag toen hij me nog strafpuntloos zonder zware ra; 226 equipes die vertrokken, kwar na een 3218 km strafpunten door pool. De 42-jarig Wallwork, die 2 te Blackpool ver, zwaarste rit was nen. of buitenlai de rallye. Wallw umph sportwagen rallye nog meer s' ook de tweede P rangschikking ws welke bestuurd t G. Cooper. De openingsplech om het wereldk; tussen Mikhail E Smyslov. de uitd het candidatentoi vond Zondagavoi concertzaal te M podium zaten be meesters de pres: tionale Schaak F Zweed Folke R Opocensky (Ts scheidsrechter va vertegenwoordige tionale schaakboi verklaarde, dat hebbers in de ki tweekamp zullen voorspelling geve overtuigd, dat ei terspel zal word; kend zullen 24 pa Drie partijen zul afgewikkeld. De Dinsdagavond 16 lov met de witt< zal spelen. In Utrecht we strijd tussen h het Westduit V.l.n.r. Donn Schmid (W zieker tegei

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6