Agenda Stad en omgeving De heer C. Neef 25 jaar bij bouwbedrijf Stoel Metaalbedrijfsbond huldigde drie trouwe leden Bedrijfsgroepen Centrale gaf een propaganda-avond Circus Elleboog komt deze week naar Alkmaar ..Die Kleinen Vier" speelden vlot, geen groots cabaret Feestavond in het Wapen Mej. van Maarleveld verliet clubhuis Postkantoor kreeg zijn nieuwe ingang Goede noteringen op de veemarkt Formidabele eieren van een wonderkip Grote verdienste op sportgebied „Op Hoop van Zegen ontroerde velen Wolfpad en Raaksje aan verkeer onttrokken Medewerkers van 14 jaar en jonger JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK voor weense groep van de huisvriend. De echtgenoot keert UNIFORMENFONDS VAN SOLI DEO GLORIA BURGERLIJKE STAND PIJPSTEEL DRONG MAN IN DE KEEL Laagste Inschrijver Gevonden voorwerpen MAANDAG 22 MAART 1954 Voordat Zaterdagavond het eigenlijke programma van de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst der bijna vierhonderd leden tellende afdeling vac de Alg. Nederlandse Metaalbedrijfsbond in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk een aanvang nam, verzocht de voorzitter, de heer J .Scliaddenhorst, de heren P. Mooy, H. Kuiper en A. Sikkens zich met hun echtgenoten naar het toneel te begeven. Het woord werd daarop verleend aan de heer N. C. J. Lignian, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, die memoreerde, dat de heer Mooy 40 jaren en dc beide anderen 25 jaar lid van de Bond waren. Hij merkte daarbij op. dat dit een feit was, waard om te herdenken, want wie zo omstreeks de eerste decennia lid durfde te worden van een vakorganisatie, werd vaak in dezelfde vaart ontslagen. Er was moed voor nodig. Spreker herinnerde aan zijn eigen werkzaamheid bij Werkspoor, een be drijf dat bij lange na niet de slechtste woord. „Doch we komen er straks klachten werden gehoord als het loon van een bekwaam vakman niet van 28 op 28]/2 cent werd gebracht! In die dagen toen er geen sociale wetten bestonden, heerste er veel rech teloosheid. Omstreeks de dertiger ja ren was er echter al veel verbeterd. Doch de metaalbewerkers hebben niets cadeau gekregen. Er moesten millioe- nen guldens aan stakingsuitkeringen worden betaald. Ofschoon de mede zeggingschap op sociaal terrein is ver overd, achien de werkgevers de door de vakbeweging gewenste economi sche medezeggenschap niet verant woord. „Doch wen komen er straks via de P.B.O. toch wel", riep de heer Lignian uit. Vervolgens overhandigde spreker de heer Mooy het gouden insigne van het NW, waarna de heren Kuiper en Sik kens het zilveren bondsembleem in ontvangst mochten nemen en hun respectieve echtgenoten bloemen ont vingen. De beminnelijke Hansy Pallieter en haar drie Witte Kraaien (piano, ac cordeon en slagwerk) gaven hierna een muzikale opening van de eigen lijke feestavond, die verzorgd werd door het cabaretgezelschap Luna uit Haarlem onder het motto „Je moet het maar versieren". Reeds dadelijk was er een goed contact met de zaal, die de populaire melodieën dapper mee zong. Frans Eijkhof, de conferencier van het gezelschap, ontpopte zich niet al leen als een uitstekend causeur, doch ook als een zeer bekwaam imitator en sneltekenaar. De illusionist Piëtro Nakaro bracht een wereldnummer waarmede hij een geweldig applaus oogstte. Het bleef voor iedereen onverklaarbaar, hoe hij plotseling een spelend radiotoestel ko" laten verdwijnen of uit een leeg col'ectezakje twèe levende duiven liet wegvliegen. Ook Laios Héros verwierf met „Cir cus Renz" gespeeld op de xylofoon, een daverend applaus^ In het clubhuis „De Burcht" werd Zaterdagavond een contactavond ge houden, waarop de leden van het stichtingsbestuur „Het Alkmaarse Clubhuis" en de leiders en leidsters van het clubhuis nader met elkaar kennis maakten ên van gedachten wis selden over het clubhuiswerk. Het werd tevens een afscheidsavond voor de hoofdleidster mej. Van Maar leveld. Zij vertrekt naar Zwitserland. Voor haar werd gelukkig een goede opvolger gevonden: de heer Buiten kant uit Zutphen, die reeds in ver schillende clubhuizen werkte en nu enthousiast het Alkmaarse clubhuis gaat leiden. Meestal wordt een hoofd leider terzijde gestaan door een as sistent-leidster, maar de financiën la ten dit nog niet toe. Mevrouw Fraay zal echter onbezoldigd het meisjes- werk behartigen, hetgeen zij tot nu toe met mej. Van Maarleveld reeds deed. Op de contactavond gaf mej. Van Maarleveld een overzicht van wat tot nu toe in het clubhuis werd gedaan. De heer Buitenkant zette in het kort uiteen, waarom een clubhuis onmis baar is. Na een geanimeerde discussie kwam mevrouw Backer-Breed de aan wezigen op haar voordrachtskunst vergasten. De voorzitter van de avond de heer Abrahamse, die de heer Bak ker verving, die door ziekte niet aan wezig kon zijn, dankte haar met bloe men. Tevens sprak hij een afscheids woord tot mej. Van Maarleveld, dank te haar voor het vele wat zij voor de Alkmaarse Clubhuisjeugd deed, en zei haar ter herinnering het nog te ver schijnen Alkmaarse Jubileumboek toe, voorzien van de handtekeningen van leiders(sters) en bestuursleden. Deze eerste contactavond werd zeer op prijs gesteld en zal in de toekomst herhaald worden. Hedenochtend, bij de openstelling der loketten, is de nieuwe toegang tot het postkantoor in gebruik genomen. Aan de buitenzijde is de zeer verbrede toe gang omlijst door een afzetting met kunstgranièt van week materiaal. Ook de kleine luifel is gemaakt. De kleine hal is gedeeltelijk met grijze tegels be kleed. Ter weerszijden van de deur zijn aan de binnenzijde twee bergkasten aangebracht. Gelukkig is het bolwerk, dat de binnenkomende en uitgaande bezoekers va.i elkaar scheidde, thans verdwenen. Binnenkort zal de firma P. van der Waal, die de verbouwing uitvoerde, beginnen met de kleine bin nenplaats, die dc bezoekers steeds moesten passeren, in een kantoorruim te te herscheppen Het ruimtegebrek is namelijk zo groot, dat een paar ambte naren hun dagelijkse werkzaamheden in een voormalige telefooncel moeten verrichter .Het programma zou niet volledia zijn geweest als het niet een Tiroler show had omvat, waarbij Hansy Pal lieter een geduchte concurrente van Olga Lowina of Corrie Vroons bleek te zijn. Lenigheid, tempo en souplesse wer den door Betty Visêro gedemonstreerd. De schets „De Incasserder" kon 0113 minder bekoren, doch toen de accor deonist Gerry Breed als solist op trad, was ook dit weer vergoed. De grote man van het gezelschap bleef echter Frans Eiikhof, die de aanwezigen deed schudden van de lach. In het laatste nummer had het Ca baretgezelschap met zijn impressario Martin van Delden een ware ovatie in ontvangst te nemen voor de genotvolle avond, die het de aanwezigen had be zorgd. De Witte Kraaien zorgden ook voor de dansmuziek, die tot laat in de nacht een gezellig bal opluisterde. MAANDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Vlammende Pijlen (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Zo lang jij bij mij bent (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: To night we sing (alie leeftijden). HARMONIE THEATER. 8 uur; Het meisje van de voorpagina (a.l.) GULDEN VLIES, 7.15 uur; Leer lingenavond Jan Couvé. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Filmavond LissoneLindeman. WAAKT EN BIDT, 4—5.30 uur: Re ceptie Ned. Chr. Vrouwenbond. CAFE HARING, 7.30 uur: Causerie „De Kanarie". BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Moord aan de Seine (18 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Rebecca (18 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag GULDEN VLIES, 8 u.: China Missie film. WAPEN VAN HEEMSKERK, Voor ronde Nat. Kappersconcours. HARMONIE, Kleine Zaal, 8 u.: Gen. Nederland-Frankrijk. BERGEN, Rustende Jager, 8 u.: De Woeste Hoogte (14 jr.). NOORDSCHARWOUDE, Tivoli, 8 u.: Rebecca (18 jr.); Concordia, 7.30 u.: Emigratieavond Canada. DIENST APOTÏIEKFN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestr. 1. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Maandag 17.34 5.47 Dinsdag 18.04 6.17 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 17.39 5.52 11.39 23.52 Dinsdag 18.09 6.22 12.09 0.22 Het is een natuurverschijnsel, dat de bijen zich hebben georganiseerd, doch men kan dat helaas nog lang niet van alle werknemers in Neder land zeggen, aldus ving de heer A. de Ruiter, districtsbestuurder van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, zijn korte toespraak aan, die hij Zaterdagavond voor de plaatselijke afdeling dezer Centrale in het Wapen van Heemskerk hield. Spr. maakte vervolgens een vergelijking tussen de mensonterende woning- en arbeidstoestanden van veertig jaren geleden en thans, nu er goede, nieuwe wonigen worden gebouwd en hier te lande als unicum in Europa de C.A.O. in vele bedrijfstakken verbindend is verklaard, zij het ook, dat bv. de vacantietoeslag nog niet landelijk is geregeld. Op de Alkmaarse veemarkt was het aantal Maandagochtend aangevoerde runderen in verhouding tot de vraag te gering. Prima dieren waren etr na genoeg niet en als gevolg hiervan bic- Ven de noteringen aan de hoge kant, terwijl die van de tweede- en mindere kwaliteit stegen. De handel kon niet anders dan stug genoemd worden. Het vrij aardige aanbod van fluchte- re kalveren werd echter vlug verkocht, daar de omzet van kalfsvlees in de win kels groot is. Als noteringen konden worden vastgelegd: Geslacht van f 1 f 1.10, afgeslacht van f 1.35f 1.45 en afgeslacht en uitgebeend van f 2.05 f 2.25 per kg. Ofschoon het kwantum varkens niet zo groot was, bleek dit toch voor de vraag voldoende te zijn. Het aanbod was zeer gevarieerd. De meeste vraag blijft uitgaan naar vleesvarkens, waar voor dan ook dit maal weer de hoog ste noteringen golden. De handel was over het algemeen matig. De opgave en noteringen van het aangevoerde vee luiden als volgt: 75 vette koeien per stuk van f 600f 1250; le kwaliteit per kg f 2.75f 2.85; 2e kwaliteit f 2.60f 2.75, overige soorten f 2.40f 2.60; 350 Nuchtere kalveren per stuk f 30f 78; 250 varkens: zware varkens per kg f 1.89f 1.93; vleesvar kens f 1.91f 1.95; lichte varkens f 1.70—f 1.89. De heer W. Mans, Jan van Scorel- kade 34, heeft een wonderkip. Ze mag dan nog geen gouden eieren leggen, toch presteert zij het de laatste weken, met rege'matige tussenpozen, formida bele eieren ter wereld te brengen. Van ochtend toonde de heer Mans ons een ei van liefst 175 gram, met een lengte van bijna 9 cm. Het was kip's zevende exemplaar van dergelijke grootte. De eieren die alletwee dooiers bevatten zijn van uitstekende kwaliteit, maar naarmate de leg (onverstoorbaar) door gaat worden de schalen dunner. De kip kan de kalkproductie kennelijk niet meer bijhouden. Overigens houdt de heer Mans ziin hart vast dat zijn „gou den" kip, a!s zij haar productie niet saneren wil, het loodje zal leggen. Tot op vandaag is echter alles nog goed ge gaan. Zaterdag vierde een bekende figuur uit de Alkmaarse sportwereld, de heer C. Neef, het feit, dat liij 25 jaar bij het bouwmateriaalbedrijf van de N.V. W. F. Stoel en Zn. in dienst was. Talrijke personen, kennis sen en vrienden van de jubilaris waren des middags op de receptie in de bovenzaal van café Tom aanwezig om hem met dit jubileum geluk te wensen. Des morgens was het ir W. F. Stoel, die in een stafbijeen- koms* op het hoofdkwartier de heer Neef in een hartelijke toespraak prees als iemand met een technische en organisatorische „knobbel", niet alleen in zakelijke aangelegenheden, maar ook waar het de sport beireft. In een uitvoerig overzicht belichtte ir Stoel nog eens de carrière van de heer Neef die zich had opgewerkt van jongste bediende tot chef van de tegel afdeling en de expeditie. In het organiseren van personeelrei- zen en jubilea was de jubilaris altijd degene die het leeuwenaandeel hier- Wij bezitten echter de Ziekte - en Ongevallenwet, de Kinderbijslagwet-en een voorlopige wet voof de Ouder domsvoorziening. Daarenboven hebben wij een minister van Sociale Zaken, die uit onze rijen is voortgekomen en zelf een actief aandeel heeft in de tot standkoming van nieuwe sociale wet ten en voorzieningen, aldus spreker. Als dit jaar de Ondernemingsraden tot stand zullen komen, zal steeevast de vraag worden gesteld, hoe groot is Uw organisatie? De A.B.C. telt thans 35000 leden doch is met dit aantal nog niet tevreden. Als het N.V.V. het vol gend jaar zijn jubileum viert, moeten het er minstens 45000 zi.in. Van jedere drie werknemers is er slechts één ge organiseerd en het totale aantal van hen is nog verdeeld over vier vakcen- tralen, zodat deze toestand dringend verbetering behoeft, waartoe de heel de Ruiter dan ook opriep. Vervolgens werd een film geprojec teerd van het nieuwe „Flevooord" in Burgemeester en wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van be langhebbenden, dat ter secretarie dar gemeente van 24 Maart tot en met 6 April a.s. ter inzage is gelegd het raadsbesluit van 6 November 1952 nr. 11B tot onttrekking aan het open baar verkeer van het gedeelte van het Wolfpad, gelegen tussen de Com pagniestraat en het Raaksje, en het gedeelte van het Raaksje, gelegen tus sen het Wolfpad en de Zuiderplein- steeg alhier, zoals naden in rood is aangeduid op de bij drc besluit be horende tekening, welk raadsbesluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 19 November 1952 nr. 179. Huizen, welk gebouwencomplex eigen dom is van de Alg. Bedrijfsgroepen Centrale, en bestemd voor tijdelijk verblijf van de kinderen der led.n, die er jaarlijks een week vacgntie gratis kunnen doorbrengen. Overigens doet Flevo-oord dienst als scholingscentrum voor de afdelingsbe stuurders. Vervolgens werd Herman Heyer- man's „Öp hoop van zegen" vertoond. Het publiek leefde geheel mee met het bekende verhaal, getuige de hef tige uitlatingen aan het adres van de reder en het medelijden met Kniertje na het vergaan van de Sch. 147. Wie heeft er nooit van circus Elle boog gehoord? Niemand. Wie is er in onze omgeving in de gelegenheid geweest eens een voor stelling van dit circus, waaraan een 60 Amsterdamse kinderen meewerken, mee te maken? Waarschijnlijk ook niet zo velen. Maar voor vele hebben wij thans goed nieuws. Want op Zaterdag 27 Maart komt deze groep naar het „Gul den Vlies" in Alkmaar om daar een middag- en een avondvoorstelling te geven. Het is misschien overbodig te zeg gen dat dit circus, waarin alle „die- reu", clowns, acrobaten en andere fi guren door „gewone" kinderen wor den uitgebeeld, een evenement is en men staat er verbaasd over hoe de groep met een grote mate van onbe vangenheid haar optreden steeds weer tot een groot succes maakt. 18. Piet Potlood keek Jimmy een operiblik verstomd aan Die kleine Jackie zou op het spoor van de in brekersbende zijn gekomen9 Was nauwelijks te geloven Hij wilde er natuurlijk meer van weten, maar op dat ogenMik keerde de kapper in zijn winkel terug en Jimmy beduid de Piet Potlood, dat hij er niet ver der over moest praten De hoofdre dacteur van de Wilgenwolder W - penbroeder besloot rustig t wachten tot Karei Knipscheer met Jimmy's hoofd gereed was en toen verlieten zij samen de kapperszaak. „Ik V 1 maar iven <p je blijven wachten Jimmy", zei hij. „Je hebt mij dode lijk nieuwsgierig gemaakt, Vertel toch eens wat er gisteravond is gebeurd". Jimmy vertelde toen 't gehele verhaal in geuren en kleuren Hoe Jack eerst Miebet voor de mal had gehouden en hoe hij toen het huis was uitgelopen en door een toeval een gedeelte van het gesprek had kunnen opv ogen, dat twee verdachte individuen bij het kruispunt hadden gehouden. „En nu gaan Jack en ik er vanavond samen Voor een niet omvangrijk auditorium trad Zaterdagavond in het Gulden Vlies op het Weense cabaret „Die kleinen Vier", dat een tour nee door ons land maakt. De „Vier" (met name Hilde Berndt, dr Peter Welile, Rolf Olsen en Fred Krans) wisten hun programma op uiterst vlotte wijze te resenteren. Zij waren sterk op elkaar ingespeeld en bleken in het „métier" een goede routine te hebben opgedaan. Men bracht de schetsjes, liedjes en conférence onder de titel „Ausverkauf in Lachen". Nu gelachen is er zeker, al was het dan geen uitverkoop in grootse stijl. \MolJIOvHiC>ntl Q1SOOOQ diend succes met een in diverse lam rr oteLJUCo den spelende „huiselijke" scène. Man- Tjj-r lief is uit en zijn vrouw heeft bezoek onverwacht vroeg huiswaarts. Het stel Hilde Berndt, Rolf Olsen (een uit- ziet zich ontdekt en dan... In Tokio gesproken type voor de komische rol) pleegt het drietal van zelfverwijt en en Fred Kraus hadden een welver- droefenis harikiri. In Londen komt de huisvriend er af door de echtgenoot in ponden een schadevergoeding uit te keren. In Parijs trekt de ontdekkende echtgenoot zich met een beleefd „par don" achter de gordijnen terug. In Chi cago komt er een revolver aan te pas. Achter het IJzeren Gordijn blijken de drie stuk voor stuk een partijfunctie te hebben, heeft de huisvriend de groot ste mach, wil men elkaar tenslotte toch niet „hangen" en Wordt de vrede getekend met een driewerf hoera op het rode leger en in Wenen wordt het drama, zoals dat aan de oever van de blauwe Donau behoort, op gemoede lijke wijze geregeld. Vooral de parodie op de Amerikaanse en Engelse typen was goed getroffen. Grappig was Rolf Olsen als de alles verkopende handelsreiziger die bij directeur Kraus na een onafgebroken woordenstroom geen succes en toch weer wel'éücces heeft. Uitstekend von den wij' tekst en voordracht van het door Hilde Berndt gezongen liedje over de typiste. Hiermede hebben wij dan wel de hoogtepunten van deze avond genoemd. Zoals gezegd, het was in vele opzichten grappig, met kennis van zaken opge diend, doch niet schokkend. Het komt ons voor, dat dit werk beter tot zijn recht zou komen, daar, waar hèt caba ret eigenlijk behoort: in het café, waar men met lange pauzes tussen diverse nummers kan werken. Niet prettig was, dat het van te voren in de zaal verkochte programma voor een zeer groot deel afweek van dat wat werd gespeeld. W. K. Steeds hoger stijgt het kwik in de „barometer" bij de Twentsche Bank naar het hoogtepunt: de Uniforen van Soli Deo Gloria. De afgelopen week steeg de „baromterstand" met f 259.42, waardoor een totaal is bereikt van f 4235.07. Vanaf heden kunnen bijdragen voor deze actie eveneens gestort worden op Gironm. 6102 van de Twentsche Bank N.V., Alkmaar onder het motto „Uni formen-actie" Soli Deo Gloria, met ver melding van naam en adres van de af zender, waarna voor toezending van de aandelenwordt gezorgd. GeborenMargaretha C. M., d. v. J. Zomerdijk en E. M. C. M. Dekkin- ga; Nicolaas P. J., z. v. J. Winder en A. van Dijk; Martha E., d. v. L. Martin en E. Unglaub; Elenora L., d. v. S. Lodder en C. M. van Leijen; Jan, z. v. J. Prong en C. Henke; Max L. J., Christiaan F. M. z. v. G. H. J. Schweigmann en M. F Vergnes (tweeling); Nico, z v. N. Hofman en G. E. Nierop Groot; Cornelis J., z. v. J. S. van Riel en A. J. van den Bos. GehuwdCornelis de Groot en Ali- da J. Zwetsloot; Meine Kuperus en Catharina H. Boots, Toch is mevrouw Last, de organi satrice, er niet op uit dat succes te zoeken. De bedoeling die zij met haar circus heeft, is kinderen een gelegen heid te geven tot een georganiseerds vrije-tijdsbesteding, waaraan vooral in de grote stad zulk een enorme be hoefte bestaat. Slechts een fractie van de jeugd wordt in Amsterdam met het georga niseerde jeugdwerk bereikt en voor zover dit contact is gelegd moet men de grootste moeite doen dit le bewa ren, hun ten gunste te beïnvloeden en tegen de gevaren van de metropool te beschermen. Onder deze initiatief nemers is het mevrouw Last die er in geslaagd is één van de aantrekkelijk ste vormen van grote-stadsjeugdwerk te organiseren: Het kindercircus. Dat de kinderen bovendien in het openbaar mogen optreden is niet meer dan een bekroning voor hun activitei ten. Het doel is echter hen in een kleine gemeenschap samen te binden en hen daarin tot gemeenschapsmensen op te voeden. Wij wensen circus Elleboog in Alk maar een goede dag. op af", zo besloot Jimmy zijn verhaal Piet Potlood dacht even na „Ik moet morgen voor een paar dagen de s ad uit", zei hij „Vind je het goed, Jimmy, dat ik Siem Snuffel van de zaak op de hoogte stel? Als er dan wat te vermelden valt - je kunt nooit we ten - dan weet die tenminste in mijn afwezigheid van een en ander af. Tenslotte is hij bij ons de man, ie het onderzoek naar de dievenbende voor zijn rekening neemt", Jimmy antwoordde, dat hij dat best vond. Ir W. F. Stoel overhandigde de heer C. Neef de gecalligrafeerde oorkonde van de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland en tevens de zilveren legpenning ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienst jubileum bij de N. V. Stoel en Zn. (Foto Jaap Schoen) van voor zijn rekening nam. Nadat de heer Stoei nog even de verdiensten van zijn medewerker in het verzet had gememoreerd, overhandigde hij hem namens de directie een geschenk onder couvert. De heer L. v. d. Hooff, procuratie houder bjj de N.V, Stoel schetste de heer Neef als een goed collega die als er moeilijkheden waren alles deed om in onderling overleg tot een goede op lossing te komen. Namens het perso neel bood hij hem een kleed aan. Voor de filiaalhouders was het de heer W. Th. Delissen die het woord voerde. Hij kon zich de heer Neef niet losdenken van de N.V. Stoel en prees zijn levendige activiteit op velerlei ge bied. De heer D. Groen liet zijn toe spraak via de bandrecorder horen. Onder meer memoreerde hij de oor logsjaren waarin hij met de jubilaris aan de illegale pers had gewerkt. In zijn dankwoord sprak de heer Neef tenslotte zelf zijn genoegen uit over de zeer aangename tijd die hij bij de N.V. Stoel had doorgebracht. Hij gaf een overzicht van het vervoer zo als dat 25 jaar geleden nog per vlet geschiedde. Het personeel bestond toen uit ze ven man en er was nog maar één auto. Duidelijk liet hij de aangename ver standhouding uitkomen die er immer op het bedrijf had geheerst. Op de receptie die 's middags in ca fé Tom gehouden werd was het de voorzitter van de Alkmaarse bedrijfs voetbalverenigingen de heer G. P. Hartland die de heer Neef toesprak en nog eens diens organisatorische talen ten accentueerde, daarmee de tolk zijnde van de plaatselijke afdelingen van de K.N.V.B. de Nevobo en de be drijfsvoetbal- en handbalverenigingen wier vertegenwoordigers eveneens aan wezig waren. Tijdens de tweedse course van de draverijen, die gisteren te Alkmaar werden gereden, is de 69-jarige Haagse employé C. O. van de drafsportvereni ging, door het toedoen van een weer spannig paard vrij ernstig gewond. Toen hij te hulp liep om een paard weg te leiden, schoot op een f ogenblik de sulkey plotseling een gegeven tegen zijn gezicht, waardoor, naar Tater in het ziekenhuis bleek, de steel van de pijp die hij in de mond had, onder zijn tong in zijn keel drong. Eerste hulp werd verleend door het Roode Kruis. De man heeft zich na eerste behandeling onder contröle van de huisarts kunnen stellen. Bij de aanbesteding van het maken van rioleringswerken en het dempen van een spoorsloot te Enkhuizen was H. A. Punt te Alkmaar de laagste in schrijver met f 37.199.De hoogste inschrijving bedroeg f 44.000.(fa Koopen en Zn. te Enkhuizen). Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 11 tot en met 17 Maart 1954 en te bevragen aan het bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, elke Maandag, Woensdag en Vrijdjg van 16.30 tot 17.30 uur: geldsbedragen, sleutels, padvindersriem, broches, zak mes, boekje inh. bestelbonnen, vulpot loden, shaws, alpinols, vulpennen, portemonnaies, wanten, pakje inh. kin- derpyama, hondenpenningen, horloge, windjack, 1 paar sokken, handschoe nen, armbanden, zaklantaarn, dek kleed, kinderschoentjes, werkschort, mattenklopper, duif, polsje, kinder muts, hoofddoek, oorbel, tasje, groen étui met inhoud duimstok, pakje inh. blouse, haarlint, hondenhalsband, cein tuur, overhemd. JUBILEUM N.C.V. De receptie en de feestavond van de Nederlandse Christen Vrouwenbond waarover wij reeds Zaterdag berichtten zullen niet plaats vinden op Dinsdar zoals wij abusievelijk vermeldden, maar vandaag.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5