Vervolg stadsnieuws De wandelaars bleven staan De heer Haasbroek jubileert Nieuws uit Heiloo Suriname-avond besloot het Instituut-winterseizoen LAATSTE NIEUWS Gen. Naguib is overspannen «J Chris Kalman hielp M. Heusy aan de overwinning Nieuws uit Schermerhom Douchecellen in gebruik als Witte-Kruisleden assisteren RKAFC werd bijna door lastig VZY verrast (2-2) Voor onbekende zanger in de Hout Hccr-Hugowuard Tavenu gaf een gezellige jeugduitvoering Veertig jaar bij de fa. M. Meijer en Zoon Filmmuziek, zang en dans Oude Niedorp Ingelanden WOL-polder vóór verkaveling Brandje in Heilooër bos Koedijk „AURORA" EN „JEUGDHOEK" ORGANISEERDEN BAZAR Bergen aan Zee Slotfeest lustrum kleuterschool MARKTBERICHTEN Invitatietornooi De Drie Ruiten Krijgsman had last van zijn zenuwen Zr Labree legde 2713 bezoeken af Beemster Voorjaarskeuring stieren Puntenverdeling gaf de verhouding goed weer MAANDAG 29 MAART 1954 In het oriwangrïjke Hyde Park in Londende hoofdstad van het democratische Rijk waar het vrije woord als een der hoogste rechten van de mens beschouwd w°™t, klimmen op mooie voorjaars- en zomerdagen mannen op een kistje of bankje en spreken daar in de vrije natuur de mensen toe. Zij mogen er zeggen wat zij willen en deze openlijke demonstratie van onderlinge verdraag zaamheid zijn een aantrekkelijkheid te meer van het wereldberoemde park waarheen dagelijks duizenden Londenaars trekken om er te kijken en te luisteren. Onze stad is te klein en onze Hout te voornaam om dat voorbeeld te kunnen volgen. Hier moeten rust en orde heer sen en alleen de dieren in de Herte kamp mogen zich straffeloos uiten. En toch hebben wij dézer dagen in ons stadspark een bijzonder geluid ge hoord. Het was niet afkomstig van een van die kleine vogels, die daar boven in de toppen der nog kale bomen in zuivere fluittonen hun vreugde over het komende voorjaar uiten, het was van een man, een wat zonderling geklede man, die bij het huisje van de cavia's stond en voor zijn genoegen stond te zingen. Het was of een bewoner van Wester- licht zijn ramen wijd open had gezet en een opera-plaat draaide waarin do stem van een tenor vele malen ver sterkt en daarom tot in verre omtrek hoorbaar gemaakt werd. Wie nader kwam zag, dat hier van een gramo- foon plaat geen sprake was. De zang kwam uit de mond van een tengere man, gekleed in het costuum der jockyes, die zijn rijzweepje tegen de kooi der marmotten gezet had. Waarom hij daar in dat ongewone costuum was verschenen was van minder bete kenis dan dat hij er was en dat hij stond te zingen. Wij hebben zelden in de vrije natuur een zo forse en zo zuivere stem be luisterd. Wij weten niet waarom de man zong, maar het was zeker niet om er geldelijk voordeel van te trekken. Hij zong omdat hij daar behoefte aan had en hij stelde zich even later bij de Rippingbank op, terwijl op alle paden in de Hout vanwaar men de zanger kon onderscheiden de wandelaars ver rast stilstonden en tot het einde toe geboeid bleven luisteren. Maar Alk maar is geen Londen en de man keek zo nu en dan wat nerveus om zich heen en wij zagen hem even na zijn laatste couplet in druk gesprek met een geuniformde dienaar van het gezag, die hij driftig vertelde, dat hij uitsluitend voor zijn genoegen zong en dat hij de Kunst wilde dienen. Wonderlijk, dat wij deze man, die al zolang in Alkmaar woont en blijk baar met de paardensport in verbin ding staat, nooit eerder gehoord heb ben. Hij zingt, naar hij ons vertelde, niet in zangverenigingen of in koren omdat zijn geluid daar dat van alle an deren zou overstemmen. Hij had zan ger willen worden, maar het ontbrak hem aan de middelen om zijn studie te kunnen betalen. Hoevele natuurtalenten zijn door ge brek aan middelen nimmer tot hun recht gekomen. Nu zingt deze man al leen omdat hij het prettig vindt en er zijn duizenden stadgenoten, die hem niet kennen, omdat zij hem nooit ge hoord hebben. Wij zijn geen deskundigen, die pre cies kunnen aangeven waarin hij door gebrek aan scholing tekort schiet. Wij hebben alleen geconstateerd, dat de door de gehele Hout hoorbare zuivere stem van deze bijna zestigjarige van een wondere kracht en bekoring is. Zou deze stadgenoot, zo bedachten wij, aan inzamelingen voor een goed doel zo nu en dan niet eens willen me dewerken door b.v. in de nis van onze muziektuin te zingen? Het zou te be treuren zijn als niet meerdere Alk- maarders eens van dit natuurtalent konden kennis nemen. Waar nood gelenigd moet worden cn het geld ontbreekt, zal deze zanger wiens naam cn adres wij genoteerd hebben ongetwijfeld wel eens be reid zijn belangeloos zijn medewerking te verlenen. Tj. Zaterdagavond heeft in zaal Evers alhier de jeugduitvoering van de gym nastiekvereniging „Tavenu" plaats ge had. Het moet voor voorzitter De Groot een prettig idee geweest zijn om het openings- cn propagandawoord voor tachtig jeugdige leden te kunnen uit spreken. Want uit deze zeker niet kleine groep zullen straks de gelederen van de ..hogere regionen" in de ver eniging weer aangevuld moeten wor den. Wat hebben kleuters, meisjes, jon gens en adspiranten zich onder de pret tige leiding van de heer Olie en mevr. A. de RuiterBakker geweerd. Enke le nummers waren in wedstrijdvorm gegoten en dit verhoogde natuurlijk de spanning onder de ouders, die de verrichtingen van hun kroost met be langstelling gadesloegen. Het was een gezellige en genoeglijke avond, die in alle opzichten is geslaagd. Het pro gramma werd vlot afgewerkt en de diverse nummers werden door zang, muziek en voordracht van eigen krach ten verbonden tot een goede non-stop uitvoering. Ook de tussennummertjes werden leuk naar voren gebracht. De „jongens'" van Haasbroek zijn nogal hokvast. We bedoelen daar mee, dat ze niet vaak van baas zijn veranderd en Adriaan Haasbroek, een van de zeven broers, maakt op deze regel geen uitzondering. Voor hembreekt op Donderdag 1 April de dag aan, waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de firma M. Meijer en Zoon in de Lange- straat en daarmee handhaaft hij de goede traditie van de Haasbroeken. De jubilaris heeft zich bij de firma Meijer opgewekt tot boekhouder en tevens chef van de administratie en dat zijn werk wordt gewaardeerd blijkt wel uit het feit, dat de „baas" hem o.a. een receptie aanbiedt in hotel Victory, waar Donderdag van 35 velen hun gelukwensen zullen komen aanbieden. De heer Haasbroek kan nl. bogen op een wijde kennissenkring, die hij in de eerste plaats wel heeft te danken aan zijn actieve medewerking aan De Halter. Toen uit deze gymnastiekver eniging de voetbalclub Holland ont stond, was Adriaan Haasbroek er als de kippen bij om zich voor het elftal op te geven. Aan voetballen had hij zijn hart verpand en met veel enthou siasme verdedigde hij zijn club als back tegen de aanvallende partij. Met zijn broer Jo trad hij vele malen voor het voetlicht als voordrachtskunste naar, maar een bijzondere voorliefde bezat hij voor het dubbelmannenkwar- tet Zang en Vriendschap, waarvan hij 35 jaar lid is geweest en een aantal jaren zelfs voorzitter. Hij betreurt het in hoge mate, dat de toekomst van het dubbele kwartet thans op het spel staat omdat men gebrek heeft aan enkele goede zangers. Onder de zang en de sport heeft de De' Instiluut-avond gewijd aan Suriname is een overweldigend succes geworden. Het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling hield deze bijeenkomst ter sluiting van een zeer geslaagd winterprogramma. Mei medewerking van de Stichting „Culturele Samenwerking" en de Con tact-Commissie voor Tropische Culturen kwam deze avond tot stand. De Surinamers die het program ma met dans en zang opluisterden heb ben met hun temperamentvolle mu ziek, op eenvoudige instrumenten waarbij de tam-tam een belangrijke rol speelde, iets op het publiek weten over te dragen en wel in die mate, dat toen de voorzitter om elf uur wilde eindigen, hij zich gedwongen gevoelde, het gezelschap nog eeh kwartier door te laten gaan. Er was soms uitstekende muziek te beluisteren. Van de zang willen wij vooral noemen het solistisch optreden van „Annemarie" in „Billy" Op wel zeer ontroerende wijze zagen wij voorts de dans „Slavendans", de strijd om de verbreking der slaven ketenen. Drs E. Waalwijk, leider van dit gro tendeels- uit studenten bestaand ge zelschap, gaf commentaar op de de monstraties. In het eerste deel van de avond werden een viertal filmpjes ge- Vit een dezer dagen gehouden en quête inzake ruilverkaveling is komen vast te staan, dat circa 65 pet van de stemgerechtigde ingelanden van de WOL-polder en Tjaddingsrijdpolder geen bezwaren heeft tegen indiening van een aanvrage om te komen tot ruil verkaveling; oweneer 35 pet maakt wel bezwaar. Naar oppervlakte berekend ■s het percentage der voorstanders >4.7 pet en dat de, tegenstanders 45.3 pet. De gemiddelde bedrijfsgreotte der voorstanders is 5.°9."5 hr en van de tegenstanders 8.82 15 io. In een op 26 Maart gehouden ge combineerde bestuursvergadering vah beicle polders is besloten de aanvrage ',ot ruilverkaveling in te dienen. draaid, waarvan die over de bevolking van Suriname en de opnamen van het ondoordringbare oerwoud, wel zeer interessant waren. Gistermiddag om kwart over drie werd de Rijkspolitie te Heiloo telefo nisch gealarmeerd met de mededeling dat een gedeelte van hef Heilooërbos in brand stond. De brandweer die direct uitrukte constateerde een kleine vuurhaard bij het Blockhovepark, die zij snel ge blust had. Het brandje is ontstaan doordat twee kinderen in het struik gewas met lucifers hadden gespeeld. In eensgezinde samenwerking heb ben de muziekvereniging „Aurora' cn de speeltuinvereniging „De Jeugdhoek" in het „Vergulde Paard" een bazar georganiseerd, met het doel om de f;- nanciële positie van beide verenigin gen te verstevigen. De opening had Vrijdagmiddag om 3 uur plaats door burgemeester Schellinger die er zijn genoegen over uitsprak dat reeds op dat moment de belangstelling zeer redelijk was. Hij raadde zijn toehoor ders aan om de drie dagen dat de bazar duurde, niet te praten over kool, maar wel te denken aan het gemas kerde bal, dat Zondags plaats vond. Dit bal is geweldig geslaagd. De „concurrentie" was van dien aard, dat de jury nauwelijks wist hoe zij er uit moest komen. Maar ook voor het overige kunnen de organisatoren met veel voldoening op hun werk terug zien. Het textiel-handwerk dat ter ver koop werd aangeboden zag er keurig uit. Toneel en voorzaal waren inge richt voor vermakelijkheden en at tracties en ook in de „vrolijke ke ken" kon men uitstekend terecht. 64-jarige jubilaris een streep gezet, maar hij is toch nog een veel te actief mens om zijn vrije tijd zo maar doel loos voorbij te laten gaan. Enige jaren geleden hebben zijn vrouw en hij zich een bromfiets aangeschaft en dit ver voermiddel compenseert de vroegere genoegens. De gemotoriseerde fietsen hebben het echtpaar Haasbroek al vele kilometers gedragen. Donderdag zullen ze echter op stal staan, want dan is het de dag, waarop de jubilaris met dank baarheid kan terugdenken aan de ach ter hem liggende levensperiode, 's Mor gens wordt hij op de zaak gehuldigd, waar hem een enveloppe met inhoud zal worden overhandigd. (Ongecorrigeerd) President Naguib is op het vliegveld van Cairo in elkaar gezakt toen hij vandaag koning Saoed uitgeleide deed. Officieel is medegedeeld, dat, met het oog op de toestand van de president, de gemeenschappelijke bijeenkomst van de Revolutionnaire Raad en de bur gerministers is uitgesteld van vanoch tend tot later op de dag. De generaal is overspannen, zo werd later meegedeeld, als gevolg van de ge beurtenissen der laatste dagen. Veel waarnemers geloven, dat hij een ver loren strijd voert met zijn plaatsver vangende premier, kolonel Nasser. Volgens sommige bladen zijn meer dan een millioen arbeiders in staking. In Cairo en Alexandrië zijn ook van daag weer pro-Nasser-demonstraties ge houden, op nog grotere schaal dan Zondag. Boeren uit de omgeving zijn naar, Benha in de Nijldelta gekomen om deel te nemen aan demonstraties „te gen het imperialisme en voor de revo lutie". Zaterdagmiddag was hotel Nassau - Bergen te Bergen aan Zee vol gerucht van kinderstemmen, die, de bevolking uitmakende van de kleuterschool Par- nassia, hier de slotmiddag aangeboden kregen van de eerste lustrum-viering van het kleuterinstituut. Met feestneu zen en feesthoeden op, hebben ze enige uren meegeleefd met de avonturen van Jan Klaasen en Catrijn, die het gehele toneel van de poppenkast van profes sor Remidol weer als terrein gekozen hadden om elkaar in de haren te zitten. Des avonds was „Schouwburg Zeiler" tot de laatste plaats bezet met de va ders en moeders, die met schallende pret het beschaafde repertoire hebben aangehoord van de „Cabaret-groep Ringers" uit Alkmaar, afgewisseld door een muziekje van de „Chocolate Sha kers", eveneens uit Alkmaar. Als bui tengewone medewerkers waren voor deze avond „The Three Chromatics" ge- engageerd, een vader met twee zoons, welk trio opmerkelijk goede show bracht met mondaccordeons, e.e.a. ge heel passende in het kader van de avond. Eddy Wokke, de kunstfluiter, bracht een vroeg voorjaar in de schouw burg, door vogelgeluiden verbluffend goed te imiteren. Hoofdschotel van de avond was thans ook weer professor Remidol, die uitsluitend telephatische demonstraties bracht. Het dansfestijn, tot slot van het lus trum, heeft een zeer groot deel van Bergen aan Zee vele uren nachtrust doen opofferen, hetgeen niet wil zeg gen, dat burengerucht de nachtelijke stilte kon verstoren, aangezien het ge hele dorp als één grote familie deze lustrumviering heeft ondergaan. NOORDERMARKTBOND, 29 Maart. 600 kg uien 2,60, grove 2 en drielingen 3; 1700 kg bieten A 5 cn B 4; 45.000 kg rode kool 7—10,20; 9000 kg gele kool 6,50 17,70; 84.000 kg witte kooi 6—9; 550 kg witlof IB 67, 3 54 en afw. 36. Door gedraaid: 36.000 kg rode kool en 55.000 kg Deense witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maart. 3800 kg uien 1,503,10 en grove 1,50 —2; 4600 kg peen B 5—5,70 en C 5—6; 9700 kg rode kool A 8.20; 0500 kg gele kool 7.8013; 34-000 kg witte kool 6 6,30. Doorgedraaid: 1400 kg peen. 9000 kg rode kool en 17.000 kg witte kool. Tijdens de laatste parljj van het invitatietornooi van de Drie Ruiten tussen Nicolaas Krpgman en Chris Kalman zat Heusy rustig op zijn stoel. Hil scheen in ieder geval rustig, maar dat kon hij moeilijk zijn omdat Heusy het grootste belang hij deze uitslag had. Als Krijgsman met een redelijk aantal beurten won zou Heusy op de tweede plaats eindigen en als Chris Kalman een uitschieter maakte en in 18 of minder won, zou HeuSy eveneens op de tweede plaats eindigen. Hij kon alleen winnaar worden als Kalman won met meer dan 18 beurten en dat is dan ook gebeurd. Krijgsman had het danig met zijn zenuwen te kwaad. Overal had hij last van. Z.'Jn stropdas volgde snel de weg welke zijn.colbertjas even te voren was gegaan. In de 16e beurt kon hij zijn achterstand met een serie van 21 tot 6550 terugbrengen, maar daar mee had Lij al zijn kruit verschoten en stegen de kansen voor Heusy. Het was toen namelijk- duidelijk dat Kal man, die uitermate rustig speelde, zo goed als Zeker zou gaan winnen, maar niet binnen het vereiste aantal beur ten. Na achttien beurten had hij 71 ca ramboles en daarmee was Heusy prac- tisch winnaar. Wel kreeg Kalman even een inzinking, maar de drie poedels die hij produceerde waren voor Krijgsman toch geen aanleiding om zijn leven te gaan verbeteren. Kal man won tenslotte in 27 beurten en Krijgsman was op 67 blijven staan. De eindstand luidde: Heusy Krijgsman Quant v. d. Schilden v. d. Aakster Seekles Duin 20 3.67 10 26 3.49 10 27 3.62 8 26 3.32 8 28 3.45 6 19 3.13 6 22 3.00 4 18 2.45 4 (Advertentie. Ing. Med., De vergadering van de afdeling van liet Witte Kruis, in hotel Bontje ge houden, is voor Schermerhorn een zeer belangrijke geweest, daar be sloten is de douchecellen in het wijkgebouw van het Witte Kruis in exploitatie te brengen. Er ontstond een levendige discussie over. De exploitatie van drie douchecellen tegen een bedrag van ongeveer f 0.35 per keer is alleen dan mogelijk als alle leden, die hiertoe in staat zijn, medewerken om belangeloos één avond per jaar, toezicht te houden en de badgelden te innen. Per week zal er dan 1 avond (Vrij dag) badgelegenheid zijn voor dames, gedurende 3 uur en 1 avond (Zater dag) voor heren. De verwarming van het gebouw zal geschieden met flessen- gas. Het afgelopen jaar is voor de afdeling gunstig geweest. De voorzit ter, de heer K. A. Dagelet, deed de verblijdende mededeling dat van de Commissie Wijkverpleging van het hoofdbestuur van het Witte Kruis voor het jaar 1952, f 300 was ontvangc voor bestrijding van de wijkverple- gingskosten. Mededeling werd gedaan dat een foto is geplaatst in hét Wijk- gebouw van de heer J. Klippel, de oud-secr.-penningmeester, die medio Juni 1953 is overleden. De afdeling telt 215 leden. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer C. H. A. de Vries, teke nen wij aan, dat zr M. Labree in h.-t belang van de zuigelingenzorg 23 maal heeft geassisteerd. Vierender tig kinderen ingeschreven. Het aantal huisbezoeken bedroeg 144 bij 39 kin deren en het bureau werd door 64 moeders 317 maal bezocht. Kleuterzorg: Hierbij heeft zr Labree 14 maal geassisteerd en werden 56 kinderen ingeschreven89 huisbezoe ken gedaan en honderd vier en negen tig moedres bezochten 276 maal het bureau. In de wijkverpleging legde zr La bree 2713 bezoeken af bij 118 patiënten. In 1953 werd niet mihder dan f 900 schuld afgelost. De Emmabloemcolleete wordt 24 April gehouden en is geheel ten bate van de plaatselijke afdeling van het Witte Kruis. Op Donderdag 25 Maart werd te Midden-Beemster de jaarlijkse voor- jaarsstierenkeuring gehouden. De thans gepubliceerde uitslagen luideh als volgt: DRIE-JARIGE STIEREN: Daniël 2 van D. Olie. TWEE-JARIGE STIEREN. Definitief goedgekeurd voor Stamboek: Pinkster- bloem's Luwke van C. Groot, Purmer; Pelikaan 32 van NV Vee-export, Den Haag; Barkwerd Ronald van P. Waal; Boudewijn 2 van R. G. Meissen; Wodan 5 van Cruysoord van J. de Heer Sr; Nuboxer Hjalmar van S. Schilder; Francisca's Adema van P. Vlug; Frans IJ 129 van C. WIedijk. BLIJVEND GOEDGEKEURD VOOR N.H.: Boudewijn 5 van R. G. Meissen; Adema 12 van Arenberg van K. Mar- rees Cz, Starnmeer; Wijnand van 't Zuideind van Ms. Beets; Daan 2 van 't Centrum van D. Doets Pz. EEN-JARIGE STIEREN. Voorlopig goedgekeurd voor Stamboek: Max 3 van C. Bijvoet, Z.- en N.-Schermer; Bram van D. Haremaker; Kronenbur- ger Juweel van P. Waal; Geertje's Dia mant van D. Olie; Luwke's Adema 34 van J. Scheringa Johz; Lodewijk 6 van M. Stolp Jbz; Adema 7 van Vrede hof van P. Kistemaker; Adema 8 van Vredehof van P. Kistemaker; Adema Eduard 31 van de Vlijthoeve van C. G. Ruyter; Rudolf van de Witte Hoeve van C. G. Ruyter; Boudewijn 7 van R. G. Meissen; De Hoep'van Hovenberg van J. de Jonge; Regent 2 van Hoeven- berg van J. de Jonge; Adee 31 van Beemsterhoeve van A. D. Ruyter; Ade ma 146 van de Woudhoeve van A. D. Ruyter; Frans IJ 136 van fa. A. IJff Gz; Adema 71 van N. Ruyter; Nico Ade ma 4 van N. Ruyter; Adema 4 van Alidahoeve van J. Smit Pz. VOORLOPIG GOEDGEKEURD VOOR N.H.: Adema 9 van Geertje's Hoeve van A. Pronk; Marijtje's Dia mant van J. L. van de Nes; Producent van K. Visser en Zn; Adee 33 van Beemsterhoeve van N. P. Smit; Jan van de Annie-stam van P. Breg; Adema 10 van Geertje's Hoeve van W. Köhne; Wijnand van T. Scheringa; Klaas van P. Waal; Lodewijk 9 (te jong voor NRS) van M. Stolp Jbz; Frans 10 van Arenberg van K. Hogetoorn Dz; Jansjes Daniël van W. Koelemaij; Jan van de zelfde; Boudewijn v. W. Koelemaij; Frans IJ 137 v. fa. A. IJff Gz; Frans IJ 149 van fa. A. IJff Gz; Jonny van gebr. H. en F. Vestering; Adema 7 van Geertje's Hoeve van F. J. Stolp; Adema 8 van Geertje's Hoeve van F. J. Stolp; Adee 32 van Beemsterhoeve van A. Mulder; Coba's Jacob van K. Klok. VOORLOPIG GOEDGEKEURD VOOR P.: Daniël 7 van K. Visser en Zn; Pel Willem van J. C. Kwantes; Jantje's Adema van J. Scheringa Johz; Adema 15 van Arenberg van K. Hoge toorn Dz; Boudewijn 6 van R. G. Meis sen; Boudewijn 9 van R. G. Meissen. AFGEKEURD: Dorus van G. Blauw, Graft; Pel Adema 2 van A. Brom- mersma. WARMENHUIZEN, 29 Maart. 70.000 kg rode kool 7—9, 20.000 kg gele kool 9 12; 30.000 kg Deense witte kool 6; 3200 kg peen B 5.405.60. Doorge draaid: 60 000 kg rode kool en 28.000 kg Deense witte kool. MEDEMBLIK, 27 Maart. Ronde bie ten: A 5 en B 4; lange bieten A 5; rode kool 7: voerbieten 1,10—2; voerkool 0,50; voerpeen 2.30; peen: B 5—8,60 en C 55,50; uien: grove 1,402, middel 2, drielingen 2,50 en afw. 1; witlof 50—72. Weer heeft RKAFC op eigen terrein een veer moeten laten en wel in de wedstrijd tegen VZV. Dank zij een Iaat ingezet offensief ontkwamen de Alkmaarders nog bijtijds aan een ne derlaag. Het werd een 22 gelijk spel, een uitslag waarmee beide ploe gen vrede kunnen hebben. Ondanks enkele invallers liepen de bezoekers hard van stapel, doch zij zagen hun aanvallen steeds onder broken door de goede RKAFC-de- fensie. De aanvallen van RKAFC hadden weinig betekenis door het ver achter blijven van de binnenspelers. Toch werd de VZV-achterhoe'de bij een ver re doorspeelbal volkomen verrast. 1 Arie de Lange kwam vrij voor doel en schoot rustig in. Na de doelwisseling kreeg de strijd een geheel ander aanzien. De gas ten, met spil Groen aan het hoofd beheersten het middenveld volkomen en menige aanval werd op de blauw gele veste ondernomen. Wel hield Popma nog even stand, doch moest voor een schot van Ligt- hart capituleren (11). Dit inspireer de VZV nog meer en toen spil Groen, die ver mee naar voren was geko men een hard schot loste was Popma weer geslagen (12). Bij deze voorsprong begingen de gasten de fout het accent wat sterker op de verdediging te leggen. Geheel onnodig, daar back Leegwater uitste kend op dreef was. Gretig maakte BK AFC hiervan gebruik. Kooge speelde de bal voor De Nijs keurig vrij en dat betekende de gelijkmaker.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6