Gemeentebestuur rehabiliteert oud-penningmeester Klein Agenda De procureur-generaal wilde hun nog een kans geven Vierde Prinsenkind ontfermt zich over de jeugd Bouw Verzorgingstehuis voor 68 bejaarden aangenomen Dit jaar drie keuringen en exposities van kaas Raad Bergen verstrekt crediet aan VVV Parkeerterrein wordt openbaar verpacht Auto na aanrijding gekanteld Ordeverstoorders in hoger beroep „Ik laat het aan U over groo tedelach tbare De heer Keysper gekozen tot voorzitter JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Zomerkampen voor invalide kinderen BURGERLIJKE STAND Menu was te uitgebreid WOENSDAG 31 MAART 1954 De gemeenteraad van Bergen heeft gisteravond na enige discussie 't voor stel aahvaard de VVV een rekening-courani crediet te verstrekken ten bedrage van f 12.000. Uit dit crediet zullen o.a. de achterstallige posten van voorgaande jaren worden betaald. Alvorcn dit voorstel in behande ling te nemen heeft de loco-burgemeester, weth. L. den Das, een verkla ring namens B. en W. afgelegd, waarin nadrukkelijk werd bepaald, dat volgens het accountantsrapport de vroegere penningmeester, de heer E. Klein, op uitmuntende wijze de boeken heeft bijgehouden en het kas beheer heeft gevoerd, zodat hem geen enkele blaam treft. Van enige onregelmatigheid is geen sprake. Dit werd door B. en W. vastgesteld als antwoord op de verschillende geruchten, die de ronde doen en die de afgetreden penningmeester, de heer Klein, diep hebben getroffen. B. en W. constateerden dat het oude, zowel als het nieuwe bestuur voor enkele onprettige verrassingen is komen te staan, die de winst- en ver liesrekening 1953 ongunstig beïnvloedden. Een tegenvaller was. dat de bestemmingssubsidie van f 5.000.verminderd werd tot f 3750.om dat het dienstverband van de directeur in 1953 slechts over 9 maanden liep. Daarnaast zijn twee posten, totaal bedragende f 712,69, afgeboekt. De kosten voor evenementen zijn nl. belangrijk hoger geweest dan was geraamd. De heer E. van.Rees Vellinga (vvd) betreurde het, dat zijn voorstel om te trachten voor het crediet aan de VVV garanties te verkrijgen zo weinig weerklank had gevonden. Van enig offi cieel overleg met de VVV is niets ge komen. Het heeft zich slechts beperkt tot een onderhoud met de voorzitter en enige leden van de VVHB. Uit deze laatste gesprekken o.a. met mej. Kreb was hem goL leken, dat er voor het ge ven van een garantie weinig belang stelling bestaat. Mej. Kreb had hem medegedeeld, dat haars inziens het oude bestuur verantwoordelijk was voor de schulden van de vereniging, doch de heer Van Rees Vellinga vroeg zich met verbazing af, waarom dan de gemeente het risico moet dragen. Dit is zuiver en alleen de taak van de vereniging. Als de leden alleen maar belang bij de VW hebben als het hun geen geld kost en als zij zelfs zo ver willen gaan. dat hun vereniging failliet wordt ver klaard dan wordt het tijd, dat de ge meente zich terugtrekt. Spreker herin nerde er aan dat de vrede in het VVV- bestuur nog vrij labiel is en hij achtte het crediet derhalve alleen verantwoord als er zekerheden worden geschapen dat hef geld terugkomt. Wethouder Den Das wees er in antwoord op de opmerkingen van de vorige spreker op, dat B en W in hun toe lichting reeds huil ernstige verwach ting hadden uitgesproken, dat de VW door middel van contributieverhoging tot 'n solvabele positie zal proberen te ge raken. Naast deze hogere inkomsten zal een zuinig beheer moeten worden ge volgd om uic de imoasse te komen. De heer Ellis (KVP) zocht de schuld van de moeilijke financiële positie van de VVV bij de leden van de vereniging, die niet bereid zijn naar rato van hun inkomsten bij te dragen. Het had de heer Broersma (Gem. Belangen! verbaasd, dat de crediet- verstrekking zoveel oppositie ontmoet te. Hij was zelfs geneigd te denken, dat het hier een voortzetting betrof van de actie, die in het dorp tegen het nieuwe VVV-bestuur wordt gevoerd. De loco-burgemeester onderbrak de spreker met de opmerking, dat tot nu toe alleen de heer Van Rees Vellinga zich tegen het voorstel had uitgespro ken. In zijn verdere toelichting zei de heer Broersma, dat hij het was geweest, die de leden de ogen had geopend voor de allerminst rooskleurige financiële toe stand van de VVV. „Dat wordt me nu kwalijk genomen", aldus spreker. Ver leden jaar werd een gelijk crediet ver strekt, toen de insolventie van de VW nog onder het oppervlak was verbor gen. Indien men een belangrijk risico wil vermijden moet de gemeente in de eerste 'plaats de grond terugnemen, waarop het WV-gebouwtje staat. Dit terrein, dat f 5 a 6000 waard is, zou bij een eventueel faillissement voor de gemeente verloren gaan. De heer Broersma zegde toe het voorstel tot contributieverhoging in de VW te zul len bespreken en het bedrag in overleg met B en W te zullen bepalen, opdat men niet het risico zal lopen van leden verlies. Spreker zag geen mogelijkheid tot enige garantie te komen. Dr J. Hemelrijk betreurde het, dat de pogingen van de heer Van Rees Vellinga in de kiem waren gesmoord, maar hoewel hij het niet eens was met de heer Ellis, dat als het crediet niet werd verstrekt de VW de nek zou worden omgedraaid, wilde hij toch zijn stem aan het voorstel van B en W niet onthouden. Het voorstel van de heer Van Rees Vellinga om van het crediet beschik baar te stellen en alsnog te trachten de nodige garanties te verkrijgen, werd verworpen met alleen de stemmen van Van Rees Vellinga, mevrouw Broekman (WD) en De Beurs (PvdA) voor. In dezelfde, maar nu omgekeerde ver houding werd het voorstel tot het ver strekken van een crediet in rekening courant ad f 12.000.aangenomen. Aan de heer Van Rees Vellinga werd de gelegenheid gegeven alsnog te pogen garanties voor dit bedrag bijeen te krij gen. verzorgingstehuis Besloten werd tot de bouw van een verzorgingstehuis annex twintig wonin gen voor bejaarden. In het tehuis is plaats voor 68 ouden van dagen en 7 interne personeelsleden. De pensionprij- zen zullen zo worden vastgesteld, dat een lonende exploitatie (f 107.000.per jaar) mogelijk is. De loco-burgemeester de h-er Den Das stipuleerde, dat het ge' :w van groot belang zal zijn voor de nonruimte-positie in de gemeente, mek door de verhuizing van de be jaarde bewoners naar het verzorgings tehuis veel woonruimte zal vrij komen. In Bergen staan op de ljjst van woning zoekenden 30 urgentiegevalïcn en 90 jonggehuwden. Het is dus tijd. dat, hier raad wordt verschaft. Het ligt ir. de bedoeling een Stichting te vormen voor de exploitatie van het tehuis. De bouwkosten worden inclusief die van de 20 woningen geraamd op f 500.000.De woningen zullen waar schijnlijk een huur doen van f 8.50 per week. Het veVzorgingstehuis en de wo ningen zijn geprojecteerd op het ter rein achter gr.rage Van Schalkwijk. De heer Ellis (KVP) brak een lans voor de minvermogenden, die wanneer dit op medisch advies nodig mocht zijn, ook in het tehuis dienen te worden op genomen. Het stichtingsbestuur zal wor den gevormd in verhouding tot de sa menstelling van de bevolking. Naar aanleiding van dit voorstel vroeg de heer Van Rees Vellinga of het verstandig is de politieke samenstelling van de burgerij te projecteren op het stichtingsbestuur. Hij vreesde, dat hier door wrijvingen zouden ontstaan, doch de heer H e m e 1 r ij k stelde de vraag hoe het bestuur dan in het andere ge val gevormd zou moeten worden. De heer Ellis (KVP) verklaarde zich bereid aan de stichting van dit neutraal verzorgingstehuis mede te wer ken, doch hij vond het logisch, dat de grootste politieke en geestelijke stro mingen in de gemeente in dezelfde verhoudingen in het stichtingsbestuur vertegenwoordigd zullen zijn. In zij wederwoord zei de heer Van Rees Vellinga. dat z.i. de geschikt heid van de bestuurscandidaten moet prevaleren boven hun politieke kleur. Mevrouw 3roekman (VVD) vroeg speciale aandacht voor de vrouw. De bewoners van het tehuis, zo zei zij, zul len hoofdzakelijk worden gevormd door vrouwen omdat een vrouw nu eenmaal taaier is dan de man. Het is dus van belang, dat de vrouw in het bestuur een belangrijke plaats inneemt. Nadat uitvoerig was gesproken over deze aangelegenheid werd met algeme ne stemmen besloten een crediet van f 500.000.— te verstrekken voor de bouw van het complex, en tot de vorming van een stichtingsbestuur. NIEUWE „MERELHOF" jyaar aanleiding van het voorstel over te gaan tot aankoop van een terrein aan de Loudelsweg van de St Alphon- sus-stichting, waarop de Kunstzaal Eoendermaker staat, merkte de heer N. de Beurs (PvdA) op, dat z.i. aan de voorgenomen bouw van een derde complex bejaardenwoningen op dit ter rein vele nadelen kleven. Hij vond het terrein te ve buiten het centrum van het dorp gelegen en twijfelde boven dien aan de urgentie van een derde complex woningen voor bejaarden, dat hij met nadruk niet een tweede Merel hof wilde noemen, omdat een vergelij king met het bestaande charmante com plex volgens hem niet zou opgaan. Met alleen de stem van de heer De Beurs tegen werd het voorstel aange nomen. Hiermee is een bedrag gemoeid van f 29.380. Te Bergen aan Zee zal een toilet gelegenheid worden gebouwd voor f 6.808,05. Deze gelegenheid zal open baar worden verpacht. Over de verpachting van de parkeer terreinen langs de Zeeweg en het Van der Wijckplein te Bergen aan Zee werd gesproken door de heer A. M a a s e n (PvdA), die de raad met klem verzocht de vorige pachter de heer Schudde- boom opnieuw voor een jaar en liever nog twee jaar in de gelegenheid te stellen de terreinen te exploiteren. De heer E i 1 i s merkte op, dat ieder een het recht moet hebben voor de ver pachting in te schrijven. Bovendien wordt de heer Schuddeboom niet uit geschakeld. Hij is met zijn kennis van zaken bij een openbare inschrijving de grootste kanshebber. Beter nog vond de heer Van Rees Vellinga het de parkeergelden (25, ct per auto per dag) geheel af te schaf fen en de gelegenheid te scheppen tot vrij parkeren. Met de stemmen van de heren Maasen en Van Rees Vellinga tegen werd tot de openbare verpachting besloten. Een crediet van f 18000.werd be schikbaar gesteld voor de aankoop van 2500 uniforme vuilnisemmers. De geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid de heer N. F. A. de Graan werden in orde bevonden. Voor het aanschaffen van boekenpakketten ten behoeve van het Christelijk onder wijs en voor de aanleg van een goede kunstverlichting in de St Ursulaschool verleende de raad zijn medewerking. Voor het doorlichten van het ge- meentepersoneel werd een bedrag van f 458.beschikbaar gesteld en besloten werd f 0.50 per inwoner af te staan voor het aa. schaffen van materiaal ten behoeve van de Kring Noord-Holland IV van de bescherming bevolking. TRAMKWESTIE De heer Van Rees Vellinga maakte van de rondvraag gebruik om nog terug te komen op de ingezonden stukken, die door de KVP-fractie aan de pers waren toegezonden en waarop hij in dezelfde bladen had geantwoord. Hij achtte het beter de discussie niet buiten de raadsvergadering te voeren en kwam daarom tijdens de rondvraag met een criiiek op de uitlatingen van de heer Ellis, die in zijn ingezonden stuk had beweerd, dat de tram Burgers- dijk een gevaar inhoudt voor de wel vaart van Bergen. Op voorstel van de loco-burgemeester staakte de spreker zijn ontboezemin gen. De heer Den Das vond het verstan diger in een volgende vergadering de vraag aan je orde te stellen wat het doel is waarnaar gestreefd moet wor den: van Bergen een logcer-badplaats of een tweede Zandvoort te maken. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Den Das het scheidende raadslid de heer Maasen voor de wijze, waarop hij de belangen van de gemeen te heeft gediend. i In zijn dankwoord zei dc heer Maasen dat het niet de tramkwestie of iets an ders doch uitsluitend het belang van zijn gezinsleven was geweest, dat hem tot het bedanken voor het raadslidmaat schap had genoopt. Gisteravond om 10 minuten over 8 is een auto die over de Stationsweg in de richting van de Heldersewcg reed in de flank gestoten door een wagen die uit de Spoorstraat kwam. De auto kantelde en werd ernstig beschadigd. De inzittenden, de bestuurder en nog twee dames, kwamen er zonder noe menswaardig letsel af. De schuld moet te wijten zijn aan de chauffeur die over de Stationsweg reed en de andere auto voorrang had dienen te verlenen. WOENSDAG HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Slaven der hartstocht (18 jaar). CINEMA AMERICAIN. 2.30 en 8 u.: De verovering van de Mount Everest (alle leeftijden). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Zo lang jij bij mij bent (14 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Salome (18 jaar). V. D., 2.30 tot 4.30 uur: Demonstra tie Strijkplank. GULDEN VLIES. 2.30 en 8 uur: Mode show Gerard Worm. WAPEN VAN HEEMSKERK, 2 uur: Sjors en Sjimmie. 8 uur: Feest avond Rijkspolitie. WAAKT EN» BIDT, 8 uur: ds Ro binson over Spaanse Protestantse vluchtelingen. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: De terugkeer van Don Camillo (a.l.) NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: De grote sportfilm. DONDERDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Al les is vergeven en vergeten (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, De verove ring van de Mount Everest (a.l.). REX THEATER, Zo lang jij bij mij bent (14 jaar). VICTORIA THEATER, Salome (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Boeken weekavond. HOTEL VICTORY, 3—5 uur: Re ceptie A. Haasbroek. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De terugkeer van Don Camillo (a.l.) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna. Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 1.21 13.42 Donderdag 2.10 14.29 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 1.26 13.47 19.26 7.47 Donderdag 2.15 14.34 18.15 6.34 Het /eit dat zijn linkerarm geheel in een gipsverband was ingepakt heeft niet kunnen verhinderen dat !SH. te Egmond aan Zee op Ui December 1953 een borrel was gaan drinken. Daar zou niemand bezwa- ren legen hebben, gemaakt, als die ene borrel niet aan vele andere uas voorafgegaanzó zelfs dat twee wachtmeesters van de Rijkspolitie zich genoodzaakt zagen in te grijpen. De gezagdragers namen B., die naar hun mening de openbare orde verstoorde, tussen zich in en brachten Item naar zijn woning. Egmond aan Zee is niet berekend op drongen ordeverstoorders. Uit het pro ces-verbaal bleek tijdens de behande ling van deze zaak voor het Gerechts hof te Amsterdam, dat deze gemeente geen cel heeft waar men burgers die boven hun theewater zijn hun roes kan laten uitslapen. Nu vond B. het blijkbaar niet prettig om geëscorteerd door twee wachtmeesters bij zijn voor deur te worden afgeleverd. Tien me ter voor zijn woning begon hij te rukken en te trekken. Zijn vriend van de borreltafel, A.V., die op en kele meters afstand de „optocht" was gevolgd, begon mee te rukken, met het gevolg dat er klappen met gum mieknuppels en later processen-ver baal werden uitgedeeld. Wederspan- nigheid heet dat in de dagvaarding en hoewel B. betoogde dat hij met een arm in het gips m eilijk wederspn.t- nig had kunnen zijn, meende de pro cureur-generaal mr Hoeffelman dat het ten laste gelegde was bewezen en dat het vonnis van de Alkmaarse politierechter instand kon blijven met In dé jaarlijkse bestuursvergadering in Het Wapen van Haarlem heeft de vice- voorzitter van de Stichting tot behoud van de kaasmarkt te Alkmaar, de heer C. W. Keysper, bij de aanvang der bijeenkomst in enkele gevoelvolle woorden het overlijden van de voorzitter, de heer G. Grondsma, herdacht. Spr. schetste diens betekenis voor de kaashandel en gaf een duidelijk beeld van zijn zegen rijke arbeid ten behoeve van de instandhouding van onze beroemde markt. Een minuut stilte werd door de aanwezigen aan de nagedachtenis van de overledene gewijd. stuk voor stuk „juweeltjes" van beschaafde decoratieve kunst vindt U in de nieuwe GB-behang selcollectie 1954. Kies geen behangsel voordat u deze collectie heeft ingezien. (Advertentie, Ing. Med.) Het in de laatste vergadering be noemde bestuurslid, de heer Veldstra, directeur van de zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer, werd vervolgens door de voorzitter geïnstalleerd. Notulen en jaarverslag van de se cretaris, de heer Tj. N. Adema, wer den onder dankzegging goedgekeurd en besloten werd het jaarverslag te laten vermenigvuldigen en het. ter ruimere bekendmaking van het werk der Stichting, aan diverse officiële en andere instanties toe te zenden. Na con trole door de kascommissie werd de rekening van de penningmeester, de heer C. W. Keysper, in orde bevonden en hem dank gebracht voor zijn accu raat beheer. Met vreugde werd kennis genomen van het besluit van het Ned. Zuivel- bureau om voor 1954 wederom een subsidie van f 30.000 aan de kaasmarkt te verstrekken. Waar over het behoud van deze subsidie evenwel geen zeker heid bestaat werd de mogelijkheid be sproken een reserve te kweken door nogmaals een beroep op financiële me dewerking te doen op de middenstand in het bijzonder de caféhouders, van wie men mag aannemen, dat zij bij het behoud van de kaasmarkt het meeste gebaat zijn. Opgemerkt werd, dat reeds eerder gehouden inzamelingen helaas hebben aangetoond, dat de midden standers uit het stadscentrum met een enkele gunstige uitzondering wel van de voordelen der markt wil len profiteren, maar het dragen der lasten aan anderen overlaten en waar schijnlijk, maar dan misschien te laat. eerst tot actie zouden komen als de dreiging bestaat, dat de markt zal ver dwijnen. De heer C. W. Keysper werd tot voorzitter gekozen, de heer W. Voort- huysen tot vice-voorzitter en de heer G. Kaper tot bestuurslid in de vaca ture van de heer Grondsma. Drie keuringen Besloten werd dit jaar drie in plaats van twee keuringen en exposities te houden en daarbij voor het eerst ook de Goudse fabriekskaas te betrekken. Eén der keuringen voor Edammerkaas (voor fabrieken en boeren) wordt in Juni gehouden, de tweede (voor de rubrieken Goudse fabriekskaas en Edammerkaas voor fabrieken en boe ren) is op 30 Juli vastgesteld. Deze 26. Karei Krukas stak voorzichtig zijn hoofd uit het zolderraam en op hetzelfde ogenblik bemerkte hij, dat het Jimmy Brown was die zo'n kabaal maakte. Hij herkende hem duidelijk in het licht van de lantaren, die voor de deur stond.... „Meneer Brown", riep hij. „wat is pr in hemelsnaam, waarom belt u ons allemaal uit bed?" Jimmy keek geërgerd naar boven. „Meneer Krukas", riep hij. „Waarom laat u mij zo lang wachten? Dacht u. dat ik hier voor m'n plezier sta te bellen? Het gaat om een hoogst ernstige zaak. Jackie is ontvoerd en hij verkeert waarschijnlijk in levensgevaar. U moet mij helpen. Ik wil een auto hebben om de bandieten te achterhalen!" Daar schrok Karei Krukas toch van. Hij was bestuurslid van de voetbalclub, waarin Jackie mee speelde en hij kende de jongen heel goed. Hij smeet het raam dicht en holde naar beneden Snel trok hij wat klerèn aan en riep tegen Dieuw'ertje: „Kom maar uit je bed. Het zijn geen dieven Het is Jimmy Brown. Ze hebben z'n zoon ontvoerd en nou wij-ie van mij een auto hebben". Toen holde hij naar zijn werkplaats, schoof kordaat de deu ren open en reed vliegensvlug zijn auto naar buiten. „Wat wil je, me eer Brown, moet ik met je mee gaan of wil je dit zaakje liever alleen opknap pen?" Jimmy keek Karei Krukas even aan. „Als je mee wilt gaan. Krukas", zei hij. „dan graag!" Karei Krukas zat al achter het stuur. „Ik ben je mar Brown", zei hij rustig. voornaamste keuring valt dus op een Vrijdag in de feest weken als duizen den Alkmaar bezoeken en tevens de burgemeesters uit steden van bekende fabrieksmerken hier ter stede aanwe zig kunnen zijn. De derde keuring, voor Edammer fabrieks- en boeren kaas, wordt in September gehouden. Te veel vreemdelingen Uitvoerig werd de overlast bespro ken welke de aanvoerders in het hoog seizoen door een te veel aan toeristen ondervinden, waarbij tevens geconsta teerd werd, dat de op de achterste rijen staande vreemdelingen practisch niets van de kaasmarkt te zien krijgen. Het afgezette marktdeel zal in de va- cantiemaanden zo groot mogelijk moe ten zijn, voornamelijk in de feestwe- ken. Aan het gemeentebestuur zal ver zocht worden het Doelenveld Vrijdags dan niet voor speelplaats van de jeugd maar voor parkeerruimte van de hon derden auto's in gebruik te geven. Na ampele bespreking werd besloten geen herinneringsinsignes aan belangrijke bezoekers uit te reiken, daar dit op het terrein van de V.V.V. en niet van de stichting ligt. Wel werd besproken welk herinnerings- en aanmoedigings geschenk dit jaar aan de aapvoerders van kaas kan worden gegeven. Wan neer de kosten daarvan tegenvallen zal het geschenk alleen aan de geregeld aanvoerende fabrikanten en boeren worden gezonden. Besloten werd de jubilerende zuivel fabriek „Nieuw Leven" te 't Zand een tegeltableau ten geschenke te bieden. Tj. N. A. uitzondering van de strafmaat. De politierechter had B. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld maar de procureur wilde de jongeman nog een kans geven en vond dat met een maand voorwaardelijk en een boete van f 25.subsidiair 10 dagen de zaak was afgedaan. Ook ten opzichte van V. kon volgens mr. Hoeffelman een verandering in de strafmaat wor den aangebracht. Ook hier kan, aldus de procureur-generaal, volgens mij met een maand voorwaardelijk en een boete van f 25.— worden vol staan. Over veertien dagen zal het Hof uitspraak doen. De Bergenaar W.C.H. was van het vonnis van de politierechter te Alk maar in hoger beroep gekomen om dat hij van mening was, dat men een vergissing had begaan. Hij was na melijk veroordeeld omdat hij een fie^s had bereden onder invloed van alco holhoudende drank. „Hoogedelachtbare, ik mankeerde niets en bovendien heb ik al zo lang een fiets gereden dat mij niets kan gebeuren", aldus ver dachte. „Maar toch zeker niet dron ken", meende president mr Vos. Er bestond ook nog verschil van mening over de hoeveelheid drank welke H. tot zich had genomen. Verdachte be weerde van één glas bier, maar dat was niet in ov eenstemming met hat alcoholpercentage (1.90 per mille) in zijn bloed. Verdachte zag daar een oplossing voor. „Het was geen dokter die mij het bloed heeft afgenomen en bovendien ben ik er niet bij ge weest dat men mijn bloed onderzocht." Nu bleek het wel een arts te zijn geweest die door de politie was inge schakeld en het vertrouwen van de president in deze arts was zo groot dat hij de bewering van verdachte, dat het slechts één glas bier was ge weest sterk in twijfel trok. Nadat de procureur-generaal bevestiging van het vonnis en de straf had geëist, f 100. subs. 30 dagen, mocht verdachte zeg gen wat hij van die f 100.dacht. „Ik laat het geheel aan u over Groot- edelachtbare", zei verdachte in vol vertrouwen. Over veertien dagen zal hij vernemen hoe de mening van e president en de raden over deze af faire zal luiden. (Advertentie, Ing. Med.) é- Als we de medewerking van de middenstand aan de Stichting het Vierde Prinsenkind tot maatstaf ne men dan moet het Dinsdag 6 April in het Gulden Vlies storm lopen. Het plaatselijk comité belegt op die datum een liefdadigheidsavond, waarvan de baten ten goede komen aan de lande lijke stichting, die van het geld, dat op deze wijze binnenkomt vierduizend Nederlandse kinderen veertien dagen naar een zomerkamp stuurt. Het zijn kinderen, wier ouders, vader of moe der het slachtoffer zijn geworden van oorlogshandelingen (verzet, bombar dementen e.d.) en kinderen, die door de oorlog zelf invalide zijn geraakt. Om hen heeft het Vierde Prinsen kind zich bekommerd en het resultaat van deze bemoeiingen is de jaarlijks weerkerende zomervacantie in een van de kampen op de mooiste plekjes van Nederland. Van dit zegenrijke werk zult ge op de avond van de zes de April kennis kunnen nemen, want dan worden o.a. enige filmpjes ver toond, die niet zullen nalaten diepe indruk te maken. De Kaaskapel van Excelsior zal de avond met muziek opluisteren. De verloting, waarvan de trekking tijdens "de bijeenkomst plaats vincjt, belooft eveneens een groot succes te worden. Het comité, dat is gevormd uit de Federatie van Vrouwenvereni gingen. heeft zich tot fabrikanten en middenstand gewend met het verzoek een prijsje ter beschikking te stellen en het resultaat is boven verwachting geweest. Er zijn reeds over de hon derd prijzen (dit aantal zal met dank baarheid worden uitgebreid als er meer giften binnenkomen) die bestaan uit een keukenuitzet, kaas. conserven pudding, chocolade, textiel, boeken- bonnen, huishoudelijke artikelen enz. De kaarten voor de avond (ad f 0.75) zijn verkrijgbaar bij de boekhandels Zwaan, Ter Burg en Van der Meulen en bij de comitéleden, de dames Wy tema, Emmastraat 1, Holzmüller, Emmastraat 45, Vos, Juliana van Stol berglaan 12, Vermeulen, Lyceumstraat 28, Vrieling, Rembrandtstraat, Meyer Cornelis Buysstraat 56 Kingma. Papa verstraat 10, Swanenburgh de Veye, Nassauplein 5, Sougé, Brouwerstnaat 12. Op deze adressen zijn ook de loten ad f 0.75 te verkrijgen. Geboren: Theodora, dóchter van H. van 't Veen en M. e. Rottiné. Klaas, zoon van J. P. de Vet en M. H. Zwart. Marjon, dochter van T. van Twuij- "er en M. Zeegers. Brevda, dochter van H. Reimers en N. N. \ihertian. Gehuw^ Albertus H. van Mastrigten Sijtske Heidbuurt. Overleden: Maria W. Groenland, 70 jaar, wed. van C. Blankendaal. An na e. de Vries, 71 jaar, wed. van G. J. Zentveldt. Gerritje, dochter van J. Cnossen en j. van Rebergen. Zoals wij reeds eerder hebben medegedeeldzal de vereniging „Oud Alkmaarde verheffing van Alkmaar tot stad op 11 Juni met een maaltijd herdenken. Het lag in het voornemen bij die ge legenheid dezelfde spijzen ie ser veren, die ook in 1254 werden genuttigd. De beide dames, me vrouw De Lange-van Foreest en mej. Postma, die in het bestuur van Oud-Alkmaar zitting hebben zijn evenwel tot de conclusie ge komen, dat men zich om 6 uur aan tafel moet begeven, wil men de maaltijd om 11 uur beëindigd hebben! Het bestuur zal daarom een minder omvangrijk menu samen stellen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5