emda Stad en omgeving Halfjaarlijkse zomeropruiming niet vroeger beginnen dan het Politiebond bezorgde de leden een uitstekende feestavond Zomerjaponnen overheers ten op jubileumshow van Worm Politie te Water verdwijnt uit Alkmaar midvoor JIMMY EN DE BENDE VAN BINK Prof. R. N Roland Holst van nabij" Situatie bij Velserpont wordt chaotisch Middenstandsbelangen adviseert Verzoek aan de N.S. Te lange wachttijden in Amsterdam Rookwolken deden ergste vrezen {DAM ing in de e league Mannequins kwamen met geschenken Concurren tiestrijd Twee circussen naar Alkmaar en Oudorp Kaasmarkt begint op 30 April Gedeelte van de groep reeds overgeplaatst Mr Wytema ere-voorzitter „Alkmaar 700 jaar stad" Gloeiende afvoerpijp veroorzaakte brand DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN voor Hollands Noorderkwartier zal Woensdag 7 April in vergadering in het stadhuis te Alkmaar bijeenkomen. Op de uitgebreide agenda komt o.a. een ver zoek voor van de Stichting „Alkmaar 700 jaar stad" om vervroeging van de aanvangstermijn van de halfjaarlijkse opruiming van 15 Juli 1954 naar Zaterdag 10 Juli 1954. Naar aanleiding hiervan deelt de Com missie van Middenstandsbelangen mede, dat zij aanvankelijk op het standpunt stond, dat het verzoek zou kunnen worden ingewilligd, ge zien de bijzondere omstandigheden en het feit, dat deze vervroeging van slechts enkele dagen uitsluitend voor de zomer-opruiming zou gel den. Vele middenstanders verzetten zich echter tegen deze vervroeging. De commissie heeft daarna het door haar uit te brengen advies opnieuw ampel overwogen. Zij is van oordeel, dat nu zovele middenstandsvereni- gingen zich tegen de vervroeging uitspreken en afwegende de belangen vau de middenstand te Alkmaar tegen die in de overige gemeenten van het district, het niet verantwoord is, een gunstig advies uit te brengen. Zij adviseert de Kamer daarom op het verzoek een afwijzende beslis sing te nemen. ven gedaan, dat de Kamer gaarne zal medewerken aan een actie om te gera ken tot een lager tarief voor interlocale gesprekken na 6 uur. DONDERDAG 1 APRIL 1954 Voorts zal een rapport van een com missie uit de Kamers van Koophandel in Nederland omtrent de wenselijkheid tot regeling van het cadeaustelsel, in behandeling komen. Dit rapport heeft een onderwerp van bespreking uitge maakt in de Commissie voor Midden standsbelangen en in het bestuur van genoemde Kamer. Als conclusie daar van kan worden medegedeeld, dat het bestuur in overweging geeft te beslui ten, dat de Kamer van oordeel is, dat het wenselijk is op korte termijn een wettelijke regeling in het leven te roe pen. Tot de uitgegane stukken behoort een adres, mede namens andere Kamers van Koophandel, gericht tot de minis ter van Verkeer en Waterstaat, waar in op versnelde tunnelbouw te Velsen wordt aangedrongen. In dit adres wordt gesproken over de volkomen onhoud bare en chaotische toestand, die op het ogenblik bestaat bij het pontverkeer te Velsen eri welke toestand nog aanmer kelijk zal verslechteren. Wachttijden van 45 tot 75 minuten tijdens de spits uren behoren geenszins tot de uitzon deringen. De Kamers achten het be trekkelijk rustige tempo van de 8-urige werkdag in schrille tegenstelling tot het enorme belang, dat met een zo snel mogelijke oplevering van het project wordt gediend. Doch afgescheiden daarvan zal een noodoplossing moeten worden gevon den. Dat de toevoeging van de Donau- pont aan het oeververkeer bij de Hem- brug een zodanige verlichting van de toestand bij Velsen zal brengen zelfs al beschikt Velsen over vier ponten achten de Kamers aan ernstige twijfel onderhevig. Verder is mededeling aan de Kamer van Koophandel te Eindho- Blijkens een uittreksel van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Hol lands Noorderkwartier uit het verhan delde in de vergadering van de Spoor- wegraad, zou men gaarne zien, dat de wachttijd wordt verkort voor reizigers die, komende uit Alkmaar te Amster dam overstappen in de trein voor het Oosten en het Noorden. Als voorbeeld wordt genoemd: Amsterdam: Aan komst 7.57 uur, vertrek: 8.30 uur, wachttijd dus: 33 minuten. De directie van de N.S. heeft hierop geantwoord, dat genoemd voorbeeld als volgt moet worden gelezen: Am sterdam A: 8.25 uur, vertrek: 8.30 uur. Overstaptijd dus: vijf minuten. Het secretariaat merkt hierbij op, dat deze berekening inderdaad juist is, maar dat deze aansluiting slechts ver zekerd is, indien de aankomende trein niet vertraagd is. Volgens de reisgids (zie winterdienstregeling) wordt ech ter geen aansluiting geacht te bestaan. De beantwoording van de directie is dus in tegenspraak met de door de directie zelf uitgegeven, voorschriften. Gevraagd wordt tevens te Amsterdam de aansluiting van de trein uit de rich ting Alkmaar (A. 8.30 uur) op trein richting Utrecht (V. 8.33 uur) iets rui mer te maken. Dit is in het belang voor reizigers, die van Texel, Den Helder en Schagen komen en reizen naar Den Bosch en Eindhoven. Thans dient meestal 1 uur en 3 minuten te worden gewacht. In verband met de treinenloop op het baanvak Zaandam- Amsterdam C.S. en de verplichte ope ning van de Hembrug acht de directie het niet mogelijk de trein van 8.30 uur te Amsterdam vroeger aan te brengen. „De materieelpositie laat voorshands niet toe om op het baanvak Haarlem- Alkmaar sneltreinen toe te voegen, af gezien van het feit, dat de brugopenin- gen te Velsen zich hiertegen ook ver zetten" aldus de directie van de N.S. tenslotte. Hedenochtend te tien minuten vóór half elf is de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer met de ladderwagen en een motorspuit uitgerukt voor een brand in het perceel Laat 227, alwaar bin nenkort de woninginrichting Tros zal worden gevestigd. De enorme -ook- ontwikkeling deed het ergste vrezen, doch de rookwolken waren omgekeerd evenredig aan de grootte van de brand. Op de achter het oude perceel in aan bouw zijnde winkelruimte was een mastieklaag op het dak aangebracht, welke bedekking vlam had gevat. Met behulp van schuimblusapparaten werd de brand geblust. Ook de daklijst var. het voorste gedeelte van het pand ge raakte in brand, doch ook hier was een straal schuim voldoende om het gevaar te bezweren. oderne, brede pakjs, tit te rollen. retten niet te vas£ I het meest en instens 45 heerlijke t zo'n royaal pakje Star a 85 cent i P Z'N BEST! rtentie. Ing. Med.) :rtegenwoordigde. Er ?rdelen te beheersen. >n de maat blijft. De tegenover stellen en liet overdreven rust er talrijk en ook niet Noordhollandse elf- nogal eens en de deed daaraan heel ïalf Ten Braak. Toch min. voor het einde md wederom ver- ling maakte er met —3' van. Er werd de ;1 gestreden voor de noch De Jager (H !-er Fleur wist de n. Met een 43 zege militaire elftal kwam :e interessante partij, loei ontbrak v. d. ervangen door Kuis- Uos en de linksbuiten vermeldden. Het rscheen precies zoals ;ie van de Engelse iderland voor een gezorgd door de bekerfinalist West met 21 te over- North End, dat voor de beker-eind weg een nederlaag te 1 wees Preston met ton VillaSheffield Blackpool—Preston SunderlandWest 2—1. de nieuwe mid- lederlands elftal. Antwerpen tegaa l uitkomen. Vijf mannequins toonden in twee uur tijds meer dan tachtig modellen. Hier bij overheersten wel de hoogzomerja ponnen. Katoen, een materiaal dat op het ogenblik zo'n grote plaats in de mode inneemt, speelde ook hier de eer ste viool. Katoen voor ochtend-, mid dag en avondjaponnen; al lijkt het ma teriaal van deze laatste meer op satin- duchesse dan op katoen. Het is verbluffend, welke resultaten de moderne industrie met deze witte vezels weet te bereiken. We denken aan het allerliefste zomerjaponnetje - in een patroon van ouderwets behangsel papier - met het hoog opgeknipte lijfje en de ruime rimpel rok, aan de fleurige strandjarken, de lange broek van bak kerskatoen met het geestige matrozen bloesje en aan de korte avondjapon van oudroze glanzende popeline Du- chesse in de Ligne Princesse. Voor de jonge meisjes waren er aar dige overgooiers, te dragen met effen en gestreepte blouses, vlotte mantel pakjes zoals het grijsflanellen pak met plooirok en als extra nog een strakke rok erbij, wat werkelijk heel practisch is. Onze lievelings-jurk voor de Teen ager was zeker ..Barbara" van felgroen katoen met kleurige vierkanten gegar neerd, de lage hals van het mouwloze jurkje eindigend in twee vlotte strik jes op de schouders. Uitstaande zakken, al of niet met knoopgarneringen, pompons, wijde uit staande rokken die flink zwaaien bij het lopen, al deze dingen tezamen ma ken dat de vrouw er dit voorjaar fris en fleurig zal kunnen uitzien als ze met zorg en overleg haar garderobe aanvult. Jersey, het onvolprezen materiaal voor onze frisse lente en koude zomer se dagen, was hier in grote verschei denheid aanwezig. Naast Zwitserse import modellen, die door hun voortreffelijke coupe direct Na de pauze van de jubileum shows, die de firma Gerard Worm gisteren in het Gulden Vlies hield, verrasten de mannequins het publiek met corsages en parfum. (Foto Jaap Schoen) opvallen, waren er twee pakjes van in landse makelij, die hiermede zeker konden concurreren. Het eerste, een beige pakje met aangeknipte mouw en ruime kraag op het jasje, het tweede een marine blauw complet met een witte vestblouse, deden ons land alle eer aan. Voor de avondjaponnen was organza wel het meest geliefde materiaal. Veel strapless werd hier getoond, hoew\[ strapless cocktailjaponnetjes met korte bolero's eigenlijk wel hebben afgedaan. Vooral bij de mooie statige avondtoi letten constateerde men weer eens, hoe belangrijk de foundation is, wil het ge heel voor de volle honderd procent tot zijn recht komen. In de pauze kwamen de mannequins als een fleurig bloemenbouquet de zaal binnen, de maat 36 tot en met 44. ge kleed in dezelfde japon en met succes! Het was een alleraardigst gezicht en het publiek ontving ze met een harte lijk applaus, temeer, daar ze gewapend met grote bloemenmanden, corsages en parfum distribueerden. De dames keerden dan ook na afloop voldaan en enthousiast huiswaarts en de firma Worm kan zeker met vol doening op deze bijzonder geslaagde jubileum-show terugzien. Hendrine. De voorzitter van de Algemene Nederlandse Politiebond afdeling Alkmaar, opperwachtmeester J. H. de Jong, heeft gisteravond de heer Rus, exploitant van het Wapen van Heemskerk, een doos sigaren overhandigd uit waardering voor de moeite, die hij zich heeft getroost, om de leden van de bond een pro gramma voor te zetten, dat als een compleet carillon heeft geklonken. Het duur de tot middernacht voordat het doek voor de laatste maal dicht schoof, maar dat was in dit geval geenszins een bezwaar, omdat er geen moment sprake was van een hiaat of een ander minder geslaagd gedeelte. Dezelfde vaart, waarmee de avond werd begonnen, bleef tot het allerlaatste nummer gehandhaafd en het publiek heeft daarover zijn dankbaarheid niet onder stoelen of banken gestokeu. Het was een genoegen weer eens kennis te maken met het ruim twintig man tellende Vitrofoonorkest, dat on der leiding van Wim Cornelissen een aanal populaire melodieën speelde. Mevrouw Mary Dragtsma verleende aan dit optreden haar solistische me dewerking. Het was alleen jammer, dat zij ondanks haar goede stemvolume niet boven de tamelijk zware begelei- 27. Jimmy had tegen Karei Krukas gezegd, dat hij in de richting van Broekswoud moest rijden, want daar heen was de auto verdwenen. Onder wijl vertelde hij de garagehouder wat er gebeurd was. Hoe Jackie uit het struikgewas was gesleept en hoe hij zelf door twee vreemde kerels was be sprongen. ,.We zijn allebei in een hin derlaag gelopen", zei Jimmy. „En als je 't mij vraagt, hebben wij dat grapje te danken aan meneer Simon Snuffel, die nieuwe verslaggever van de krant van meneer Potlood. Die was de enige, die wist. dat Jack en ik er vanavond op uittrokken om te proberen de m- brekersbende te ontmaskeren". „Hoe wist die 't dan?", vroeg Krukas. „Van u?" „Nee, van Piet Potlood. Die heeft 't hem verteld." „Die wist 't dus óók zei Krukas. „Jawel", antwoordde Jim my, „maar Piet Potlood is mijn beste vriend en die staat natuurlijk buiten elke verdenking". Tenslotte wist Mie bet er ook van. maar die zal heus de Loei niet gaan verraden, evenmin als meneer Potlood. Karei Krukas daer.t een tijdlang na en zei toen: „Ik heb die Snuffel nooit erg graag mogen lij den. Hij heeft een gezicht, dat me niét bevalt". Ze reden een tijdlang zwijgend door. Bij het kruispunt zei Jimmy. „Hier mo t die auto langs de kant van de weg hebben gestaan. Stop hier eens. Heb je een lamp bij je?" Karei Krukas baalde achter uit zijn auto een loop lamp te voorschijn die een helder liciit verspreidde. „Je wilt zeker naar de afdrukken van de banden zoeken?", vroeg hij. Jimmy knikte. .Licht me hier eens bij!", zei hij strak voor zich uit turend. ding kon uitkomen. In het ene num mer werd dit bezwaar meer gevoeld dan het andere. Het optreden van deze zangeres bleef niettemin zeer te waar deren. Speciaal voor de Amerikaanse songs kwam Jack Amoureus voor de microfoon. Zijn dictie kunnen we he laas niet bewonderen en zijn mimiek is hier en daar bepaald theatraal. Het meeste genoegen beleefden we dan ook aan het musiceren van het orkest, waarvoor Wim Cornelissen tal van aar dige arrangementen heeft gemaakt. The Movers, twee menselijke gum miballen, voerden in aansluiting op de muzikale inleiding een pantomime op, waarbij aan de vrouwelijke partner van het duo de rol van een lappenpop was toebedeeld. Een taak, de zij op voorbeeldige wijze volbracht, zo zelfs, dat men er af en toe aan twijfelde of in het omhulsel inderdaad nog een mens schuil ging. Het bleek toch wer kelijk het geval te zijn. Een aardige vondst was de parodie op de driedimensionale film. Na de pauze, waarin nog een acro bate optrad, met allerlei griezeHg- lenige toeren vormde Pietrö Nakaro het hoofdnummer met 'een goochel- show, die waarschijnlijk in Alkmaar nog niet is vertoond. Het was een wir war van bloemstukken, duiven en brandende lantaarntjes, die deze goo chelaar met een handomdraai op het toneel toverde. Han Bakker verzorgde de Conlérence en hij deed dat niet on verdienstelijk voor een jong artist. Het is een avond geworden, waarop de leden van de bond met voldoening kunnen terugzien. Een gezellig bal met muziek van Gert van Twuyver besloot het feest, dat o.a. werd bijgewoond door majoor J. R. Hoogkamer, districts commandant van de Rijkspolitie. Com missaris J. Dreeuws had bericht van verhindering gestuurd. DONDERDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Al les is vergeven en vergeten (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, De verove ring van de Mount Everest (a.l.). REX THEATER, Zo lang jij bij mij bent (14 jaar). VICTORIA THEATER, Salome (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Boeken weekavond. HOTEL VICTORY, 3—5 uur: Re ceptie A. Haasbroek. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De terugkeer van Don Camillo (a.l.) KOEDIJK, 8 uur: Raadsvergadering. VRIJDAG VICTORIA THEATER. 8 uur: Ge jaagd door het ver'eden (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het monster uit verloren tilden (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Twee straatjongens van Parijs (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Europa 1951 (18 jaarl. WAPEN VAN HEEMSKERK. 8 uur: Cabaretavond NVV. HEILOO, 8 uur: Raadsvergadering. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 2.10 14.29 Vrijdag 2.52 15.0" TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 2.15 14.34 18.15 6.34 Vrijdag 2.57 15.14 20.57 9.14 Circus Strassburger zal in de maand Juni op zijn tournee door Nederl? 1 vier dagen het chapiteau opdaan in Alkmaar. Ais speeldata zijn voorlopig vastgesteld 11, 12, 13 en 14 Juni. Het is nog niet met zekerheid bekend waar het circus zijn standplaats krijgt doch vermoedelijk zal dit, evenals verleden jaar circus Franz Althoff, op het Industrieterrein-Noord zijn. Het is in Alkmaar gebruikelijk één circus per jaar een speelvergunning te geven en daarom zijn alle andere aan vragen afgewezen. Circus Mullens heeft daarmee geen genoegen genomen en contact gezocht met de gemeente Oudorp en de voetbalvereniging Ran- ders. Als aan de - oorwaarden ter rege ling van eventuele schade aan terrein en straten wordf voldaan zal circus Mullens een maand eerder dan Strass burger, nl. oo 30 April, 1, 2 en 3 Mei aan de rand van Alkmaar, op het Ran- dersveld zijn voorstellingen geven. Het is niet alles romantiek in de circus wereld Onder de titel „Vijftig jaar Mode" hield Gerard Worm's Modemagazijn gisteren in <je zaal van het Gulden Vlies zijn Jubileum-modeshow. Een groot aantal dames, van wie er velen een treinreis voor over hadden om dit evenement niet te missen, konden op deze wijze een uitstekende indruk krijgen van wat er op het gebied der mode in Alkmaar te doen is en het is aan de firma Worm zeker wel toevertrouwd deze indruk zonder meer goed te doen zijn .Voor deze Jubi leumshow waren over het algemeen de modellen in het betere genre genomen, zodat het geheel op een hoog peil kwam te staan. Thans is officieel bekend geworden, dat de Alkmaarse kaasmarkt op 30 April haar zomerse jasje zal aanschie ten. Deze mededeling zal ook uitgaan naar alle mogelijke reisbureaux in den lande, doch dat neemt niet weg, dat er voor die tijd zeker weer heel wat touringcars op het Waagplein zui len stoppen als het toevallig op Vrijdag mooi weer mocht zijn. Het schijnt, dat men aan dergelijke aankondigingen weinig aandacht schenkt. We mogen dat tenminste aannemen als we na gaan. dat ieder jaar opnieuw vele toe risten een vergeefse reis naar Alkmaar maken. Vergeefs dan in zoverre, dat zij de markt niet in haar zomerse fleur en aankleding zien. De bezoekers be hoeven zeker niet teleurgesteld weg te gaan omdat er ook buiten de kaas markt nog veel schoons in Alkmaar is te beleven. Maar daaraan juist gaan zovelen achteloos voorbij. De groep van de Rijkspolitie te water, die sinds 1947 in Alkmaar was gevestigd, zal binnen enkele maanden worden opgeheven. Dit besluit, dat vóór Augustus geheel moet zijn uitgevoerd, is reeds gedeeltelijk toe gepast doordat verschillende leden van de groep naar elders zijn over geplaatst. Het corps van de „waterpolitie", dat in den beginne 10 man telde is nu al teruggebracht tot drie politiemannen, die binnenkort ook een andere standplaats zullen krijgen toegewezen. Het zwaartepunt van de Rijks politie te water in de kop van Noord- Holland zal, evenals voorheen, worden gelegd op Akersloot, dat in verband met deze reorganisatie zal worden uit gerust met groot materieel. Er zal o.a. een patrouilleboot met dieselaan drijving worden gestationneerd, die tot nu toe dienst heeft gedaan bij de groep Kampen. Het „vlaggeschip" van de groep Alkmaar, de RP 41, zal even eens naar Akersloot worden overge bracht. Deze motorboot, die voor de binnenwateren in de kop van Noord- Holland uitstekend geschikt is, werd onlangs geheel opgekalefaterd en van een nieuw interieur voorzien. Met het vertrek van de laatste politie mensen zal ook het bureau aan de Voormeer worden opgeheven. Gisteravond is in de 25ste vergade ring van het hoofdcomité „Alkmaar 700 jaar stad", de burgemeester van Alk maar mr dr H. J. Wytema geïnstalleerd als ere-voorzitter van het comité. De installatie geschiedde door de voorzitter mr G. A. de Lange, die in de burgemeester de burchtvader zag van deze stad die in 1573 de vrijheid be vocht en thans bij haar 700-jarig be staan de wereld een boodschap van geestelijke vrijheid wenst te zenden. Mr de Lange dankte het gemeentebe stuur voor de medewerking welke tot nu toe is ondervonden. Burgemeester Wytema. die het ere- voorzitterschap met dank aanvaardde, uitte zijn grote waardering en enthou siasme voor hetgeen het hoofdcomité reeds heeft verricht Fraaie portretten van overleden en nog levende kunstenaars zijn te zien op de door het Kunste naarscentrum Bergen georgani seerde tentoonstelling Schrijvers van Nabij". Onder andere is er deze fraaie tekening van prof. N. Roland Holst. De expositie wordt gehouden ter gelegenheid van de Boekenweek en is de laatste, welke de voorzitter van het KCB, mr A. F. Kamp, in deze kwaliteit mede heeft voorbereid. Op de slotavond in de danszaal van de Rustende Jager, op Zondagavond a.swaar verschillende bekende litteratoren zullen optreden, zal mr Kamp de hamer overgedragen aan de heer D. de Wolff Peere boom. (Foto Jaap Schoen) Door het winkelpersoneel van de fa. Haytema op de hoek van de Lan- gestraat en de Koorstraat werd gister morgen een begin van brand ontdekt. De gloeiende uitlaatpijp van een olie kachel bleek een stuk lambrizering en een gedeelte van een kast, waar de pijp doorheen liep, te hebben ver koold. De gewaarschuwde politie heeft het vuur, dat nog een geringe omvang had, geblust.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11