Wagemaker verraste defensie van Always Forward Alkmaar liet zich niet door RCZ verrassen (4-0) Selectiewedstrijd bood weinig nieuwe gezichtspunten Grote overwinning van RKAFC op enthousiast Watervogels Jong Holland zegevierde na ware titanenstrijd Kansen voor Egmondia op de itel zijn weer gestegen Bergen behaalde kostbare zege in wedstrijd tegen Zeevogels Alcmaria V. was mindere van Noordhollands jeugdteam Haarlemse kegelaars waren verre superieur Alkmaarse Boys won met 2-1 Verdediging gaf geen kansen weg Zuidelijken gaven de toon aan Beslissing viel kort na de hervatting Hooge Hugs volleybaltornooi SO VA naar derde plaats verwezen Tot rust hielden de Torren stand ALKMAAR PRACTISCH Met rust was de stand -nog dubbel blank— IN VEILIGHEID Zege niet geflatteerd Enerverende strijd te Heiloo H.S.V. liet een punt aan Purinersteyn (1-1) Alkmaar eindigde op derde plaats Leo Heynis versloeg Piet Schouten Marie Besnard geruïneer Drogist.vormt eer Voor Europees pro in Juni MAANDAG 5 APRIL 1954 Van onze correspondent te Hoorn) De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd Always ForwardAlk maarse Boys is op een 12 zege van de gasten uitgelopen ondanks het feit, dat Forward in de eerste helft een behoorlijke veldmeerderheid had. De aanvallen van de Alkinaar- ders waren echter gevaarlijker en vooral de rechtsbinnen Wagemaker bleek uitermate op dreef. Deze wa- tervlugge en technisch sterke spe ler was menigmaal de achterhoede van Forward de baas. Hij was het ook, die de grondlegger was voor het tweede en winnende doelpunt van de Boys. Wagemaker maakte een solo-runi naar het Forward- doel, hij zette de bal met een boog je voor, waarna Pater met een kop bal voor de afwerking zorgde. Bij Forward haperde het deze mid dag in de voorhoede en Zandbergen, die als leider fungeerde, was uit vorm. De talrijke hem toegespeelde ballen behandelde hij zodanig, dat de achter hoede der gaston hem gemakkelijk de baas kon. Toch- was hij het die For ward het enige doelpunt wist te be zorgen. Na vijf minuten spelen zagen we de Boys de eerste corner nemen, welke echter geen succes opleverde. Even later loste Zandbergen een van zijn weinige schoten en doelman Kra mer had veel moeite de bal uit het doel te houden. Steeds weer trok For ward ten aanval, maar het spel was te peuterig en de gasten hadden geen moeite om telkens die aanvallen te on derscheppen. Toen bij een van de Alk maarse aanvallen de bal bij Henk de Graaf belandde reageerde deze met een zuiver schot, die keeper Roos niet kon keren. Ook na de hervatting kon Forward menige aanval opzetten, maar op nieuw bleek hoe schotloos de voor hoede was n hoe slecht er werd ge plaatst. Een schot van Pietehse werd ten koste van een corner door Kramer uit het doel gehouden. Bij een Alkmaarse aanval zagen we Knip een hard schot lossen, waarbij de bal echter tegen de staander ketste. Er kwamen nu meer aanvallen uit de Alkmaarse hoek en bij een ervan wist Roos een keiharde bal met een duik- sprong uit zijn heiligdom te rammen. Even later echter moest hij zwichten voor doelpunt van Wagemaker. Forward bleek zich echter bij deze achterstand niet neer te leggen en slaagde er in nog een tegenpunt te scoren. Uit een pass van Van der Pol redde Zandbergen de eer. RCZ heeft tegen Alkmaar een vrij grote 40 nederlaag moeten incasse ren. Toch speelden de Zaankanters geen slechte wedstrijd. Zij waren in het veld zekre niet de minderen. Doch RCZ trof de gastheren in een uitzon derlijk goede vorm. RCZ kreeg zelfs geen kans de eer te redden, want ook in de „Alkmaar'-defensie klopte het deze keer perfect, al moesten de gast heren het laatste half uur met tien man spelen. Bij een sliding raakte linkshalf Ooms één der tegenstanders, en zeer ten onrechte stuurde scheids rechter Daman deze speler het veld uit. Onjuist en niet tactisch, daar n de beste verstandhouding werd ge speeld. Het liep al direct bij de Alk maarspelers, die met hun open spel de RCZ-defensie onder druk zetten. Van Baden schoot al spoedig raak. Via de vleugels Leeuwerink en Glandorf zagen wij ook heel goede RCZ-aanval- len, maar de Alkmaarse verdediging gaf geen kansen weg. De achterstand (Van een speciale verslaggever) De gisteren op het DTS-terrein te Oudkarspel gespeelde selectiewed strijd tussen de vertegenwoordigen de elftallen van de noordelijke en zuidelijke afdeling vau de KNVB afdeling Noord-Holland, zal onge twijfeld voor de keuze-commissie, die het Bondselftal uit deze provin cie zal moeten samenstellen, niet veel nieuwe gezichtspunten hebben op geleverd. Reeds onmiddellijk na het begin toonden de in blauwe shirts gesto ken zuidelijken, dat zij in elk opzicht over een duidelijke meerderheid be schikten. Hun tempo, combinatie en techniek was zeker een klasse beter. Hierdoor wisten zij zich een veld- overwicht te verschaffen, waardoor de strijd reeds vóór de rust een een tonig karakter kreeg. Toch slaagde de zuidelijke voorhoede er vóór de rust niet in te doelpunten. Te ver doorgevoerd samenspel, waardoor de soms niet al te zeker werkende noor delijke backs toch nog op tijd konden ingrijpen, maar vooral ook het uit stekende werk van de oranje-doel man Schrijver (LSVV), was daar de oorzaak van. Toen de keeper van de zuidelijken, Haverhoek (Helder 2), na de rust meer actief moest optre den, bleek ook hij uit het goede hout te zijn gesneden. Hij genoot daarbij grote steun van zijn middenlinie Karsten (SEW), v. d. Schaaf (Odiz) en Vos (Berkhout), Karsten speelde een uitstekende partij en was o.i. de beste speler van het veld, zodat zijn verkiezing wel zeker mag worden geacht. In de voorhoede vielen voor al rechtsbuiten v. d. Bijl (Odiz) en linksbinnen Dekker (Flevo) op. Voor al de laatste vormde voor de noor delijken een voortdurend gevaar. Zij ondervonden dit terdege, toen de Flevo-man terstond na de aftrap in de tweede helft door de hele noor delijk linies brak en zijn soloaanval met een treffer besloot, die Schrijver niet kon voorkomen, omdat hij ten val was gekomen. De zuidelijke middenvoor Zwanen burg (Egmondia) wisselde heel goede met zwakke momenten af. Zijn noordelijke college Laan (WGW) ver toonde constanter spel doch hij had het nadeel, dat hij tegen het massie ve backstel Van Zoonen (Flevo) en Geesink (Odiz) moest optornen, dat met de niet minder massieve Van der Schaaf als spil, moeilijk was te pas seren. Rechtbinnen Groot (Flevo) was een goede schakel tussen aanval en middenlinie. Linksbuiten IJzelen- doorn (Zaanlandia) werd helaas te weinig in het spel betrokken om zijn capaciteiten, die hij ongetwijfeld bezit, te kunnen demonstreren. Over de noordelijke ploeg lag in de eerste speelhelft een matheid, die elk enthousiasme scheen uit te slui ten. Vooral rechtsbuiten Ramler (WGW) demonstreerde dit al heel duidelijk. Actiever was zijn clubge noot Van Wees, die steeds pogingen deed het spel te verplaatsen. Naast hem was spil Boot (St. George) op gesteld. die de door omstandigheden afwezige Van Amersfoort (WGW) moest vervangen. De oranje-backs De Moei (SRC) en Spaans (WGW) grepen wel regelma tig in, doch hun plaatsen was zo on zuiver, dat de bal veelal weer een prooi werd van de zuidelijke aanval. De Noordelijke linkervleugel Blauw- boer (JVC) en Kok (SRC) werd te weinig in het spel betrokken. Toch zorgden deze spelers voor de gelijk maker. De vreugde was echter van korte duur, want binnen de minuut wer den de noordelijke backs zo in het nauw gebracht, dat zij de bal tegen elkaar opschoten en Zwanenburg ge legenheid kreeg de zuidelijken op nieuw de leiding te geven. werd zelfs 'groter toen goalie Abbing zijn enige fout in deze wedstrijd maak te. Bij een ver hoog schot van de Alkmaarder Schouten greep hij mis (20). Voor het ingaan van de tweede helft liepen de gastheren tot 3—0 uit. Een misser in de Zaanse verdediging werd door De Jong goed afgestraft. In de tweede helft stonden de Alk- maarders het eerste kwartier met de Bezwerend steekt de Alkmaar-spil Zwart zijn handen omhoog toen zijn doelman Blokker hoogopspringend de bal nog juist niet onder controle kon krijgen. Funeste gevolgen had dat overigens niet, want Alkmaar won met 40 van RCZ en stelde zich daarmee practisch veilig voor degradatie. rug tegen de muur. De Boer en Schaap van RCZ steunden hun voorhoede op de juiste wijze. Maar de witte aanval zag geen kans het Alkmaarse doel te doorboren. Na dit offensief ging de strijd verder gelijk op. Drie minuten ovor tijd was het de naar voren ge komen spil Zwart, die er nog 4—0 van maakte. (Van onze correspondent te Den Helder) Een zich werkelijk heldhaftig verdedigend Watervogels heeft gisteren ervaren, dat RKAFC de nek-aan-nek-race met DTS tot het uiterste wenst voort te zetten. Wij hebben de Torren geruime tijd niet zo enthousiast zien spelen als in deze ontmoeting, en de ruststand (11) moge d"" aantonen. De Alkmaarders speelden weliswaar een klasse beter, maar Beers, Blokker, Koster en Maas zaten zo fel op de hal, dat het, voor de rust althans, moeilijk doelpunten was. Dat het spelen van het volleybal spel ook op de middelmatige sportbe oefenaar een grote bekoring kan uit oefenen bleek Zaterdag in de Linden- school, waar het Hooge Huys tornooi werd gehouden. Dit tornooi, geqrga- neseerd voor de eerste en tweede klas se herenteams welke normaliter we gens hun technisch kunnen nooit voor een sterk bezet tornooi in aanmer king komen, mogen we wat enthou siasme en spanning betreft zeker tot een van de meest geslaagde tornooien van de afdeling Alkmaar rekenen. De woorden van lof en waardering voor het initiatief dit tornooi te or ganiseren, welke de voorzitter van de NeVoBo afd. Alkmaar bij de prijsuit reiking tot het bestuur van de volley balvereniging 't Hooge Huys richtte, vertolkten dan ook zeker de oprechte gevoelens van de deelnemers aan de ze sportdag. In de op 24 en 31 Maart in de Juli- anaschool gehouden voorronden plaat sten zich 8 teams voor dit tornooi. Verdeeld in 2 poules bonden deze teams Zaterdag de strijd aan in wed strijden bestaande uit 2 sets geteld tot 10 punten. De in de middag gehouden ontmoe tingen kregen reeds een sensationeel karakter, doordat verscheidene wed strijden niet verliepen volgens het plan. Reeds bij de aanvang liet Tem po 1, dat eerste was geworden in de voorronde, zich van het veld dragen door een 010 en 910 nederlaag te gen de mannen van de Rijks Politie 1. De andere ronde winnaar Jong Hol land 2 bracht het er beter af, en maakte met 104 en 104 het P.C.B. team de punten afhandig. De dave rende overwinning van de politie mannen, raakte echter reeds vlug in 't vergeetboek door hun even verrassen de nederlaag tegen de spoorwegvereni ging S.O.V.A., die maar liefst met 10-5 en 10-0 over hen zegevierde. Met het zelfde kunststukje deden de S.O.V.A mensen de laatste hoop van Tempo vervliegen (104 104). De overige deelnemers weerden zich dap per en veroverden zonder veel schok kende gebeurtenissen nu en dan een fel begeerd competitiepuntje. De uit eindelijke beloning voor al deze be- Watervogels nam na twintig minu ten de leiding, toen de snelle Dirks wist te profiteren van een fout van spil Wester, die te zacht op doelman Vink terugspeelde (1-0). De thuisclub werd wat overmoedig en ging sterk opdringen, hetgeen bij een tegenstan der—met -zo'n -snelle voorhoede als RKAFC uiteraard gevaarlijk is. Uit een uittrap van keeper Vink kwam de bal dan ook op een gegeven moment voor bij de verdediging van Watervogels te recht, waarna middenvoor Ten Have in de sprint Beers en Blokker versloeg en op Maas afstormde. Deze liep uit. doch de rustige Ten Have schoot het leder beheerst langs hem heen in het doel (1-1). Vijf minuten na de hervatting namen de Alkmaarders een 2-1 voorsprong. Dit doelpunt ontstond uit een corner van rechts, welke een doelworsteling ten gevolge had. De handige Kooge (de beste man in de voorhoede van RKAFC) tikte de bal voorbij Maas. Enkele mi nuten later kreeg Koster de bal tegen een hand, waarop Kooge de strafschop mocht nemen. Onhoudbaar voor de keeper van Watervogels benutte hij deze penalty (1-3). En toen was het met de Nieuwe- diepers gedaan. Kooge, Tijn en De Lan ge vergrootten de voorsprong tot 1-6, waarna het Ewald middels een kopbal gelukte de achterstand tot 2-6 te ver kleinen. Doch dit was van geen belang meer; de zege was met 6-2 voor de be zoekers. Óp een door de regen Zwaar te be spelen veld, heeft Bergen een onbe twiste 20-zege bezochten op een sterk spelend Zeevogels. In de eerste helft van de wedstrijd, golfde het spel heen en weer, zonder dat een der p 0 ijen voldoende over wicht kon verkujgen. Herhaalde malen echter moest de achterhoede van Zeevogels handelend optreden, daar de gevaarlijke linksbui ten Jan Hoogvorst en midvoor John Paping zeer actief waren. Tot aan de rust. echter bleef de partij dubbel blank Na rust forceerde Bergen achter elkaar enige hoekschoppen. Uit een de zer corners, genomen door rechtshalf Kick Smit (naamgenoot van een van Neerlands grootste voetballers) ont stond het eerste doelpunt. Smit speel de de bal zo scherp voor de doelmond, dat de goalie van Zeevogels er geen raad mee wist en de bal in eigen doel Door een verrassende nederlaag van Zaanlandia in de uitwedstrijd tegen Uitgeest, zijn de papieren voor de Zaandammers op de titel aanzienlijk gedaald en die van Egmondia naar even redigheid gestegen. De Egmonders staan thans met nog drie wedstrijden te spelen vier punten voor. Alkmaar stelde zich in deze afdeling practisch veilig door een 4—0 overwinning op RCZ en ook voor Bergen dat met 20 van Zeevogels won, was het een uit- Het in blauwe shirts spelende Noord hollandse juniorenelftal heeft gisteren in de wedstrijd tegen Alcm., welke het met 4-2 won, een goede indruk achter gelaten. Vooral in het eerste kwartier, werd van de kansen, die de junioren zich wisten te scheppen, geprofiteerd. Snel en verrassend werd het spel ver plaatst, waarbij het zuivere afgeven opviel. Het was dan ook geenszins ge flatteerd dat de Jeugdploeg halver wege de eerste helft met 3-0 voorstond. In deze periode speelde de jeugdige aanval op volle toeren. De Alcmaria- defensie, had het ondanks hardnekkig verzet, zwaar te verduren. In het bij zonder het binnentrio Buis, Bond en Tuyp, maakte het stopper Wassing bij zonder lastig. Opvallend was dat de Jeugdploeg het niet behoefde te heb ben van enkele uitblinkers. Een goede achterhoede. Vrij, Schilder en Veer man, zorgde er voor dat doelman Reitsma weinig werk kreeg. Ook de halfspelers Nieuwveen en Ruiter pas ten zich in dit geheel goed aan. Toen na de hervatting Pelk van Volendam rechtsachter Vry verving bleek dit geen verzwakking. In die tweede helft, de stand was in middels door Schmidt tot 3-1 terug gebracht. behield de Jeugd een licht veldoverwicht. Van een slap moment in de Alcmaria-defensie gebruik ma kende, slaagde Buis erin keeper Vet- haak nogmaals te passeren 4-1. Schmidt had direct hierop het antwoord klaar en gaf Reitsma voor de tweede maal het nakijken. 4-2. stekende dag. Er zijn thans nog drie ploegen die voor degradatie in aanmer king kunnen komen, t.w. Berdos, Zee vogels en Bergen. De stand luidt als volgt: Egmondia Zaanlandia Uitgeest Odiz R. C. Z. Zaanse Boys Alkmaar Meervogels Berdos Zeevogels Bergen 17 13 2 2 60-24 28 17 11 2 4 41-22 24 17 10 3 4 47-26 23 15 8 5 2 38-20 21 16 7 1 8 25-29 15 16 7 1 8 29-34 15 17 6 1 10 33-50 13 17 5 3 9 27-46 13 17 4 3 10 21-34 11 17 3 4 10 21-43 10 16 3 3 10 25-39 9 De uitslagen luiden: IA: BergenZeevogels 2—0Alk maarRCZ 40; UitgeestZaanlandia 2-0. 2A.: KnollendamForesters 12. 2C.: SchoorlTexelse Boys 12 3A.: AdelbertSt. Bavo 12. Res. IB.: Alcmaria 4WSV 3 60; RKAFC 2—West Frisia 3 2—2. Res. 2C.Limmen 2HSV 2 52; Vrone 2Zeevogels 2 83. Res. 3C.: Alcmaria 5—Zilvermeeu wen 5 33. Res. 3D.: Vitesse 4Foresters 2 1—2. 4G.: CSV 4—St. Adelbert 2 1—3. 4H.Foresters 5—HSV 4 013; LSVV 3Zeevogels 3 30. Junioren A.: Alkmaarse BoysZVV 23, D.Alcmaria bZVV b 52. FG.: DTS b—Bergen 3—2. M.: HSVVolendam 09; Limmen— USVU 0-5. R.: RKAFC bZeevogels b 5—1. Adspiranten A. Alkmaarse BoysWFC 1-2. J.: BOL bAlcmaria d 08; Alcma ria e- Foresters c 70. AA.: HSV c—Meervogels b 011; HSV b—USVU b 2—3. Wie gedacht had, dat door de con currentie van de interlandwedstrijd over de radio, weinig belangstelling voor de ontmoeting HSVPurmersteyn zou bestaan, heeft zich vergist. Een tal rijk* publiek is getuige geweest van een enerverende wedstrijd, waarin beide partijen hard hebben gewerkt om de punten binnen te krijgen. Purmersteyn speetfde vóór wat het waard was en voor de rust hadden de gasten zeker het beste van het spel. De Heilooërs waren voor de rust in het plaatsen van de bal de mindere en het positiekiezen was eveneens veel minder dan bij de Purmerenders. Dat de Heilooërs met 0— 0 aan de thee konden beginnen had den zij voornamelijk te danken aan het resolute ingrijpen van hun achter hoede met keeper Apeldoorn aan het hoofd. Na de rust wogen de parten be ter tegen elkaar op en het enthousias me waarmede beide ploegen speelde, maakte het tot een levendige wedstrijd. Wel bleef Purmersteyn de technisch betere ploeg, doch HSV nivelleerde het door een nog grotere dosis enthousias me. Toen Martien Kosters na plm. 10 minuten spelen in de tweede helft op sublieme wijze een pass kreeg van zijn halfspeler, maakte hij geen fout en had HSV de leiding met 10. Purmersteyn liet dat niet op zich zitten en kwam verwoed opzetten, doch Kraakman c.s. retourneerden alles en het scheelde maar weinig of zij hadden kort daarop door Joop Kraakman zelfs de score verhoogd, doch de deklat bracht red ding voor Purmersteyn. De bezoekers waren echter niet ontmoedigd en toen de scheidsrechter die overigens pri ma leidde een dubieuze corner aan Purmersteyn toewees, werd deze goed voor doel geplaatst en de linksbuiten stond klaar om keihard in te schieten en Apeldoorn kansloos te passeren 1-1. Wel kwamen aan beide kanten nog en kele scoringskansen, doch de stand bleef ongewijzigd waarmede beide ploegen tevreden konden,zijn. stompte. Tien minuten later werd een mooie aanval opgezt door de Bergen- haldflinie, die met lange passes de bal Op' uitefSt links Speelde. Een Voorzet volgde en linksbuiten Hoogvorst kwam voor de Zeevogels-doelman. De toe stormende midvoor Paping aarzelde geen momend en knalde onhoudbaar in (2—0). Zeevogels trachtte nog door om zetting van spelers grotere producti viteit te ontwikkelen hetgeen echter niet mocht baten, daar de Bergen- achterhoede deze middag wederom zeer betrouwbaar was. Met de stand 20 blies de referee het einde. toonde strijdlust was voor S.O.V.A. en Jong Holland een eerste plaats in hun poule met Catapult 2 en Be Fit 1 ieder op de tweede plaats. De avondwedstrijden hadden zowel voor spelers als toeschouwers een zeer sensationeel verloop. De eerste ont moeting tussen de nummers twee om een plaats in de finale of de vierde prijs was reeds een klap op een vuur pijl door het mistasten van Be Fit 1, dat zich door Catapult 2 met 8—10 en 310 op verrassende wijze de vierde prijs liet opdringen. In de strijd om de vijfde prijs liet het pittige DeNeBa zich door de Rijks Politie en P.C.B. zich door Tempo elimineren. De strijd tussen deze twee winnaars werd in 3 sets beslecht met een uiteindelijke overwinning van Tempo. Dat het vol leybalspel niet alleen een aardig, doch tevens een ^pel vol onverwachte ver rassingen is bleek nogmaals terdege in de hierop volgende finale. Deze strijd tussen de .teams van Jong Holland II, S.O.V.A. I en Catapult II werd een van de meest sensationele volley bal ontmoetingen in onze stad en hetgeen daarbij aan goede techniek ontbrak werd ruimschoots aangevuld met daverend enthousias me om de avond voor spelers en be langstellende tot een ongekend suc ces te maken. Toen als eerste in deze serie ont moetingen, het 't Catapult II team ge lukte in een onverwachte en onstui mig doorgezette aanval met 109 en 10—7 stand over het S.O.V.A. team heen te lopen, brak de orkaan van enthousiaste aanmoedigingen reeds boven de hoofden der spelers los, om niet eerder te eindigen, alvorens de laatste wedstrijd gestreden was. In de direct hierop volgende strijd tegen het Jong Holland team begon de ver moeidheid het Catapult team parten te spelen en in drie sets werd het Jong Holland team winnaar in deze ontmoeting, om echter evenals Cata pult in de direct daarop volgende strijd tegen het uitgeruste S.O.V.A. in 3 sets ten onder te gaan. Bij het L-eindigen van deze wel wonderlijke finale kwamen de organi satoren tot de sensationele ontdekking, dat er wel een hele avond fel en en thousiast 'gestreden was, doch het uiteindelijk resultaat nihil was. De drie finalisten stonden nog evenals aan het begin der avond gelijk, met ieder 2 competitiepunten. Een sombe re gewaarwording na een avond van zware strijd waarin door ieder het uiterste gegeven was. Het was daarom een weldaad voor de vermoeide finalisten, dat de wed strijdleiding besloot in een halve com petitie van 1 set de uiteindelijke be slissing tussen de gegadigden te laten vallen. Onder daverende aanmoedi gingen van het zeer meelevende pu bliek bond men opnieuw de onderlin ge eindstrijd aan, die een nog eigen aardiger verloop bleek te krijgen dan "de vorige. Alle partijen werden name lijk beëindigd met de stand 106. Ca tapult II, dat eerst S(.O.V.A. met deze stand achter zich liet, werd daarna met de zelfde cijfers het slachtoffer van Jong Holland II, dat in de daar op volgende strijd het S.O.V.A team nogmaals met 106 deed capituleren. Tot haar grote opluchting kon de wedstrijdleiding daarmede dan be kend maken, dat deze titanenstrijd het SOVA team uiteindelijk naar de der de plaats verwezen had. Catapult II de tweede prijs toekwam en het Jong Holland II team de triomphator van deze zeer zware doch uiterst sportie ve dag was geworden. Individuele prestaties maarse heren: G. Bosch W. v. d. Bosch Mr. Schuurman H. van Galen Kaijer Jr. Köllmann JJ. Eickholt C. Klerk G. Genefaas J. Kelder van de Alk- 101 108 90 94 393 94 100 93 101 388 100 109 103 74 386 75 102 101 107 385 104 87 88 99 378 98 85 95 88 366 86 98 81 97 362 100 77 83 88 348 83 80 101 76 340 88 85 88 78 339 929 931 923 902 3685 Respt.: baan D, E, F, G, totaal. Dames. Mevr. Lensen (Schagen 94 84 178 Mevr. Schoonenberg 89 77 166 Mevr. Hoogland (Schagen) 69 86 155 Mevr. Mulder (Schagen) 76 73 149 Mevr. Van Uitert 72 65 137 Nadat de heer Joh. Diepen de districtskegelwedstrijden te Haarlem had geopend, merkte de spreker opdat de Haarlemse Kegelbond in eigen huis zeker als kampioen te voorschijn zou komen. Na de eerste ronde bleek Haarlem in derdaad in alle afdelingen verre de meerdere, uitgezonderd in de dames wedstrijd waar Amsterdam bovenaan stond. De stand was toen; Haarlem (heren) 2098, Alkmaar 1860, Amsterdam 1838, Gooi en Eemland 1654. De dames: Amsterdam 472, Haarlem 455, Alkmaar 400, Gooi en Eemland 339. De club ODO uit Haarlem wierp in de eerste ronde maar eventjes 558, ZEKZ? Alkmaar 450, Intiem Amster dam 437, Houdt Plank Bussum 393. De heer Boeltjes uit Haarlem stond voor het Pers. Kampioenschap met 114 bovenaan, terwijl twee dames met het zelfde hout eindigden, nl. 87. Toen de voorzitter van de Districts commissie de heer Joh. Diepen na de laatste ronde de eindstand bekend maakte bleek dat Haarlem in alle afdelingen bovenaan stond. In de dames-afdeling wierpen twee bonden hetzelfde hout nl. 931 *e weten Haarlem en Amsterdam, doch laatst genoemde bond had 141 treffers tegen Haarlem 139. Tijdens de prijsuitreiking werden har telijke woorden geuit aan de gelukkige prijswinnaars, vooral aan de heer Boeltjes uit Haarlem die met z'n prach tige prestatie van 235 hout in het teken van de belangstelling stond. Hieronder de volledige uitslag; Bondenwedstrijd heren: 1 Haarlem 4146, 2 Amsterdam 3747, 3 Alkmaar 3685, 4 Gooi en Eemland 3354. Bondenwedstrijd dames: 1 Amster dam 931 (141 treffers), 2 Haarlem 931 (138 tr.), 3 Alkmaar 785, 4 Gooi en Eemland 699. Clubkampioenschap heren: 1 ODO Haarlem 1096, 2 ZEKZ? Alkmaar 883, 3 Intiem Amsterdam 866, 4 Houdt Plank Bussum 825. Pers. Kampioenschap heren: 1 R. Boeltjes Haarlem 235, 2 W. v. d. Bosch Alkmaar 194, 3 P. van Trigt Amster dam 177, 4 J. de Haas Bussum 168. Pers. Kampioenschap dames: 1 mevr. Brinkhorst 180, 2 mevr. Sepp 176, 3 mevr. Mulder (Schagen) 171, 4 mevr. Schouten 136. 400 385 785 Respt.: baan D, E, F, G, totaal. Piet Schouten heeft zijn laatste partij welke hij op de slotavond van het handicap-kadertornooi in café De Vriendschap tegen Leo Heynis moest spelen, verloren, In 25 beurten kon Schouten het niet verder brengen dan 167 caramboles zodat Heynis met een duidelijke voorsprong zijn tweede over winning behaalde. Van invloed is deze nederlaag van Schouten echter niet meer geweest. Vrijdagavond was hij reeds onbereikbaar voor z'n concurren ten. Jan Kramer rekende met Jan Bur ger af hetgeen hem tenslotte toch nog de tweede plaats opleverde en Theo Kooy nestelde zich op de derde plaats via een zege op Jaap Bus. De laatste Uitslagen luiden: Schouten (225) Heynis (200) Kramer (300) Burger (275) 167 200 300 213 Kooy 175) 175 Bus (200) 177 De eindstand luidt: Schouten 5 Kramer 5 Kooy 5 Heynis 5 Bus 5 Burger 5 De kolommen betekenen 25 25 29 29 37 37 4 3 3 2 1 1 19 25 43 37 21 24 6.68 10.34 7.34 4.72 4.78 1 2 2 2' 4 4 Directie: j. BIJLSMA en C. KR/ Hoofdredacteur: a M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, TcL 55 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11 Tel. 33 Postgiro 187294 DE AMERIKAANSE ir Dulles, heeft voor een voor buitenlandse aangi mede te delen, dat de 1 Dien Bien Plioe door Ch heeft een kaliber van 37 leerd. Het schiet ook do tuigen. Dulles' mededeli verzoek van Eisenhower liet buitenland een bedra stellen. Engeland heeft r te Parijs naar de juisthe Frankrijk heeft ze volled nog niet alles is". Een Franse drogist die in werd vrijgesproken van een dat hij zijn vrouw vergiftigi ben, heeft een fonds geopen hoeve van Marie Besnard. vindt zich nog steeds in di nis, hoewel zij reeds vier 1 leden tegen een borgtocht millioen tweehonderdduizer haar vrijheid had kunnen h< Naar men aanneemt, hei Besnard het grootste deel vermogen de afgelopen vijf steed aan haar verdedigin processen, waarin zij beschu) van vergiftiging. Hangende de beslissing is van haar vermogen beslag g< het Hof. Haar advocaten hi aanbod van een krant afge de borgsom te betalen in haar memoires. De drogist heeft zelf 25.001 het fonds gestort. De zange Trenet heeft het hele bedraj baar gesteld. QROOT-BR1TTANNIE zal zee kort televisie-apparaluur te van meer dan 10 millioen gul het continent sturen, die zal gebruikt om de televïsie-vi tussen de acht Europese lar stand te brengen, die in Juni gramma's gaan uitwisselen. Verschillende Britse firma's apparatuur bij. De voornaan drage is wel een relayeer-statii mede Italië en Zwitserland m zullen worden verbonden. Di zal op 3000 meter hoogte op frau worden opgericht. De E dustrie en de British Broadcas poration zullen ook technic' speeld. gewonnc.n, matchpunten. resp.: ge- remise, verloren en

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 12