Stad en omgeving Ds G. C. deed intrede Ned. Herv. Gemeente alhier bij enda V y D Mens afhankelijk van God' „De Huistiran" door YOKZOS ten tonele gevoerd Eenvoudig koorprogramma wist publiek zeer te bevredigen De nieuwe installaties kunnen 60.000 m3 produceren Johan Bodegraven veroverde de grote Ringers-familie kspartij voor VRIJHEkD en DEMOCRATIE Liberalisme en Neutraliteit Vermaning tot eenheid Concerten in kader Holland Festival Een goed geslaagde slotavond Uitvoering Akkermans koorklassen Pastoor Zijlstra benoemd tot Deken van Haarlem Circus Strassburger komt op Canadaplein DE UNIFORMACTIE VAN SOLI DEO GLORIA BURGERLIJKE STAND Mr L R. J. RIDDER VAN RAPPARD Aanvang 8 uur. Toegang voor alle be'angstellenden Geen herhaling van gasmisère Aanschaffing kost f 1.262.000 Een uitstekend geslaagde personeelsavond van bijzondere allure Herstel Molen van Piet kost f 18309 Nieuw gebouw voor Tesselschadeschool Veemarkt: Vlotte handel met hogere prijzen MAANDAG 5 APRIL 1954 99 (Van een onzer redacteuren) MISSCHIEN hebt gij bezwaren tegen sommigen uwer predikanten. Bidt dan het vurigst voor die predikant, die hij u de meeste bezwa ren ontmoet. Wanneer gij veel bidt, komt gij anders tegenover hem te gtaan. Het gebed heeft een genezende, een heilzame invloed op de ge meente. Een ieder kan een bijdrage leveren tot de geestelijke bloei van de kerk door te bidden voor anderen en daarin te volharden. Een stuk van het geestelijk welzijn dezer gemeente, luisteraars, ligt in uw hand. omdat God het er in legt. Zijn wij hiervan doordrongen, dan kan de zegen voor Alkmaar niet uitblijven dan zullen wij samen groeien naar wat God van ons wil hebben: een levende eenheid, een waarachtige gemeente. Bidt en u zal gegeven worden dat heeft Christus zelf ons beloofd. Met deze woorden besloot gistermiddag ds G. C. Tromp, over gekomen van Boskoop naar Alkmaar, de predikatie, waarmee hij zich aan zijn nieuwe gemeente verbond. moet ook de gemeente voor haar pre dikanten bidden, opdat hun het woord worde gegeven om vrijmoedig de my steriën Gods bekend te maken en een relatie te scheppen tussen God en mens. Spr. besloot met zijn reeds aan gehaalde vermaning tot de gemeente van Alkmaar en richtte tenslotte de gebruikelijke toespraken achtereenvol gens tot zijn bevestiger, prof. dr A. A. van Ruler, te Utrecht, de vertegen woordigers van andere kerken de col lega's van classis en ring, de kerkvoog dij, de notabelen, de wijkcommissie, de organisten, de kerkelijk ambtenaar de heer Van de Pol, ds De Leeuw, van Boskoop, de aanwezige gemeenteleden uit deze' plaats en de gemeente van Alkmaar. Ds J. Dikboom sprak hierna uit naam van predikanten, kerkeraad en gemeen te een woord van hartelijk welkom tot de nieuwe herder en leraar, waarbij hij o.m. zeide, dat er in de gemeente Alkmaar moeilijkheden en spanningen zijn, maar ook mogelijkheden: „Wij zullen gaarne voortgaan in de geest van Gemeente-opbouw; wij zullen het stellig niet altijd eens zijn, maar wij nemen u op en hopen dat u zult mede werken aan de vorming van een leven de gemeente". Spr. liet ds Tromp toe zingen ps. 134 vers 3. IJITGANGSPUNT voor zijn overden king was geweest Ef. VI: 18, 19: Bidt te allen tijde in de geest, onder louter bidden en smeken. En richt daarop uw ■waakzaamheid met al de aanhoudende voorbede voor de geheiligden, ook voor mij; opdat mij, wanneer ik mijn mond open, het rechte woord gegeven worde, om met vrijmoedigheid het heilsge heim des evangelies bekend te maken, waarvan ik een gezant ben in kete nen. IVert. Brouwer). Spr. betoogde, dat Paulus hierin wijst op de absolute afhankelijkheid van God, die hij steeds ervaart. Hoewel zijn arbeid rijkelijk gezegend is, de apostel toch niet overmoedig geworden. Steeds beseft hij: hij heeft niet te beschikken over het woord dat hij spreken moet, het moet hem telkens opnieuw worden ge schonken. Dat geldt ook voor de ge meente: de toekomst van Efeze hangt niet af van mensen, maar van God zelf. Noodzakelijk is echter: echt gees telijk leven, zijn zoals God wil dat we zijn. Dat is niet eenvoudig. Ook de ver nieuwde mens, die Jezus belijdt als heer en heiland, heeft te strijden tegen machten, die zijn leven bedreigen. Hier reikt God ons de wapenrusting, de be scherming die wij nodig hebben. Maar deze gaven van de Heilige Geest ont vangen wij pas als wij er om bidden. Efeze heeft deze geest Gods nodig, maar evenzeer de gemeente Alkmaar, wil zij die geestelijke eenheid zijn, waartoe God ons roept. Daarin zijn wij dus volledig van Hem afhankelijk. Paulus vraagt niet om ieders gebed voor zichzelf, maar brengt ook de an der onder de aandacht, de geheiligden, degenen, die door God onder het zegel Van de Heilige Doop apart zijn gezet. Zijn hier onvruchtbare ranken onder? Bidt dan inzonderheid voor hen. Wij moeten immers voor elkanders nood bidden. Dat geldt voor alle richtingen. Bidden wij voor elkander, dan mogen wij nog wonderen verwachten. gIDT ook voor mij, zo vervolgde spr. opdat mij, wanneer ik mijn mond open, het rechte woord gegeven worde. Pau lus spreekt hierin nog eens zijn afhankelijkheid van God uit. en zegt daarmee tevens, dat hij het gebed van de gemeente nodig heeft. Want hij moet de verborgenheden Gods, de mysteriën Gods, openbaren. Christus is immers aan het kruis gestorven en opgestaan. Wij hebben een, levende Christus die voor ons bidt. God zelf heeft in Chris tus de wereld met Zich verzoend. Zo In het kader van het Holland Festival zullen door de desbetref fende Stichting ieder jaar concer ten in de Grote Kerk worden ge organiseerd. Het ligt in het voor nemen dit jaar een concert te doen geven door Piet Kee en het koor van „Die Westfalische Kantorei onder leiding van professor dr Wil helm Ehmann. Het bestuur van de Stichting heeft aan het Alkmaarse gemeentebestuur gevraagd zich garant te stellen voor 50 pCt. van het nadelige saldo, doch ten hoogste f 500.B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen aangezien zij het concert voor de gemeente van belang achten en het daaraan verbon den risico bij het voeren van een goede propaganda huns inziens van beperkte omvang is. JN de morgendienst had prof. Van Ru- Ier de nieuwe predikant in zijn ambtswerk bevestigd met een predika tie over Jac. I: 21, 22: Daarom, verwij dert alle vuil en alle boze uitwas, en aanvaardt zachtmoedig het u ingeplan te woord, dat u kan zaligmaken. En weest daders des woords en niet slechts hoorders; dan zoudt ge u zelf bedrie gen. Hij vermaande de gemeente, open te staan voor het woord Gods, dat haar reeds lang geleden is ingeplant en nog steeds ingeplant wordt. Dat woord maakt zalig, niet alleen hierna maar ook hier, doordat het ons de rechte doorgang door deze wereld verschaft en ons bestaan tot een feest maakt. Het woord moet met zachtmoedigheid wor den ontvangen, want de toorn verduis tert het uitzicht op God. Maar het woord moet ook worden gedaan; liet gepraat er over is waardeloos. Het woord Gods verenigt en overwint de spanningen en verschillen in de ge meente. aldus spr. Nadat ds Tromp op de vrggen van het bevestigingsformulier bevO-.i»end had geantwoord, heeft prof. Van Ruler hem ps. 134: 3 laten toezingen. In bei de diensten was een vrij talrijk audi torium aanwezig. MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: Ge jaagd door het verleden (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het monster uit verloren tijden (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Twee straatjongens uit Parijs (14 jr). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Europa 1951 (18 jr). GULDEN VLIES, 8 uur: Marionetten theater Bert Brugman. NOORD-SCHARWOUDE. -Tivoli, 8 uur: Het Manderson-mysterie (a.l.) BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Artikel 251 (18 jr). DINSDAG Bioscopen als Maandag. WAPEN v. HEEMSKERK, 9.30 uur: Opening Paradijs der Vrouw. GULDEN VLIES, 8 uur: Filmavond Het Vierde Prinsenkind. HOTEL VICTORY, 8 uur: Vergade ring Kath. Nationale Partij. NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: Het Manderson-mysterie (a.l.) BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Verboden spel (14 jr); Dancing, 8 uur: Oosterse kunst. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever, Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 4.53 17.12 XlinsHncr 5.35 17.58 ■Dinsdag TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 4.58 17.17 22.58 11.17 Dinsdag 5.40 18.03 23.40 12.03 Het parodiëren in zijn boeken en toneelstukken is één van de typeren de eigenschappen van de bekende auteur Godfried Bomans. Menig plezierig uurtje hebben we allen al eens beleefd aan boeken als Erik of Pieter Bas en een paar prettige uren beleefden wij ook Zaterdag avond weer toen de HBS-vereniging VOKZOS op ha,ar feestavond het toneelspel „De huistiran" van deze zelfde schrijver opvoerde. Voorzitter J. Salamony gaf in zijn openingswoord een korte uiteenzet ting van de taak der bestuursleden ener schoolvereniging, en hieruit bleek dat het niet alleen gaat om het organiseren van feestavonden. Belangrijker en moeilijker is het scheppen van de juis te sfeer op deze avonden, een punt waarop de aanwezigen hun medewer king zullen moeten geven. .Deze mede werking was er Zaterdagavond ten vol le. Toen het doek voor de eerste keer op ging kwamen we ten huize van een oud-kolonel die er zich om de haver klap op beroemde de gehele mobilisa tie van 1914 te hébben meegemaakt. Zijn dochter, Maria had een vriend, Jan Rompoen, en dit tweetal zou gaar ne zo spoedig mogelijk gaan trouwen. Zaterdagavond luisterden in hotel Victory een groot aantal toehoor ders naar een eenvoudig en bijna simpel koorprogramma, uitgevoerd kolonel echter voelde niets voor de j «y, 7Q nlonnon in toaonctallirirt +r»+ «ziir door JNico Akkermans koorklassen. Jtiet was een programma van een- stemmige kinderliederen en het publiek toonde door veel bijval met de uitvoering volkomen tevreden te zijn. Het scheen of Nico Akkerman een uitspraak van Robert Schumann tot devies had gekozen, nl. „Beter eenvoudig werk goed uitvoeren, dan moeilijke opgaven middelmatig." Ook wij hebben met voldoening kunnen vobren wat vocaal deze avond werd geboden, hoewel we gaarne in het programma een tendenz naar vernieuwing hadden gezien. De uit te voeren liederen werden alle door Nico Akkerman zelf aan de vleugel begeleid. De eerst gezongen liederen van Andrae en WettigWeis- senborn werden zuiver gezongen, voor al in het Voetballied van Andrae werd ook de tekst goed gerealiseerd. „Van zeven muzikantjes" van Abramsz voldeed zeer goed, maar had nog wel iets vitaler kunnen zijn. Ter afwisseling zongen Emmy Adolf en Gerie Burger zeer verdienstelijk een verouderd duetje van Abt en een lied je op de Lentetijd van Catharina van Hennes. Bijzonder in de smaak viel o.a. De dwergjes, het bekende speel- liedje van Dalcroze, gecostumeerd uit gevoerd, hetgeen in dit geval zeer ef fectief was. Voornamelijk voor de jeug dige bezoekers was de uitvoering van het Marionettenspel „De wonderbloem" o.l.v. Jan v. Erkelens zeer attractief. De kleurrijke costumering van de ma rionetten. de belichting en het decor hadden inderdaad de sprookjessfeer. Met spanning werd door de jeugd het verhaaltje gevolgd van de twee ge lieven ,door een tovenaar gescheiden en door de „wonderbloem" wederom ver enigd. De begeleiding van de blokfluit was hier zeer toepasselijk en accentueerde zelfs de sprookjessfeer. Voor een zaal uitvoering had het beeldoppervlak wel iets groter mogen zijn. Hierna zongen de kinderen nog enkele liedjes van Ri chard Hol, v. d. Linden en Sprink, om te besluiten met het speelliedje „De bloeiende jaargetijden" van Dalcroze. Nico Akkerman kan met voldoening terugzien op deze koorzangavond, wel ke weer een verdienstelijke bijdrage was tot het behoud van het goede en gezonde kinderlied onder de jeugd. Na afloop had Nico Akkerman uit erken ning voor zijn muzikale arbeid, namens de ouders van de zingende jeugd, o.a. bloemen in ontvangst te nemen. Nico Akkerman dankte alle medewerken den en stelde voor de toekomst weer eens een operetteuitvoering in het vooruitzicht. W. Schreurs. De vroegere moderator van de Pius- stichting te Alkmaar en leraar aan het Katholiek Lyceum, de Zeereerwaarde heer W. Zijlstra, tot op heden pastoor te Wieringerv/erf is hedenochtend be noemd tot Deken van Haarlem. Circus Strassburger, dat op 11, 12, 13 en waarschijnlijk 14 Juni onze stad zal „bespelen" zal zijn chapiteau opslaan op het Canadaplein. Op het industrie terrein is door de bouw van enkele percelen geen ruimte genoeg over ge bleven en daarom heeft het circus het plein als standplaats gekregen, waarom de directie zeker niet zal treuren. Het gevolg van deze toewijzing is, dat de boompjes die op het Canadaplein zijn geplant in verband met het komende fantasiestadje, gedurende enkele dagen zullen moeten worden verwijderd. ze plannen, in tegenstelling tot zijn vrouw die hem trachtte te overreden door de opmerking dat zij toch ook ge trouwd waren. De kolonel ging echter van het standpunt uit dat „hij daar niets aan kon doen". Jan en Maria ga ven hun pogingen om de „huistiran" tot andere gedachten te brengen niet op. Alleen gingen zij tot daden over. Jan zou naar de kolonel toestappen en hem op de man af om de hand van zijn dochter vragen. Van dit plan kwam echter niets, want een zekere A. J. H. Wittebol, van de firma Wittebol van de Binnenweg kwam ook naar de hand van Maria dingen. En dat op dezelfde avond dat Jan de stoute schoenen aan zou trekken. Dat dit tot allerlei ko mische verwikkelingen leidde hoeft geen betoog. Tenslotte was het Jan, die als overwinnaar, letterlijk en figuur lijk uit de strijd kwam. De kolonel werd in een kast gedreven en gaf daar zijn toestemming tot het huwelijk. De rol van de oude vuurvreter werd op meesterlijke wijze vertolkt door de heer Roggeveen, leraar van de RHBS, en diens vrouw speelde ook in „De huistiran" als zijn echtgenote. Mej. F. Ruyter als Maria moest zich in den beginne nog wat inspelen, maar weldra had ook zij de juiste intonatie Gedurende de afgelopen week steeg de thermometer van Soli bij de Twent- sche Bank opnieuw met f 252,95 zodat de stand thans f 4755,52 geworden is. Giften voor de Uniformen-actie wor den eveneens gaarne in onttvangst ge nomen via Girono. 6102 van De Twent- sche Bank. GEBORENHenk, z. v. B. Nieuwhoff en H. J. M. Breunis. Frederik z v. E Eggen en J. G. Klevringa. Elisabeth M. d.v. M. A. Heijnis en B. C. Sneek. Sjoerd, z. v. G. A. Thijs en P. F. van Joolen. Trinida M. A., d.v. T. de Kra ker en C. Vos. OVERLEDEN: Jan Heino, 86 jaar, wed. v. I. Zuiderbaan. De huistiran (de heer Roggeveen) verlaat hier de hangkast waarin hij werd opgesloten om hem te dwin gen de toestemming tot het huwe lijk van zijn dochter Maria met Jan Rampoen. V.l.n.r. mevr. Roggeveen, mej. F. Ruyter, H. Bruin, de heer Roggeveen en J. Noortman. in haar stem gelegd en vlot kweet zij zich van haar taak. Ook Han Bruin als Jan Rampoen speelde met een aardige zij het niet daverende stijl. Een enkele maal moest de souffleur hem te hulp schieten. Jan Noortman als Hendrik, de butler beschikte over een uitsteken de mimiek en ongedwongen vervulde hij de lang niet gemakkelijke rol die hem was toegedacht.De regie was in goede handen bij de heer Koster. Een bal onder leiding van de Favourites be sloot deze uiterst gezellige avond. PROVINCIALÉ CENTRALE ALKMAAR Woensdag 7 April a.s. spreekt in „De Harmonie" te Alkmaar over ^Advertentie, mg. Med.) Omdat de koolgasfabriek is uitgevallen, de gasbelioefte is toegenomen waarbij vooral aan de afname in de winter moet worden gedacht en gas geleverd zal moeten worden aan de gemeenten Hoorn en Enk huizen, eventueel ook aan de gemeenten Medemblik en Egmond aan Zee, hebben de commissarissen van de N.V. Gasvoorziening Kop Noord- Holland het Alkmaarse gemeentebestuur verzocht twee watergastoestel- len aan te schaffen en de transport-, koel- en zuiveringscapaciteit van het Alkmaarse gasproductiebedrijf te vergroten. De kosten biervan wor. den geraamd op f 1.262.000. In hun schrijven delen de com missarissen verder mede, dat moeiza me en zeer langdurige onderhande lingen met de directie van Hoogovens over een belangrijke verhoging van de gasinkoop niet tot een bevredi gend resultaat hebben geleid. Een onregelmatigheid in de dagelijkse af name van het Hoogovengas heeft een zodanige invloed op de prijs van het gas, dat het om financiële redenen niet wel mogelijk is per etmaal meer af te nemen dan de minimumbehoef te. De vennootschap heeft dan ook de reeds gecontracteerde hoeveelheid met slechts 5000 kubieke meter per etmaal kunnen verhogen en daarmede het totaal gebracht op maximaal 55.000 m3 per etmaal. Dit betekent, dat indien de behoefte aan gas gro ter is de hoeveelheid boven de 55000 m3 door het Alkmaarse produc tiebedrijf zal moeten worden geleverd, wil men geen herhaling krijgen van de situatie zoals ze in de afgelopen winter is geweest. Gedurende een stizenge vorstperiode is de behoefte per etmaal 120.000 m3 en orh aan de ze vraag te voldoen moet er in Alk maar dus in zo'n periode 65.000 m3 per etmaal worden bijgeleverd. De capaciteit van de thans beschik bare productie-eenheden bedraagt nor maal 57.000 kubieke meter per et maal, de transportcapaciteit en de koel- en zuiveringscapaciteit slechts 50.000 kubieke meter. Op grond van een goede en veilige bedrijfsvoering zal de N.V. Gasvoor ziening moeten beschikken over een reserve watergastoestel. Men is van plan een watergastoestel van het merk Humhreys en Glasgow aan te schaffen en een toestel, dat slechts enkele maanden in gebruik is geweest bij het gasbedrijf van de gemeente Assen, dat thans op aardgas is omge schakeld. Beide toestellen hebben een productie van 30.000 kubieke meter. Het ligt tevens in de bedoeling de transport-, koel- en zuiveringscapaci teit per etmaal te verdubbelen van 50.000 tot 100.00 kubieke meter. Volgens de N.V. Gasvoorziening kan de afschrijvingstermijn van de aan te schoffen installaties op 25 jaar worden gesteld, doch de grootst mogelijke Johan Bodegraven, An de Ru en Willy Veldstra zijn bekende namen in de Nederlandse huiskamers geworden. Iedere Donderdagavond stemmen tien duizenden landgenoten hun radiotoe stel af op het programma van de NCRV om getuigen te zijn van de Steravon den, welke in zo korte tijd zo'n groot sucoes zjjn geworden. Is het dan ook een wondier dat er Zaterdagavond in de tot aan de laatste plaats bezette can- tine van de firma Ringers, waar het personeel van het bedrijf op uitnodiging van de directie bijeen was voor een persoonlijke kennismaking met deze corypheeën van de radio, een geladen sfeer van verwachting heerste? De hoog gestemde verwachtingen, waarvan de heer Jan Ringers in zijn welkomst woord gewaagde, z\jn volkomen be antwoord. Het eerste optreden van Johan Bo degraven bracht een vijftal heren on der aanvoering van de directeur, de heer H. Ringers op het podium. Dit vijf tal kreeg de lang niet eenvoudige opga ve twee minuten te spreken over het bijzondere onderwerp: „Het nut van de veiligheidsspeld in de luier van een baby". In een uitermate spannende maar bovenal geestige kamp werd de heer Fernée door het publiek tot win naar van de spraakwaterval gekozen. Het bleef echter niet bij deze duidelijke bewijzen van welsprekendheid en..,, ervaring in het verzorgen van babies. Na de pauze prijkte op het toneel de „mast", compleet met hammen, dozen bonbons, sigaretten en de grabbelton. ■Een jury nam plaats, mej. de Ru greep horloge en bel, mej. Veldstra stelde zich op achter het web van touwtjes, waaraan de prijzen hingen, en toen Jo han Bodegraven zes teams bijeen riep, was een natuurgetrouwe kopie verkre gen van een van de top-hits van het radio-amusementsprogramma het „Mastklimmen". De parate kennis van de deelnemers bleek verrassend te zijn. Op deze avond wisselden twee hammen van eigenaar en werd de jury onder grote hilariteit mat gezet met een technische „lik-op-stuk-vraag". Waren de spraakwaterval en het mastklimmen onmiskenbaar de hoogte punten van het rijk gevarieerde pro gramma, met niet minder grote belang stelling heeft het publiek geluisterd naar de KLM-gezagvoerder Spieren burg, die op onderhoudende wijze, in een nutshell vertelde over een dag uit het leven van een KLM-vlieger. De fraaie KLM-kleurenfilm „Boven de Ca- raïbische stranden" ingeleid door de heer Bruin Noordam, genoot al even zeer de onverdeelde aandacht en bewon dering. Dat de firma Ringers onder haar employé's niet te onderschatten cabaretiers bezit, bewees tenslotte de heer C. Ramaker, die in een gezellig liedje en een praatje getuigde van de lente en de daarmede onverbrekelijk verbonden schoonmaaktijd. Aan het slot van deze eminent ge slaagde personeelsavond sprak de heer Jan Ringers in een geïmproviseerde spraakwaterval woorden van hartelijke welgemeende dank tot alle medewer kers. Als bewijzen van erkentelijkheid waren er dozen bonbons, bloemen, ova ties en tenslotte tevreden gezichten van een da kbaar publiek, dat spon- 'aan gevolg gaf aan de opmerking van de voorzitter van de personeelsvereni ging. de heer v. Opstal, en met gulle hand voor „Loesje" offerde. meerderheid van het college van B. en W. is van mening, dat deze termijn niet langer mag zijn dan vijftien jaar. Als zodanig wordt dit voorstel dan ook aan de raad aangeboden. Deze zal daarover in de vergadering van Donderdag 8 April beslissen. Het herstel van de molen „De Groot", in de volksmond beter be kend als „de molen van Piet", die in de rampnacht verleden jaar ern stige schade opliep toen de wieken op hol sloegen, zal ruim f 18.000. bedragen. Voor dit bedrag is de laagste inschrijver J. Th. Poland te Heerhugowaard bereid de molen te repareren. Reeds in Juni 1953 heeft mej. A. Piet om een gemeentelijke bijdrage verzocht en hoewel thans nog niet vaststaat welk aandeel de provincie in de kosten wil dragen, berichten B. en W. aan de raad, dat zij met het oog oo de stadsfeesten de molen zo spoedig mogelijk hersteld willen zien. Dit is de reden, dat zij in afwachting van het provinciale subsidie een crediet van f 7700.beschikbaar willen stellen. Verwacht wordt, dat de rijksbijdrage 40 a 50 pCt. zal zijn of f 7600.De firma Piet zelf kan maximaal f 3000. bijdragen. De Tesselschadeschool krijgt een nieuw gebouw, omdat het tegen woordige niet meer aan de aan het onderwijs te-stellen eisen voldoet en volgens een rapport van de direc teur van openbare werken niet meer als zodanig is te verbouwen. Voor het pand zal een andere be stemming worden gezocht. De nieu we school zal komen op het binnen terrein gelegen tussen Nieuwlander- singel, Hofdijkstraat en Juliana- straat. Deze grond is met de daarbjj beho rende panden Nieuwlandersingel 57 en Julianastraat 40 en 42 eigendom van mr C. J. de Lange, die bereid is een en ander aan de gemeente te verkopen voor f 92.000.—. Het perceel Nieuw landersingel 57 is in gebruik bij Cen traal Beheer. De panden aan de Julianastraat zijn onlangs aan de bui tenzijde geschilderd. De huur van deze drie percelen bedraagt f 4264. Het was op de Alkmaarse veemarkt vandaag merkbaar dat verscheidene slagers uitzagen naar een prima dier, dit in verband met de komende Paas dagen. De handel in koeien was dan ook iets grager en gelijk te verwachten was met stijvere prijzen dan verleden week. De aanvoer, die grotendeels uit betere kwaliteiten bestond is echter tegen gevallen. Er was veel vraag naar kalveren. Het aanbod bleek echter niet zeer ruim te zijn. Vandaar dat de han del zeer vlug was met hoge noteringen. De kilogramprijzen kwamen voor de lichte dieren op f 1.10, voor de zwaar dere en zware dieren op f 1.20. Var kens waren er niet zoveel, doch het aangeboden aantal bleek voldoende te zijn. Merendeels betrof het goede slachtvarkens. Lichte dieren waren er weinig. Het handeisverloop is goed ge weest, met hogere prijzen dan die wel ke op de vorige markt werden besteed. De noteringen waren als voigt: 80 vette koeien, f 600.— tot f 1175.— Ie kwaliteit per kg f 2.80 tot f 2.90; 2e kwaliteit per kg f 2.60 tot f 2.80; ove- ge soorten per kg f 240 tot f 2.60. 325 nuchtere kalveren f 30.— tot f 78.— 5 schapen f 110.— tot f 130.— 260 var kens: zware varkens per kg f 1.88 tot f 1.92; vleesvarkens per kg f 1.88 tot f 1.92 per kg; lichte varkens per kg f 1.70 tot f 1.88. "i

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9