Vervolg stadsnieuws noos Schagen na een woest gevecht door RKAFC gevloerd Henk Hoogland nam de leiding in biljart-penthalon Nog twee partijen, maar drie candidaten voor titel GESLOTEN assistent Facturist Combinati Couture. iiiittm RIDEA IN MIJN Wij verzorgen Beslissing viel in de tweede helft (1-2) AVA liet de punten achter in Wieringen J. Peetoom speelde libre met moyenne van 75.-- Biljartkampioenschap le klasse libre Een ingewikkelde kwestie Randers werd overklast WGW schoot elfmaal in de roos Heiloo Nieuwe voorzitter van Huisvesting Heiloo Kolf bond hervatte oude traditie Noord-Scharwoude Dat liep nog goed af Het bevolkingsregister Sigarenmagazijn werd belangrijk vergroot Veemarkt Alkmaar was teleurstellend Palmpasen zonder muziek AVA op de Sllverrush VERKOOP VAN HANDWERKEN OPEL 1938 ABONNEERT U OP DIT BLAD NUTSSPAARBANK woonruimte UW ADVERTENTIES IN ALLE BLADEN N.V. v.h. HERM. COSTER Zn. BIJ VROOM EN DREESMANN GEROUTINEERDE VERKOOPSTERS BIJVERDIENSTE VERTEGENWOORDIGER Töch veel sma vakmanscha] Kurhaus MAANDAG 12 APRIL 1954 RKAFC is dan gistermiddag uit Schagen vertrokken met twee punten. De Alkvnaarders hebben voor die zege een zeer woest gevecht met een op revanche helust Schagen moeten voeren en zullen zich hebben te prepareren op het feit, dat ze zeer binnenkort hun midvoor Ten Have enige tijd moeten missen. Ten Have vergat zich kort voor tijd, hetgeen zelfs de lankmoedige Zaanse scheidsrechter Eijdenherg te gortig was. Ten Have was een slachtoffer. Hij was naar onze smaak niet erger dan het groepje Schagers en Alkmaarders, dat deze spannende, dikwijls goede wedstrijd met ruw spel heeft ontsierd. Daaraan was trouwens scheidsrechter Eijdenherg ook debet: de taak twee geladen ploegen bin nen de perken der betamelijkheid te houden was hem kennelijk te zwaar, trwijl hij bovendien door een serie ongelukkige beslissingen zijn prestige nog verkleinde. Zo had hij, om een voorbeeld te noemen, in de tweede helft ook de Schager doelman Schuit voortijdig naar dc kl —tl kamer moeten doen verhuizen. AANVANKELIJK deed het spelver- loop het beste verwachten. RKAFC be gon met een heftig offensief, dat de nogal mistrappende en slecht dek kende Schager defensie veel moeilijk heden bezorgde. Na zeven minuten stond rechtsbuiten P. Tijm vrij, toen hij een verre u -iss onivi g. Hi.i loste een schot, dat Schuit maar half kon be dwingen en De Nijs deed vervolgens prompt wat er van hem werd verwacht CO1>. Even viel Schagen terug, doch toen direct na de treffer een Alkmaars doelpunt wegens buitenspel werd af gekeurd. namen de geelzwarten het initiatief over. Het bracht resultaten. In de 12e minuut liet linksbuiten Wit vanaf het middenveld een hoge pass los, Kater zat er onmiddellijk achter aan, verraste enkele Alkmaarse verde digers en passeerde Popma met een laag schot (1-1). Daarna ontwikkelde zich een nagenoeg gelijk opgaande strijd, waarin RKAFC duidelijk maak te een betere techniek te bezitten. De geel-blauwen combineerden beter, maar het juiste schot ontbrak. Zelfs, toen vijf minuten voor de rust scheids rechter Eijdenberg een srafschop toe kende. Kooger joeg de bal tegen de lat. Diezelfde Kooger zou nóg zo'n kans krijgen. Nadat Schagen had laten zien, dat het niet bereid was met een pun tenverdeling genoegen te nemen, liet doelman Schuit :n de tiende minuut De Nijs opzettelijk een buiteling ma ken een zusje van natrappen. Schuit A.V.A. I Dames speelden gisteren in Wieringen tegen Tonegido Dames en ver'oren deze weinig betekende wed strijd met 31. De Alkmaarse dames, die in een gewijzigde opstelling uitkwa men, met hierin opgenomen een enkele jonge kracht, speelden in deze wed strijd mede door hun veilige tweede plaats op de ranglijst, te weinig geïn teresseerd, terwijl Tonegido met haar op één na onderste plaats, zéér hard werkte om de beide puntjes te verove ren. Reeds in de eerste helft nam To negido een 20 voorsprong door soms futloos verdedigen van A.V.A,, waar van de Tonegido-linksbinnen handig profiteerde. Na de rust was A.V.A. sterker, steeds kwam de A.V.A.-voor- hoede voor het Tonegido-doel, maar de goed spelende Tonegido-keepster voorkwam verschillende zeker schijnen de doelpunten. Nadat de A.V.A.-mid- denvoor de stand op 2—1 had gebracht, was het nogmaals de Tonegido-linksbin nen die met een goed, doch houdbaar schot de stand op 31 bracht. Hierna kwamen de Heren-elftallen vna beide verenigingen in het veld. A.V.A.I heren dat met een gelijkspel het afdelingskampioenschap had kun nen veroveren heeft in deze wedstrijd voorlopig haar kans voorbij laten gaan, door met 97 te verliezen, zodat over enkele weken in een beslissingswed strijd uitgemaakt moet worden wie van de twee elftallen deel mag nemen aan de promotiewedstrijden. Aanvankelijk ging in deze wedstrijd de strijd gelijk op, A.V.A. nam eerst de leiding, maar het goed spelende Tonegido, dat bijne de gehele wedstrijd het middenveld beheerste, door zijn systeem van met 6 man aanvallen en met zo mogelijk 6 man verdedigen, maakte vrij kort hierop gelijk. De A.V.A.-voorhoede beging hierop de fout om bijna alle aanvallen door het mid den te dirigeren waardoor de Tonegido- verdediging het tamelijk gemakkelijk kreeg in haar verdedigende taak. De A.V.A.-ke,eper Bakker had echter een slechte dag; enkele gemakkelijke bal len liet hij ongelukkigerwijze de doel lijn passeren, zodat de ruststand op 3-3 k am, waarbij alles nog mogelijk was. Direct na de rust nam A.V.A. de lei- diit waarop Tonegido weer gelijk maakte-'. Jammer voor deze wedstrijd was dat de zwak leidende scheidsrech ter in dit stadium van de wedstrijd de touwtjes bij vlagen niet meer in han den kon houden, waardoor zich in het veld enkele dingen voordeden die ze ker niet als een propaganda voor het handbal kunnen worden beschoudw RKAFC's winnende doelpunt. Ten Have, op de foto onzichtbaar, heeft met een laag schot Schuit letterlijk en figuurlijk het nakijken gegeven. Tromp zal nog een vergeefse poging doen de bal te achterhalen. Voorts kijken toe Molenaar (sip) en links- builen De Lange, de armen al bij voorbaat omhoog. mocht blijven, stopte het harde, slecht gerichte schot van Kooger. Dit incident deed het vuur weer op laaien. Wit beukte eenmaal, nadat hij eerst ongezien de bal met de hand had meegenomen, de paal. Het regende in deze periode vrije trappen, over en weer. De strijd kreeg een onaange naam karakter, want telkens weer bleek de opzet. Scheidsrechter Eijden berg deed er te weinig tegen. Halfweg deze tweede helft viel de beslissing. In de 23e minuut glipte Ten Have door een missende Schager defensie en sloeg Schuit met een welgeplaatste bal. laag in de hoek (1-2). Een doelpunt, dat het moreel van de geelzwarten min of meer brak. Wel waren er af en toe op flikkeringen, doch Popma kreeg het niet zo heel erg moeilijk meer. Ge,ar voor het Schager doel: de Alkmaarse rechtsbinnen Kooger stort zich met een voor deze wed strijd karakteristieke sprong in het strijdgewoel. De ochagen-speiers op het plaatje zijn van links naar rechts Molenaar, Schouten, Schuit en angstig kijkend) spil Tromp. Zondagavond, werd in het Wapen van Haarlem een aanvang gemaakt met de penthalon, waaraan door de Alkmaarse biljarters Henk Hoog land en Gerrit Wessels, de Uitgees ten Cor Brandjes en Jan Peetoom te Schagen wordt deelgenomen. Negen partijen werden op deze eerste dag van deze interessante vierkamp ge speeld. Met nog 21 partijen voor de boeg valt van de uitslag nog weinig te zeggen. Wel bewees Henk Hoogland nog altijd een all-round-speler te zijn waarmee men terdege rekening kan hóuden. Hij speelde vijf wedstrijden waarvan hij er vier op zijn naam bracht. Hij bezet daarmee de eerste plaats, gevolgd door Wessels en Brandjes, ieder met vier punten uit vijf wedstrijden en Jan Peetoom met twee punten uit drie wed strijden. De uitslagen luiden: Libre (300 car.) G. Wessels 286 15 73 19.07 H. Hoogland 300 15 69 20.— J. Peetoom 300 4 154 75.^- C. Brandjes 139 4 66 34.34 Driebanden (30 car.) Peetoom 27 40 4 0.675 Wessels 30 40 4 0.750 Brandjes 30 61 4 0.491 Hoogland 28 61 5 0.459 Bandstoten (75 car.) Brandjes 75 26 11 2.88 Wessels 68 26 15 2.62 Hoogland 75 12 27 6.25 Wessels 28 12 9 2.33 Kader 38-2 (250 car.) Peetoom 222 13 96 17.08 Hoogland 250 13 97 19.22 Brandjes 232 15 53 15.46 Wessels 250 15 68 16.67 Kader 57-2 (150 car.) Hoogland 150 10 80 15.— Brandjes 46 10 13 4.60 Door de lengte van de partijen, 200 caramboles, heeft men het tor nooi om het biljartkampioenschap van Alkmaar, le klasse libre, dat de vorige week in De Oude Herberg te Heiloo een aanvang heeft genomen. Zaterdagavond niet kunnen beëin digen. Daarom werd besloten de twee resterende partijen heden avond te laten plaats vinden. Het belooft een ongemeen spannende slotavond te worden, want bij deze partijen zijn namelijk drie spelers betrokken die nog voor de titel in aanmerking komen. Als namelijk Wim de Vries van Barten wint komt hij gelijk in punten met Ger rit van der Berg, die in zijn laatste partij Jo de Vries moet ontmoeten. Wint Van der Berg of speelt hij remise dan is de zaak heslist, maar mocht Jo de Vries de punten bin nenhalen, dan heeft deze beniamin nog kans, maar dan moet Wim de Vries weer van Barten verliezen. Een vrij ingewikkelde kwestie dus de eindstrijd van dit kampioenschap, maar vanavond zal een en ander wel uit de doeken worden gedaan. De situatie is zo ingewikkeld geworden omdat Wim de Vries Zaterdagavond kansloos van Jo de Vries verloor. Slechts 18 beurten had Jo de Vries nodig om de 200 vol te maken en zijn tegenstander op 88 te laten staan. Diezelfde avond had Van der Berg een overwinning .behaald op Cor Haakman, waarmee laatstgenoemde met twee punten voorsprong de leiding had genomen. Door deze overwinning was Jaap Zwart tevens voor de titel uitgeschakeld. De Egmonder kwam, door van Cor Heyn te winnen, welis waar ook tot een totaal van tien pun ten, maar hij was daarmee uitgespeeld en zijn moyenne is niet van dien aard dat hij zijn tegenstanders nog kan be dreigen. Hoewel Van der Molen in zijn laatste partij zijn eerste overwinning behaalde, hij versloeg Barten in 31 beurten, eindigde hij toch op de laatste plaats daar Cor Heyn tot een totaal van vier punten kwam via een over winning op Cor Haakman. De uitslagen luiden: G. v. d. Berg 200 25 48 8.— Cor Haakman 131 25 20 5.24 J. de Vries W. de Vries J. Zwart C. Heyn C. Heyn C. Haakman G. v. d. Molen W. Barten De staled luit: G. v. d. Berg J. Zwart W. de Vries J. de Vries C. Haakman W. Bart C. Heyn C. van der Molen WGW vond in zijn uitwedstrijd tegen Randers zo weinig tegenstand dat er behoudens het eerste half uur, van strijd nauwelijks sprake was. Daarna 200 18 69 11.11 88 18 21 4.08 200 35 53 5.71 181 35 26 5,17 200 41 17 4.87 180 41 38 4.39 200 31 32 6.45 156 31 18 5.03 6 77 6.18 10 7 53 6.11 10 6 63 6.70 8 6 69 6.23 8 7 42 5.83 5 6 30 5.02 5 7 27 5.09 4 7 32 4.76 2 De woningbouwver. „Huisvesting Heiloo", kwam dezer dagen onder lei ding van voorzitter D. Eekhof bijeen. De voorzitter gaf een overzicht van de uitgebreide correspondentie en de ge sprekken met B. en W„ die niet altijd tot het gewenste resultaat hadden ge leid. Na vele onderhandelingen werd de huur met 17 verhoogd; zij be- draagt thans f8.85 per week voor d» nieuwe woningen. De voorzitter deel- de mede, dat de woningen van binnen wat opgeknapt zijn, hetgeen door de le den op hoge prijs werd gesteld. Uit voerig ging de heer Eekhof hierop dt lijdensweg na van de bouw van da laatste 6 woningen. Verder deelde hjj mede, dat 6 woningen onder de kap zitten, doch het wachten is op de pan nen voor verdere afwerking. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging 120 leden telt en 39 huizen onder be- heer heeft. De voorstell/i tot aankoop van grond voor 7 en 5 woningen werden goed gekeurd, zo ook het voorstel tot het bouwen van deze woningen. Uit de toelichting blijkt dat de 7 woningen worden gebouwd aan de Noordzijde van plan West II. Men hoopt dat'zj) voor Augustus bewoonbaar zjjn. Het type is ongeveer gelijk aan dat van d« huizen aan de Rechte Hondsbossche- laan. De aftredende bestuursleden P. J, Dekker en Bartelomy werden herko zen. Als opvolger van de voorzitter werd voorgesteld de heer Tesselaar. was het echter slecnts de vraag met j waarmee de vergadering accoord ging. welkfl «lifers WOW «nn winnen. H«»t. Voorgesteld werd het aandelpnlcnni. De Nederlandse Kolfbond hervatte een oude traditie. Door de oorlrg moest de Nederlandse Kolfbond in 1939 breken met de traditie, dat elk jaar een Keizer-, Koning- en Prinsenprijs werd uitge reikt. De deelnemers voor deze wed- stiijd werden gerecruteerd uit de bes ten van de drie klassen, hetgeen tot uiting kwam in de gehouden Vijftien- slagenwedstrijden. Zondag is deze tra ditie in ere heistcld en werd in Cul- tura onder zeer grote belangstelling deze hoogtijdag van de Kolf sport ge houden. Er werd door de 36 deelne mers fel gevochten om de eer en de wedstrijd, die 's avonds 9 uur zijn be slag kreeg, droeg een zeer prettig en sportief karakter. De organisatie was in handen van de twee plaatselijke kolfclubs. De heer P. Bergen te Zuid-Schar- woude, voorzitter van de propaganda- commissie van de Koninklijke Neder landse Kolfbond, reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: Eerste klasse: Keizerprijs: 1. P. Dek- welke cijfers WGW zou winnen. Het werd tenslotte 110, andermaal een bewijs dat Randers in deze klasse niet meer thuishoort. In het begin van de wedstrijd zagen wij Randers nog wel eens in het Hel- derse strafschopgebied opereren zonder echter gevaarlijk te worden. Want de betrouwbare defensie van WGW gaf geen kansen weg. Geleidelijk aan kwam ook de voorhoede van de gasten op volle toeren. Ai werkte de Randers achterhoede geducht, tegen de schutters Laan, Ramler en Lens was men niet opgewassen. Bij de rust, die met 7—0 voor de gasten inging was de strijd beslist. Het pleit voor de Randers dat er volgehou den werd in de tweede helft. De be zoekers slaagden erin de dubbele cij fers te bereiken. Het werd zelfs 11—0 doch gelukkig kwam toen spoedig het einde. Voorgesteld werd het aandelenkapi- taal te verhogen met f 1000. Dezer dagen, toen mevr. Schram aas de schoonmaak was, zette zij een kastje waarin zich diverse busjes en doosjes bevonden, op de grond. Toen ze even was weggeweest bleek het drie-jarig dochtertje zich over de inhoud van het kastje te hebben ontfermd. Zij had een der doosjes weten open te krijgen, waarin zoals zij zei, snoepjes zaten. Groot was de schrik van mevr. Schram toen zij zag, dat deze snoepjes uit mui- zentrawe bestonden. De medicus advi seerde, de kleine voor onderzoek naaf het ziekenhuis te brengen. Hier bleek gelukkig dat zij niet van de giftiga tarwe had gesnoept. Hierbij vestigen wij er de aandacht op: 1, dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is, duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust te genieten; 2, dat in geval van onzekerheid omtrent het ander 1 vermelde, bijzondere voor schriften gelden; 3e dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, monde ling of schriftelijk moet geschieden ter gemeentesecretarie, afd. bevolking, op de dag van, of uiterlijk vijf dagen n& het vertrek (bij het verlaten van Neder land ten hoogste vijf dagen te voren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der ge meente of van het land en de plaats waar heen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin.) Het sigarenmagazijn annex hulppcst- kantoor van de heer C. de Grand op het Waagplein leek Zaterdag meer op een bloemenwinkel. Al die bloemstuk ken waren de tastbare gelukwensen van vele vrienden e.i relaties met de verbouwing, die de zaak heeft onder gaan. De gebruikelijke opstoppingen voor de toonbank zullen thans tot het verleden behoren, want de afdeling Andiik^nunln^^c' J va ^Teef' i. gSeèlnaar achteren' ver* LZS*huisd," waardoor er voor de wachten Grootebroek 154 punten. Serieprijs: G. Teeling. Koog aan de Zaan. 56 pnt. Tweede klasse. Koningsprijs: 1. K Graaf, Venhuizen, 136 punten: 2. T Ruiter, Wognum, 134 punten, 3. Jo Faus. N. Niedorp 134 punten. Serieprijs: T Smit, Oostwoud 48 punten. Derde klasse. Prinsenprijs: 1. R. A. Kooyman, Andijk 140 punten, 2. J. Dal. Oostwoud 157 punten, 3. Halbertsma. Krommenie 122 punten. Serieprijs J. van Zanen, Krommenie, 45 punten. Twaalvenprijs: Dr De Boer, Nieuwe Niedorp, 2 x 12. Zessenprijs: KL Dek ker, Barsingerhorn. 3x6. den aan de loketten een behoor'ijke ruimte is ontstaan. Nieuwe toonbanken een nieuwe vloer en nieuwe stellages completeren deze uitbreiding. OPBRENGSTCOLLECTE De collecte ten bate van „Het Zonne huis", die Zaterdag werd gehouden heeft f 805,23 opgebracht. POTASCH EN PERLEMOER Tijdens de Paasdagen brengt het ge zelschap Johan Kaart nogmaals twee opvoeringen van „Potascn en Perle- moer". Van onze verwachtiglngen over d» Maandag gehoude n markt is maar wei- ning uitgekomen. De aanvoer zowel all de aangeboden kwaliteit is tegengeval len. Vele slagers hebaen zien in de af gelopen week reeds voorzien van een voor hem met het oog op de Paasdrukte geschikt dier, met ais gevolg, dat tok de vraag niet zo groot is ge weed. De handel kan- dan oo'c zeer rustig genoemd worden met prijzen, die ver geleken bij de vorige markc hogpr la gen. De aanvoer van kalveren begin! weer te verminderen. Daardoor is d« handel zeer vlug geweest. De noterin gen ondergingen geen verandering, zo dat ook nu de lichte dieven op f 1.— per kg komen en de zwaardere en zware kalveren op f 1.20 per kg. Oo da varkensmarkt was het aanbod variabel. Alleen zeer lich e varkens waren niit aanwezig. Om lat de aanvoer vooi de vraag maar iuist vo'.loeide was kon het handelsverloop vlug genoemd wor den. De prijzen bleven onverande-d bil verleden week. 3 Paarden per stuk f 650f 850 90 tffcte koeien per stuk f 600f 1150. 1« kw. per kg f 2.99—f 3.2e kw. f 2.70— f 2.90. Overige soorten f 250—f SFO. 310 Nuchtere kalverm per stuk f SO f 78. 275 -.ware varkens per kg - Vleesvarkens f 1.Ó6--I 1.92, iichte var kens f 1.76—f 1.86. Der traditie getrouw zijn ook giste ren weer talrijke kinderen met hun zelfgemaakte Palmpasen door de stad getrokken. Begunstigd door het fraaie lenteweer demonstreerden zij hun exquise con structies, waaraan het nodige suiker werk, fruit, alsmede de koek en d« nationale vlaggetjes niet ontbraken. Ingevolge de bepalingen van de Zon dagswet 1953 moest van een muzikali begeleiding worden afgezien. Het il echter niet onmogelijk, dat wanneer deze wet gedeeltelijk zal worden her zien, het nou t n van een Palmpaas- optocht als een religieus evenement zal kunnen worden beschouwd. Door verschillende athleten van AVA werd gistermiddag aan de Siiverrush welkte te Wassenaar werd gehouden, deelgenomen. M. Huigen werd vierde bij de junioren A. en M. Buurmeister eindigde in de D-klase ais tiende. Kolping boys In een spannende wedstrijd heeft Kolping Boys gistermiddag een 21 overwinning behaald op Petten. De eer ste aanval van Koipmg Boys leverde direct al een corner op, maar Petten werkte 'goed weg en nam de aanval j meteen over. Even ,verd druk op het doel van de gastheren uitgeoefend, i maar na zeven minuten nam Kolping Boys nietemin de leiding. Een ver schot van Louwe werd door de doel man van Petten verkeerd beoordee'd en Kolping Boys had de leiding. Een snelle aanval van Kolping Boys werd daarop afgeslagen. Midvoor Dokter kreeg de bal toegespeeld, plaatste naar zijn linksbuiten Kossen die met een weloverwogen schot ae gelijkmaker scoorde. De ver opgedrongen back Stam kreeg echter nog voor de rust gelegenheid Kolping Boys andermaal aan de leiding te helpen. In de tweede hellt verkeerden de doelen nog menig maal in gevaar, maar verder dar, al leen maar doelrijpe Jtansen konden de voorhoeden het niet brengen. DINSDAG 13 APRIL half 3 tot 6 uur in WAAKT EN BIDT door de DAMESKRANS van de Ned. Chr. Gemeenschapsbond. TE KOOP van particulier 600.in prima conditie. Doelenstraat 7, Alkmaar, na 7 uur. Het kantoor van de ALKMAAR zal op Goede Vrijdag 16 en op Zaterdag 17 April zijn. DE DIRECTIE. COUPEUSE ZOEKT liefst centrum. Br. no. A 436 bur. v. d. bl. VOORDAM 11 ALKMAAR - TELEF. 3320 ELECTRO-TECHNISCHE GROOTHANDEL VRAAGT met enige ervaring en typen. Soil, onder no. A 438 bur. van dit blad. ALKMAAR worden gevraagd voor diverse afdelingen. Bekende LEVENS- en VOLKSVERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ vraagt voor haar Agentschap te HEILOO 'en omgeving een De werkzaamheden zullen bestaan uit het waarnemen en uitbreiden dezer afdeling Borgstorting wordt vereist. Bij het afsluiten van verzekeringen wordt door een Inspecteur hulp verleend. Brieven onder No. HA 793 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam, Alkmaar. yOOR EEN talrijk publief een groot deel bestond genwoordigers uit de kap hebben Carita en Alexand naars op het gebied der h fure de nieuwe haarmode monstreerd, Het Kurhaus te gen hadditmaal de primt nog een extra glans verkrei aanwezigheid van Charles an zijn zes lieftallige Fran quins. £)EZE jonge dames toonden modellen in de „Ligne li de Frans-Nederlandse couti wijl hun hoofdjes volgens lijn, d.w.z. volgens de „Li( nard" of „Ligne Minaret" f ren. De nieuwe haarmode w toneel gedemonstreerd door Alexandre, die met razend wegingen de langgelokte jongedame, belangrijk I waarbij vooral het achter! werd opgeknipt. Rosita Ca hierna met vaardige vinger tergolf, die eigenlijk alleen platte krullen bestond. Het ■was na het drogen, toen het Maria Carita werd opgekam lijk verbluffend mooi en hé dig. De „Ligne Fragonard", w korte haar naar voren word geeft aan het gezicht een flal lijsting. De „Ligne Minaret" schillende variaties op het p óók voor lang haar geeft dez mogelijkheden. Toch kregen wjj niet de h de vakmensen op deze wijze overzicht van het geheel kre voor de gelukkigen, die vla podium zaten was er weinij Even teleurstellend was het genen, die voor de Haute Cc komen waren en de show vai gaafde landgenoot Charles 1 wensten te zien. De werkel: couture-toiletten werden gehe ven door de typische versier Carita en Alexandre in de kap: mannequins staken. Alleen avondtoilet kan een versierinj mooie roos in het haar flatter vaardbaar zijn, ook de lelietje len bij cocktailtoiletten in gedragen, kunnen het geheel zonder accent verlenen. j-JET was jammer, dat deze verschillende manifestaties gebied der mode waren gecoi Dat gaf het geheel iets onri rommeligs wat voor geen dei aangenaam kan zijn. Op zijn mantelpakjes (hc punt van Montaigne) plaatst vlinders van piqué of het zo lelietjes der dalen-bouquetj pakjes hebben naast hun ee lijn en goede coupe een speci ring door de wijze waarop AFGEPASTE GlASGORD (Advertentie, Ing NOG is het geen zomeri straks de warme dagei moet uw kleintje er vo kunnen genieten. Maak alvast dit schattige sp« Misschien heeft u nog eer lapje liggen: ca. 80 cm breed is voldoende. Het ruime broekje is t peld aan een kort schout je gezet, dat op de rug sli het achterstuk van het kunt u het patroon van lv stuk gebruiken met de sti als zijnaad. De twee kraag knipt u van dubbele stof. pelt het voorstuk van d< van boven in en stikt voorpasje op. Een extra tje zorgt ervoor, dat de j niet te veel uitspringen, achterpas vouwt u het bel

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 4