lüiB&Rn Breid de krïnö uit SASKIA euws LINOLEUM KROMMENIE urist Combinatie Haute Coiffure en Coutureshows te' onrustig ROOS RIDIAUX Beroep op instanties voor de bescherming voetgangers IN MIJN KNOLLENTUIN De onbekende werd de ster Albert Cernil Guy Mitchell Drzitter van tig Heiloo hamoude og goed af ilkmaar was ellend inder muziek )IGER Toch veel smaak en vakmanschap in Kurhaus Garnalenragout Wie overlegt, legt liever linoleum I Nieuw geluid van nieuwe vereniging Veel pechtenslotte toch succes wver. „Huisvesting zer dagen onder lei- er D. Eekhof bijeen, een overzicht van da pondentie en de ge ul W„ die niet altijd resultaat hadden ge lerhandelingen werd verhoogd; zij be- i per week voor da De voorzitter deel- voningen van binnen hetgeen door de le» 5 werd gesteld. Uit» er Eekhof hierop da i de bouw van da n. Verder deelde hij ingen onder de kap achten is op de pan- afwerking. Uit het dat de vereniging 39 huizen onder be lt aankoop van grond ingen werden goed- het voorstel tot het woningen. Uit da dat de 7 woningen aan de Noordzijde Men hoopt dat zij woonbaar zijn. Het ;elijk aan dat van da echte Hondsbossche- e bestuursleden P. J, omy werden herko» van de voorzitter de heer Tesselaar, dering accoord ging. d het aandelenkapi- net flOOO.— n mevr. Schram aan s, zette zij een kastja ■e busjes en doosjes ;rond. Toen ze even bleek het drie-jarig r de inhoud van het atfermd. Zij had een i open te krijgen, zei, snoepjes zaten, k van mevr. Schram ze snoepjes uit mui- i. De medicus advi- voor onderzoek naar brengen. Hier bleek iet van de giftige t. chtigingen over de markt is maar wei- ie aanvoer zowel als iliteit is tegengeval len zien in de af- s voorzien van een og op de Paasdrukte ais gevolg, dat eek root is gewee,t. ian ook zeer rustig iet prijzen, die ver* ige markc hogpr la an kalveren begint en. Daardoor is da eweest. Da noterin- ;en verandering, zo- ite dieven op f 1.— de zwaardere en E 1.20 per kg. Op da per aanbod variahei. varkens waren niet le aanvoer voor de vo'Moerde was kon vlug genoemd wor- ven onverande*d bij uk f 630—1 850 90 rk f 600—f 1150. le 3.—. 2e kw. f 7.70— ten f 250—f 2R0. term per stuk f 30 arkens per kg - t 1.92, iichte var- duw zijn ook giste* kinderen met hun pasen door de stad pet fraaie lenteweer hun exquise con- het nodige suiker de de koek en d« niet ontbraken, dingen van de Zon* van een muzikale p afgezien. Het ie elijk, dat wanneer jk zal worden her- ran een Palmpaas* gieus evenement zal ;chouwd. [■HANDEL blad. flZEKERINGS- tar Agentschap aan uit het szer afdeling het afsluiten ;en Inspecteur Ver. Noordh. yOOR EEN talrijk publiek, dat voor een groot deel bestond uit verte genwoordigers uit de kapperswereld, hebben Carita en Alexandre, kunste naars op het gebied der Haute Coif fure de nieuwe haarmode 1954 gede monstreerd, Het Kurhaus te Schevenin- gen hadditmaal de primeur, welke nog een extra glans verkreeg door de aanwezigheid van Charles Montaigne «n zijn zes lieftallige Franse manne quins. £)EZE jonge dames toonden de nieuwe modellen in de „Ligne libelle" van de Frans-Nederlandse couturier, ter wijl hun hoofdjes volgens de nieuwe lijn, d.w.z. volgens de „Ligne Frago- nard" of „Ligne Minaret" gekapt wa ren. De nieuwe haarmode werd op het toneel gedemonstreerd door monsieur Alexandre, die met razend snelle be wegingen de langgelokte roodharige jongedame, belangrijk kortwiekte, waarbij vooral het achterhaar hoog werd opgeknipt. Rosita Carita legde hierna met vaardige vingers een wa tergolf, die eigenlijk alleen uit kleine platte krullen bestond. Het resultaat was na het drogen, toen het haar door Maria Carita werd opgekamd, werke lijk verbluffend mooi en héél eenvou dig. De „Ligne Fragonard", waarbij het korte haar naar voren wordt gekamd, geeft aan het gezicht een flatteuze om lijsting. De „Ligne Minaret" geeft ver schillende variaties op het ponykapsel, óók voor lang haar geeft deze lijn vele mogelijkheden. Toch kregen wij niet de indruk, dat de vakmensen op deze wijze eén goed overzicht van het geheel kregen, zelfs voor de gelukkigen, die vlak bij het podium zaten was er weinig te zien. Even teleurstellend was het voor de genen, die voor de Haute Couture ge komen waren en de show van onze be gaafde landgenoot Charles Montaigne wensten te zien. De werkelijk mooie couture-toiletten werden geheel bedor ven door de typische versierselen, die Carita en Alexandre in de kapseis van de mannequins staken. Alleen bij groot avondtoilet kan een versiering van een mooie roos in het haar flatteus en aan vaardbaar zijn, ook de lelietjes der da len bij cocktailtoiletten in het haar gedragen, kunnen het geheel een bij zonder accent verlenen. J-JET was jammer, dat deze twee zo verschillende manifestaties op het gebied der mode waren gecombineerd. Dat gaf het geheel iets onrustigs en rommeligs wat voor geen der partijen aangenaam kan zqn. Op zijn mantelpakjes (het sterke punt van Montaigne) plaatst hij witte vlinders van piqué of het zo populaire lelietjes der dalen-bouquetje. Deze pakjes hebben naast hun eenvoudige lijn en goede coupe een speciale beko ring door de wijze waarop de zakjes afgepaste glasgordijnen (Advertentie, Ing. Med.) worden geplaatst of door een draperie, die even boven de bustelij n geplaatst het pakje een zéér vrouwelijk accent geeft. Ook Montaigne gebruikt katoen (het troetelkind der couturiers) voor cocktail- en avondjaponnen. Bijzonder mooi was het witpiqué cocktailjaponnetje, met ceintuur van paarse jersey, het bijpassende rechte jasje, was gevoerd met paarse zijde. De hoogzomer- en cocktail japonnen hadden aardige variaties op schouder banden. Als een brede gedrapeerde band om de hals gelegd, of als smalle ronde koordjes over de schouders en eindigend in kokette strikjes kan deze oplossing voor het hoogzomer décolleté, werkelijk heel lief zijn. Voor zijn tail leurs koos Montaigne veel alpaca, en vooral veel tweed alpaca voor zijn rechte mantels. Het is echter te hopen, dat we de mooie collectie een volgende maal in een betere en waardiger entourage mo gen aanschouwen. HENDRINE. 150 d 200 g garnalen, 5dl (3 kopjes) water, (een bouillonblokje)peter selie, een uitje, 40 g (2'A eetlepel) bo ter of margarine, 40 g (4'A eetlepel) bloem, een scheutje melk, zout (peper of nootmuskaat, azijn). De garnalen afspoelen. Het water met het bouillonblokje, de stelen van de peterselie en een stukje ui aan de kook brengen en ongeveer 10 minuten laten trekken. De bouillon zeven. De boter of margarine smelten in de lege pan, de bloem er mee vermengen en bij scheutjes tegelijk, onder voortdu rend roeren, de bouillon toevoegen. De massa laten doorkoken tot de saus ge bonden is. De garnalen toevoegen en het geheel enkele minuten laten trek ken. De ragoüt op smaak afmaken met melk en peper of nootmuskaat en een paar druppels azijn). De ragoüt opdie nen bij rijst of aardappelen. Ook kan hij gegeven worden als een voorge rechtje op geroosterd brood, in brood jes, schelpen of flensjes; in dit geval minder vloeistof nemen (3% a 4 dl). Een prachtige vloerbedek king, in meer dan honderd kleuren en dessins! Linolaum is practisch onverslijtbaar; met kleuren door en door U huift er haast niets aan te doen. Een droge doet is metstal voldoende en nu en dan een vleugje Linoleum-was Krom menie. Dat is alles! Linoleum is 2 meter breed Prijzen vanaf f. 6,4} per vierkante meter Linofeit vanaf I. 3»95 ...is mooi en blijft mooi! .Advertentie, Ing. Med.) .Hoofd"-stukken uit hef leven der familie Allemaal „Heb je een nieuwe kapper ontdekt werd haar gevraagd. ,,'t Zal wel een prijzige zijn ook", vervolgden de vriendinnen van Me vrouw Allemaal. „Zo mooi heeft je haar nog nooit gezeten. En wat glanst het prachtig." „Allemaal eigen werk", lachte Mevrouw Allemaal. „Zie je deze fles FAMBRO? Dót is mijn ontdekking. De nieuwe familieshampoo met de drie grote verrassingen. Eén: het overdadige, welriekende schuim is van een ongekende reini gende kracht. .Twee: speciale bestanddelen hergeven zelfs jarenlang onoordeelkundig verzorgd haar onmiddellijk zfln natuurlijke glans en zachtheid. Drie: elk haar voegt zich, na wassing, naar de geringste wens van de kam. Wij allemaal gebruiken FAMBRO. Per grote gezinsflacon maar ƒ1.25; voldoende voor 30 wassingen. Goedkoper en beter kan niet!" per grote gezinsflacon (Advertentie, Ing. Med.) f (Van een speciale verslaggever) DE VOETGANGER in Nederland wordt bedreigd door ongeveer twaalf miilioen wielen. Twee .miilioen hiervan worden door motoren aange dreven, de rest: tien miilioen dus, door voeten. Het'aantal wielen van motorvoertuigen, motorfietsen en brommers bedraagt 5800 per vier kante kilometer en 67.000 per 100 km rijksweg. Werden de fietsen er bij inbegrepen, dan beschikt Nederland over 35.000 wielen per vier kante kilometer en ongeveer 400.000 per 100 km rijksweg. Een en ander ovrtreft het aantal wielen per oppervlakte en ook weglengte een heid van alle andere landen ter wereld, Amerika inbegrepen. Het is dan ook geen wonder, dat er in Nederland van een noodtoestand op ver keersgebied kan worden gesproken, welke eveneens door de statistie ken kan worden bewezen. Want in 1952 waren er in ons land 1097 verkeersdoden te betreuren, ter wijl er,' als gevolg van wegongelukken, 12.119 zwaargewonden in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. De voor lopige cijfers over 1953 bedragen resp. 1200 en 13.000! Daar meer dan een derde van het totaal aantal verkeersslachtoffers tot de categorie voetgangers behoort, heeft een aantal ondernemende lieden te Den Haag het initiatief tot de oprichting van een organisatie genomen, welke Neder landse Vereniging Bescherming Voet gangers is genoemd. Geestelijke vader van deze nieuwe bond is de heer L. C. Admiraal, oud-directeur van het vroe gere Nederlands Indische Touristenbu- reau. De heer Admiraal, die zijn kan toor in het pand Van Bleiswijkstraat 86 heeft ingericht, is eigenlijk z'n leven lang in de verkeersbranche werkzaam geweest. Want behalve aan het N.I.T. is hij ook aan de K.P.M. verbonden ge weest, terwijl hij bovendien nog jaren- mag ik veronderstellen, dat u zich een heel jaar lang een bepaalde kolom herinneren zult? Neen im mers. Ik zal dus even het feit in uw geheugen terugroepen, dat ik, juist een jaar geleden, de Boeken week voor u inleidde met een mij merij over „Het rose kapje". Daarin betoogde ik, dat het gros van de vrouwen vraagt om verhalen met een rose belichting: boeken, die niet de werkelijkheid van het leven weergeven, maar een geïdealiseerd, zoet romantisch droombeeld. En ik besloot met boud te beweren, dat, als ik tien brieven van protest op deze kolom ontving mijn jaar tot de volgende Boekenweek weer goed zou zijn. Lieve lezeressen, mijn jaar is op- pefbest geweest, want ik heb per kerende post èlf brieven ontvan gen, met als nakomertjes tweemaal een verwijtend schrijven van één die juist zo zielsgraag gedichten leest.U ziet, dat, ofschoon ik dan nog dertig procent overwicht heb gekregen, mijn schatting er niet zo ver naast was. Nu weet ik wel. dat ik die dertien brieven niet als norm mag nemen. Zij zijn de enthousiaste voorhoede, de kopgroep die met vlaggetjes zwaait naar de toeschouwsters langs de weg. Onder die toeschouwsters zijn er óók nog genoeg die zich in het gelid NOG is het geen zomer, maar als straks de warme dagen komen moet uw kleintje er volop van kunnen genieten. Maak dan nu nMStvdit schattige speelpakje. Misschien heeft u nog een fleurig '"Pje liggen: ca. 80 cm van 80 breed is voldoende. Het ruime broekje is ingerim- peld aan een kort schouderstuk je gezet, dat op de rug sluit. Voor het achterstuk van het broekje kunt u het patroon van het voor stuk gebruiken met de stippellijn als zijnaad. De twee kraagdeeltjes knipt u van dubbele stof. U rim pelt het voorstuk van de broek van boven in en stikt er het voorpasje op. Een extra stiklijn- tje zorgt ervoor, dat de plooitjes niet te veel uitspringen. Bij de achterpas vouwt u het beleg naar O V '5 O /5- 70 binnen en brengt de knoopsgaten aan. In het achterstuk van de broek maakt u van boven in het midden een 8 cm lang splitje. Dan stikt u de rugpasjes op de ingerimpelde bovenkant. Zij- en schoudernaden sluiten en ook het kruisje. Desgewenst kunt u dit volgens het stippellijntje met een belegje versterken. De kraag deeltjes zet u onder een schuin biesje langs de halsrdhd. De armsgaatjes werkt u met een schuin reepje stof af. Tegen de onderkanten van de pijpjes stikt u een schuif, waardoor u elastiek haalt. Let u erop, dat dit niet te strak zit? zouden kunnen scharen en geestdrif tig mee marcheren. Alleen, zij hebben daartoe niet de natuur. Anders gezegd: Niet iedereen grijpt dadelijk naar de pen om haar bijval te betuigen. Al mag ik dus het aantal minnaressen van het goe de boek behoorlijk hoger schatten deze dertien brieven zijn toch wel typerend, zowel naar inhoud als aan tal. Maar die inhoud is dan ook wel zo, dat een moedeloos mens er met één per maand juist de volgende Boekenweek mee halen kan. DOOR DE EERSTE is practisch en vraagt, of Saskia niet geregeld eens een goed boek kan bespreken? Dit wordt in een open oor geknoopt. Een moe der van zes schoolgaande kinderen gunt zich geen tijd voor de schoon maak, maar wel voor het aandachtig lezen. Een derde moeder leest de boeken van haar ULO-dochter mee, zoals „Orpheus in de Dessa" en beklaagt zich, dat zij bij zo weinig vrouwen belangstelling ontmoet voor de za ken van de geest. Een volgende ver baast zich dat veel vrouwen wel geld over hebben voor een duur abonnement op een suikerzoet da mesblad, maar niet voor boeken of zelfs maar een leeszaal-contributie. Nummer vijf critiseert in dit ver band vele feuilletons, die zij ook graag eens wat meer levenswaar en pittig zou zien. Een lief schuchter kaartje verzoekt mij niet te lachen om de bekentenis, dat de schrijfster eindelijk na lang sparen zo gelukkig is met haar eigen, gekóchte „Kleine Johannes". Lachen? Ik zou dit kaart je eerder willen inlijsten en boven de ingang van de Boekenweekse feestzaal hangenEen twee en twintigjarige verzoekt mij, mèt uit roepteken, mede namens moeder en zusters, vooral zo dóór te gaan. Een prachtexemplaar van een ar beidersvrouw, in het genot van maar liefst zeven jeugdige spruiten vindt desondanks tijd voor historische ro mans, reisbeschrijvingen en zelfs gedichten. En met haar kinderschaar leest zij samen een heel boek uit als: „Niels Holgerssons wonderbare reis" waarbij vader de man met gene gen aandacht zit mee te luisteren. Het zal ook wel een beetje aan de opvoeding liggen, veronderstelt zij. Bij haar thuis kon het ook hele avonden doodstil zijn vanwege het lezen En juist als mijn pen daar geest driftig een oogje ontdekt om een geestelijk haakje in te slaan komt er, ergens van een uithoekje op de kaart een brief aanfladderen die niet minder dan een noodkreet slaakt: „O Saskia, hebt u wel eens de reactie gezien als een doodgewone volksvrouw, en dat nog wel een boerin „in kleren", durft te beweren dat zij o zo graag gedichten leest, dat ze wel eens als cadeautje een verzenbundel vraagt? Saskia, dat zegt men maar eenmaal, want men noemt zo iemand vreemd of stapel gek en wijst veelbetekenend naar het voorhoofd Natuurlijk, mijn beste, dat is-mets bijzonders; ik weet er alles van. De vrouw die ergens een klokje heeft horen luiden, een klokje dat hoog boven het platvloerse alledaagse ge doe in de toren van de geest hangt: die wordt door de platvloersen en alledaagsen voor abnormaal versle ten. Maar dat hindert toch eigenlijk niet? Lezen is meestal een bij uitstek persoonlijke aangelegenheid, een tweegesprek tussen schrijver en le zer. Daar behoeft men zozeer geen derde bij. Maar, men wil zo graag van het genotene uitdelen aan an deren, een gesprek met een gelijk gestemde is zo'n verrijking Laat ik deze mijn onbekende plattelandsvriendin dan allereerst tot troost verzekeren, dat er honderden zijn zoals zij, al is het misschien niet in haar naaste omgeving. Ik kan er een beetje over meepraten, want ik heb er deze winter stellig meer dan honderd ettelijke middagen mee op reis genomen door het wonder land der literatuur. En ongetwijfeld zal er hier of daar een gevonden worden, die met deze eenzame ge dichtenliefhebster een briefwisseling wil aanknopen. Maar juist dat isolement, dat uit alle ingekomen brieven spreekt, heeft mij het motto voor deze kolom in de pen gegeven. Vriendinnen van het boek, breid de kring uit! Laat lachen wie lachen wil en stoor u niet aan schouderophalen, maar steek met uw geestdrift anderen aan. Uw kinderen allereerst, uw vrien dinnen, de leden van uw vrouwen vereniging. Houd, als het uw beurt is, een inleiding over een boek of een gedicht. Vorm boekenkringen en houd voorleesmiddagen, breng waar het te pas komt het gesprek op een boek. Er zijn door liefde en volhar ding sterker muren dan die van onverschilligheid gevallen! lang aan het hoofd van een auto-ver huurbedrijf heeft gestaan, dat een vloot van niet minder dan 180 luxe wagens bezat. De structuur van de N.V.B.V. ver toont grote overeenkomsten met die van de A.N.W.B. en de K.N.A.C. In 24 plaatsen heeft men thans tweehon derd leden geworven en binnenkort zullen in het gehele land grootscheepse wervingsacties worden ingezet. De con tributie is vastgesteld op het luttele be drag van een gulden per jaar. Het eerste nummer van het officiële orgaan, dat „De voetganger" Is genoemd, heeft, zij het in een voorlopige vorm, reeds he', licht gezien. DE N.V.B.V. richt zich niet tegen d gezonde ontwikkeling van het me derne verkeer. Maar wel tegen het on verantwoordelijk gejakker op de we; dat tegenwoordig zo vaak onder hc mom van „sportiviteit" geschiedt. T< vens stelt zij zich ten doel de belangen van de voetganger bij de bevoegde ii stanties te behartigen. Een corps van correspondenten, verspreid over het gi hele land, zal haar over de noodzakt lijkheid van verkeerstechnische verbc teringen op kruispunten, bij wegsplitsir gen en bij oversteekplaatsen berichte: Ook aan de opvoeding van de voe: ganger zelf zal de N.V.B.V. aandacl besteden. Uit het eerste nummer va „De Voetganger" ontlenen we o.m.: d; een voorbeeldige voetganger zich aa de verkeersvoorschriften houdt, goe uitkijkt en zowel behulpzaam als hofft lijk is. De N.V.B.V. heeft reeds een verzoel schrift aan de minister van Verkeer c Waterstaat gezonden, waarin op wett' lijke erkenning van de oversteekplaa sen wordt aangedrongen, m.a.w.: o voorrang van de voetganger boven b andere verkeer, op de zelfde wijze zos dit reeds in het buitenland gebruikeli; is. Ook heeft ze contact gelegd met t Vereniging Veilig Verkeer, teneinde t' nauwe samenwerking te komen. E deze eerste gesprekken heeft de nieuv vereniging er op aangedrongen, dat voetganger, behalve recht op besche- ming, aanspraak heeft op erkenning v; belangen, welke niet door het begr verkeersveiligheid worden gedekt. \OOR DE Amerikaanse orkest leider Carmen Cavallero was hel een pijnlijk moment. Op een auditie had hij een jonge en onbekende, maar veelbelovende zanger aange nomen. Stem en stijl van de jonge ling waren zó, dat Cavallero er veel van verwachtte. De jongeling, die zich Al Grant noemde, had een week lang zijn plaats achter de mi crofoon ingenomen en Carmen's verwachtingen leken vervuld te zul len worden. Al had een warme, jeugdige stem, waarvoor de vrou welijke luisteraars vooral één en al oor waren. Toen kwam er op de achtste dag een telefoontje, dat de nieuwe aanwinst met een zware keelontsteking in bed moest blij ven ja, dat hij misschien nooit meer zou kunnen zingen! DE HISTORIE vermeldt niet, hoe Carmen Cavallero zich uit die situ atie heeft gered. Zeker is, dat deze plotselinge ziekte de carrière van een goede vocalist in de kiem had kunnen smoren. Al Grant was er zwaarder door getroffen dan zijn baas. In 1927 geboren en Albert Cernik gedoopt, had hij er lang van gedroomd, eens een gevierd zanger te zullen zijn. Zijn stem was behoorlijk ontwikkeld, maar bij afwezigheid van een orkestleider, die hem wilde engageren, stelde Albert zich er mee tevreden, nieuwe produc ten van liedjes-componisten op de plaat vast te leggen. Gewapend met zo'n Het modehuis „Virginie" te Parijs is .bijzonder gespecialiseerd in kindermode. Drie jeugdige mannequins tonen haar nieuwe zomerjurkjes. GUY MITCHELL proefplaat plegen de Amerikaanse songwriters naar de muziekuitgevers te gaan met lood in hun schoenen en hoop in hun hart, dat hun nieuwste product het uitgeven waardig (en waard!) geacht zal worden. De ver dienste van dit werk was voor de jonge Cernik zeer matig. Al werd stem ge hoord door menige matige uitgever, zij bleef toch onbekend en onbemind. Toch verloochende Albert zijn toe komstdromen niet. In 1948 kwam de kanseen auditie bij Carmen Caval- lere, wiens orkest in de „daktuin" van het befaamde Astor Hotel te New York speelde. Het lot was hem slecht ge zind; zijn kans keerde na die ene, suc cesvolle week. NA EEN PAAR angstige weken genas Albert's keel - zijn stem keerde tot normale proporties terug. Met dat al was hij weer precies, waar hij begon nen was! Hij zong voor liedjesschrij vers en had eindelijk in 1950 het geluk, dat een uitgever zich interesseerde voor de onbekende stem, die hem de zoveelste „hit"-in-spé demonstreerde. Hij informeerde naar de naam van de zanger, sprong in een taxi en Het er zich heen brengen. De zaak was gauw beklonkende man zou zich inspan nen om Albert Cernik de plaats te be zorgen, die hij verdiende. Menige po ging leed schipbreuk op gebrek aan in teresse, twijfel aan de capaciteiten van de zanger en al die uitvluchten waar mee druk bezette zakenmensen vast houdende bezoekers de deur wijzen. Eerst toen men de aandacht kon trekken van Mitch Miller - orkestlei der, arrangeur en talentenjager van groot kaliber, was de zaak rond. Het succes van Albert Cernik is grotendeels aan de capaciteiten van Mitch te dan ken. Met het juiste songmateriaal en begeleid door een koor en vrolijk- schallende hoorns - een nieuw ideetje van Miller - steeg zijn stem tot enorme hoogte van populariteit. De ene suc cesplaat volgde snel op de andere: „My truly,truly fair", „My heart cries for you", „Cristopher Columbus", „Bel le, Belle, my Liberty Belle" - en in het laatste jaar „She wears red feathers", „Look at that girl", „Chicka-boom" en „Sippin Soda". Om een prettig klin kende naam op de labels te kunnen zetten, alsook uit dankbaarheid voor de man die het tij deed keren, noemde Albert Cernik zich Guy Mitchell. (Mit chell is Miller's volledige voornaam). Als zodanig is hij nu een tóp-attractie.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5