Bij sluiting van de damesbeurs vierden mannequins jubileum Agenda Stad en omgeving Vreng slag Voor twintig cent hebben we de Lente mogen zien Honderden kinderen zongen het Alkmaarsche Courantlied „De Mollebonen" besloten het winterseizoen i De duizendste japon en vele versierde Edammer kaasjes esatis 1 ESTI i in wandel- oflict EAM cessen m aan irak record •hoolslag Middenstanders zijn tevreden SPECIALE ATTRACTIE TOECENESEEWIJS Waarlijk een royale geste! Vroom en Dreesmann Alkmaarder maakte ernstige val Een Yaqui-dans per fiets Landdag van Rotary in Alkmaar Lezing over nieuw boek Rel over voetbalwedstrijd DIERENBESCHERMING Fietser botste tegen portier en reed de gracht in Zeven-jarig meisje werd aangereden en brak been Rattenrijk verdween onder dikke laag beton Uitbundige middag Haarlemmers gaven goed spel in De Olie Noam BURGERLIJKE STAND JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Wandschilderingen in De Kleine Toelast Eenvoudig en vlot werk van Henk van den Idsert Troef jagers won drive MAANDAG 12 APRIL 1954 1 Uw igaret ibak, iaak! star'* entte, Ing. M«»i> de Nederlandse ï"«- idelsportorganisaties dag te Amersfoort ng besloten gevolg litnodiging van het eh Comité voor een t punt van arbitra» lelsportconflict. Het echter alleen hotv n het arbltragerap- vens ook door het i. ïangsels uit ie 1954 anger s «soKocoooaQ rtentie, Ing. Med.) iskwalificeerd omdat -t feilloos had geno- te uitslagen luiden: ld heren1 De Vreng tem (DAW) 58 8 sec., 1. 2.2 sec. ag dames: 1 Hettle 10.0, 2 Josje deRuy- persoonlljk record), (ADZ) 1.11.1. heren: 1 Van der 2 SwiJghuizen dames: 1 Joke de 2 Dick van Ekrls ag heren: 1 Wlerlng oy (Aegir) 1.12.4. ag dames: 1 Ria .4, 2 Jopie Spoor zwemsters hebben deelgenomen aan trijden te Milaan, won de 100 meter 7.7 sec. en de 100 14.8. Jennie Welling schoolslag in de i v. 1.25.8 voor haar wisselslag estafette sns voor de Ne- Geertje Wielema Welling (school- i (vlinderslag) en Lje slag). Nel Gar- Nederlandse zwem- a persoonlijk num- overwinning kon meter schoolslag gische Eva Gerard- drie minuten aan- re erkennen. Voor 3.01.1 genoteerd. nt Masaru Furuka- :tiewedstrijden voor te Tokio in ge- record 200 meter aren en te brengen Het oude record bruari 1953 met 2 aam van de Deen iag zwom Furuka- 1 een tweede maal ordtijd. Hij noteer- .6 sec. al in Parijs een ver- f commissie van de gepubliceerd worden ituut voor het Saar- il gebaseerd zijn op Goes over de Saar- Gisteravond om 10 uur hebben Mary, Hans en Ireen, die drie manne quins van de fa. Koster, voor de duizendste keer baar japonnen uit- en aangetrokken en dit jubileum betekende tevens het einde van de shows en het slot van het Paradijs der Vrouw. Bijna 7000 bezoeksters en be zoekers hebben de afgelopen zes dagen een kijkje genomen op de Beurs voor dames in het Wapen van Heemskerk. Dit aantal is iets hoger dan verleden jaar, doch doordat men de beurs zes in plaats van vier dagen heeft gehouden was het laler in de week niet zo overvol. Daardoor kre gen de bezoekers een beter overzicht van de tentoonstelling en konden de standhouders gemakkelijker werken. De sluiting van het Paradijs ge schiedde door de heer A. Koster, die de organisatoren, de heren J. Balder en C. Besseling, alsmede de vele mede werkers, onder wie de mannequins, de heer en mevrouw Arendsen en hun leerlingen, Tom Erich en Johnny Meyer, Nol van Djjk en Willy Rex en de explicatrice mevrouw Gastkemper, dank bracht voor hun aller medewer king. Namens de organisatoren bood hij hun een met bloemen versierd kaas. je aan. Dat was het slot van de twee de Alkmaarse damesbeurs, die zich van stonde af aan door een gezellige sfeer heeft gekenmerkt. Afgaande op de uitlatingen van de middenstanders die de vorige week op de damesbeurs hebben geëxposeerd, kan gezegd worden dat de opzet van het „Paradijs der Vrouw" dit jaar zeer heeft voldaan en zelfs beter geslaagd dan het vorig jaar. Hoewel sommige standhouders ditmaal voor het eerst hadden meegedaan waren ook zij over de resultaten, die zij geboekt hadden, zeer opgetogen. Een schoenen-stand, die waardebonnen van f 2.uitgaf be reikte in de zaak een aanzienlijk Een wordt U door de Vorstin van Keukenhof, Jacoba van Beieren geboden, nl. een tot haar Lusthof in Lisse en wel bij aankoop van minimaal f 10,-. Dit toegangsbewijs vertegen woordigt een waarde van f 1.25 en is verkrijgbaar aan onze Centraal Kassa op de Parterre. Profiteert hiervanl ALKMAAR hogere omzet, de in confectie geklede mijnheer in een stand voor maatkle ding heeft ook niet hoeven mopperen. De grote radio-stand van Blaupunkt- modellen deed het ditmaal eveneens beter dan vorig jaar. Zij lag nu vlak bij de ingang van de zaal en de huur der had ervaren dat door het exposeren van één merk toestellen de verkoops kansen aanzienlijk groter zijn. Veel bekijks heeft het in deze stand geëx poseerde Blaupunkttelevisietoestel, dat reeds voorzien was van een complete FM-radioband, getrokken. De EVA-strijkplank (nadere aandui ding lijkt ons overbodig) ondervond veel belangstelling. Men kan de plank nu een dag op zicht krijgen, teneinde kennis te maken met dit practische apparaat en zo zelf te kunnen ervaren dat er helemaal geen bijzondere tech- nisohe kneepjes voor nodig zijn om met behulp van dit meubelstuk sneller te kunnen strijken. Van vrijwel alle andere stands kan eveneens gezegd worden dat ze 't „ge daan" hebben. Niet overal waren de resultaten al duidelijk merkbaar, maar ook in de rijen van de niet zo enthou siaste zakenlieden was de overtuiging dat de .beurs een goede gelegenheid is om nieuwe klanten te winnen, alge meen. Gezien de resultaten valt zeker te verwachten dat de Alkmaarse midden stand volgend jaar weer op een derge lijke wijze acte de présence zal geven. De heer Th. Kueter wonende aan de Baansingel alhier, die als loodgieter In de nieuwbouw te Amsterdam werk zaam was, stortte Donderdag door tot nu toe niet geheel opgehelderde oor zaak van een hoogte van circa 15 me ter naar beneden. Met ernstige kneuzingen werd hij naar 't Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is niet zonder levensge vaar al is er sinds enkele dagen enige verbetering te constateren. Voor twintig cent zijn wij gisteren de drukte van het fietspad ont vlucht om in een duinvallei de natuur te kunnen begroeten, waarnaar wij deze Zondag opeens intens verlangden. Dat kwam door de zon, die 's morgens langzaam de blauwe hemel was ingeklommen, door de ont wakende sering in ons tuintje misschien of nog door iets anders, iets ondefinieerbaars wellicht, dat we niet nader kunnen omschrijven, maai dat ons tot de overtuiging moet hebben gebracht, dat we er op uit moes ten. De zomer tegemoet. Of de lente, als ge het nog wat te koud vindt. (Advertentie, Ing. Med.) Zoals we reeds eerder meldden zal het district 66 van Rotary Internatio nal op 23 en 24 April zijn 23ste Land dag houden te Alkmaar, De bijeen komst wordt Vrijdag 23 April om 2 uur geopend in de Harmonie door de voor zitter van de districts-landdag-com- missie mr A. E. C. de Groot van Emb- den, waarna de voorzitter van de Ro- tarijclub Alkmaar de heer G. J. Stok- reef het welkomstwoord zal uitspre'ken, Na verschillende toespraken o.a. door dr J. E. Barpn de Vos van Steenwijk en buitenlandse gasten wordt het ge zelschap om kwart over vier op het stadhuis ontvangen. In het Gulden Vlies, het Wapen van Heemskerk, de Harmonie en Victory worden de maal tijden gebruikt. In het Wapen wordt een gezellige avond gehouden. Zaterdag 24 April staan verschillen de groepsvergaderingen op het pro gramma. Rotarian ds J. H. Klein Was- sink zal het slotwoord spreken. Voor de dames van de leden zijn enige ex cursies georganiseerd. Zoals dezer dagen reeds elders in ons blad werd gemeld zal morgenavond in de studiezaal van de Openbare Leeszaal in de Langestraat door Ds A. G, Barkey Wolf een lezing gehouden worden over bet nieuwe boek „De zilveren beker", de laatste roman van de bekende auteur Thomas B. Costain. De roman speelt in de eerste jaren der Christelijke jaartelling en is, in het bij zonder in de lijdensweken, zeer interes sant voor allen die zich voor de begin periode van het Christendom interesse ren. Deze bijeenkomst is een experiment. De O. L. B. stelt voor deze culturele avond de boekhandel hier ter stede in de gelegenheid het publiek door deskun dige voorlichting kennis te doen maken met een der merkwaardigste uitgaven van deze tijd, maar streeft daarbij geen com merciële doeleinden na, zodat het niet mogelijk zal zijn in de zaal boeken te kopen of bestellen Wie zich het boek wil aanschaffen kan zich later daarvan voorzien in de boekwinkels van de he ren Ter Burg. Ktihne, van der Meulen en Zwaan en Zoon welke de/e litteraire avond in de studiezaal georganiseerd hebben en waar ook de toegangskaarten verkrijgbaar gesteld zijn. Wonderlijk genoeg bleken we niet de enigen te zijn tot wie de Geheimzinnige Boodschapper zich had gewend. Langs het rijwielpad naar Bergen kronkelde een aaneengesloten rij van fietsers en op de weg was het al niet beter. De ene auto na de andere zoefde in onbegrijpe lijke haast voorbij. Voor automobilisten en wielrijders golden dezelfde regels: uitwijken en inhalen. En aangezien wij deze handelingen slechts kunnen ver richten met de handen stevig aan het stuur en de blik vastberaden vooruit naar de fietsers vóór ons, bleef er voor een ontdekking van de Lente weinig tijd over. Dit verdroot ons en zodoende kwamen wij tot de twintig cent, die ons van het te druk bereden rijwielpad en temidden van de golvende duinen- pracht voerden. Een vriendelijke juf op het VVV-kantoortje-in-de-schaduw- van-de-ruïne verstrekte ons de dag kaart voor de waterleidingduinen en dit papier stond ons toe de ruige schoon heid van het duinlandschap, dat zich achter het Pompstation tot aan de zee uitstrekt, te her-ontdekken. De Yaqui- Indianen mogen met woeste dansen de Lente begroeten, onze fietstocht door de duinen met hun nog dor-bruine be planting ligt feitelijk in precies hetzelf de vlak. Wij maken er weliswaar geen gewoonte van ons grillig kronkelend naar de zon te wenden, maar in die Lentedans en in onze fietserij ligt de bevrediging opgesloten van precies het zelfde verlangende begeerte naar de Lente en de zomer, het ontwaken van de Natuur en het Leven van mens en dier. Dit gel.ukgevoel heeft ons begeleid op onze weg over de duinpaden en langs het groen van de sparren. Het bleef bij ons toen we de gladde zee het blonde strand zagen kussen en toen wij het klinkerpad opzochten, dat van Ber gen aan Zee naar 't Woud leidt en van de volle parkeerplaatsen en terrassen naar een brok onvolprezen natuur schoon. Hoog in de blauwe koepel, die de golvende duinenzee overhuifde stond de zon, die de valleiën en de heuvels met schaduwen accentueerde en ons in tens verwarmde. Totdat we 't Woud be reikten en naast de snorrende auto's, inhalende en uitwijkende onze weg naar Alkmaar zochten, dat zijn Grote kerk triomfantelijk boven het geboom te uittilde. Toen hebben we onze Lente- dans beëindigd en zijn gewoon fietsen de verder gegaan. Vol dankbaarheid je- Onenigheid over de uitslagen van een voetbalwedstrijd was Zondagavond de oorzaak dat twee personen, die reeds meer „op" hadden dan goed voor hén was, in een café aan de Nieuwesloot met elkaar slaags geraakten. Zij gingen elkaar te lijf deden glazen en lampen sneuvelen, belandden op straat en wer den tenslotte door de politie opge pikt. Eén gewonde moest na op het politiebureau te zijn verbonden naar het Centraal Ziekenhuis worden over gebracht. Een tweede persoon werd eveneens aan zijn hoofd gewond. De ruwharige foxhond die verleden Maandag in de trein achtergelaten is en niet door de eigenaar is opgehaald is thans ter beschikking. Het is een reu - half jaar oud en zeer actief, geschikt voor een boerderij. Mag geen ketting hond worden. In de Steynstraat zwerft geruime tijd een witte poes met donkere plek op zijn kop. Adres inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Alkmaar. gens de sparren, de zon en het lam metje, dat met een scheef kopje zich afvroeg, waarom we afstapten om nog eenmaal de blauwe kronkelstreep van de duinen aan de horizon in ons op te nemen. Het was de streep, die wij on der deze lachende Lentedag hebben ge zet. MAANDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ge stolen liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER. 8 uur: Fort Algiers (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: 24 uur uit een vrouwenleven (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De dodensprong II (14 jaar). BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Manderson mysterie (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Betaalde liefde (18 jaar). DINSDAG BIOSCOPEN als Maandag. OPENBARE LEESZAAL, 8 U.: Boe- kenavond. WAPEN VAN HEEMSKERK, 9.30 u.: Verg. Plattelandsvrouwen. 8 uur: Verg. Geref. Kerk. 8 uur: Bijeenkomst Rode Rio. GEBOUW HEUL 11, 8.30 u.: Verg. Centraal Genootschap. BERGEN. Rustende Jager, 8 u.: Ro binson Crusoë en Co. BERGEN AAN ZEE, 7.30 u.: Bach- avond. NOORD-SCHARWOUDE. Tivilo, 8 uur. Als Maandag. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag Dinsdag Maandag Dinsdag 11.46 0.10 12.44 1.14 Te Camperduin, hoog laag 12.01 0.15 6.01 18.15 12.49 1.19 6.49 19.19 „Seven lonely days" en „O, mein Papa", werden Zaterdagmiddag door enkele honderden kinderen, die door de Alkmaarsche Courant in het Gulden Vlies werden onthaald, met even veel enthousiasme en tekst, kennis gezongen als de vaderlandse en meer gepaste hymnen als „In een blauw geruite kiel". De enkele volwassenen die op deze middag in de zaal als suppoost of broekophaler aanwezig waren, hebben overigens nauwelijks geweten waar zij zich meer om geamuseerd hebben: om de spontane en kostelijke reacties van het jeugdige publiek, of om het uitstekend op de kinderen afgestemde programma zelf. Doordat de bestuurder van een be stelauto, die Zaterdagmiddag op het Verdronkenoord stond, plotseling uit stapte botste een naderend wielrijder tegen het portier en reed daarop par does de gracht in. Met behulp van de automobilist werd de pechvogel op het droge gebracht. De schade .beperkte zich tot de kleding en het horloge. Een 7-jarig meisje dat gisteravond om 6 uur met een autoped het Ritse voort overstak werd daarbij aangere den door een wielrijder, kwam te val len en brak haar rechter beentje. Zij is naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. Het rijk van de ratten In het perceel Breedstraat 20 is voor goed ten einde. Nadat het gezin Balk andere woon ruimte kon worden toegewezen is het pand geheel uitgebroken en tot garage |(0nd het hele auditorium zelfs "op zijn der firma E. L. Heeger ingericht. 1 Het ls nauwelijks te bedenken wat de kinderen niét gedaan hebben. Er is getrappeld, gezwaaid, gegild, geblazen en gebalkt en °P een gegeven ogenblik beton, zodat de beesten daar geen kans meer krijgen zich te vertonen. De Groningse vereniging hier,ter stede hield Zaterdag in het Gulden Vlies haar laatste avond in dit seizoen. Als steeds was de opkomst zeer goed. Er waren ook vertegenwoordigers van de Friese en Overijselse zusterverenigingen. Voor het verzorgen van deze avond was de vereni ging „Gruno" uit Haarlem overgekomen ter opvoering van „De olie am", een toneelspel in vier bedrijven van Je bekende Groningse toneelschrijfster mevr. Hamstra-Vos uit Hilversum. s,1".1.0lt* zitplaatsen teneinde in opperste span- De vloer bestaat uit een dikke laag njng gevaarlijke capriolen van „mijnheer Franley" gade te slaan. Warm en verhit, knipperend tegen het felle zonlicht, liep het grut even later in de Koorstraat, nauwelijks tot bezin ning gekomen van een serie „muziKa- le" en goochelbelevenissen die het in een afgebroken warreling had meege sleurd. Goochelaar Cakie verzorgde wel het leeuwenaandeel van het programma. Hij deed dit op,^en innemende manier, geheel op de kinderen afgestemd, vriendelijk en verrassend. Hij goochel de inktvlekken uit zyden doekjes weg, manipuleerde met wondervazen en liet de zaal daadwerkelijk met zijn toeren meeleven. De clown-tekenaar „mr Franley" tekende in enkele seconden de weg van „varken naar Faroek" en zorgde met Mr Franley, de snel-portrettekenaar observeert hier één van de toe schouwers die hij op het toneel gehaald, heeft om uit te tekenen. (Foto Jaap Schoen). het omdraaien van zijn tekeningen voor allerlei onverwachte verrassingen. Als clown was hij niet minder geslaagd en liet hij ware lachorkanen losbar sten. De heer W. Blok, die de middag met wat gekheid inleidde, dirigeerde later het Alkmaarsche Courantlied, waar van wy niet eens wisten dat het be stond. Maar omdat ieder een blaadje in zijn hand had waar het heuselijk op gedrukt stond wisten allen hoe het moest en zong oud en jong uit volle borst mee. Met de verloting van een stapel boekjes werd deze geslaagde middag besloten. Behalve de nodige spelers(sters) wa ren ook nog verschillende andere le den van genoemde vereniging meege komen. Voor allen, alsmede natuurlijk ook voor de eigen leden en de nieuwe onder hen, had voorzitter P. Bos een hartelijk welkom. Een voor ,,De Mol- leboonen" teleurstellende mededeling was die van het aanstaande vertrek naar Utrecht van de heer H. J. Wa genborg, een der beste spelers van de toneelclub ,,'t Gebelskop". Het stuk „De olie noam" geeft het verhaal van de oude Van Delden, die het van verversknecht gebracht heeft tot verffabrikant en niet wil weten van vernieuwing als gevolg van nieu we inzichten in de verf-industrie. Hij wil dan ook niet erkennen, dat zijn zaak daardoor achteruit gaat, e^n feit, waarop zijn zoon, diegeregeld de afnemers bezoekt, hem meermalen wijst. En als de weduwe van een an dere zoon haar jongen wil laten stu deren in de chemie, wordt de oude heer helemaal onhandelbaar. „Ner gens voor nodig", zegt hij, „mijn verf is goed en kan niet verbeterd worden door het gedoe van een chemicus in een laboratorium". Maar desondanks zet de schoondochter door. Egbert Jr. wordt chemicus en slaagt er in met oom Gerard de zaak weer vooruit te brengen. En dan pas komt de oude tot beter inzicht. Hij laat een laborato rium bouwen en trekt zich dan uit de zaken terug. Hij wil zelfs een an dere, een moderne, naam geven aan de fabriek die hij destijds doopte met „Nooit gedacht". De zoon en klein zoon beslissen echter, dat de oude naam bewaard zal blijven en daar is de oude heer dan dankbaar voor. De Haarlemmers gaven van dit stuk een zeer aannemelijke vertolking, die op vele punten ver boven het mid delmatige uitging, zo zelfs dat enige open doekjes werden gegeven. Dat de heer Bos hen daarvoor^ een hartelijk woord van dank braclit en dat de zaal dit met een daverend ap plaus onderstreepte, was begrijpelijk. Na afloop van de voorstelling bleef men nog een paar uur gezellig bijeen onder een dansje op de muziek van Gebr. Dekker. Geboren: Cornells W. S-, z.v. H. J. Hijdra en A. F. Zijlemaker; Hendrica H. M., d.v. H. D. A. Meijer en C. C. de Koning; Jacob R., z.v. N. Timmerman en A. J C. Thepen. Andreas B. B., z.v. G. B. Houtenbos en L. B. Güntert; Ida A„ d.v. P. Kramer en W. Kinkhouwers; Frans J., z.v. M. Bult en M. Louter. Gehuwd: Aart van Egmond en Aagje A. Rozenhart - Ebe van der Zwaag en Gerardina F. Le Mair - Hein Schans en Gree van Leijen. Overleden: Jacqueline J. van Wijk, 6 maanden. ORGEL GROTE KERK IN DE AEHTER Ook tijdens deze Lüdensweek zal het orgel van de Grote Kerk via de radio kunnen worden beluisterd. Tijdens het concert, dat de befaamde organist Helmut Walcha enige tijd ge leden op dit orgel gaf, werden n.l. eni ge opnamen op de plaat vastgelegd, waarvan morgenochtend van 9.159.30 uur een drietal door de AVRO zal wor den uitgezonden. Behalve het eerste nummer zijn de beide andere nummers door Helmut Walcha zelf gecomponeerd. 36. Snmon Snuffel was dus niet thuis. Hij was er op uit voor zijn krant. ,,'t Is jammer", zei Jimmy, „aat mijn vriend Piet Potlood uit de stad is, an ders zou ik hem eens gaan vragen of dat wel precies waar is". Zij lie «i naar de auto van Krukas terug en wilden juist instappen toen er voetstappen weerklonken, ,;Goeie- nacht! Zo, Zo zijn de heren nog zo laat op 't pad? Wel, wel dat verwon dert mij en ik geloof dat ik zelfs het recht heb de heren te vragen wat de reden ls van deze nachtelijke escape- de?" Het was niemand anders dan de heer Marius Meubel, de commissaris van politie, die deze woorden had ge sproken en die deze vraag had gesteld Jimmy Brown trok een onwillige rim pel boven zijn neus. Hij hield niet van de e man, die hij voor een grote sufferd versleet. Dat hij hier zo onverwachts opdook, beviel Jimmy maar half. Ka- rel Krukas daarentegen achtte et een grote eer zo maar door de hoofdcom missaris van politie te worden aange sproken. „Meneer de commissaris", zei hij op een gewichtige toon, ,.u komt als geroepen. Meneer Brown en ik zijn druk bezig een tipje van de geheimzin nige sluier Op te lichten, die over de inbrekersbende hangt en ik verzeker dat wij tot hoogst belangrijke ontdek kingen zijn gekomen, ontdekkingen waarvan u raar zult opkijken". Jimmy wilde Karei Krukas terluiks een schop geven om hem te beduiden verder zijn mond te houden, maar 't kwaad was al geschied Nu wilde meneer Meubel 't naadje van de kous weten.. Bijna twaalf jaar geleden heeft de kunstschilder Henk van den Idsert, toen nog inwoner van de goede stad Alkmaar, het cafézaaltje van De Klei ne Toelast aan de Laat met allerlei schilderingen versierd. Deze vielen bij het publiek nog al in de smaak, zo dat velen het betreurden, toen ze bij een recente verbouwing moesten ver dwijnen. Omdat de waardering zo al gemeen was geweest, heeft de eige naar, de heer W. A. Kramer, de schil der opnieuw opdracht gegeven, een decoratie voor zijn zaak te ontwerpen. Van den Idsert heeft deze de afgelo pen week in enige nachten arbeid op de muren gezet en ze Zaterdag vol tooid opgeleverd. Uiteraard kunnen aan een versie ring als deze, die zovele „vogels van ver uiteenlopende pluimage" moet aanspreken en behagen, geen hoge eisen worden gesteld. Ingewikkelde symboliek is evenmin gewenst als een artisticiteit die slechts voor ingewij den te verstaan is. Van den Idsert heeft zich dan ook „op de begane grond" gehouden. Hij nam wat aantrekkelijke en algemeen bekende hoekjes van Alkmaar, die hij in eenvoudige vormen en met een beperkt, licht-gedempt palet op de wanden weergaf. De Kaasmarkt, de Vismarkt, de Hout, de Bierkade her kent men er gemakkelijk in. Waar er aanleiding toe was, beperkte hij zich tot algemene decoratieve vormen. Om een tegeltableau, om een wandlampje legde hij een paar ranken met bla deren. Een grote toog, die een gezel lig zitje omgeeft, werd opgefleurd met boomstammen, takken, bladeren en vogels. Een brievenbus werd in het geheel opgenomen als vogelhuis je. Op het verlaagde celotexplafond van de tapkast werd een nachtelijke ster renhemel aangebracht. Het geheel zal het bij de bezoekers stellig wel doen. Het is vlot en vaar dig gedaan en zal hen met name daar in aanspreken. Gisterenavond is in café No 1 aan het Ritsevoort een klaverjastornooi be sloten waaraan werd deelgenomen door 10 verenigingen. De finalisten waren Het Wapen van Bergen, Beemster Boys, DVA en Troefjagers. Troefjagers ein digde als eerste met 28.022 punten; tweede werd Beemster Boys 26.977 punten; 3e Het Wapen van Bergen met 26.577 punten; 4e DVA met 26.436 pun ten. De hoogste koppels waren C. Bal derJ. Balder met 5232 punten; Wij- denesWijdenes 5086 punten; mevr. Jolv. d. Velden 5000 punten; Kel- miohv. d. Velden 4870 punten.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9