Gillette BRYLCREEM A Gillette Duitse nazi's roeren zich nog vecht tegen de Engelse steun aan EVG Te Alkmaar wordt Maandag het motorseizoen geopend Diepgaand onderzoek naar de Sovjetacties in Australië De Nederlandse ploeg speelde gelijk tegen Frankrijk Kiezers kozeneen moordenaar Hitlerianen treden op de voorgrond Hammarskjoeld: Verzoening tussen Oost en West ofoorlog Japanse walvisvaarders radio-actief Dr Drees voor de radio „Kans op volgende oorlog is klein' De zaak Faber Duitse bladen tonen voldoening Prijsstijgingen overal, maar Nederlands hockey-team samengesteld Bolton Wanderers komen naar Nederland de haarcrème die het „glansrijk" wint Geheel nieuwe formule Sabotage-instructies uit Moskou Een Russische emigrant te Berlijn ontvoerd Het FIFA-jeugdtornooi Ten Braak schitterde in halflinie Botwinnik nam weer de leiding Salmson-team naar Tulpen Rallye Nederlandse wielrenners naar België en Luxemburg DONDERDAG 15 APRIL 1954 (Van een correspondent in Bonn) nE BREDASE vluchteling Klaas Faber, die deze week aan uitlevering aan Nederland ontkwam, omdat hij in 1944 door de SS in strijd met de Duitse wet tot Duits staatsburger werd verklaard, is niet de enige uit het nazi-verleden, die hier de aandacht vraagt. In een der vriendelijke stadjes aan de rechteroever van de RUn heeft men zojuist de vroegere luitenant Paul Penth tot lid van de gemeenteraad gekozen. Hij was aanvoerder van een vrije lijst en kreeg zoveel stemmen, dat hij met een stevige aanhang in de gemeenteraad zal verschijnen. Penth liet in Maart 1945, op Hitler's bevel, drie Duitse officieren dood schieten, die verzuimd hadden- de befaamde brug van Remagen in de lucht te laten vlie gen. Over deze brug passeerden de Amerikanen voor het eerst de Rijn. Het is de enige Rijnbrug, die Hitler's volgelingen intact lieten. Zij werd later toch nog vernield en zij is thans de enige, die nog niet herbouwd is. DLNTH werd na de oorlog voor zijn daad ter verantwoording geroepen, doch het onderzoek tegen hem is op juridische gronden stop gezet. Penth verklaarde bij het onderzoek, dat hij in Maart 1945 nog aan de door Hitier beloofde „Endsieg" geloofde. Toen de candidatuur van de nazi-luitenant in de Landdag van het Rijnland werd be sproken, verklaarde de minister van Justitie, dat de kiezers erover moesten beslissen of een erefunctie der demo cratie aan een man als Penth kon wor den toevertrouwd. Intussen hebben de kiezers hun stem uitgebracht en Penth Dag Hammarskjoeld, secretaris-gene raal der Verenigde Naties, heeft giste ren verklaard, „dat de Westelijke we reld en de communistische wereld moeten leren met elkander te lever, als het enige alternatief voor het be strijden van elkaar in een derde we reldoorlog", die de zelfmoord der be schaving zou kunnen betekenen. Het is daarom noodzakelijk, dat de Ver. Naties bewijzen, dat zij „een mid delpunt voor verzoening en een instru ment van realistische opbouw" zijn ten behoeve van een permanent vreedzame wereld. Hammarskjoeld erkende, dat enige van de wensen van hen die de Ver. Naties in 1945 stichtten niet waren verwezenlijkt en dat de Ver. Naties onder de huidige omstandigheden „noch de vrede kunnen opleggen, noch een vreedzame regeling van internationale geschillen kunnen afdwingen." Hij voegde er evenwel aan toe, dat ook „geen bestaand of denkbaar verbond van naties in de wereld" dit kon. De 19.320 metende walvisvaarder To- nan Maroe, die Woensdag uit het Zuid poolgebied te Tokio is aangekomen, vertoont sporen van radio-activiteit. De radio-activiteit is gering en bemanning en lading zijn niet aangetast. Drie walvisjagers, die Maandag de haven van Osaka binnenliepen, zijn eveneens in geringe mate radio-actief, De drie schepen, de Kojo Maro, de Ko- nan Maroe II en de Konan Maroe III, voeren op 6 April, toen de Verenigde Staten een proefontploffing op Bikini teweegbrachten, ongeveer 1500 kilome ter ten Westen van het eiland. „De PvdA vormt een minderheid in de volksvertegenwoordiging. In de Nederlandse politiek kan niets tot stand komen, waaraan niet verschillen de partijen meewerken. Ik beschouw het als een belangrijk deel van mijn taak, verkrijging van overeenstemming te bevorderen. Ik geloof, dat een sa menwerking verkregen is, die in Ne derland de democratie, ondanks alle moeilijkheden, in de practijk levens vatbaar doet z?n. Deze geest van sa menwerking willen wij behouden". Al dus dr W. Drees, die gisteravond niet als een persoonlijke uiting zijnerzijds, doch als vertegenwoordiger van de Partij van de Arbeid onder de titel „IVaar staan wij" over de radio een verkiezingsrede uitsprak. Ononderbroken arbeid achtte minis- tei Drees nodig, om ons land op te heffen uit de nood, waarin het door de oorlog gestort is. Hij voegde daar aan toe, dat de PvdA aan het herstel een belangrijke bijdrage heeft geleverd. Spreker ontkende niet, dat er nog veel gedaan moet worden. Vooral de wo ningnood baart nog zorgen. Als alge mene opvattingen van de PvdA somde de minister-president op: Economische ordening, maatschappelijke samenwer king en bestaanszekerheid. „Wij wil len allereerst de lasten verlichten van wie het 't zwaarst hebben. Wij willen vo: ri.cmen, dat voorrechten, die men reeds in de wieg vond, beslissend zou den zijn voor heel de ontwikkelings- mcge'>jkheid en het lot van de kinde ren. Wij staan voor de verdediging èn van de vrijheid èn van economische en soc;a'e ordening. Wij zijn voorts harts tochtelijke strijders voor de geestelij- k i vrijheid". Sprekende ovei de drei ging van een volgende oorlog zei hij o.m.: „Zon 'er de ernst van de toestand te onderschatten meen ik, dat, nu aan ieder zo heider voor ogen staat, dat een nieuwe grote oorlog ook een aan- va':er met ondergang zou bedreigen, eer, uitbreken juist daardoor minder rijnlijk is geworden" Tijdens de gemeenteraadszitting van Anv.terd^m is een motie van orde van de heer H. Gortzak (CPN), waarin de raad zijn afkeuring uitspreekt over het drukken van kaartjes met verhoogde tram- en bustarieven met 20 tegen 19 «temmen verworpen. tot de grote held der verkiezing ge maakt In Bonn zelf is deze week een stormpje opgestoken over een solda tenboek, geschreven door een voorma lige nationaal-socialistische officier, die op 20 April 1945 zijn soldaten in de Beierse Alpen nog tot volhouden ter ere van de Führer had gemaand. He boek werd dezer dagen door het in grijpen van een christelijke afgevaar digde uit de vitrine van de boekhan del in het parlementsgebouw verwij derd. Daartegen protesteerde een Joodse afgevaardigde der Socialistische Partij. Volgens deze werd het boek niet verwijderd, omdat het door een nazi geschreven was, doch omdat het een anti-militairistische inslag had. Voorts heeft nu een onlangs gesticht „Federaal Verbond van Slachtoffers der Denazificering" in Bonn zijn hoofd kwartier gevestigd. Het verbond zegt honderdduizend vroegere partijgeno ten te vertegenwoordigen. Een der eer ste protesten van deze nazibond richt te zich tegen de Christelijke Partij en wel omdat deze de nieuwe minister voor de vluchtelingen. Oberlander, had verweten, dat hij begonnen is met op de leidende posten in zijn ministerie voormalige nazi's te plaatsen. Ober lander zelf is een van deze vier voor malige leden 'van nazi-organisaties, die hun intrede in de regering hebben ge daan. (Advertentie, Ing. Med Twee Westduitse bladen hebben hun voldoening uitgesproken over het feit, dat de hernieuwde inhechtenisneming van de Bredase vluchteling Faber in Düsseldorf zou voorkomen, dat de geallieerde bezetting de oorlogsmisda diger over de grens zou zetten. De Düsseldorfse rechtbank heeft besloten, dat Faber vooreerst in hechtenis zal blijven hangende het ondërzoek naai de vraag of hij naar Westduits recht veroordeeld zal kunnen worden voor de in Nederland gepleegde misdaden. De „General-Anzeiger" in Bonn zegt, dat hierdoor „het gevaar is afgewend", dat de geallieerden zouden kunnen in grijpen. Het weekblad der liberale partij, Die Deutsche Zukunft, schreef: „Op de rechtvaardige beslissing van de rechtbank viel slechts één schaduw, doordat deze zich gedwongen zag maatregelen te treffen om de arresta tie van de Bredase vluchteiing door de bezetting te verhinderen". Overigens beschouwt dit blad, het orgaan van één der regeringspartijen, de uitspraak, waarbij Faber op grond van de bij de SS gangbare praktijken tot Duitser werd bestempeld, als „een geval van menselijkheid en moedig op treden voor het recht", dat de liberale schrijver „met een bij de Paasstem- ming behorend vertrouwen vervult". Van geallieerde zijde wordt ver klaard, dat de argumentering van het oordeel van de Düsseldorfse rechtbank binnenkort kan worden verwacht. r-,.?-•- - -w SB6888S8SiH»»SW»»& .vj>. Hier hebt U de gelegenheid kennis te maken met 's werelds beste scheersysteem. Blauwe Gillette mesjes, de scherpste die ooit zijn geslepen en een Gillette precisie scheerapparaat. Die be horen bij elkander. Voor slechts 1.10 biedt Gillette U beide voordelen Vraag Uw winkelier U een Gillette 32' te tonen! Pakje met 5 Blauwe Gillette mesjes nu slechts 75 a. Dispenser of pakje van 10 mesjes nu voor f. 1.50 (Vervolg van pag. 1) Omtrent de militaire samenwerking tussen EVG en Engeland is in Lon den o.a. nog verklaard, dat het doel ook is te komen tot gemeenschappelij ke militaire instellingen, tactiek, op leiding, de kwesties van troepenver plaatsingen, uitrustingsstukken en werkmethoden, alsmede standaardisa tie van de bewapening. Men wil gezamenlijke oefeningen houden, die zullen worden uitgevoerd onder leiding van gemengde generale staven. Het wordt waarschijnlijk ge acht, dat de samenwerking tussen de wederzijdse luchtmachten nauwer zal kunnen zijn dan die der grondstrijd krachten. De RAF zal officieren deta cheren bij de Europese luchtmachtstaf. Dit zal ook omgekeerd geschieden Er bestaat ree Is een nauwe samenwerking tussen de vloten der NAVO-staten, waartoe zowel Engeland als de zes EVG-landen behoren. Deze zal zich verder ontwikkelen. De Britse vloot zal, indien nodig, bij de opbouw ener Europese zeemacht helpen bij de op leiding van schepelingen. Toen Eden zijn verklaringen in het Huis had afgelegd, vroeg de leider der socialistische oppositie, Attlee, of ook de V.S. een dergelijke verklaring om trent handhaving van zijn troepen in Europa zal afleggen. Eden zei: Van zelfsprekend hebben de V.S. deel aan alle NAVO-overeenkomsten. Tijdens de onderhandelingen met Parijs heb ben wij steeds in rechtstreeks contact met de regering der V.S. gestaan. Ik meen te weten, dat een verklaring in zake de Amerikaanse positie in deze nog wordt bestudeerd, den. Het Nederlandse hockeyelftal, dat op Zaterdag 24 April te Amstelveen tegen Groot-Brittannië uitkomt, is als volgt samengesteld: Mulder (Amsterdam, Derckx (Yenlo) en Drijver (Togo); Ancion (Kampoig), Loggere (Laren) aanvoerder en Van Dijck (Kampong); Hillenius (Togo), Van Heel, Kruize, Boerstra (allen HHCC) en Van Beau mont (Togö). Als reserves zijn Van Dijk (Amersfoort), Keulen (Amersfoort) Christen (DKS), Van der Wildenburg (HTCC) en Van Gasselt (Venlo) aan gewezen, die ook voor het Nederlands B-elftal, dat op dezelfde dag tegen Engeland B aantreedt, als zodanig zullen fungeren. Naar wij vernemen, speelt het elftal van de Bolton Wanderers, dat op het ogenblik de vierde plaats inneemt in de eerste divisie van de Engelse Lea gue. op 5 M a.s. in het Feyenoord- stadion te Rotterdam een wedstrijd te gen het voorlopig Nederlands elftal. OMDAT Brylcreem smetteloze haarverzorging waarborgt. OMDAT Brylcreem waardevolle, haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem droog haar weer vitaal maakt en de hoofd huid verkwikt. BRYLCREEM is geëmulgeerd... geen overdadige vettigheid dus I County Ptrfumtry Co. Ltd., Stanmort, England Imp. Jacq. Mot Jr., Amsterdam (Advertentie. Ing. Med.) Sinds vele jaren is een tweede Paasdag te Alkmaar zonder motor races ondenkbaar. Ook Maandag de 19e April maakt daarop geen uitzondering. Veertig renners, twintig senioren en een gelijk aan tal junioren, zullen elkaar in zeventien ritten de prijzen en de eer betwisten. Overal in de lande worden de openingswedstrijden van het langbaanseizoen met spanning tegemoet gezien, is men ver langend te weten wat de renners voor veranderingen aan hun Japs, hun stiil en techniek hebben aan gebracht. Drie bekende gezichten zullen op de wedstrijden ontbreken. Arend Hartman is tegen het einde van het vorige sei zoen geëmigreerd, Tinus Metzelaar waagt het nog niet op zo'n snelle sprint motor te klimmen en Piet Aartsen rijdt Maandag in Duitsland. Maar juist door Een Gillette precisie scheer apparaat en 2 Blauwe Gtllette mesjes thchts Een „góeie mórgenbegint met Gillette (Advertentie, Ing. Med.) De mededelingen van de Russische diplomaat Petrof, die met de rang van consul in Australië werkzaam was en dezer dagen aldaar om politieke re denen asyl verzocht en verkreeg, heeft er direct toe bijgedragen, dat beide Kamers van het Australische parlement de wettelijke maatregelen, die een diepgaand onderzoek naar communis tische spionnage in dit land mogelijk maken, gisteren hebben goedgekeurd. Er zal een koninklijke commissie wor den benoemd, die zich met een onder zoek zal belasten. De gouverneui generaal wordt gemachtigd de leden van de commissie aan te wijzen. Als de voorspellingen van de kabi netsministers uitkomen, zal de com missie, die onmiddellijk zal worden in gesteld, verbindingen tussen commu nisten en personen in belangrijke poli tieke posities aan het licht brengen Onder de stukken, die Petrof uit de Russische ambassade heeft meegeno men, zijn er, waaruit blijkt hoe in structies uit Moskou, die bestemd zijn Volgens de Westberlijnse politie is een vooraanstaande Russische emigra tie-beambte, zekere dr A. R. Troetsj novitsj, van wie door Oostduitse auto riteiten werd beweerd dat hij naar Oost-Duitsland was uitgeweken, uit West-Berlijn ontvoerd. Van Oostduitse zijde is gezegd, dat Troetsjnovitsj zichzelf bij de Oostduitse geheime politie is komen aanmelden en dat hij documenten over anti-com munistische spionnage en ondermij nende activiteit heeft meegenomen. Troetsjnovitsj is zestig jaar oud en heeft zich in de jaren dertig in Duits land gevestigd. voor bij industriële sabotage betrokken Australiërs, worden overgeseind. Deze instructies zouden zeer nauwkeurig omschreven zijn. Naar verluidt, deelde Petrof Australische ambtenaren mede, dat de Russen in Australië over bijna onbeperkte geldmiddelen beschikken. Zeven bemanningsleden van het Brit se schip „Radnor", dat in de haven vaon Sydney wordt geladen met wa pens voor de Fransen in Indo-China, zijn met hun uitrusting verdwenen. Eerder werd gemeld, dat communisti sche agenten trachtten de bemanning er toe te bewegen het schip te verlaten. De agenten zouden de schepelingen een werkkring in Australië hebben aangeboden. De Australische veilig heidspolitie stelt een onderzoek in. De zeven verdwenen zeelieden zul len als deserteurs worden aangemerkt als zij Zaterdag op het tijdstip van ver trek van de „Radnor" niet op het schip terug zijn. De „Radnor" wordt door militairen geladen, omdat de Au stralische havenarbeiders zulks ge weigerd hebben. BRITSE KONINGSKINDEREN GAAN OUDERS TEGEMOET Prins Charles en prinses Anne zijn gisteren per trein uit Londen naar Portsmouth vertrokken, om daar aan boord te gaan van het koninklijk jacht „Brittannia". Zij zullen hun ouders, koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh, die uit de Gemenebestlan- den op de terugreis zijn, tot Tobroek (N. Afrika) tegemoet reizen. Het Nederlands jeugdelftal heeft het eerste punt in het FIFA- tornooi in de wacht gesleept. Op het door dennen omzoomde terrein te Kaldenkirchen, waar ongeveer 7000 toeschouwers reeds lang voor de aanvang een plaatsje hadden gezocht, werd in groep A tegen Frankrijk na een vaak aardige en spannende wedstrijd met 2—2 gelijk gespeeld. Het Nederlands elftal, dat wat physiek betreft ook bij deze tegenstander in de minderheid was, heeft technisch een zeer behoor lijke prestatie geleverd. De aangebrachte wijzigingen: Van der Steen (RAC) als linksbuiten, Erkens (Sittardia) en Van Elderen (Braban- tia) op de binnenplaatsen. Rutten (Bleyerheide) als middenvoor en Blom (WW) als rechtshalf waren veranderingen, die evenzovele versterkingen betekenden. In het doel stond nu Schouten (OSV) en hoewel Den Dekker tegen Argentinië zeker niet had gefaald, het werk van Schouten tegen Frankrijk had hij niet kunnen verbeteren. Er mankeerde aan de opbouw en vooral aan de afwerking van de Ne derlandse aanvallen nog veel, zeer veel zelfs, maar er was nu tenminste van enige samenhang in het team sprake en vaak zagen wij in het mid denveld voortreffelijke combinaties, waarbij in het bijzonder Erkens en Van Elderen, maar ook de hardwer kende Blom (het type Klaassens) en de technisch uitstekend spelende Ten Braak HRC) een grote rol speelden. Toen Blom zich na enkele minuten van weifelend optreden had inge speeld beheerste dit viertal het cen trum en met deze steun kon de voor hoede een serie goede aanvallen on dernemen. Smits, die al een paar maal had gemist, moest de snelle rechtsbuiten Richard bij een tégen- aanval van de Fransen echter laten gaan en toen Schouten bij de getrok ken voorzet verzuimde uit zijn doel te komen en Bruys de bal miste, kon de toestormende linksbuiten Wis- niewski hard inschieten. Geheel tegen de verhouding in hadden de Fransen de leiding genomen. Nederland liet zich korte tijd in de verdediging drin gen maar langzamerhand werkten de jongens zich los en uit een goede aan val maakte Erkens met een „beke ken" bal gelijk. Nu was de Neder landse jeugd, overtuigd dat het kon dit keer, heer en meester van het ter rein. De verdediging kon het gemak kelijk af, de voorhoede met steun van de kanthalfs kon met vlotte combina ties aanval op aanval lanceren. In die periode was een ruime voorsprong mogelijk geweest, maar het duurde tot de laatste minuut van de eerste helft voor Nederland de verdiende leiding nam. Een vrij onschuldig handsgeval van rechtshalf Galandon werd door de arbiter op de strengste wijze bestraft. En Erkens maakte bij de strafschop geen fout (2-1). Toen de Fransen in de tweede helft de vrij straffe wind in de rug hadden waren zij sterker dan voor de rust. De Ne derlandse verdediging kreeg het er niet eenvoudiger op en Ten Braak en Blom moesten nu menigmaal bijsprin gen. Het gevaar voor Nederland werd nog groter toen meer en meer duide lijk werd dat de backs Smits en Kraay de Franse buitenspelers in snelheid niet aankonden. Vooral Smits moest zijn mannetje nogal eens laten gaan en het verwonderde niemand, dat Frankrijk de partijen op gelijke voet bracht. Hands van Smits in de buurt van de linkerdoelpaal werd door de zwak leidende scheidsrechter met een luchtig gebaar weggewuifd. Hij liet zich door de fel protesterende Fransen niet van de wijs brengen en gaf hoekschop. Enkele ogenblikken later waren de tricolores hun boos heid vergeten, want uit de hoekschop schoot Wisniewski ineens en hard in (2-2). De spanning bereikte het hoog tepunt en beide ploegen kregen elk nog enkele kansen, maar voor Neder land was het een opluchting toen het einde werd aangekondigd. De 13e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Bot winnik en Smyslov (wit), die na de 41e zet was afgebroken, is door Smys lov zonder verder spelen gewonnen gegeven. Botwinnik leidt thans met 7 tegen 6 punten. het ontbreken van dit drietal kunnen de wedstrijden buitengewoon spannend worden, temeer daar de wedstrijdcom missie een formule heeft uitgedacht, waardoor het mogelijk is renners, die met pech te kampen hebben nog een kans op een ereplaats te geven. De senioren komen namelijk viermaal te gen elkaar in de baan, ongeacht of zij in een van hun eerste races op een van de eerste, laatste of helemaal geen plaats worden geklasseerd. De indeling van die heats (acht in totaal) staat nu reeds vast, zodat het publiek ditmaal niet alle mogelijke namen van renners behoeft in te vullen. Een voordeel Is bovendien, dat tussen de verschillende nummers geen lange wachttijden nood zakelijk zijn. Drie wedstrijden met vliegende start, juniorenwedstrijden en de traditionele langebaanweds-rijden voor senioren en junioren maken het programma com pleet. Wij hebben de indruk, dat de wedstrijden door de verschillende maat regelen, welke worden genomen, aan aantrekkelijkheid hebben gewonnen en dat er Maandag van goede motorsport zal zijn te genieten. Het valt, nu de drie topfiguren op het appèl ontbreken, bij benadering niet te zeggen, welke renner favoriet is. Velen zullen het houden op Tonny Kroeze, de renner uit het Oosten, die de gehele winter op de sintelbaan te Hengelo heeft kunnen trainen. Zeker, hij is een renner van formaat, maar wie Gerard Kops. Bert Willard, Cor Bijman, Bobbie Kroon, G. van Dijk, Henk Dammers, Piet Cordang, Co Boef en hoe al die andere motorduivels ook mogen heten over het hoofd ziet, ver gist zich deerlijk. Wij geloven, dat het een volkomen open strijd zal worden. Bij de juniores zullen wij ongetwijfeld de Noordhollanders Piet Kaag (Hoorn), Wim Hermany, Piet Buur (beiden Zaan dam) en J. van Duin (Limmen) in de voorste gelederen aantreffen. Op het laatste ogenblik is uit Frank rijk telegrafisch de inschrijving bin nengekomen van een compleet Salm son-team in de categorie sportwagens boven 2000 cc. Leider van het team is Rauch (Rijssel), die dezer dagen de Rallye des Forets heeft gewon ren, eveneens met Salmson. Intussen is het thans definitief, dat in de 6e interna tionale Tulpen Rallye de equipes over tien klassen zullen worden verdeeld, te weten de sportwagens boven 2000 cc, de sportwagens tot 2000 cc, de grand-tourisme tot 1300 cc, de specials tot 1300 cc, de toerwagens boven 2600 cc. de toerwagens tot 2600 cc, waarvoor 29 equipes staan ingeschreven, de toer wagens tot 2000 cc, de toerwagens tot 1600 cc, de toerwagens tot 1300 cc, waarvoor de grootste belangstelling bleek te bestaan, nl. 39 stuks en de toerwagens tot 1100 cc. In totaal heb ben 215 equipes zich gemeld, met 46 verschillende mei ken, waarvan 62 di verse typen. Van de 215 equipes zijn er 115 buitenlandse. Nederland is natuur lijk het land, dat de meeste inschrij vingen heeft geleverd, daarna komen Groot-Brittannië en Duitsland. Opval lend is het toegenomen aantal deelne mers uit Frankrijk, Denemarken en Zwitserland. Tien nationaliteiten zijn in de Tulpen Rallye vertegenwoordigd. Op 20, 21 ei. 22 April wordt in Bel gië een driedaagse wegwedstrijd ge houden met Antwerpen als vertrek en eindpunt. Aan deze wedstrijd zal een Nederlandse ploeg, bestaande uit Schulte, Peters, Van Est, Wagtmans, Adri Voorting en Gerrit Voorting, deel nemen. Evenals het vorig jaar zal ook dit maal een Nederlandse ploeg deelnemen aan de etappewedstrijd „De Pijl v«n het Zuiden" welke in Luxemburg zal worden gehouden. Het Nederlandse team zal gevormd worden door Ehlen (Broeksittard), Cuyten (Mierlo), Wolfs (Vlijmen), Post (Nieuw Vennep), Van Grinsven (Eindhoven) en Gram- ser (Siebengewald). In de Benelux- combinatie starten de Nederlanders Verhoeven (Overschie) en Braspen- ninx (Zundert).

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 13