Agenda Stad en omgeving Aanvoer op voor jaar smarkt was zeer gering Uitslag van de verkiezingen vanavond op Waagplein Kleine troep verzorgde een uitstekende cabaretavond Alkmaarse bestuurdersbond in 1953 weer actief Oostenrijk is een toeristenland bij uitnemendheid Zwemwedstrijden Rijkspolitie Lezers spreken INRICHTING VAN KLEUTERSCHOOL VORDERT F 4000.- Geen grasgeen koeien Een matige handel De heer L. C. Koster overleden Vrachtwagen schoot van vierde versnelling in de achteruit BURGERLIJKE STAND SLACHTVEEMARKT WAS VAN WEINIG BELANG r v. "N Tonng van Zwol een artist met veel persoonlijkheid JAN STRUYS Beroep op inwoners van Oudorp Leden niet actief r' STAVENUITER y Spelregeltesta vond werd afgelast Alkmaarse Boys speelt Zondag tegen O VVO UNIFORMFONDS VAN EXCELSIOR NACO-avond trok veel belangstellenden Majoor J. R. Hoogkamer tweemaal eerste JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Politieke stunt WOENSDAG 21 APRIL 1954 De Alkmaarse Voorjaarsveemarkl heeft haar naam eer aangedaan. Kant toen in de prille morgen de veewagens hun levende last in de buurt van het Waagplein, de Door braak en de Dijk afleverden, tastte, de zon al langs de gevels van de huizen om naarmate de morgen vorderde het ganse markttafereel met warmte en licht te verkwikken Vele oude bekenden hebben elkaar vanmorgen op de markt ontmoet, in de café's dampte de koffie en besloegen de glazen, waarin iets sterker vocht op de consument wachtte. De sigarenrook hing als een deken van blauwe mist tussen de tafeltjes en in deze vertrouw de sfeer voltrok zich de handel, die evenals de aanvoer zeer matig was. In tegenstelling tot verleden jaar toen er 1250 dieren werden aangevoerd, werden vanmorgen slechts 478 stuks rundvee aangeboden, hetgeen, naar men mag In de ^ouderdom van 70 jaar is hier ter stede overleden de heer L. C. Kos ter, directeur van de Industriële Han delmaatschappij Koster en Van Baten burg. De heer Koster had zich al enige tijd uit het zakenleven teruggetrokken wegens gezondheidsredenen. Hij was een Alkmaarder van de oude stempel, een figuur, die vele oudere stadgeno ten goed kennen, niet in de laatste plaats omdat de heer Koster bij de Re derijkerskamer „Bilderdijk" een be kende persoonlijkheid was. Koster en Marinus Kater vierden bij deze vereni ging, die in 1937 werd opgeheven, vele triomfen. De overledene was vele ja ren bestuurslid van de Lutherse Kerk. De teraardebestelling zal plaats heb ben Vrijdagmiddag om 2 uur op de Gemeente-begraafplaats. Een vrachtwagenbestuurder die gis termiddag omstreeks één uur over de Helderseweg in de richting van de Ka- naalkade reed en rechts af de Geester singel wilde oprijden, bedacht zich op dat moment en zwenkte weer naar links. Daar de wagen echter aan snel heid had verloren wilde de chauffeur van de 4de in de 3de versnelling over schakelen. Door een defect aah de ver snelling schoof hij ech+er de gangwis sel in de achteruit, hetgeen niet alleen voor de inhoud van de versnellingsbak weinig bevorderlijk was, maar ook tot gevolg had dat de wagen achteruit be gon te rijden en tegen een van achteren naderende personenauto botste. De laat ste werd aan de voorzijde beschadigd Geboren: Goozem Z., zv. G. Z. de Jong en T. Brander; Petrus N., zv. P. B. Stokman en C. P. M. de Laat Maria G., dv. N. Akkerman en M. Jimmink; Robertus, zv. M. Termaat en M. van der Gragt; Elisabeth A., dv. D. Koeleman en T. Nijman; Johan na M C. dv. P. J. C. Achilles en R A Dessaur. Gehuwd: Adrianus M. Breed en Elisabeth Jonker; Johannes Th. Kro ger en Anna Boot; Johannes C. Jon ker en Catharina M. M. Swart. Overleden: Johannes Ottenbros, 75 j., wedn. v. N. Tamis; Wilhelmina A Godijn, 83 j. wed. v. W. Konijn; Petronella Kok, 70 j., geh. m. M. Schouw; Sietsche Smeding, 76 j., geh. m. J. Schendelaar; Jannetje Slooten, 83 j., wed. v. M. van Twuijver. Doordat een van de Oudegracht ko mende personenauto gisteravond om ongeveer 10 uur geen voorrang verleen de aan een over de Koorstraat in de richting van het Ritsevoort rijdende bestelwagen. ontstond een botsing waarbij beide wagens licht werden be schadigd. aannemen, zijn oorzaak vindt in de voederpositie op de veebedrijven. In andere jaren bevindt het rundvee zich in deze tijd in de weide, doch door het schrale voorjaar is het gras nog niet tot voldoende ontwikkeling gekomen om de dieren te kunnen voeden. Hier uit is de geringe anirr op de voor jaarsveemarkt te verklaren. De stand werkers hebben zich hiervan niets be hoeven aan te trekken. Zij verzamel den al spoedig een wijde kring belang stellenden om zich heen en hun zaken gingen niet onverdienstelijk. De prijzen op de markt waren als volgt: kalfkoeien 700900; melkkoeien 800950; geldekoeien 500800; kalf- vaarzen 500750; geldevaarzen 500 700; pinkstieren 6001000; pinken 275 —450. De aanvoer op de, i.vm. de 2de Paas dag, naar gisteren verstelde markt, is, gelijk ook vorige jaren, van weinig be tekenis geweest. Er werden 57 nuchtere kalveren en 64 varkens aangeboden. Over belangstelling hadden de verko pers niet te klagen, zodat de dieren vlug verhandeld zijn. Voor de nuchtere kalveren werd f 30 tot f 58 per stuk besteed, terwijl de noteringen voor de varkens uitsluitend vlees- en zware varkens varieerden van f 1.86 tot f 1.94 per kg. WOENSDAG. CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Dr Jekyll en mr Hyde (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntji en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: De Tijgerafgod (14 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Scaramouche (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Voordrachtsavond Kon. Ver. Oost en West: 8 uur: Feestavond PTT. AULA Murmellius-gymnasium, 10— 12. 25, 79 uur: Jeugd exposeert. x GULDEN VLIES, 8 uur: Zangklassen Johan Kuiper. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 uur: Door dik en dun (alle leeftijden); 8 u.: We gaan naar Monte Carlo (a.l.) DONDERDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Dr Jekyll en mr Hyde (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Antop (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: De Tiigerafgod (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur, Sca ramouche (14 jaar). AULA Murmellius-gymnasium, 10 12, 2—5 en 710 uur: De jeugd expo seert. GULDEN VLIES, 8 uur: Cabaret RK Vrouwengilde. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur, Toneelavond Volleybalver. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur, Tuin en Oostdorp. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Wanna, Mient C 13. Hoog water te Bergen aan Zee. Woensdag Donderdag Woensdag Donderdag 17.37 18.10 5.55 6.31 Te Camperduin. hoog laag 17.42 6.00 11.42 0.00 18.15 6.36 12.15 0.36 Der traditiegetrouw zuilen wij de uitslagen van de vandaag te houden verkiezingen bekend maken op een speciaal bord, dat voor de Kleine Waag zal worden opgesteld. Na 6 uur kunnen de eerste uitslagen van de 28 stembureaux in Alkmaar worden ver wacht. Ook de resultaten van de verkiezingen in de omliggende plaatsen en van de grotere gemeenten in Noord-Holland en ons land zullen ten behoeve van Alkmaars burgerij op het bord verschijnen. Tot vanavond dus om 6 uur. Reeds enige jaren heeft het comité voor een neutrale kleuterschool in Oudorp geijverd om voldoende gelden bij elkaar te krijgen teneinde tot de oprichting van een dergelijk instituut te komen. Er bestaat namelijk een grote behoefte aan een tweede kleuterschool in Oudorp daar veel kinderen, die de scholen in Alk maar bezoeken, steeds de voor hen zo gevaarlijke Friesebrug moeten passeren. kleuterschool is gaan inzien, liggen de kaarten even anders. De bouw van de kleuterschool, die de naam „Kleutervreugd" krijgt, zal door de gemeente bekostigd worden. De in richtingskosten zullen echter voor re kening komen van het comité. Het gaat hier om een bedrag van f 4000.dat uiteraard door de bevolking zal moe ten worden bijeengebracht. De inwoners van Oudorp zullen nu moeten tonen wat een eigen kleuter school hun waard is. Met rijks- en ge meentesteun in het .vooruitzicht mag het verlangde „offer" zeker niet groot worden geacht. Op iedereen wordt dan ook een dringend beroep gedaan de financiële acties, die door het comité ondernomen zullen worden, te doen slagen. Het gironummer van de thans aldus genoemde Stichting Kleuter vreugd is 603100. Wij hebben gisteren in het „Wapen van Heemskerk" een groepje artisten op de planken gezien, dat voor een deel afkomstig uit Alkmaar, de naam van onze stad zeker hoog zal houden. De troep, die bestond uit Tonny van Zwol, Jan Vogel, Klaas Koomen en Rita Bouma, welke laatste beroepsartiste is geworden, hebben onder auspiciën van het wasmachinehuis Jan Struys een cabaretavond verzorgd, die er zijn mocht. In sketches en liedjes demonstreerden zij zoveel humor, dat vele mensen op het laatst de tranen over de wangen rolden en vooral waar de „dames" Wibbel en Knibbel, twee zusjes van „Snip en Snap" op het toneel verschenen, was de zaal op het laatst niet meer te „houden". tie heeft hij op uitstekende wijze ver vuld. Klaas Koomen verzorgde enkele imi taties van filmsterren, rijdende trams en treinen en van andere geluiden. Hij deed dit op een voortreffelijke wij ze en met een zeer innemende voor dracht. Wat Rita Bouma betreft is het dui delijk, dat zij de sfeer van het ama teurcabaret nog met zich meedraagt. Zij heeft ongetwijfeld aanleg en zal zich waarschijnlijk tot een goed caba retière kunnen ontwikkelen. Zij heeft een frisse, onbevangen aandoende voordracht, spreekt goed gearticuleerd en weet hier en daar al die geraffi neerde stembuigingen in een liedje te leggen, die noodzakelijk zijn om het er „in" te brengen. Haar gesticulatie was in het liedje „Rita Bouma droomt zo graag" echter te sterk. Het contrast tussen droom en werkelijkheid kwam voorts in stemintensiteit en in (als wij dit woord hier mogen gebruiken) mo dulatie niet voldoende tot uiting. Opvallend goed waren, ook na de pauze, de schetsjes in welke Tony van Zwol weer het leeuwenaandeel had. De avond die het wasmachinehuis Jan Struys een geheel bezette zaal heeft geboden, heeft dan ook ten volle aan de verwachtingen voldaan. De wasmachine die naar aanleiding van een door de firma uitgeschreven rebusprijsvraag was uitgeloofd werd gewonnen door mejuffrouw E. de Haas aan de Kennemerstraatweg. Tonny van Zwol was kostelijk en bovendien veelzijdig. Hij heeft zijn eigen manier gevonden om het publiek te amuseren, legt persoonlijkheid in zijn optreden en is door zijn lenigheid bovendien in staat zijn succes te ver zekeren. De andere medewerkers ston den deze avond min of meer in zijn schaduw. Voor de pianist Jan Vogel heeft dit uiteraard alleen betrekking op zijn plaats in de „background" van het programma hetgeen aan zijn ver diensten van acoompagnateur natuur lijk niets af doet. Zijn onmisbare func- In ieder huis een Wasmachine van (Advertentie. Ing. Med.) Het comité heeft tot voor enige tijd echter opvallend weinig medewerking van de zijd? der bevolking ondervon den, di„ toch zelf het verlangen naar een eigen kleuterschool had kenbaar gemaakt en daarmede het comité en zijn streven reden van bestaan had ge geven. Mogelijk is dit te wijten ge weest aan het feit, dat het comité er niet in kon slagen voldoende garan ties voor de bouw van een school te vinden. Medewerking van de zijde der gemeente was indertijd zeer dubieus, er kon geen voorlopige huisvesting gevonden worden en ook omtrent de aanstelling en salariëring van leer krachten tastte men nog in het duister. Verscheidene acties brachten niet meer op dan een bedrag van f 500. Nu echte1 de wet op het kleuter onderwijs in voorbereiding is en de gemeente i.et belang van een neutrale Bij de in April gehouden exatftens slaagden voor het diploma costumière de dames N. Dubbeld te Stompetorcn R. v. d. Steen te Heiloo, L. de Vries T Leek, T. Botmen en C. Groot te Alkmaar. Wanneer men kennis neemt van het verslag van de Bestuurdersbond Alkmaar, dat één dezer dagen gepubliceerd werd, krygt men onwillekeurig een grote waardering voor de activiteit, die de verantwoordelijke personen in dit college het afgelopen jaar weer aan de dag hebben gelegd. Het is ongetwijfeld aan deze enkele actieve mensen te danken, dat het coördinerende werk, dat vewicht wordt, ook in 1953 zo veel gunstig gevolg heeft gehad. Eén en ander komt zeker niet voor rekening van het gros van de mensen, die direct of indirect met de in de Bestuurdersbond „gekoppelde" vakverenigingen in aanraking komen, want aller wegen valt een geest van lauwheid en zelfs van onverschilligheid waar te nemen. De „doorstroming" van het ledenaantal in sommige afdelingen is hiervan een be wijs. Men doet echter in bestuurskringen zijn best dit verschijnsel tegen te gaan. Practisch al deze gevallen werden af gewezen. Op de plaatselijke revisie- en contact commissie „Sociale Voorziening" werd in 1953 geen beroep gedaan, wel een teken dat aan de wettelijk voorgeschre ven regeling, althans in Alkmaar, de hand wordt gehouden. Door initiatief van de commissieleden „Gemeentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling voor handarbeiders" kwam een aantal grondwerken in en om Alk maar tot stand. Diverse werken werden in tariefloon uitgevoerd, hetwelk een inkomstenvermeerdering voor de be trokken arbeiders betekende. Klachten over lonen of andere voorzieningen kwamen bij de commissie niet binnen. Wat de werkvoorziening voor hoofd arbeiders betrof konden 12 hunner te werk worden gesteld. Het aantal werk loze hoofdarbeiders is in Alkmaar ge lukkig aan de lage kant. De Algemene Emigratiecentrale heeft nog geen vaste vorm gekregen. Onenig heid tussen de algemene secretaris der Hervormde ïJmigratiecentrale en de voorzitter van de Algemene Centrale, de heer Schroevers, is hiermede oor zaak van. Er is nu een vaste zittings avond vastgesteld waar toekomstige emigranten alle nodige inlichtingen kunnen verkrijgen. Tenslotte geeft het jaarverslag van de Bestuurdersbond nog een overzicht van de werkzaamheden van de huur- adviesco missie, van de commissie „so ciale werkvoorziening" voor hoofd- en handarbeiders te Heiloo, van de werk zaamheden van de commissie noodwet ouderdomsvoorziening, die ruim 183 aanvragen behandelde en de raad van overleg in' welke enkele gemeente belangen van ingrijpende aard bespro ken werden. Het jaarverslag besluit met een duidelijk gespecificeerd finan cieel overzicht. De Bouwbedrijfsbond maakte de grootste winst. Haar ledenaantal steeg van 284 op 31 December 1952 tot 313 op 31 December 1953. De totale stijging in het ledenaantal der 23 aangesloten af delingen bedroeg 123 en kwam daarmee op 2723 Het correspondentschap Alkmaar van het bureau voor arbeidsrecht kon ver hinderen dat een aantal arbeiders te veel belasting betaalde. De bedragen die de desbetreffenden door bemidde ling van het correspondentschap terug konden ontvangen varieerden tussen f 8,40 en f 351,94. Het spreekuur van de correspondent werd in het jaar 1953 door 201 personen bezocht, wel een be wijs van het feit dat de genoemde in stelling in een behoefte voorziet. Medegedeeld werd echter, dat vele zaken worden bedorven en niet of niet meer voor revisie in aanmerking ko men, omdat men sommige feiten ver draait of verzwijgt. In het belang van de goede naam van de instelling wordt op allen een beroep gedaan zijn bezwa ren op eerlijke wijze voor te dragen. Het comité voor goede toneelkunst, ontstaan door samenwerking van de Be stuurdersbond en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, verzorgde een viertal toneelvoorstellingen die zeer goed bezocht waren en een continue ring van het comité rechtvaardigen. De Vrouwenbond van het NVV was zeer actief. Er werden veel cursussen, excursies, lezingen gehouden en uit het verslag blijkt weer eens te meer dat de vrouw in haar belangstelling veelzijdi- ger en meer cultureel is ingesteld dan de man. Waarmee overigens geen woord kwaad gezegd zij van de jeugdorgani satie „Jonge Strijd" die vervolgens in het verslag wordt genoemd. Nog steeds is de heer S. Trump de leider van de groep. Ofschoon het in zijn bedoeling lag zich (uit het jeugdwerk terug te trekken, is hier niets van gekomen, ook omdat men nog steeds geen opvolger heeft kunnen vinden. Er werden dertien spel- en sportbijeenkomsten gehouden, acht weekends te Pettten, een boot tocht naar het Alkmaardermeer, een excursie naar de „Verbrande Pan" en een weekend op de Bajaert te Wijk aan Zee. Het winterprogramma bevatte o.m. het vervaardigen van de Schiphol- maquette die thans op de tentoonstel ling „De jeugd exposeert" te zien is. De tbc-busjesactie bracht f 231,84 op, de collecte op Zaterdag 20 Juni '53 f 768,60. Dat dit laatste bedrag beneden de raming bleef valt te wijtèn aan het geringe aantal collectanten dat zich voor de collecte heeft opgegeven. De contacten met de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, de Raad van Arbeid en het Geweste lijk Arbeidsbureau waren zeer vrucht baar. Wat de commissie „vrijstelling mili taire dienst" betreft, deze werd over stroomd met verzoeken om bemidde-, ling te verlenen teneinde uit- of afstel van militaire dienst te verkrijgen. In de meeste gevallen betroffen het ver- U heeit garantie Als U meubelen heeft Eigen meubelmakerij en Stoffeer-inrichting (Advertentie, lng Med.) De scheidsrechtersvereniging Alk maar en Omstreken heeft zich de af gelopen maanden bijzonder actief be toond .door het organiseren van spel regelavonden. Hiervoor bleek zeer veel elangstelling te besta„n. met uitzon dering echter van de zijde van de be drijfsvoetballers. Donderdagavond zou voor deze groep in café Tom een dergelijke avond worden gehouden, maar door gebrek aan belangstelling moest de avond worden afgelast. Overal in den lande werden of wor den wedstrijden georganiseerd ten ba te van het Koningin Wilhelminafonds. Alkmaarse Boys heeft dit goede voor beeld willen volgen en speelt daartoa Zondag een vriendschappelijke wed strijd tegen OVVO. Deze Amsterdamse derde klasser is met Hilversum candi» daat voor de titel in 3C, zodat da voetballiefhebbers niet alleen een goe de zaak steunen, maar bovendien van een aantrekkelijke wedstrijd kunnen genieten. De huiscollecte voor het uniformen fonds van Excelsior heeft het mooie bedrag van f 381.47 opgeleverd, waar door de totaalstand inclusief f 10 van Jb. Schot - - op f 3377.44 is ge komen. GROOTEBROEK, 20 Aoril - uien middel 6.0, rode uien middel 1.80, 2500 kg. Poters in bakken: Eersteling A 28/35 0.28—0.96, A 35/50 0.20—1.08, A 50/60 0.26—0.50, E 28/335 0.85, E 35/50 0.66—1.39, E 50/60 0.72—1.00, SE 28/35 1.04, SE 35/50 0.94, SE 50/60 0.87, 650 bakken. „Het toerisme van de bevolking neemt ook in Noord-Holland hand over hand toe. De wijze van vacantiebesteding heeft dan ook in bij zondere mate de aandacht van de Overheid getrokken temeer nu in de laatste jaren de reisbureaux als paddenstoelen uit de grond zijn ver rezen. Daaronder waren er, die liet met de vooraf gestorte gelden van de cliënten niet zo nauw namen. Door het instellen van een „Reis- kamer" echter gaat de regering aan de beunhazerij op dit gebied paal en perk stellen" Met deze woorden opende de verte genwoordiger van de NACO-Cebuto- combinatie, de heer C. N. Klaver, gis teren de eerste der serie Oostenrijk- zoeken van "zoons van landbouwers we-j avonden, die in verscheidene plaatsen gens zgn. onmisbaarheid in het bedrijf. I van ons land zullen worden gehouden. Hedenmorgen was het in de Alk maarse Overdekte een drukte van be lang. Naast het normale bezoek in de ochtenduren werd de zweminrichting overstroomd met wachtmeesters en of ficieren van de Rijkspolitie district Alkmaar om uit te maken wie over de grootste zwemcapaciteiten beschikte. In vlot tempo werd het jaarlijkse zwemfeest van het district Alkmaar onder leiding van opperwachtmeester G. A. Tönies, instructeur lichamelijke oefening, afgewerkt. Dat kon ook moei lijk anders, want hij mocht daarbij op de steun van de heer Van der Grient, die als starter fungeerde, en het per soneel van de Overdekte rekenen. Prestaties van wereldformaat werden niet geleverd. Dat was ook niet de be doeling van dit „Onder onsje" waar voor geen enkele deelnemer zich seri eus had voorbereid. Bewondering had den wij echter wel voor majoor J. R. Hoogkamer, commandant van het dis trict Alkmaar, die zowel op de school slag als op de rugslag sneller bleek dan zijn jongere rivalen. Na afloop van de wedstrijden werden door de commandant van het gewest, kolonel J. G. Meyer met toepasselijke woorden de prijzen uitgereikt. Schoolslag, groep I (25 meter): 1 J. H. G. C. Elzinga 18.4 sec. 2 J. M. de Swart 19.2 sec. 3 J. L. Dingier 20.6 sec. Groep II: J. P. Hoogkamer 20.5 sec. T. Tas 21.8 sec. 25 Meter Vrije slag, groep I: 1 J. H. G. C. Elzinga 15.3 sec. 2 J. M. de Swart 17.00 sec. 3 P. J. Termaat 17.08 sec. Groep II: IJ. Bakker 17.3 sec. 2 T. Tas 20.3 sec. Rugslag groep I: 1 J. H. G. C. El zinga 22.8 sec. 2 H. Snip 24.sec. 3 F. Bolte 24.01 sec. Groep II: J. R. Hoog kamer 20.1 sec. T. Tas 23.sec. Drenkeling vervoeren1 F. Bolte 52.6 sec. 2 J. H. G. C.Elzinga 59.9 sec. 3 J. R. Hoogkamer 1.02 Hinderniszwemmen1 J. Bakker 40.6 sec. 2 P. H. Kool 41.9 sec. 3 J. K. G. Lödel 45. 43. Toen Jimmy commissaris Meu bel en die vreemde vrouw in het kas teel hadden zien verdwijnen, besloot hij handelend op te treden. Hij sprong op. liet zich schielijk langs de ladder naar beneden glijden, verliet het bij gebouw en liep resoluut naar de hoofd ingang van het kasteel Zij hadden de deur weer goed achter zich gesloten Dan maar kloppen" dacht Jimmy, die de zware bronzen leeuwenkop greep en deze met veel lawaai op de deur liet neerkomenEr kwam echter nie mand en dit wond Jimmy zodanig op, dat hij hoe langer hoe meer lawaai be gon te maken. „Als zij niet open doen" gromde hij, naar het breekijer grijpen de dat hij bij zich droeg, „dan forceer ik mij zelf toegang!" En juist wilde hij dit plan volvoeren, toen de deur met een ruk werd open gedaan Jimmy stond oog in oog met commissaris Meu bel, die hem heel verstoord aankeek ,Wat betekent al dat lawaai meneer Brown?" vroeg hij op een snauwende toon. „Ik had u zó gezegd zich afzijdig te houden en u n i e t te bemoeien met het onderzoek. U bent bezig alles in de war te sturen", Jimmy keek de com missaris heel donker aan. „Wat in war sturen!" grauwde hij. „Mijn zoon zit hier in de kelder opgesloten en die wens ik te bevrijden. Als u dat niet wilt doen dan zal ik dat zaakje zelf wel opknappen" Verschrikt braent commissaris Meubel zijn wijsvingei naar zijn mond. „Sssssi." deed hij, ter wijl hy even schichtig omkeek. Mevrouw S. KloostermanSterren- berg uit Hilversum nam met enige films de bezoekers in gedachten en kele uren mee naar Oostenrijk met zijn grote hoofdstad Weenen, waar on danks de loop der gebeurtenissen nog altijd de muziek van Strauss, Lanner, Ziehrer, Milöcker en vele anderen da gelijks wordt gehoord. Natuurlijk liet zij een panorama zien van Obergurgl, het hoogst gelegen dorp van Oosten rijk, waar onze Koninklijke familie thans vertoeft. Tirol is echter niet alleen het land van de sneeuw en de ski-sport, doch ook het land van de dalen en meren. Kabelbaantjes en grappige stoom- treintjes brengen de toeristen tot hoog in de bergen, tijdens welke tochten men intussen zijn paspoort niet moet vergeten. Want op de 3000 meter hoge Zugspitze, gelegen op de Duits-Oosten rijkse grens bevindt zich ook een dou ane- en passencontróle. Op de 48 kilometer lange, in de rot sen uitgehouwen weg naar de Gross- glockner, treft men ook. nog de prac tisch in ons land verdwenen tolbomen aan. De tolgaarder meldt evenwel te lefonisch uw komst aan het naastbij- gelegen dorp, waar men zich dan haast de vlag van het land van de toerist uit te hangen, aldus spreekster. De film bracht voorts prachtige op namen van het fraai gelegen Inns bruck en de Festspielstadt Salzburg, de stad met de 37 kerken, geboorte plaats van Mozart. Natuurlijk werd het beroemde hotel „lm weissen Rössl" aan het meer van Sankt Wolfgang niet vergeten, evenmin Bad Ischl, waar keizer Franz Jozef en Max Reinhardt eens woonden en Franz Lehar zijn on sterfelijke melodieën componeerde. Het Oostenrijkse ministerie voor Ver keer had voor deze avond voorts een drietal speciale films afgestaan, Na afloop van deze zeer geslaagde avond zorgden de „Naconians", het vroegere Naco-amusementsorkest, voor de muziek bij een gezellig bal.. flaatsmg van deze stukken Betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zy acht Kennisneming ervan echter van algemeen belang en zy ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Mijnheer de Redacteur Bij het verlaten van de Singelkerk op de tweede Paasdag, was ik er getuige van dat een gemeente-ambte naar zijn gebrek aan beschaving en goede manieren op een ergerlijke ma nier demonstreerde door politieke te genstanders (KNP-ers) uit te schel den voor renegaten en afvalligen. Ik ben ervan overtuigd, dat het be schavingspeil van onze ambtenaren in het algemeen hoger ligt, zodat deze persoon ongetwijfeld een uitzondering is. Ik vraag mij echter af hoe het mogelijk is, dat het N.H.-Dagblad uit het gedrag van deze man nog poli tieke munt tracht te slaan. EEN KNP-ER (Naam en adres inzender bij redac tie bekend). iV

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5