Egmondia vierde het feest van zijn kampioenschap Vraaig naar kool toegenomen Nieuws uit Bergen Poes verzorgt konijnen wezen VOOR UITWERKEN VAN TRAMPLAN WORDT F 3500.- GEVRAAGD Knolflox Circuskunst van 'n rijverenigin g in Wierin germeer Uitstekende clubgeest Vergadering Tuin bouwbelang Regeringssteun welkom aan de Langedijk Uitslagen kolfwedstrijd Eg mond a.Zee werd door VVV vergeten Geen 6de rijwielstalling te Bergen aan Zee Heiloo Grote wandeltocht op 29 en 30 Mei Koedijk Goed spel van de Rederijkerskamer MARKTBERICHTEN Heer-Hugowaard Genotvolle avond van „Vita Accordeonistica" Oudorp MOTOR REED MET GROTE SNELHEID TEGEN AUTO schenkt U jeugd WOENSDAG 21 APRIL 1954 Een jraaie actiefoto van een der èpnngnummers: g>UIM DUIZEiïD schoolkinderen zijn Dinsdagmiddag getuige geweest van de generale repetitie der manége-uitvoeringen van de Wieringermeerruiters. Deze uit voeringen zullen worden gegeven in de landbouwschuur van de heer H. R, Smit aan de Alkmaarse- weg te Middenmeer. Hoewel wij dezer dagen naar aanleiding van de première over deze zaak nog uitvoerig zullen schrijven, mogen wij thans alvast verklappen, dat dit paardenfestijn een eclatant succes belooft te worden. Het klopte misschien op deze generale repetitie nog wel niet allemaal even goed, maar wat de bezoe kers hier wordt geboden op het gebied van paardendressuur let wel: dressuur van boerenpaarden die overdag het gewone werk mee doen grenst aan het ongeloof lijke. Men krijgt staaltjes te zien vrvji voltige, springnummers, vrij heidsdressuur, shownummers, Hongaarse post kortom: men worfdt onthaald op een program ma pis in een circus. Ja, zelfs de cloitrnerie ontbreekt niet, evenmin als eten spectaculaire vertoning als springen door brandende hoepels. Zoals1 men wellicht zal weten wordtin er in de loop van deze week uitvoeringen gegeven door de zo langzamerhand door het gehele land befaamd geworden Wieringerrmeerruiters. In de ma nége aan de Alkmaarse weg in Middenmeer zal aanstaande Don derdag de eerste uitvoering plaats vinden. Maar voor de school jeugd hoeft de generale repetitie plaats gevonden en natuurlijk was dat voor ons een prima gelegen heid om onze fotograaf, de heer Niestadt te verzoeken een serie opnamen te vervaardigen, waar van wij u er hierbij enkele tonen. Doordat de eerste afdeling van Egmondia het kampioenschap van de Noordhollandse Voetbalbond heeft behaald' is het Maandagavond feest voor de vereniging geweest. Op het Sportpark kon mr Spit, na afloop van de vriendschappelijke wedstrijd tegen een VSV-combinatie, die de Egmonders met 3I wonnen, de afdeling reeds feliciteren. In café Klok mocht hij 's avonds een stampvolle zaal begroeten. Een boeiend speldat veel van de ruiter eist: de Hongaarse post. Een jong lid van het gezelschap tocmt zijn kunnen op het gebied van de voltige. In een feestrede van niet minder dan 'n uur gaf hij met vuur en enthousias me een overzicht van het wel en wee der vereniging, in welke thans, ook onder de junioren, een uitstekende clubgeest heerst. Wat dit betreft ziet het er naar uit dat de toekomst goed verzekerd is. De ere-voorzitter, pastoor Van Zanten uit Culemborg, belichtte in zijn felicitatie het nut en het ge noegen van de voetbalsport zowel voor spelers als publiek en de beschermheer, burgemeester Niele, prees vooral dé leiding van Egmondia, dat in zijn voor zitter iemand bezit, die zijn jongens met enthousiasme inspireert. Hij hoop te vurig, dat de komende zware pro motie-wedstrijden Egmondia in de KN VB zullen brengen en zegde namens de gemeente nog een verrassing toe. Namens HSV spraken de heren De Boer en Schoonhoven, namens Zee vogels de heren Ranzijn en Neyens, namens St. Adelbert de heer Liefting, voor de supportersvereniging de heer G, Gravemaker en voor de elftalcom missie de heer Aberkrom. Een aardig moment was aangebro ken, toen de aanvoerder van de junio ren A, Wim Koopman, met een aardig speechje een bloemenhulde bracht. Alle sprekers deden trouwens hun geluk wensen vergezeld gaan van een bloe menhulde of geschenken onder enve loppe. Zeer sympathiek gesteld was een schriftelijke felicitatie van wethouder Zwart, die vrij ernstig ziek is. Onder luid applaus stelde de voorzitter voor NOORD-SCHARWOUDE. - De Maan dagavond in hjet lokaal van de wed. Bakker gehouden ledenvergadering van de vereniging Tuinbouwbelang werd slechts door dertien leden bezocht. De agenda werd grotendeels ingenomen door de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de algemene vergade ring van de Noordermarktbond od a.s. Donderdag. De vorzitter, de heer K. van Nienes releveerde de betere om standigheden aan de Langedijk, in het bijzonder doordat er meer vraag is naar de producten, met als gevolg hogere prijzen. Spreker noemde verder de re geringssteun op de kool, welke zeer ze ker is meegevallen. De verschillende organisaties hebben hierin weer een drachtig samengewerkt. De tuinders kunnen nu weer kunstmest en andere noodzakelijke dingen kopen. Hoewel bovenstaande een mooie geste is achtte spreker het voor de toekomst wel ge- w -st dat een bepaald percentage van de koolteelt wordt ingekrompen daar iblijkt dat door de gewijzigde lev-n lomstandigheden er minder kool wordt jgeconsumeerd dan voorheen. Niet ai- leen in het binnenland maar ook 'n net buitenland. In een schrijven van liet ge meentebestuur werd de medewerki.ig In café Rijper is gistermiddag een Icolflwedstrijd gespeeld met voorgift. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Do uitslagen waren als volgt: 1. W'. Kuin, 149 pnt.; 2. A. Jonker, 147 pnt.; 3. G. Jacet, 147 pnt.; 4. J. Kostelijk. 146 pnt.; 5. P. Molenaar, 145 pnt.; 6. J. Beers, 144 pnt.; 7. J. Berk hout. 14^ pnt.; 8. J. v. d Ham, 141 pnt. Dubbele serie: Th. Rijper 104 pnt. Enkele serie G. Mettes, 57 pnt. OPDRACHT VOOR NIEUWBOUW NOORD-SCHARWOUDE. - Aan de firma J. Heidsman Zonen is op dracht verleend tot het bouwen van een nieuw woonhuis aan de Maurits- straat, voor rekening van Th. Muile- boom te Oudkarspel. der vereniging ingeroepen om het uit zonderingsgebied vroege aardapp i te behouden. Daarom is het gewenst, aldus het adres, dat het product voor twintig Juli wordt gerooid. Aan deze zaak zal aandacht worden —-chonkem. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de Noordermarktbond- vergadering, waarbij geen nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen. Be halve de bestuursleden zullen de he ren P. de Geus Kz„ K. Kaan en S Wormsbecher als afgevaardigden de al gemene vergadering van do Noorder- marktbond bezoeken. hem één van de bloemenmanden te stu ren met de beste wensen voor zrjn herstel. Het was al omstreeks half elf, toen de heer Spit zijn dank onder woorden kon brengen. Aan de aanvoerder van BSV, de heer Ten Herkei, die inmiddels ter receptie was verschenen, bracht hij onder luid applaus nog dank voor de verleende assistentie, door het verslaan van Zaanlandia. Nog lang bleef daarna de Egmondia- familie gezellig bijeen. Het afgelopen weekeinde is Neder land overstroomd door vreemdelingen, die voor het grootste deel naar het Westen van ons land waren gekomen. Men is er met tal van goed voorbereide maatregelen in geslaagd al deze gasten een min of meer provisorisch onder komen aan te bieden. Wat dat betreft verdient de federatie van VVV's, die dit werk jor haar rekening genomen heeft, alle lof. Het is voor de pension houders te Egmond aan Zee echter een bijzonder onaangename ervaring geweest dat men deze badplaats, waar niet minder dan duizend bedden be schikbaar waren, totaal over het hoofd heeft gezien. Zelfs toen de plaatselijke VW er na tal van vruchteloze po. gingen in slaagde contact te krijgen met de „distributie-organisatie" en te horen kreeg dat men dan tegen de avond 20 tot 30 touringcars met gas ten zou kunnen verwachten, kwamen er slechtséén autobus en een taxi met een paar Amerikanen. Alle voorbereidingen om de gasten een warm onthaal te bereiden waren vergeefs geweest. Jammer! De gemeenteraad van Bergen, die Woensdag 28 April om half acht Ts avonds bijeen komt, zal worden verzocht zijn goedkeuring te hech ten aan een voorstel van burgemeester en wethouders tot het voteren van een bedrag van f 3500.voor verdere uitwerking van het tram plan Burgersdijk. Genoemd bedrag wordt geraamd voor honorarium en onkosten. Het aanvankelijk door de heer Burgersdijk opgegeven hono rarium was beperkt tot de werkzaamheden, verbonden aan de voor bereiding en het leveren van het plan. schaffing van hulpmiddelen voor het onderwijs in natuurkunde, adviseren B en W de gevraagde medewerking te weigeren. Van Gedeputeerde Staten is bericht ontvangen dat de verhuur van de fundamenten te Bergen aan Zee, tussen welke het zee-aquarium van de heer Jager gebouwd zal worden, is goedgekeurd, hetgeen- eveneëns het ge val is met het verhuren van een garage aan de Stichting Schooltandverzorging. Tenslotte zal de raad overgaan tot koop en verkoop van gronden, mede in ver band met het uitbreidingsplan. De verdere werkzaamheden moeten afzonderlijk worden gehonoreerd. De heer Burgersdijk vraagt hiervoor een bedrag van f 1500.—. Voots verzocht hij om een gefixeerd bedrag voor on kosten van f 1000.Indien het plan niet doogaat, zal het honorarium be perkt blijven tot f 1000.Ter verga dering zal een adres worden behandeld van 5 rijwielstallinghouders te Bergen aan Zee, betreffende de eventuele ex ploitatie van een zesde rijwielstalling. Naar aanleiding hiervan stellen BenW voor te berichten dat voorshands de stichting van een zesde rijwielstalling, op de in het adres vermelde plaats, niet is te verwachten. Op het verzoek van de Berger Schoolvereniging tot liet ver lenen van medewerking voor de aan- Sprongen door brandende-hoepels spreken tot de verbeelding. Ter gelegenheid van het vijfentwin tigjarig jubileum van de St Willibror- dusstichting te Heiloo wordt op Zater dag 29 Mei en Zondag 30 Mei een grote jubileum-wandeltocht georganiseerd en wel onder auspiciën van de N.W.B. Het plan om een wandeltocht te or ganiseren is opgekomen bij het bestuur van de wandelclub W.Z.H., de wandel sportvereniging van de St Willibrordus- stichting. In samenwerking met de N.W.B. werden toen de nodige voorbe reidingen getroffen. In de vier uitge zette parcoursen van 10, 20, 30 en 40 km worden de wandelaars door de prachtige bos- en duinstreken van Heiloo, de Egmonden en Bergen geleid. Alle deelnemers ontvangen na een ge slaagde tocht een herinneringsmedaille. Groepen en verenigingen krijgen boven dien nog een clubmedaille. Zondag 4 Mei, 's avonds om 7.30 uur zal de N.W.B. als inleiding tot de tocht in de aula van de St Willibrordusstich- ting een propagandafilm vertonen. Op het programma van de avond staan voorts kleurenfilms over de Vierdaagse te Nijmegen, de Avondvierdaagse, ver traagde opnamen van sportprestaties van de laatste Olympiade en mooie na tuurfilms. WEER EEN JUBILEUM BIJ PTT. Op 1 Mei a.s. is de heer F. Abbenes, Holleweg 65, 40 jaar als besteller bij de PTT werkzaam, waarvan een lange reeks van jaren in Heiloo. Het zal de bescheiden ambtenaar op deze dag niét aan belangstelling ontbreken. Op eerste Paasdag bracht de rederijkers kamer „De Roos" in „Het Vergulde Paard" voor een geheel bezette zaal het toneelstuk „Leentje Martijn begint haar leven" door Jan Fabrieius. Leentje Martijn is op zeer jeugdige leeftijd in een Weeshuis opgenomen en op haar 19de jaar wordt haar door de Direc teur van het tehuis uit twee boerenzoons een man toegewezen. Het strenge en wel haast onbarmhartige karakter van haar man wordt oorzaak, dat Leentje passief en gelaten voortleeft en de kinderen koel opvoedt. Nooit toch had ze haar eigen wil kunnen bepalen, in het Weeshuis niet en evenmin in haar huwelijk, Na de ter aardebestelling van haar man neemt ze het besluit de jaren, die haar nog resten, te leven volgens haar eigen wil. Dat dit strijd uitlokt bij de dochter en zoon, die dezelfde opvoeding hebben genoten en daardoor de moeder niet begrijpen, laat zich indenken. Deze veelzijdige en niet gemakkelijke figuur van Moeder Leentje Martijn werd zeer goed vertolkt door mevr. BregmanBakker. Ze beleefde haar spel volkomen. Roelof Martijn, haar zwa ger, werd door de juiste mimiek en rol- kennis tot gewenste hoogte opgevoerd. Jammer was, dat hij in het laatste bedrijf niet het bijpassend boerenpak aan had. Hierdoor ging veel van het boerentype verloren. Het samenspel en rolkennis der overige snelers(sters) waren uitstekend. Om niemand te kort te doen, willen wij nog even noemen de juiste typering van de dienstbode Hendrikje door G. de Waal- Slot en van Antje door G. Buisman- de Waal. Dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn, is algemeen bekend. Een voorbeeld is momenteel waar te nemen bij de konijnenfokkerde heer H. v. Riessen te Beverwijk. Ongeveer drie weken geleden schonk een Franse langoor, één der mooiste konijnen van de heer van Riessenhet leven aan een vijftal jongen, doch de moeder zelf, moest dit met de dood bekopen. De heer v. Riessen probeerde de konijntjes met de fles in het leven te houden, heigeen hem ook gelukte, doch het was een zeer tijdrovend werk. Na een week kwam hij echter op het idee, het eens te proberen met de poes, die eveneens jongen had ge kregen en met succes zoals uit de foto blijkt. Moeder poes heeft haar pleegkinderen nu twaalf da gen bij zich en maakt geen verschil tussen haar eigen en de konijnen- kinderen, die dan ook groeien als kool. NOORD-SCHARWOUDE, 21 April - 2000 kg uien 7—8.70, grove 8. 08.40; 1000 kg bieten A 7.60; 3000 kg peen B 16.20—19, peen C 8.30—9.60; 85000 kg rode kool 7.30—22.40: 16000 kg gele kool 10.60 —24.50; 140000 kg witte kool 6—16.90; 1000 kg witlof I 66—75, IB 61—68. II 65, IIB 53-64, III 52—56. afwijkend 24—53. BROEK OP LANGENDIJK, 21 April. 12000 kg uien 6.30—8.90. grove 6.40— 7.40, 10000 kg peen B 13.40—19.40, C 9.30—11.40, 3900 kg witlof I 50—73, II 3563, 27000 kg rode kool 8.3021.50. 17000 kg gele kool 13.70—23, 33000 kg witte kool 9.1015.80. W ARMENHUIZEN. 21 April. 64900 kg red- 7 40—21.70, 1750 kg gele kool 14.60—16.10, 50900 kg Deense witte 915.60, 5400 kg peen B 16.40, C 9.30. Paasmaandag kon de heer P. Beers als voorzitter van „Vita Accordeo nistica" tot een geheel gevulde zaal Evers zijn welkomstwoord richten, waarbij hij opmerkte dat dit een laat ste uitvoering zou zijn in volledige bezetting, daar een vijftal leden gaat vertrekken, waardoor Vita voor grote moeilijkheden zal komen te staan, welke men zal trachten te overwin nen. Bij de pogingen daartoe wensen we de vereniging het grootst moge lijke succes toe en hopen op welslagen hiervan, gehoord wat op deze uitvoe ring en ook op voorgaande uitvoerin gen voor het voetlicht werd gebracht. Het was alles keurig verzorgd, het muzikale peil van de avond mag ge rust hoog genoemd worden. Zowel het A- als het B-orkest heeft een prima verzorgd piogramma gebracht. Het nummer „Poèm" van Curt Mahr werd heel goed vertolkt. De leiding is bij de heer Wim Cornelissen in alle op zichten in goede handen, vooral zijn rustige manier van aangeven is .te be wonderen. Een drietal jeugdige' solis ten bracht zijn nummers zeer ver dienstelijk. Men zal het niet kwalijk nemen dat een extra compliment voor Jan de Ruiter gegeven wordt voor diens uitvoering van „Lustspiel- Ouverture van Keler Bela. Na de pauze was de beurt aan het Vitrofoon Amusements-Orkest even eens onder leiding van de heer Corne lissen. Medewerking werd verleend door de sopraan Ina Trièst. Dit orkest heeft een programma van prima mu zikaal gehalte ten gehore gebracht. De diverse solisten-partijen en de zang van Ina Trièst en Jack Amoureus wa ren goed. Verschillende gespeelde ar rangementen van de dirigent waren aantrekkelijk. Zondagavond is een motorrijder, na dat hij juist twee personenwagens met grote snelheid had ingehaald, op de Nieuwe Schermerweg tussen de Uit valsweg en de Omval tegen de wagen van de R. uit Den Helder gereden die juist gekeerd werd en dwars op de weg stond. De motor reed de auto in de flank aan en v/erd vrij ernstig bescha digd. De bestuurder en zijn duopassa- gier kwamen op de weg terecht en kregen behalve enkele beenwonden geen ernstig letsel. Laxeermiddelen niet meer nodig. Knoflox is geen laxeermid del, maar door de natuur lijke stimulans op de spijs vertering maakt Knoflox het gebruik van laxeermid delen overbodig en jeugdige personen heb ben geen laxeermiddelen nodigt 150 natuurgroene isuk.wb dramaas f 1.80 T« EE leerlini de achttienjarig» jarige Janneke Ad gisteren namens d Lutlier Evans, de van f 2259 aangelx Varvakionschool t( bardement verwoes De Waele uit Niju loop daarvan de van Nouhuys verk Lyceum diende te dariteit, die naar volgd. Dr Evans h lands bankpapier aanvaard. pERLIJK GEZEGD endste moment i rentie, die de hoog; tionaris Dinsdagmic heid van zijn koms' het Internationaal C in Amsterdam hei Evans zal namelijk t functie de conferent: heden in Den Haag door leden en niet-li nisatie voor Onderw Cultuur der Vereni; wat wijdlopige verta enige malen vermeld CO wordt bijgewo landen, namelijk Ar; België, China, Cuba, dor, Frankrijk, Groc kenland, India, Irar pan, Liechtenstein, burg, Monaco, Nici Noorwegen, Portuga nen, San Marino, S Verenigde Staten, Z den, zullen in discus; a.s. zullen duren, p tot vaststelling en een conventie ter cultuurbezit in tijd ontwerp voor een d reeds door de UNEi nodigde landen to men er In, het gew bereiken, dan is da van voorbereiding e gesloten, die reeds met een rapport ov van het Nederlam Genootschap. De regeringen zul ondertekenen van plichten tot het be; rende en onroeren culturele betekenis wen waarin deze Voorts wordt voorg grote culturele waar scherming te waarbi Bij het maken va meerpolder Oostelijl teren de eerste mi. de openstelling van werk: de Harderslv behorende brug in i Deze openstellin; weinig zij het vertoon want d< „Breezand", die aa aantal journalisten volgd werd door v gen, verrichtte de overstaan van jeug en personeel van de de aannemers d van een lint. Voor de vissers de IJselmeerkust be ling van de sluis i paal, want met de hun nu in vele gt bespaard. Een mijlpaal die de directie van de die de verwachting komstige polder in zijn, waarna onml malen kan beginner Gisterochtend om in de woning aan straat in Amsterdai vrouw van de trap emmer kokend wat halve verwondinger vrouw ernstige bra dat zij het kokene kreeg. Ze is ernstig helminagasthuis op Als u geregeld lax< nu een manier om 83 van de 100 persone ook. En wel zo Brink tn de loopvar water en bepaal een 1 gang. Neem de le Carter's Leverpilletje één. 3e Week - om Daarna niets meer. pilletjes stellen uw in op eigen kracht te middelen. Wanneer zorgen, eten het tempo van o vertragen, neem dan pilletjes om u weer raakt u uw verstop] nietindelaxeermidd Leverpilletjes. 1.1.20 '.Ach

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6