Vervolg stadsnieuws Salariëring onderofficieren door EDG bedreigd Huiberts heeft de leiding Plannen voor Kerkdag nemen steeds vastere vormen aan De belangstelling is groot, maar aanmelding nog klein Richtlijnen voor de nationale Herdenkingsavond op 4 Mei Nieuws uit de Langedijk Dubbel woonhuis werd prooi der vlammen Beers gaat hoge ogen gooien Rechtsregeling alleen in Nederland Van Speyktornooi Sterk bezet junioren- tornooi van Alcmaria Ook voor kinderen vreugdevol samenzijn Met Hemelvaartsdag in Het straatvoetbaltornooi Enkele moeilijkheden werden opgeheven Alkmaar V oetbalwedstrij den op Koninginnedag Limmen Mozaïekenfeest zal veel bezoek trekken Weinig aanvoer op de paardenmarkt Bewoners waren niet thuis De brandweer voorkwam verder onheil Paastornooi „De Molen" Bakker verraste De Graaf Nieuwe abonné's op de telefoon Voorman-fitter in het zilver Gemeentelijke bureaux gesloten Openbare verkoping DONDERDAG 29 APRIL 1954 Het valt te verwachten, dat wanneer binnenkort de E.D.G. tot stand jal zijn gekomen, de positie der Nederlandse onderofficieren daardoor ial worden benadeeld, hoezeer deze ook thans verheven is boven die van hun collega's in Portugal, Italië, Frankrijk en zelfs in Engeland en de Verenigde Staten. De Nederlandse onderofficier is de enige ter wereld, die kan bogen op een rechtsregeling, die verankerd ligt in het Reglement „Militaire Ambtenaren Koninklijke Landmacht", aldus sprak gisteravond sergeant-majoor A. C. Aarts, lid van het Hoofdbestuur der Onderofficieren Vereniging „Ons Belang" tijdens een bijeenkomst van de afdeling Alkmaar, die in „Het Wapen van Heemskerk" werd ge houden. De heer Aarts gaf allereerst een re sumé hoe de E.D.G. als organisatie ener collectieve verdediging feitelijk uit de Volkenbond en de Verenigde Naties was voortgekomen, al is zij natuurlijk geheel iets anders dan de Volkenbond, die zowel tegenover Mussolini, die gif gas in Abessinië liet gebruken als tegenover Hitler, die Polen overweldig de, ernstig heeft gefaald. De totstandkoming van de E.D.G. brengt echter met zich mede, dat de militairen der aangesloten landen on der controle komen van de Hoge Auto riteit der E.D.G. „Ons Belang" heeft zich intussen ge oriënteerd omtrent de positie der onderofficieren in de aangesloten lan den, waarbij spreker was opgedragen de situatie der Franse onderofficieren te bestuderen. Het bleek, dat er a prio ri reeds een groot verschil tussen de verschillende legers bestaat, niet alleen ten aanzien van de positie der onder officieren, doch ook met betrekking tot de krijgstucht en de bezoldiging. Het niveau van de Franse onder officier verschilt op zichzelf niet veel Van dat van de politieman, de kleine ambtenaar en de bouwvakarbeiders. Helaas wonen in Frankrijk vele onder officieren in krotten. In tegenstelling met de situatie hier te lande, vormt het Franse leger een wereld op zich zelf, een „maatschappij" die ver van die der burgerij afstaat. De onderofficier daar verkeert niet alleen overdag, doch ook 's avonds in een militair milieu. Wij kenden deze toestand ook nog uit het begin dezer eeuw toen de Holland se onderofficier geen stemrecht bezat, slecht werd bezoldigd, soms niet eens schrijven kon en uitsluitend als „dril meester" fungeerde. Het beschavingspeil der Franse on derofficieren is ongeveer gelijk aan het onze doch hun ontwikkeling is veel minder. De bevordering vindt bij keuze plaats en de promotie geschiedt sneller. Het was de mening van de spreker dat ver schillen tussen burgers en militairen nooit een gunstige invloed op beide groepen zullen hebben. Het militaire voorkomen en ontwikkelingspeil heb ben de dragers tot een normaal deel en niet tot een aparte groep van het Ne derlandse volk gemaakt. Op de infan- terieschool in Straatsburg worden de candidaten opgeleid tot z.g. contract onderofficier, een figuur, die ook hier te lande bekend is. Zij, die hier een overeenkomst voor 6 jaar hebben ge tekend, zijn echter nog geen beroeps onderofficier. „Wij staan op het stand- fpunt, dat onze Minister van Oorlog deze mensen, die na 6 jaar met een fooi op straat kunnen worden gezet, "iets mag voorspiegelen, doch hen ter- ond in het beroepskorps moet opne men," aldus spreker. In Frankrijk wordt de adspirant- beroepsonderofficier uit de dienstplicht 'ge onderofficieren gerecruteerd waar na hij een eerste verbintenis van 3 jaar sluit. Hij wordt in pelotonsverband op geleid tot beroepsonderofficier, om dan in 6 maanden tijd tot instructeur te orden gevormd. Zij die het examen et succes hebben afgelegd worden als sergeant ir het beroepskader opgeno men en ingedeeld in Noord-Afrika, uitsland, Indo-China of Korea, al aar gelang hun capaciteiten. Deze aan stelling, die overigens op geen enkele rechtspositie berust, geschiedt eerst na 5 jaar actieve dienst als sergeant. De mogelijkheden in het Franse le ger. waar men nog tot op 50 jaar kan worden aangenomen zijn zeker groot, vooral voor technische krachten. De snelle promotie maakt dat men reeds op 30-jarige leeftijd adjudant kan zijn, maar deze promotie geschiedt in 90% van de gevallen naar keuze. Het beha len van vakdiploma's werkt mee aan een vlugge bevordering. Intussen be staan er wettelijk vastgestelde eisen, waaraan moet worden voldaan alvo rens te promoveren. De Franse onderofficier kan tot de officiersopleiding worden toegelaten, hetgeen hier niet mogelijk is. Een na deel is weer dat ter wille van het sala ris op brevetten wordt gejaagd. Het toekennen hiervan is namelijk afhan kelijk van de garnizoensplaats, de grootte van het gezin en de lengte van de diensttijd. De verhouding van het salaris van een Ned. onderofficier tot een kolonel verhoudt zich als 1 3, in Frankrijk van 1 7, in Italië van 1 12. Daarentegen is de Franse pensioen regeling beter. In Frankrijk bestaat geen belangenvereniging van onder officieren noch een G.O. Het is voor ons dus een zaak, aldus spreker, dat wij bij de totstandkoming van de E.D.G. moeten oppassen niet achteruit te gaan en onze collega's in de andere landen te overtuigen van de waarde van hetgeen door ons werd bereikt. Te Egmond aan Zee is Woensdagavond in Het Witte Huis een aanvang gemaakt met het traditionele Van Speyktornooi. De wisselbeker welke boven dit handi- captornooi staat is nog in handen van Duin, die, gezien de uitslagen van de eerste avond, zijn best zal moeten doen om deze trophee ook nu weer mee naar huis te kunnen nemen. Duin speelde in zijn eerste partij tegen De Graaf namelijk remise en hij verloor van Van der Schilden. Duin zal, geloven wij, ernstige concurrentie ondervinden van De Graaf en Huiberts. Huiberts heeft de leiding met vier winstpunten uit drie partijen. Hij won namelijk van Van der Schilden en Flik (met een verschil van een carambole) en verloor van Van der Aakster, De Graaf is nog ongeslagen. Zoals gezegd verspeelde hij een punt aan Duin, maar won van Foeke, die later op de avond ook de eer en de punten aan Van der Aakster moest laten. De uitslagen van dit tornooi, dat he denavond wordt voortgezet, luiden: De Gra.af (130) Foeke (60) De Graaf (130) Duin (70) Van der Schilde (90) Flik (65) Van der Aakster (75) Foeke (60) Flik (65) Huiberts (60) Duin (70) Van der Schilde (90) Huiberts (60) Van der Schilden (90) Huiberts (60) Van der Aakster (75) Het jaarlijkse juniorentornooi van Alcmaria Victrix, dat ditmaal op 9 Mei wordt gehouden, is weer sterk bezet. De bekerhouder Blauw Wit, die de vorige maal een bijzonder sterk elftal in het veld bracht, start ook nu weer als favoriet. Verder ne men deel de elftallen van Alkmaar- se Boys, RCH, Egmondia, Zeeburgia, Stormvogels, Helder en Alcmaria Victrix. 130 23 57 23 17 5.65 9 2.57 130 22 34 5.90 70 22 15 3.18 15 2.38 8 2.09 11 3.94 8 2.15 74 31 65 31 75 19 41 49 64 29 12 2.20 60 29 10 2.06 50 25 11 2.36 90 2? 29 3.60 60 27 9 2.22 87 27 13 3.22 49 35 6 1.40 75 35 13 2.14 De plannen voor liet straatvoetbaltornooi, dat zoals bekend tijdens de zomervacanties zal worden georganiseerd, beginnen vastere vormen aan te nemen. Op uitnodiging van de jeugdcommissie van Alcmaria Victrix werd, onder voorzitterschap van de heer J. Mulder, een vergadering ge houden waar vier van de zes Alkmaarse voetbalverenigingen waren vertegenwoordigd. Alleen de verenigingen De Randers en Jong Holland hadden aan de uitnodiging geen gehoor gegeven. Het aantal elftallen dat zich inmid dels reeds heeft opgegeven is nog niet groot, zes in totaal. Dat heeft natuur lijk zijn oorzaak. Vrijwel in alle stra ten of buurten bestaat belangstelling voor het tornooi, maar er moeten al leen mensen worden gevonden die be reid en capabel zijn een elftal uit hun omgeving bijeen te brengen. Om een en ander te activeren heeft een aantal per sonen uit de jeugdcommissie van de verschillende voetbalverenigingen be sloten zich achter deze zaak te zetten. Als in een bepaalde straat of buurt een aantal jongens voor het straatvoetbal tornooi wil inschrijven en welke jon gen wil dat niet kunnen zij zich tot de volgende adressen wenden: Homan, Ramen 28; M. Roorda, Dijk 24; W, Hiel tjes, Boezemsingel 90; J. Veen, Overdie- pad 9; A. van der Weerd, Uitenbosch- straat 37; J. van der Brink, Talmastr. 15; H. C. Bedijn, Maclaine Pontstraat ,he gemeentesecretaris heeft ons de richtlijnen doen toekomen, die door de commissie Nationale Herdenking van insdag 4 Mei zijn vastgesteld: Herdacht zullen worden de militairen van de Neder landse strijdkrachten; de zeelieden; de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. Van des avonds 18 uren af zullen van alle openbare gebouwen, par ticuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Te 19.30 uren zal een leder kunnen deelnemen aan een „stille tocht" welke zal aanvangen van een punt. niet verder dan ongeveer 30 minu ten verwijderd van die plaats in de gemeente of naburige gemeente, waar Nederlandse militairen, ver zetsstrijders of militairen onzer bondgenoten in de strijd de dood hebben gevonden of zijn begraven Van 19.45 uren af tot 30 seconden vóór 20 uren zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20 uren precies zal, nadat 30 seconden "voren door middel van het voor elke gemeente meest ge schikte signaal dit tijdstip is aan gekondigd, op de plaatsen der her denking gedurende twee minuten volkomen stilte in acht worden ge nomen. Overwogen zou kunnen worden, aan de burgerij te verzoe ken, deze plechtige stilte algemeen te betrachten. 6. In overeenstemming met de geest, welke onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de plaats der plechtig heid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zonder vlag of vaandel worden afgelegd. 7. Toegestaan zou kunnen worden het brengen van een eenvoudige hulde door het strooien, door elk der deelnemers, van bloemen op de plaats der herdenking. 8. Deze „stille tocht" kenne rang noch stand. Alleen rechtstreekse nabe staanden der gevallenen of de ver tegenwoordigers der bevriende mo gendheden zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. 9 In aansluiting aan en in overeen stemming met vorenstaand pro gramma zullen in de kerken of an dere gebouwen van el'*e gemeente herdenkingsbijeenkomsten worden belegd. 10 Met het oog op het karakter van deze Nationale Herdenkingsavond is het gewenst, dat de Burgemees ter het daarheen leide, dat die avond van 18 uren af geen open bare vermakelijkheden worden ge boden en alle verkooplokaliteiten zijn gesloten. 22; J. H. Bloothoofd. Stuartstraat 42; C. Hoedt, Leeuwenbekstraat 10; C. van Dam, Eikelenbergstraat 55 en E. Koops, De Ruyterstraat 31. Het is ons bekend, dat in verschillen de wijken wel de animo bestond om voor dit straattornooi in e schrijven, maar dat het ontbreken van shirts, bal len etc. een onoverkomenlijk bezwaar bleek. De commissie, die dezer dagen defini tief wordt samengesteld, heeft door de medewerking van verschillende voet balverenigingen de beschikking gekre gen over een voldoende aantal shirts en ballen, zodat ook dit bezwaar is op geheven. Tevens heeft men besloten de inschrijvingstermijn tot 1 Juni te ver lengen zodat, nu verschillende bezwa ren zijn weggenomen en men zich in de meeste stadswijken tot contactmensen kan wenden, een grote toeloop van elf tallen kan worden verwacht. Coöperatieve veiling Alkmaar en Om streken, 28 April 1954. Witlof, I 60 —74, II en III 37—55; rode kool 10- 19.50; savoye kool 1019.50; spinazie, koud, 26—45; sla I 18—21, II-III 5—17; andijvie 6884; radijs 1115; raap stelen 5.5015.50 per bos; rabarber 21 28; rode bieten 4—7.50; winterpeen 58waspeen 4956uien 27prei 1225; selderie 1722.50; Goudreinette Hl 44—47, K 16—29; Jonathan Hl 61, K 46; St. Remy 30—48. ^LLERWEGEN in de classis Alkmaar van de Nederla ise Hervormde Kerk discussie n thans groepen lid maten over de kwesties, die er in het boekje „Wij zijn er voor elkander" worden aangesneden. Langzamerhand worden zij wegwijs in de stof en be gint er iets d- elijker te worden van de problematiek, die er aan het begrip „medemens" verbonden is, begint er ook iets te leven van de machtige re aliteit, die naastenliefde om Chris tus' wil in het leven van mens en ge meenschap kan cn moet zijn. Dusdoen de bereiden deze groepen zich voor op de Kerkdag, die hen op Hemelvaarts dag in Alkmaar zal verenigen. Daar zal het gesprek met leden van andere groe pen en gemeenten worden voortgezet maar daar zal ook 'ets gaan leven van die waara'" ige verbondheid van chris tenen en van die ontzagelijke blijheid des geloofs. Het is nic noodzakelijk, nog eens in te gaan op de inhoud van het thema van deze dag. Het is eerder belangrijk, te vertellen welke concrete plannen de commissie van voorbereiding onder voorzitter van de Alkmaarse ouderling J. H. Besijn zoal heeft gesmeed om dit samenzijn aan zijn doel te laten beant woorden. Om te beginnen alvast een enkel woord over de opzet van het program ma. Alles staat er nog niet geheel van vast, maar de hoofdlijnen zijn uitgezet het is thans een kwestie van detaille ring. Het is dan de bed eling, dat zal wor den begonnen met een morgendienst in de Grote Kerk te Alkmaar, waarin een predikant uit de classis zal voorgaan Deze zal uiteraard va doen hebben met het centrale thema. Na de dienst is er de officiële opening. Het is dan de bedoeling, een inleiding te houden over het thema er is een kort spel, op te voeren door enkele predikanten en hun rouwen, getiteld Michael en gebaseerd op een verhaal van Leo Tol stoi. en er is tenslotte de discussie in groepsverband, wel te verstaan niet in de groepen waar men voor de kerk dag heeft behoord, maar in kleine krin gen die zich zo uit de aanwezigen vor men. Tenslotte wordt in een korte slui- tingsdienst alles nog eens samengevat. Niet slechts aan discussies zal de dag zijn gewijd er zal ook worden ge zongen. Twaalf psalmen en gezangen zijn uitgezocht; het merendeel zal door de gemeente worden gezongen met be geleiding van orgel. Ook wil men ech ter enkele koren aanzoeken, opdat beurtzang tussen koor en gemeente mo gelijk Worde. Een koffiemaaltijd zal een welkome en noodzakelijke onderbreking van de ze dag zijn. Uiteraard zullen er gezinnen zijn, waar de vraag, wat er met kinderen moet gebeuren, remmend kan werken op de animo om de Kerkdag te gaan meemaken. Ook dat probleem is onder Zoals gewoonlijk zullen de finales van de schoolvoetbalwedstrijden, wel ke Vrijdag op het Sportpark worden gehouden, grote belangstelling trek ken, temeer daar men ditmaal een smakelijk nagerecht krijgt opgediend of, zo men wil, een voorgerecht. Vrij dagmiddag namelijk worden op het Sportpark niet alleen de schoolvoet balwedstrijden besloten, maar boven dien spelen de veteranen een wed strijd tegen de Alkmaarse artsen en last-but-not-least speelt Alcmaria I een competitie-wedstrijd tegen in de degradatie gevaar verkerende DEC. De opstelling van het Alcmaria- veteranenelftal is als volgt: Wayboer; Verweel en Bijlsma; Len- gers, G. Mulder en Godvliet; Keppel, Van der Pol, A. Helderman, J. de Waal en G. Sloof. De opstelling van Alcmaria I zal er als volgt uitzien; Mooy, Maasen en Paulisse; Pilkes, Wassink en Webster; Paulisse, Hom mes, Schmidt, De Buyzer en Gene- faas. Vrijdag 30 April is voor Limmen weer de grote dag waarop de mozaïe ken zullen worden aangebracht. Zoals bekend is zijn hieraan voor de deel nemers diverse prijzen verbonden. De voorbereidende werkzaamheden heb ben geruime tijd in beslag genomen en het ziet er dan ook naar uit, dat het mozaïekenfeest dit jaar een groot suc ces wordt. Ook zullen er vele mooie werkstukken te bewonderen zijn. De mozaïeken en werkstukken, die het voordeel hebben enige dagen te kunnen blijven liggen, zullen zeer ze ker weer enorm veel belangstelling trekken. De bollenvelden zullen tegen de Zondag hun hoogtepunt hebben be reikt. Evenals vorig jaar zal een spe ciaal bollentreintje 'Zaterdag en Zon dag langs ple bollenvelden rijden. De jaarlijkse Neversie-dag is vastgesteld op Zaterdag 1 Mei. Wanneer het weer meewerkt worden er in Limmen vele bezoekers verwacht. ogen gezien. Het gevolg is geweest, dat leden van de cla.sicale Hervormde Jeugdraad onder de algemene leiding van WIKA Troi .p uit Noord-Schar- woude plannen hebben gemaakt om de jeugd die met ouders meekomt, aange naam bezig te houden. De jongste groep, die tussen vier en zes jaar oud, wil men met eenvoudige spelletjes en verder met vouw- en plak werk en een poppenkast aangenaam be zighouden, maar toch ook weer zo, dat er tot hen iets van de inhoud van het thema doordringt. De tweede groep, 7-12 jaar oud, wordt ondermeer ver rast op een filmstrook over Nils Hol- gerssons wonderlijke reis, en gaat 's middags of naar de Hout, of bij slecht weer in eigen spel de inhoud van het 's morgens gehoorde en geziene ver haal herbeleven. De oudste groep die men verwacht, die van 13 tot 15 jaar, zal worden vergast op een speldag. Ui teraard zullen al naar bevind van za ken allerlei wijzigingen en combinaties worden gemaakt, Hervormd Noord-Holland moet met Hemelvaartdag naar Alkmaar. Om dat te bereiken zal ook waar nog geen discussiegroepen zijn, aan de Kerkdag en zo groot mogelijke bekendheid wor den gegeven. Ondermeer zal hiervoor een afffiche worden gebruikt, ontwor pen door de Alkmaarse kunstenaar W Koster. Een schetsontwerp hiervoor is reeds door de commissie aanvaard en met de uitwerking daarvan is thans begonnen. Binnen afzienbare tijd zal t.e.m. "7 jaar 700—850;' Oudere werk- het zeer sprekende plakkaat door de paarden 600750Hitten 550—700 gehele kop van Noordholland te zien Slachtpaarden 800—1000. Handel: ma- zijn. 1 tig. Op de gisteren gehouden paarden markt was de aanvoer belangrijk minder dan verleden jaar. Werden er toen 90 paarden aangeboden thans was dit aantal slechts zestig. Ook de handel verliep matig. De prijzen waren als volgt Voljarige paarden van 8001000; 2Va jarige paarden 650800; lVa ja rige paarden 450600; Werkpaarden NOORD-SCHARWOUDE. De leden van de Vrijwillige Brandweer te Noord- Scharwoude, die Woensdagavond in vergadering bijeen zouden komen ten huize van hun commandant Dirkmaat, zagen hun voornemens in hoop en vlammen opgaan, daar een korte maar hevige brand de manschappen deed spoeden naar het perceel Dorpsstraat 121, dat bewoond werd door de gezinnen Sj. Minnema en K. de Ruiter. Beiden waren met hun vrouwen naar een gemeenteavond van de Gereformeerde kerk toe. Hierdoor is wel te verklaren, dat de brand, die in het midden van de zolder in de buurt van de schoorsteen is ontstaan, de eerste ogenblikken vrij spel had en zich snel uitbreidde over de gehele zolder langs de zich onder de pannen bevindende houten dakbedekking, voordat de oorzaak ontdekt werd. Gezien de leden van de Vrijwillige Brandweer reeds met elkaar opweg waren naar de vergaderplaats, duurde het slechts kort, of men was in staat om met de motorbrandspuit en het no dige slangenmaterieel de vuurhaard te bestrijden. Hoewel de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, slaagde men er reeds met vier slangen in, na een kwartier spuiten verdere uit breiding in de kiem te smoren. Hierdoor beperkte de schade zich tot het boven deel der twee woningen, waarvan het dak grote gaten vertoonde na de blus sing. Een gelukkig verschijnsel was bovendien, dat de wind was gaan lig gen. Dank zij vele behulzame handen kon van beide gezinnen een vrij be langrijk deel van het huisraad en verdere inboedel gered worden uit het benedenhuis. De omliggende percelen hadden niet de minste last. Na een half uur blussen hadden de actieve manschappen de brand in haar geheel bedwongen. Het blussingswerk stond onder leiding van de oppercommandant der Langedijker Brandweer, de heer J. M. de Jong. Een en ander trok de be langstelling van honderden nieuwsgie rigen. De Rijkspolitie zorgde voor een goede afzetting, zodat het verkeer, zij het met enige vertraging, evengoed doorgang kon vinden. Naar wij verna men is het huis eigendom van de N.V. Peter Verburg. Zowel het huis als de inboedel der bewoners was verze kerd. Beide families zijn thans tijdelijk ondergebracht in een leegstaande be drijfswoning van genoemde N.V. We hebben met deze brand wederom het prachtige teamwork van onze plaatse lijke brandweer in ogenschouw kun- In café Breed werd gisteravond het Paastornooi voortgezet. Het zag er de eerste avond reeds naar uit dat Beers hoge ogen zou gooien. Gisteravond heeft hij dat nog onderstreept door zijn partij tegen Schot op ondubbelzinnige wijze te winen. Hij gaat nu aan de kop met zes punten uit drie wedstrijden. Schot had zijn avond niet, hetgeen zijn moyenne van 2.42 wel bewijst. Daaf Kranenburg is nu vrijwel uitge schakeld, daar hij uit drie wedstrijden nog niet één punt heeft verzameld. Ook in zijn partij tegen Wilkens trok hij aan het kortste eind want deze maakte in 30 beurten de 100 car. vol en liet Kranenburg niet verder komen clan 95. Dat Arie Dekker er ook zin in heeft bewees hij in zijn partij tegen Wester, die moest ervaren dat men er goed in moet zijn om een partij te winnen als men Dekker als tegenstander heeft. Toen Dekker de 100 car. bij elkaar had stond Wester nog op 61. Bakker en De Graaf speelden een uit stekende partij. Bakker die 50 car. méér moest maken stond practisch voor een verloren zaak toen de Graaf na 19 beur ten 97 car. bij elkaar had. Opeens kreeg Bakker, die op dat mo ment een totaal van 115 had bereikt, na enige zeer mooie plqué'B de ballen ln positie en met een buitengewoon sterk gespeelde serie maaktij hij zijn laatste 35 caramboles en liet de Graaf in het ziéht van de haven (3 car.) stranden. Wilkens, die gisteravond op Kranen burg zijn eerste punten had veroverd kwam in de laatste partij van deze avond tegen Wester op het groene laken en vérsloeg ook deze speler, die na 28 bond ook Wester aan zijn zegekar die na beurten 91 car. had. De uitslagen lulden Wilkens (100) 100 30 16 3.33 Kranenburg (125) 95 30 17 3.16 Wester (125) 61 27 9 2.17 Dekker (400) 100 27 24 3.57 De Graaf (100) 97 19 29 5.10 Bakker (150) 150 19 35 7.89 Schot (125) 63 26 12 2.42 Beers (125) 125 26 14 4.80 Wilkens (100) 100 27 25 3.57 Wester (125) 91 27 18 3.25 De stand is: V Beers 3 3 0 0 6 4.62 Dekker 2 2 0 0 4 2.94 Bakker 3 2 0 1 4 6.03 W ilkens 3 2 0 1 4 3.83 De Graaf 2 1 0 1 2 5.62 Schot 3 1 0 2 2 3.65 Kranenburg 3 0 0 3 0 2.83 Weater 3 0 0 0 0 8.77 ALKMAAR 6203 AGRIA-Service, Achterweg 51a (b.g.g. tfnr. 4153) 6158 Dijnaf, N.V., Kwakelpad 29. Gemeente Bestuur en gem. instell. van Alkmaar. Lichtbedrijven 6294 Woonh. Techn. Ambt. G.E.B., Dr. Schaepmanplein 17. 6159 Heyman, C., Corfstraat 10. 6209 Hoogland, K, Handelaar in Me talen, Laat 23 6115 Koeman. J., Vert. Fa. H. W. Hols- muller, Karl Marxstraat 24. 3852 Kroon, Fa. A. en J.. Dir.keet Be iaardencomplex, Westerweg. 6112 Laan, C. v. d., v. d. Helststraat 7. 6100 Nassau-Tax, Scharloo 6 (b.g.g. tfnr 6215). 6175 Spierenburg, S. C.. Uitv. Kon. Mij. Wegenbouw N.V. Utrecht, Rem- brandtstraat 28. 6221 Studio-Milan. Fabr. v. beweeg lijke reclame, Fnidsen 30. BERGEN 2810 Duin. H. R. v., Bernensmilitnir Huize Stomp. Liitweg 20. 2764 Hof. mej, J. C,. Nesdijk 53. LIMMEN 352 Paauw. Schoenmakerij de, Kerk- weg 10. SCHOORL 533 Boer, L. de, Veehouder en Pen sion, Jcr.zk-^- A 3, Groet. 534 Minkema's Aannemers- en hout bedrijf. Voorweg 3 STOMPETOREN 280 Smit, Wed. F.. Noordervaart 207, Oudorp, nen nemen waardoor zeker verder on heil werd voorkomen. De vermoedelijke oorzaak was kort sluiting. LANGEDIJK. Aan de rij van ju bilarissen bij het gemeentelijk gasbe drijf te Noord-Scharwoude is er weer een toegevoegd, namelijk de heer J. Gutter uit Sint Pancras, werkzaam als voorman-fitter, die op 28 April zijn zilveren dienstjubileum herdacht. In een bijeenkomst op het kantoor der voormalige fabriek werd de heer Gutter toegesproken en gecomplimen teerd met deze heugelijke gebeurtenis. Het woord werd daarbij gevoerd door burgemeester H. Schelhaas als voor zitter van de gascommissie, de direc teur, de heer J. Akkerboom, burge meester C. Kroonenburg van Sint Pan cras en de oud-directeur, de heer W. J. Smit. Als blijk van waardering werd namens het bedrijf een enveloppe met inhoud aangeboden en uit naam van het personeel een polshorloge; me vrouw Gutter kreeg bloemen. De ju bilaris heeft ten slotte zijn dank be tuigd voor de hem gebrachte hulde. LANGEDIJK. De gemeentelijke bu reaux aan de Langedijk zullen 30 April en 1 Mei gesloten zijn. Alleen voor aangifte bij de burgerlijke stand is de gemeentesecretarie te Noord-Schar woude geopend op 1 Mei van 9 tot 10 uur voormiddags. HERDENKINGSDIENST OP 4 MEI Te Noord-Scharwoude wordt de her denkingsdienst voor de gevallenen op 4 Mei, 's avonds 7 uur, gehouden in de Ned. Herv. Kerk. De zangvereniging „Gemengd koor Crescendo" zal enkele liederen zingen. De dienst wordt gehouden in samen werking tussen de Gereformeerde en Nederlands Hervormde kerk. OUDKARSPEL. Ten overstaan van notaris De Lange uit Alkmaar werden Woensdagavond in café Schil derman de volgende percelen bouw land ten verzoeke van de erven G. Kroone publiek geveild. Ten eerste bouwland aan de Diepsmeer onder Oudkarspel, groot 17 snees, hoogste bieder K. Hink Pzn. te Noord-Schar woude met f 33 per snees, gemijnd op f 9.door C. de Geus te Broek op Langendijk (maximumprijs); 2. Bouw land aan de Kerkmeersloot onder Oudkarspel, groot 18 snees, hoogste bod f 1330 door D. Wagenaar Czn. te Oudkarspel (maximumprijs); 3. Perce len 3 t.m. 7 aan de Ringsloot in de Bleekmeer onder Harenkarspel, samen groot 44% snees. Hoogste bod F. Stoop te Waarland f 72.— per snees (maxi mumprijs); 4. Bouwland in de Koog polder onder Harenkarspel groot 20 snees. Hoogste bod F. Stoop te Waar land f 75.per snees (maximumprijs). Daar zich geen andere gegadigden aanboden waren bovengenoemde drie heren kopers van de diverse percelen. Strijkgeld viel er niet te halen, daar al het lai. de maximumprijs had op gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5