eoda OVERWELDIGEND Stad en omgeving 8 43 Burgemeester mr H. Wytema feliciteerde gedecoreerden De bezoekers mogen het thema voor een sketch bepalen Zeventien candidaten kregen diploma dierenverzorging De Alkmaarse balletschool gaf| weer acte de présence Abstracte schilderkunst als een uitdaging Th Exh Vo De heer v. d. Worp en adjudant Webster onderscheiden Wielrijder maakte salto over auto BURGERLIJKE STAND Feestavonden 8 Octobervereniging Aan revue werken 100 personen mee Kadercursus met zeer goed resultaat Gita Mando speelde voor oudjes in Hof van Sonoy Christelijk lyceum aan Ruysdaelkade Voorlopige rolverdeling De Vreemde Bezoeker KERKCONCERT OP KONINGINNEDAG de prachtige collectie DAMESMANTELS EN MANTELCOSTUUMS HERENCOSTUUMS EN SPORTCOMBINATIES Langestraat 16-18 Enkele talenten in een veelzijdig programma Piet Stenneberg den Dasnieuwe werk Etsen of graveren: een technisch verschil Vrijspraak geëist inl vergiftigings affaire Roode Kruis houdt grote bridgedrive Collectanten gevraagd voor Emmabloem-collecte Zelf: Flink L. z ZIT-S Gestoffei Hulp in de huishouding NET MEISJE Flink net meisje Meisje of juffrouw NET MEISJE WERKSTER hulp in de huishouding AÜTOI MIDI ENGELSE CONVI Wat Winkeljuffrouw HAYTEMA Vrouwelijke gegadigden Chauffeur-Monteur R SLAG Wij on ZR DONDERDAG 29 APRIL 1954 9,U weet natuurlijk van de Prins geen kwaad (en dat niag U ook niet weten), maar het is mij een buitengewoon genoegen U mede te delen dal het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft U te benoemen tot offi cier in de Orde van Oranje NassauMet deze woorden werd vanochtend de heer J. vd. W orp, Inspecteur bij het Lager Onderwijs in het district Hoorn en president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde Gemeente te Alkmaar, in zijn woning door burgemeester Wytema toegesproken. Het vermoeden van de burgemeester dat de heer v. d. Worp na deze mede deling wel wat beduusd zou zijn, was juist, want de heer v. d. Worp wist even werkelijk niet hoe hij het had. „Ik weet voldoende van U af" aldus de burgemeester, „om er van overtuigd te zijn dat deze onderscheiding bij U in het juiste knoopsgat terecht zal komen en dit wegens de vele verdiensten die U de Maatschappij in Uw leven hebt verleend. Het is nu eenmaal niet de gewoonte dat onderscheidingen als deze „in natura" worden uitgereikt, maar het verheugt mij zeer U bij deze gelegenheid van harte te kunnen feli citeren." Zeer onder de indruk dankte de ge decoreerde de burgemeester voor diens mededeling. Een half uur eerder werd de adju dant der Rijkspolitie, L. Webster, in tegenwoordigheid van een ongeveer 30 koppig-gezelschap van wachtmees ters en de vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie, de heer G. W. von Meyenfeldt, door de majoor der Rijkspolitie, de heer J. R. Hoogkamer, de gouden eremedaille van de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. Het was een stijlvolle plechtigheid die in café Haring op de Oudegracht ge houden werd en waar de adjudant R. N. Doorenbos namens de groepscom mandanten uit het district de heer Webster hartelijk gelukwenste. Hij gaf een kort overzicht van de staat van dienst van zijn collega en roemde diens voortreffelijke eigenschappen als poli tieman. „Maar ook door Uw openhar tigheid en innemendheid hebt U zich tot een vriend van Uw collega's ge maakt", aldus de heer Doorenbos. Vervolgens voerden nog het woord de adjudanten van Breukelen, Middel- hoek, Verbaan en tenslotte majoor Hoogkamer die opmerkte dat de ge decoreerde een harde werker was, in een kaasstad (Gouda) zijn loopbaan was begonnen en deze in een andere kaasstad op uitstekende wijze had voortgezet. Adjudant Webster is hoofd van de districtsrecherche. De overige onder scheidingen in stad en omgeving vielen ten deel aan: Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werden benoemd H. Nolet, bur gemeester der gemeenten Warmenhui- zen en Harenkarspel en P. Tromp, oud-wethouder van Heer-Hugowaard. De aan deze orde verbonden ere medaille werd toegekend: in goud aan P. Smit, opzichter le klasse der PTT in Alkmaar. In zilver aan B. Karst, huismeester bij de gevangenis „Schutterswei" te Alkmaar, J. Dalenberg, brigadier der gemeentepolitie te Alkmaar, P. J. Kalb, employé le klasse der PTT te Alkmaar. D. Haasbroek, administra teur-boekhouder bij de N.V. Bouw Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee en P. Pronk, keurmeester bij de Centrale Veilingvereniging „Warmen- huizen en Omstreken", controleur bij de Plantenziektenkundige Dienst. De .bronzen medaille van de Oranje- Nassau-orde werd verleend aan C. Kwadijk, voorheen boekbinder bij de Uitgeverij Kluitman te Alkmaar, C. Schotten en C. Wokke, respectievelijk voorman en badman-grondwerker bij de N.V. Bouw Exploitatie Maatschap pij te Bergen aan Zee, J. Koopman, magazijnbediende en J. W. Koppe, bankwerker, beiden werkzaam bij de Ned. Machinefabriek „Alkmaar" te Alkmaar. DONDERDAG. HARMONIE THEATER. 8 uur: De nieuwe avonturen van Don Juan (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: God heeft de mensen nodig (herv. jeugd raad). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: Moe derlied (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Cabaretavond K. A. B- VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Ver eniging voor weer- en sterrenkunde. CANADAPLEIN, 8 uur: Opening rij dende Philipstentoonstelling. Voor pu bliek 910.30 uur. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Toneelver. St Jan VRIJDAG VICTORIA THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: 99 Riverstreet (18 jaar). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: Grace Moore Story (alle leeft.). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: Wij zijn niet bang (14 jaar). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Puntje en Anton (alle leeft.). GULDEN VLIES, 8 uur: Koninginne- fcest (dansorkest Aldert Dekker). WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Koninginnedagviering Chr. Oranjever eniging. CANADAPLEIN, 2—5.30 en 7—10.30 uur: Philipstentoonstelling. RANDERSVELD, Oudorp, 8 uur: Circus Mullens. KAASMARKT, 10 uur: Opening zomerseizoen. KONINGINNEDAG VIERING: Auba de, schoolwedstrijden, poppenkastvoor stellingen, 34.30 uur: Gecostumeerde kinderoptocht: 8 uur: Kerkconcert. LIMMEN, Mozaïekenfeest. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark. Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 0.32 13.01 Vrijdag 1.31 13.55 TE CAMPERDUIN Donderdag 0.37 13.06 18.37 7.06 Vrijdag 1.36 14.60 19.36 8.00 De Alkmaarse arbeider J. S. L. die vanmiddag omstreeks 12 uur op zijn fiets rijdend van de Kanaaldijk ko mend de Frieseweg op wilde rijden, zag zijn uitzicht naar links door een daar op de weg staande grindauto be lemmerd en werd bij het oversteken door een uit de richting Oudorp na derende bestelwagen geschept. Met een hoge boog vloog hij over het krachtig remmende auto'tje heen maar kwam nogal goed terecht. Hij 'zocht zijn klompen bij elkaar en ging aan de kant van de weg zitten. Eerste hulp was spoedig ter plaat se. Behalve enkele lichte verwondin gen schijnt de man geen ernstig let sel te hebben opgelopen. De fiets werd licht beschadigd. Geboren: Maria C. A., d.v. D. Glo rie en W. G. Noort; Maria A., d.v. L. Bons en G. Beers; Robert, z.v. C. J. Maats en G M. J. Rijkers. Gehuwd: Adrianus H. Maasdam en Anna M. H. Mey; Jacobus Zutt en Neeltje Pijper. Door middel van een pamfletje, waarvan de huis-aan-huisversprei- ding gisteren is begonnen, wekt het bestuur van de 8 October-vereniging de stadgenoten op zich als lid aan te melden. Eigenlijk zou zo'n pamflet overbodig moeten zijn, maar helaas is niet iedere burger nog doordron gen van het feit, dat alleen een massaal ledenblok de herdenking van het ontzet op het niveau, waarop dit tot nu toe steeds is geschied, moge lijk kan maken. 22 taferelen. Medewerking wordt ver leend door verschillende Alkmaarse verenigingen, die met een sterk geva rieerd programma uit de bus komen. Voor de muzikale omlijsting zorgen het imposante Vitrofoon-amusementsorkest onder leiding van Wim Cornelissen en de accordeonvereniging Vita Nova. Verder vermeldt het programma o.a. het optreden van de ba'letschool van Annemarie Kiihne, de Alkmaarse Ope rettevereniging, Danza, Turnlust en de Halter. De revue telt in totaal 100 me dewerkers. De 8 Octobervereniging is een ty pische Alkmaarse aangelegenheid. Een vereniging, die boven elke partij, elke riohting, elke godsdienst uitgaat, om dat zij uitsluitend de herdénking van de 8ste October 1573 tot doel heeft. En dat is een gebeurtenis, die ons al'en aangaat, omdat wij Alkmaarders allen met trots op deze historische datum wijzen en met plezier ons overgeven aan de jaarlijkse feestdag, die daarvan het gevolg is. Om het lidmaatschap nog aantrekkelijker te maken heeft het be stuur van de 8 Octobervereniging dit jaar weer een aantal feestavonden ge organiseerd, waarop ook in het boven genoemde pamflet wordt geattendeerd. Over deze feestavonden hebben we reeds het een en ander geschreven, maar nog niet verteld, dat er verschil lende attracties zullen zijn. De bezoe kers mogen bijvoorbeeld opgeven over welk onderwerp zij graag een sketch zien opgevoerd door twee heren en een dame. Zij moeten dit onderwerp in een gesloten enveloppe bij de ingang depo neren en uit deze inzendingen mag iemand uit de zaal later een keuze doen. Kees Stet, Hed de Vries en enige anderen zullen het gegeven dan naar hun beste kunnen ten tonele brengen. De cabaret-revue „Alkmaar viert feest", die de hoofdschotel van de avonden vormt, bevat niet minder dan De volgende candidaten hebben het diploma behaald: mevrouw Bruinvis- Silver de heer F. F. van Es, mevr. van Es-Antonysen, mej. C. C. Groenewoud, mej. Van Lienen te Heiloo, mevr. A. Helsdingen-Hofkamp. de heer Th. de Jong te Ursem, mej. J. C. Langbroek, mevr. W. Horsten-Bruntink, mevr. M. E. van Rossum-Van Medenbach de Rooy, de heren C Roos, F. van der Vliet, C. Verwer, H. J. Wiegman en J. M. Wantink, mej. A. Schmidt te Ber gen en mevr. K. Vorstenburg-Poppema. De geslaagden achter wier namen geen woonplaats is vermeld wonen te Alkmaar. Het is een gelukkige omstandig heid, dat de verzorging van nood lijdende dieren meer en meer in het teken der belangstelling komt le staan. In steeds bredere volkskrin gen begint het door te dringen, dat het gevoelige en vaak zo trouwe dier, welks lot volkomen van de menselijke willekeur afhankelijk is, onze belangstelling en bescherming verdient. Dat geldt allereerst voor het nood lijdende dier. Het steeds drukker wor dende verkeer, waarvan zo vele men sen het slachtoffer worden, heeft ook voor de dieren zeer grote gevaren. Het is nuttig en nodig, dat er mensen zijn, die bij aanrijdingen en andere ongeval len de getroffen en pijnlijdende dieren zo goed mogelijk kunnen helpen. Daar voor worden thans cursussen gegeven en ook te Alkmaar werden examens ge houden voor de kadercursus dierenver zorging en EHBO. met het prachtige resultaat dat van de 18 candidaten er 17 geslaagd zijn. Er werden diploma's en legitimatiebewijzen uitgereikt onder tekend door de gecommitteerden, de voorzitter der Alkmaarse afdeling van Dierenbescherming, mr G. A. de Lange en burgemeester Wytema. Dinsdagavond heeft het mandoline orkest „Gita-Mando" de ouden van da gen in het Hof van Sonoy een prettige avond bezorgd. Het programma viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. De grootste verrassing was echter de wire-recorder, die door de dirigent, de heer Wassenaar, was meegenomen. De bewoners van het Hof van Sonoy kon den nu zelf horen hoe goed ze nog zin gen. Er waren zelfs twee bewoners en een verpleegster, die alleen zongen en een voordracht hielden. Na de pauze speelde Gita-Mando" weer enige nummers, o.a. fragmenten uit Der Freischütz. De heer Vellinga bedankte „Gita- Mando" voor de gezellige avond en sprak de hoop uit, dat het orkest ook volgend jaar weer een avond zou ver zorgen. MAN WERD ONWEL. Vanmorgen is een man op de Voordam onwel geworden en zodanig met zijn hoofd tegen de grond gesmakt, dat hij een bloedende wonde opliep. Hij was al weer op de been en verbonden toen de ambulancewagen arrivieerde, die door omstanders was gewaarschuwd. Het nieuwe Christelijke Lyceum, dat volgens de eerste plannen in de polder Overdie en Achtermeer zou worden gebouwd, zal precies aan de andere kant van de stad worden op getrokken, op een terrein gelegen op de hoek van de Ruysdaelkade en de Molentocht. In de eerstvolgende raadsvergadering zal een voorstel aan de orde worden gesteld tot aan. koop van enige terreinen aan de overkant van de Ruysdaelkade. Het perceel, waarop het lyceum wordt gebouwd beslaat ongeveer 7000 vierkante meter. Het bestuur van het Lyceum prijst zich gelukkig, dat het aan deze kant van de stad kan bouwen, omdat het nieuwe lyceum nu slechts 700 meter van het station zal zijn verwijderd, hetgeen met het oog op de vele buiten leerlingen van veel belang moet wor den geacht. Aan de overkant van de Ruysdael kade zal een straat worden aangelegd, waarlangs het lyceum komt te staan. Ook zal uiteraard voor een goede ver binding over het water moeten worden zorggedragen. Voor de opvoering van het Italiaan se toneelstuk „De Vreemde Bezoeker" door de gezamenlijke Alkmaarse to neelverenigingen op 3, 4 en 5 Augustus is door regisseur Jean Robert jr voor lopig de volgende rolverdeling toege past Hertog Lambert de Cotalica, W. A. Pieters ('t Voetlicht); Hertogin Ste phanie, mw. H. H. Narold-Bas ('t Voet licht); Corrado, hun zoon, J. Fernee (Vondel); Prinses de San Luca, mw. J. Molenaar-v. Vliet ('t Voetlicht); Grazia, haar dochter, mw. A. de Nijs- Mul (Cantecleer); Baron Cesarea. J. Robert sr (Vriendenkring); Alda, zijn weduwe-schoondochter, mej. B. Speet (Cantecleer); Eric Feriton, A. Buissink Jr (Cantecleer); Rhoda Fenton, zijn zuster, mej. T. Harder (Vrienden kring); Prins Sirki, B. Verhagen ('t Voetlicht); Majoor Whitread, P. Been tjes (Cantecleer); Cora, dienstmaagd, mej. E. Buter (Dindua). Het is niet onmogelijk, dat 'in deze verdeling t.z.t. nog enige verandering komt. Morgenavond zal in de Grote Kerk een concert gegeven worden door de Ned. Herv. kerkkoren van Alkmaar en Den Helder, onder leiding van Nico Akkerman. Medewerking zal worden verleend door Freya Kee-Le- maire, sopraan; Bella Hopman, viool en de organist Piet Kee. De opbrengst van dit concert zal ten goede komen aan het restauratie fonds van de Kapelkerk. Het pro gramma vermeldt koorwerken van Bach en Mozart, die door de koren allen gezamenlijk worden uitgevoerd. Bij de laatste drie nummers zal' te vens medewerking worden verleend door de 2de klasse van Akkermans koorklassen. De sopraan zal o.a. lie deren ten gehore brengen van Franck en Dvorak, verder zal zij de sopraan partij vertolken in het bekende koor werk Laudate Dominum van Mozart. De violiste speelt de chaconne van Bach, terwijl de organist Piet Kee voor een passend begin en sluitstuk zal zorgen. Een afwisselend program ma dat met zorg is samengesteld, als een waardig besluit van deze Ko ninginnedag. Het concert, waaraan 135 zangers en zangeressen zullen deelnemen zal ongeveer kwart over negen geëindigd zijn. AREND GERRITSEN B.z.a. O* (Advertentie. Ing. ilea.) Het is niet zo gemakkelijk om een leerlingenavond van een ballet, school, zoals deze gisteravond onder leiding van Annemarie Kiihne ea Marius van den Nieuwenhoff in het Gulden Vlies werd gegeven, te be oordelen. Enerzijds mag men de vergelijking met Ballet als kunst met een grote K niet consequent doortrekken omdat het „ballet" hier meer de algemene lichamelijke vorming van het meisje betreft en de kunst niet voorop staat, anderzijds trekt men onwillekeurig de wenkbrauwen I op als men ziet dat hetgeen zich als ballet aandient de werkelijke kunst nogal eens bruut geweld aandoet. Het was dan ook goed dat de heer Van den Nieuwenhoff die deze avond opende er op wees dat het in de eer ste plaats het doel van de Alkmaar se Balletschool is te werken aan de lichamelijke vorming van het meisje. Hij spiegelde zijn gehoor geen avond van groot kunstgenot voor, hetgeen de vele ouders die naar de prestaties van hun kinderen kwamen kijken, ongetwijfeld ook niet verwacht zullen hebben. Het programma begon met enkele dansjes van de jongste kinderen, zeer eenvoudig en zeer charmant. Een kind hoeft nu eenmaal niet bij zonder zijn best te doen om op het toneel aller harten voor zich in te nemen. Niet door zijn kunst, maar door zijn ongedwongenheid bekoort het. Iets moeilijker was „Kinderspelen" door de kinderklasse C gebracht op muziek van F. Schubert n in een aardige zelf ontworpen choreografie. Het programma na de pauze bracht wat meer talent op de planken. Al lereerst moeten wij de leidster van de Balletschool, Annemarie Kühne, zelf noemen, die in de verschillende nummers als „Pas de Deux" het „Bes Arabisch Motief" en „Intermezzo" zeer expressief was. Zij liet zien dat bal let niet alleen een kwestie van ar men en benen is, maar bovenal van de gehele mens, zijn temperament niet op de laatste plaats. Veel waardering voorts voor Ine van Veen Van Dijk en Marja Bur- (Van onze redacteur beeldende kunsten) IK KAN mij voorstellen, dat vele stadgenoten geneigd zijn, aan het geestelijk evenwicht van de schilder Piet Stenneberg den Das te twijflen, wanneer zij kennismaken met zijn werk. Dat is begrijpelijk. Het kunst leven in Alkmaar beweegt zich nog altijd min of meer aan de periferie en zij kennismaken met zijn werk. Dat is begrijpelijk. Het kunstleven in de stad Alkmaar bweegt zich nog altijd min of meer aan de periferie en is in heel veel opzichten boven een romantisch realisme of een sterk af gezwakt impressionisme nog niet uit. Toch waag ik het, de juistheid van deze twijfel te betwisten. De burger heeft trouwens altijd ongelijk, om dat hij de zaken te beperkt ziet en bij voorbaat elke confrontatie met een wereld buiten de zijne en dus elke onzekerheid, elk geestelijk risico met zorg ontloopt. Zelfs wanneer het werk van Stennebrg artistiek ge sproken aanvechtbaar is, dan kan men niet zonder meer tot enigerlei vorm van geestlijke labiliteit concluderen. Dan valt slechts te onderzoe ken waar zijn kunnen beneden de maat blijft. STENNEBERG schildert in hoofd zaak abstract en daagt daarmee zeer nadrukkelijk zijn beschouwers uit. Nu zal men van mij zo langzamer hand wel willen aannemen, dat ik de abstractie als een artistiek slop be schouw en er dus alleen al om deze re den niet voor in extase kan geraken. Bovendien heb ik de sterke indruk, dat menig schilder in de vormloosheid vlucht, om zijn onvermogep tot het scheppen van een zuivere, verantwoor de vorm te bedekken. Eerlijk gezegd heb ik dit gevoel ook wel eens bij het werk van Stenneberg. Ik kende hem tot dusverre alleen als de schepper van werk zonder herkenbare voorstelling van schilderijen dus. waarop alleen de spanning tussen plekken en lijnen van kleur een bepaalde innerlijke ge waarwording moet opwekken. Daarin heeft hij inderdaad een behoorlijke hoogte bereikt. Nu komen de laatste tijd ook doeken te voorschijn, waarop min of meer her kenbare vormen zijn te zien. Een van zijn laatste scheppingen is een werk, waarop, temidden van allerlei vlakken van ongebroken, overwegend primaire Piet Stenneberg den Das bij een zijner werken. kleur, een in lichte grijzen opgezet lig gend naakt is te zien. De vorm is be trekkelijk onbeholpen, om niet te zeg gen primitief. Nu zou ik waarschijn lijk Stenneberg geen genoegen doen, wanneer ik hem bi.i de modernprimi tieven klasseerde maar waarom schildert hij in vredesnaam figuur, wanneer hij het in feite niet kan? Trouwens: ik kan niet erg veel be wondering hebben voor zijn nieuwe pogingen. Die bestaan alle uit dezelfde combinaties van strakke vlakken iïi effen kleur. Ze zijn me te zoet, te „mooi", te gelikt. Ér is maar een enkel, een vijfhoekig exemplaar, dat als wand versiering prettig is om te zien en dat tegelijkertijd een zekere ruimtelijke indruk geeft. Ik heb het gisteren, toen ik even bij hem was in verband met een expositie, die hij gaat houden op zijn atelier, de zolderverdieping van het pand Voor- dam 6, nog eens kunnen vergelijken met zijn oudere werk. Hierbij heb ik werk gezien, dat ik inderdaad mooi vond. Allerminst elk werk is fraai trouwens: lang niet alle werk van een figuratief schilder is aanvaardbaar; veel moet worden ge zien als oefening en experiment, zo ook bij Stenneberg maar hij heeft toch momenten, waarop hij iets te zeggen heeft. Dan maakt hij schilderijen van een gevoelige, sterke kleur, op geluk kige wijze gebruikt. Ook een enkele figuratieve uiting, in expressionisti sche geest opgezet, heeft wel kwalitei ten al blijf ik er bij dat men figuur moet kunnen schilderen om deze op verantwoorde wijze te kunnen de formeren. Over het geheel echter heeft Stenneberg zijn werk met zorg geko zen, zodat de algemene indruk van de ze kleine expositie toch goed is. De schilder heeft de tijd gekomen geacht, om op zijn expositie met een nieuwe uiting te voorschijn te komen. Hij heeft namelijk in de afgelopen twee jaar proeven genomen met etsen. Met veel vallen en opstaan heeft hij zich de techinek van deze lastige kunstvorm eigen gemaakt. Ten onrechte noemt hij dit werk gra veren. Hij maakt namelijk gebruik van een etsgrond en zuren; graveren ge schiedt door met een stalen burijn lij nen in metaal te krassen. Zijn eerste werkjes, hier uitgestald, behelzen sim pele, primitieve voorstellingen van bekende hoekjes in Alkmaar en omge ving. Zij zijn in weinige lijnen opgezet en als „negatief" afgedrukt. Wordt ge woonlijk bij de ets de uitgebeten lijn met inkt gevuld en de plaat daarna on der zware pressie afgedrukt. Stenneberg smeert de hele plaat met inkt in en drukt haar vervolgens af, waardoor de lijnen als witte elementen op een zwart vlak komen te staan. Het effect is zeer aantrekkelijk. Uiteinde lijk is mij de zwart-witte versie liever dan de gekleurde, die hij heeft ver kregen door de witte lijnen met ge kleurde inkt in te vullen, maar dat is een kwestie van persoonlijke smaak. VAN WIGCHEREN. gerhout uit „Andante non troppc", I die ons even brachten in de sfeerI van het beroepsballet. Het was een avond die voor elckI wat wils gaf en een goed overzicht! leverde van de prestaties der leerlin-1 gen, maar die meer voldoening zoo I hebben geschonken als uit de I'll deelnemers een strengere keuze wasI gemaakt. De begeleiding door Jan Visser ra| zeer verzorgd. Enige maanden geleden is de Haaj-I se recherche overgegaan tot de ar<| restatie van een 50-jarige Alkmaar-1 der, die zijn gezin had verlaten en I in Den Haag met een andere vromr| was gaan samenwonen. De recifr-I cheurs troffen deze vrouw nam#l in bewusteloze toestand aan en arres-I teerden de man op vermoeden van I vergiftiging. Kort daarna werd iel verdachte echter in vrijheid gestelij doch later opnieuw gearresteerd, dit-ï maal naar het scheen op meer tasl-J bare bewijzen van zijn schuld. Dinsdag diende deze zaak voor iel Haagse rechtbank. De officier van! Justitie had de verdachte poging totl moord, subs, zware misfiandeling enl opzettelijke benadeling van de gt-l zondheid van de vrouw ten laste geT legd. Getuigen die volhielden te hew ben gezien, dat de verdachte der vrouw poeders en tabletten had tl gegeven en het feit dat het scheikun-| dig onderzoek had uitgewezen, cril de vrouw met thallium was vergil'! tigd, belastten de verdachte zeer,! hoewel deze beweerde de vrouffl slechts op medische voorschriften mii«| delen te hebben gegeven. Hij k»| echter over de aanwezigheid van bet| gevonden thallium geen verklarffllj geven. ,1 Wegens gebrek aan bewijs requwH reerde de officier vrijspraak. ver-i dachte werd onmiddellijk uit de PjJ'I ventieve hechtenis ontslagen. Wf rechtbank zal op 11 Mei vonnis wyj zen. In het kader van de nationale melingsactie houdt de afdeling maar van het Nederlandsche Rc Kruis een grote bridge-drive, \vaa$J door iedereen kan worden deelg®. men. Deze drive wordt reeds op 8 ïj in het Gulden Vlies georganiseerdj de aanmeldnig voor deelname met! gave in welke klasse men vvensjj spelen (hoofdklasse, eerste Mg tweede klasse of afdeling nieugj] gen) kan vóór 6 Mei geschieden" adressenmevrouw Engels, Bier 14, tel. 3387P Buis, Bergerweg 35 3563J. Plas, Westerweg 280, tel. Meyers vishandel, Langestraat 48, J 2724 en E. Vlessing, Fnidsen 27, 2077 en K 2208—2650. Het inschrijf! bedraagt f 2.per persoon en er gespeeld om fraaie prijzen. Na van de drive, die dit zij naaru lijk vermeld ook open staat beginners (afdeling nieuwelingen) 1 er een gezellig bal worden gehouden Het bestuur der Alkmaarse VemJ ging tot Bestrijding der Tubercu. doet hiermede een beroep op die zich als collectant of eollee j voor de op Zaterdag 1 Mei^a-^ houden „Emmabloem-collecte schikbaar willen stellen. De bussen kunnen worden haald Zaterdagmorgen vanaf haii 1 gen in het Verenigingsgebouw, 1 EEN ECHTE BADMEESTER De badmeester van Pesie, dI een artikeltje over de opening het zomerbad als „Freek de J knecht" is gekwalificeerd acht niet in overeenstemming roe' ;1 vakmanschap Hij werkt nu 1' j bij Pesie en is reeds 11 jaar ge (öl meerd, zodat hij dus voor een J waardige instructeur of badm j wil worden aangezien. Hetgeen bij geschiedt. en MARIA VAN DER BAAN hebben de eer, mede na mens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Woensdag 12 Mei a.s., des namiddags 1 uur te Scha gerbrug. Huwelijksbevestiging n.m 1.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te St. Maartensbrug door de Weleerw. Heer Ds L. L. Blok Stompetoren, Zuidervaart C 42 St. Maartensvlotbrug D 78 28 April 1954 Receptie: op de trouwda van 3-5.30 uur, in Hotel Homan te Sint Maartens vlotbrug. Toekomstig adres: Zuider vaart 394, Stompetoren. Op 5 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders A. SCHERMER en N. SCHERMER-NAT hun 50-jarige echtvereni ging in stilte te herden ken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen H. SCHERMER K. SCHERMER-SCHOT ABRAM MAREYKE en JOPIE Groot-Schermer, 28 April 1954. Tot ons leedwezen werd door een droevig onge val plotseling van ons weggerukt, onze leerling EVERT KOENEN, in de leeftijd van 10 jaar. Ps. 103 15—18. Het Bestuur en het Personeel van de „BEATRIX-SCHOOL" met b; op de jaar. Br. no. Gevraa; IJzi Gevraag fijn of rep. doe Br. no. IK H vandaag een niet van de g voor mij Gevraag van 1 t.; en een eventuee van keu] Brieven Mej. A. Gc Le Juffrouw met Br. met nr A 10 l voor dag en nacht ge vraagd. Voor tijdelijk. Dag meisje aanwezig. Klein ge zin, 1 kind. K. CLAY, dierenarts, Uitgeest. Tel. K 2513-296. Gevraagd voor vacantie-oord te Hilversum v.g.g.v., intern, 1 25.— per week plus verval. Hertog Hendriklaan 8, Hilversum tel. 5725. gevr. voor d. en n. in gezin m. 4 schoolg. kinderen. Mevr. Dunlop, Wilhelmina- park 32a, Haarlem. Telef. 13626. Gevraagd: voor de huishouding van 8—11 uur. MAURITSKADE 33. Aanm. 's avonds na 8 uur. Gevraagd voor de morgenuren. Aanmelden 's avonds tussen 8—9 uur. Mevr. Akkerman-Jim.nink, Westerweg 70. Gevraagd voor 15 2 dagen per week Aanmelden: Langestraat 1. Gevraagd: meisje voor dag of dag en nacht, bij G. NIEUWLAND, Noordeinde 17 te St Pancras, tel. K 2267—596. Ptc het Ook v c Frieseweg bi; Bel 3551. Bij deze mijn bedr Hartelijk vertrouwe U verwi, recte bedi Uw aller g Deze we 70 cent, of Concurre Gevraagd: Langestraat. De Directeur van Openbare Werken te Alkmaar roept °P voor het schoonhouden van het kantoorgebouw van Openbare Werken, werktijden: dagelijks van 711 uur, alsmede Zaterdagmiddagen van 1417 uur en Woens dagavonden van 18—21 uur. Brieven met opgave van leeftijd, referenties enz. vóór of op Dinsdag 4 Mei a.s. te zenden aan het Bureau Openbare Werken, Keetgracht I. Gevraagd: bekwaam Firma Schoonewil-Jonker Aannemersbedrijf Alkmaar - NaSsauplein c Doorreg Magere Riblapp Ribstuk Ribrolla Lende-r Gehakt Poulet Gehakt Saucijsj Dik rau 200 gr K LAAT LANGE! POPLIN Leuke K VISTRA TWEED KAMGd

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6