Nieuws uit Bergen Componist Jac. Jansen werd te Bergen ter aarde besteld Lezers spreken Nieuws uit de Langedijk „Damlust" kreeg genadeslag „Wij mogen lachen door onze tranen heen De belangstelling was overweldigend Vervolg stadsnieuws De heer A. Bruin ter aarde besteld Uitbreiding van de kruidentuin Gift voor Lighallen Bridge-drive Roode Kruis Oud-Alkmaarder ontving gouden eremedaille Keer-Hugowaard En het orgel speelde.... Heiloo De Stille Tocht Openbare verkoping Schoort Plechtigheid bij Zijpersluis de St. Pancras Veel belangstelling bij het monument Geen promotie na een spannende wedstrijd Accordeonmuziek op gemeentehuis Dodenherdenking te Stompetoren Dansgroep naar Stuttgart Graft BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Herdenking der gevallenen Hensbroek Molen in Wogmeer heeft weer tweede roede JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Egmond aan Zee BURGERLIJKE STAND BESOMMINGEN IJMUIDEN MARKTBERICHTEN Marktoverzicht van Purmerend WOENSDAG 5 MEI 1954 JJIJZONDERE woorden van rouw- en leedwezen werden Dinsdagmiddag ge sproken op de gemeentelijke begraafplaats te Bergen, waar de plotseling te Schagcn overleden componist en musicus Jac. Jansen, werd ter aarde besteld. Uit de provincies Noord- en Zuid-Holland hadden zeer velen zich verzameld om de laatste piëteitvolle bijdrage te geven aan de groeve van een man, die door een acuut verscheiden hen voor het fait accompli stelde van een onherstel baar missen in de toekomst van een daadkrachtige muziek-culturele steun en persoonlijke vriendschap, waarvan zij stellig overtuigd zijn, dat deze zeer moei lijk door een plaatsvervanger zullen kunnen worden gegeven. DE KERN van deze grote stroom be langstellenden bestond uit diverse verenigingen, waarvan de thans over leden musicus Jac. Jansen het dirigent schap voerde of afgevaardigden daar van en aan wleks gezonde groei en muzikale peil, hij zo'n groot aandeel heeft gehad. Als eerste spreker nam een broer van de overleden, componist het woord, die in korte trekken de tragische bij zonderheden releveerde van het con cert, dat tevens het laatste zou zijn van deze musicus. „Met een vol koor de „Lof aan God" uit te jubelen, welke jubelzang tevens een dodenzang zou blijken te zijn, daaraan verbinden wij de bede, dat hij in het „Vaderhuis" mag worden opge nomen", waren de slotwoorden van de ze vol ontroering uitgesproken rede. De heer Louis van Loo, president van de gefuseerde Helderse en Schager orkestverenigingen, bracht dank voor de vriendschap en bezielende steun, Onder zeer grote belangstelling is gisteren het stoffelijk overschot van de heer A. Bruin ter aarde besteld. Tientallen kennissen, relaties en men sen uit het christelijke verenigingsle ven, alsmede vele leden van de kerk, waaraan de overledene was verbon den gaven in de aula op de gemeente begraafplaats blijk van hun medele ven. Mej. A. Bruin, een dochter van de overledene, zeide in een korfte toespraak, dat het de wens van haar vader was geweest, dat er bij zijn begrafenis niet werd gesproken. Het was voor de familie een troost te we ten, dat vader thans is opengenomen in Gods Hemelrijk. Ds C. von Meijen- feldt merkte op, dat de dood de heer Bruin niet van de liefde tot God heeft kunnen scheiden. Zijn eerlijkheid bracht hem er toe de toespraken bij zijn begrafenis af te wijzen. Hij wist, dat het leven ook bij deze gelegen heden vaak te mooi wordt afgeschil derd. Dat wilde hij niet omdat hij er zich van bewust was, dat zelfs de rechtvaardigste mens tegenover God niet recht staat. De aanwezigen zon gen vervolgens staande het gezang „Nooit kan 't gè'loof te veel ver wachten", waarna onder de tonen van „Veilig in Jezus' armen" het stoffelijk overschot grafwaarts werd gedragen. Van een integer mens was op deze middag afscheid genomen. De Kruidentuin heeft voor de Stich ting „De Sociale Werkplaats" het af gelopen jaar nog geen batig saldo opge leverd. Dit is mede te danken aan het feit, dat eerst na het gereedkomen, dus te laat, kon worden ingezaaid. Het zaad was niet van eerste kwaliteit, het weer werkte tegen en bovendien bleek de grond niet geheel aan de verwach tingen te voldoen. Thans laat alles zich beter aanzien. De grond is door bemesting verbeterd. Er is gedeeltelijk al geplant en boven dien heeft men uit de vorig jaar opge dane ervaringen lering getrokken. Naar aanleiding van het verzoek van het Stichtingsbestuur stelt het College van B. en W. aan de Raad voor de Kruidentuin met ingang van 1 Januari 1955 uit te breiden door toevoeging van het aangrenzende weiland in de Een- drachtspolder en aan de Stichting dien aangaande een renteloos voorschot te verlenen van ten hoogste f 4800. Als resultaat van de een dezer da gen door de Toneelgroep .Roliea" ge geven Uitvoering mocht de penning meester van de Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose heden een bedrag van f 40.in ontvangst ne men. Voor deze gift is het bestuur zeer erkentelijk. De toneelgroep .behoort tot de zeer kleine maar vaste kern van daadwerkelijke begunstigers die de Vereniging jaarlijks met een gift ko men verrassen. De bridge-drive, die Zaterdagavond in de zalen van 't Gulden Vlies wordt gehouden ten bate van het Roode Kruis heeft een enorme weerklank gevonden en degenen, die alsnog van plan zijn een kaartje te leggen voor het goede doel dienen zich per sé vóór Donder dag a.s. aan te melden. Het inleggeld is f 2.per persoon en er kan in ver schillende klassen worden gespeeld. Aanmelding kan geschieden op de adressen: Bierkade 14, Bergerweg 35, Westerweg 280, Langestraat 48 en Fnidsen 27. De heer G. Scalé, thans wonende te Hilversum en werkzaam bij de PTT, is onderscheiden met de ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Scalé was vele jaren voorzitter van de voetbalvereni ging Alcmaria Victrix en is nu nog ere-lid van de vereniging. VAL IN KELDER Bij het afdalen van de kelder in zijn woning is de heer G. H. W ter Hoeven uit de Lyceumstraat zodanig gevallen, dat hij een been heeft gebroken. welke deze verenigingen in moeilijke tijden van Jac. Jansen hebben onder vonden. Namens het N.H. Dameskoor en N.H. Meisjeskoor, sprak mevrouw Van Ketel treffende woorden, daaraan de waardering verbindende, dat deze muzikale leider, zo'n groot aandeel heeft gehad aan de grote groei van beide kerkkoren. Fuphonia" is in rouw gedompeld," sprak de voorzitter van deze gemeng de' zangvereniging, de heer Jaspers uit Schagen, en wethouder van deze ge meente' „Wij brengen U dank voor de muzikale ontwikkeling in Schagen, waaraan U jarenlang Uw beste krach ten hebt gewijd en op een plan ge bracht, dat in de toekomst moeilijk te handhaven zal zijn. Het is een tref fend symbool, dat ons altijd zal blij ven, dat in Uw laatste ogenblikken gij één hand hield aan de lessenaar en in dé andere de dirigeerstok, waarna het einde kwam van Uw zo vruchtbaar le ven op muzikaal en artistiek gebied." Tot één massaal gemengd koor ge bundeld, zongen het N.H. Hervormd Dameskoor, de Gemengde Zangvereni ging „Euphonia" en het Mannenkoor van de R.K. kerk te Schagen, daarna onder leiding van de dirigent J. Over toom, het „Ecce, quomodo moritur" van Jacob Handl. Diep onder de indruk dankte de oud ste zoon van de overledene, de heer Joh. Jansen, musicus te 's-Gravenhage, daarna voor de getoonde belangstel ling. Onder de aanwezigen waren ds v. d. Kreeke, N.H. predikant te Schagen, mevrouw BreebaartVan der Horst, echtgenote van de burgemeester van Schagerbrug en De Zijpe, de voorzitter van de Federatie voor Culturele Ver enigingen te Bergen, de heer J. Broer- sma, en vele vrienden en oud-collega's uit de wereld der muziek. GESLAAGD Voor het candidaats-examen voor elec- tro-technisch ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer J. M. Bijnagte. ONDERHANDSE VERKOOP Bij onderhandse verkoop is een boe- renstolp met schuur, staande aan de le Kil te Heer-Hugowaard in eigendom overgegaan van de heer Jn. Pluister op de heer S. J. Onneweer, beiden^ woonachtig te Heer-Hugowaard. Plaatsing van deze stukken betekeni Met, dat de redactie met de tnlioua instemt. Zy acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zy ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Geachte Redactie, Dinsdagavond 4 Mei 6 uur kwam ik van het station, en hoorde tot m'n verwondering, dat een orgel vrolijke deuntjes speelde in één van de straten van Alkmaar, terwijl overal de vlaggen halfstok hingen. Thuisgekomen Informeerde ik, hoe laat de officiële tijd van de rouw-avond was gesteld, 'en dit bleek 6 uur te zijn. Zonder meer nam ik aan, dat de be wuste orgelman aan z'n laatste num mer bezigsi'Jvas. Precies om vijf minuten vóór half zeven kwam echter het orgel in onze straat, heel vrolijk „Zilver draden tussen 't goud" spelend. Toen er werd aangebeld, deed ik de deur open. Er was echter niemand te zien. Eén van de orgelmensen, die reeds vier deuren verder was, kwam terug, toen hij mij aan de deur zag staan, en ter wijl ik hem zei: „Vandaag niet, het is nationale rouwdag", kreeg ik een ant woord te horen, dat niet voor publi catie geschikt is. Er werd onverstoor baar doorgespeeld. Ip hoop, dat vele Alkmaarders hetzelfde hebben gedaan als ik. Met dank voor de plaatsruimte. J. Zeeman, Asterstraat 12, Alkmaar. Gisteravond werd onder grote be langstelling de Stille tocht gehouden. Nadat de stoet was opgesteld aan de Bergeonstraat trok men via de Straat weg naar het monument op het Groen tje. Aldaar zong een drietal zangver enigingen enige liederen, waarna ge zamenlijk het Wilhelmus werd gezon gen. Door enkele kinderen werd de krans gelegd namens de bevolking van Heiloo aan de voet van het monument, waarna enkel deputaties en particulie ren dit voorbeeld volgden. Na afloop van deze plechtigheid werd er herden kingsdienst gehouden in het Witte Kerkje onder leiding van ds Bloemhoff. De ten overstaan van notaris mr Joh. G. C. Zijnen gehouden openbare verkoping bij opbod heeft het volgen de resultaat gehad: Huis en erf Kennemerstraatweg 284 f 7600; huis en erf Van Catzstraat 7 f 5075huis en erf Holleweg 8 f 2125 huis en erf Holleweg 10 f 2375huis en erf Schoollaan 4 f 2370huis en erf, Schuine Hondsbosselaan 19 f 4130. MET VINGERS TUSSEN MACHINE De heer J. M„ wonende aan de But- terlaan, geraakte met zijn hand in een machine. Twee vingers werden ernstig gewond. Men vreest, dat hij deze zal moeten missen. Zoals in andere jaren was er ook dit maal een korte plechtigheid bij het rponument voor de slachtoffers van de laatste wereldoorlog. Er was deze keer meer belangstelling dan vorige jaren. De hoogste klassen der lager scholen namen wederom aan de herdenking deel. Burgemeester Jochems legde na korte toespraak een krans aan de voet van het monument. Ook de kinderen brachten bloemen en kransen als een stille ontroerende groet. Aan het slot van deze plechtigheid werd het Wil helmus en „Wilt heden nu treden" ge zongen. waarna ieder onder de indruk huiswaarts keerde. SINT PANCRAS. Onder grote belang stelling had Dinsdagavond de herdenking plaats van de in de oorlog gevallen slacht offers. Tegen 8 uur kwamen de deelne mers aan de stille tocht bij de spoorweg overgang aan en stelden zich op om de plaats waar onze landgenoten op 15 April 1945 voor het vuurpeloton hun leven lie ten. Precies 8 uur werden twee minuten volkomen stilte in acht genomen. Hierna voerde „Aurora" van Koedijk, onder lei ding van de heer Jongsma, koraalmuziek en „Wilt heden nu treden" uit. De zang verenigingen „Looft den Heer", „Zang- lust" van Sint Pancras en „Sursum Cor- da" van Oudorp zongen gemeenschappe lijk onder leiding van de heer' K. Wa genaar te Broek op Langendijk op uit nemende wijze „Beati Mortui". Na het spelen van het volkslied was er gelegenheid bloemen bij het monument te leggen. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt, waarna men deze gedenkwaardige plaats in stilte verliet. LANGEDIJK. „Damlust" heeft in de damcompetitie niet de kroon op zijn werk kunnen zetten. Na een ener verende wedstrijd moest het tegen de Amsterdamse club „Gezellig Samen zijn 2" het onderspit delven. Hierdoor zijn de Amsterdammers gepromoveerd naar de hoofdklasse. Wat de wedstrijd betreft zij vermeld dat na anderhalf uur spelen de eerste beslissing viel. Het was Jac. Kramer op bord 10, die tegen de 75-jarige S. J. de Jong remise speelde. Voorzitter Huitema liet vervolgens in een goede stand een steekje vallen, waardoor zijn tegenstander de winst incasseerde Een 25-tal getrouwen hadden zich Dinsdagavond hij het monument te Stompetoren verenigd om vandaar de stille tocht te maken naar de boerderij Houllust aan de Zuidervaart, de boerderij, die in de oorlogs jaren een prooi werd van de macliswellust van de overheerser en waar van de eigenaar viel als een held in het verzet. Ook vanaf de R.K. kerk aan de Zuidervaart was een grote groep naar deze stille plek gekomen, om samen in enkele minuten stilte de helden te gedenken die vielen voor de bevrijding van ons land. Bloemen werden neergelegd als een posthume hulde. In het Evangelisatiegebouw aan 9e Otelekerweg had daarna een korte herdenkingsdienst plaats waarin voor ging ds F. Keja uit Stompetoren. HqJ gebouw was geheel gevuld. Wij komen niet in de kerk om stil te staan bij een historische bevrijding, zeide de predikant. Als wij om niets anders hier kwamen dan om het jaar 1945 te herdenken dan werd het een grauwe gang'. Wij zijn hier ook niet om er over te mijmeren dat de wapens van de overwinning aan onze kant waren. Wij komen hier om te getuigen dat God de Heer der bevrijding aller tijden is, bevrijder van alle schuld. Hij is de bevrijder van onze zelfgemaakte schuld. De opstanding van Jezus uit de dood is het teken van Gods bevrijding. Onze gevallenen zijn niet de heillanders der wereld, maar zij waren wel de in Gods dienst gestelden. Zij hebben ons niet verlost, maar zij wezen ons de weg naar onze Verlosser. Zoals de ploeg de aarde scheurt zo gaan er ook harten kapot. Wij moeten echter indachtig zijn dat God ons niet alleen laat. Wij treu ren dat er zoveel moesten vallen maar we mogen door onze tranen lachen om dat God ons niet alleen laat. Alle tra nen zullen gedroogd worden, de klacht over de gevallenen zal verstommen. God omspant de tijd. Getroost worden zij die klagen. Met het zingen van het eerste en zesde vers van het Wilhelmus werd deze plechtigheid besloten. De Schermer-dansers zullen deel nemen aan een internationaal folkloristisch feest, dat od 15 en 16 Mei in Stuttgart wordt gehouden. Ook andere dansgroepen uit Nederland zullen de folklore van hun streek op dit festijn uitdragen. f'-',a&tSPÉS! Geboren: Pieter D., z. van A, Groot en G. Sterk. Maria Joanna, d. van D. Grasboer en* C. Meijer, Henrica H. M., d. van G. J. Visser en D. Boots. Ondertrouwd Pieter J. Beets (won. te Beemster) en Anna P. Ban kersen. Getrouwd: Nicolaas Ootes (won. te Beemster) en Margaretha A. Smit. Pie ter J. Beets (won. te Beemster) en Anna P. Bankersen. Vertrokken: Geertruida Spek van West-Graftdijk 63 naar Wieringermeer. Margaretha A. Smit (echtg. van Ootes) van Graft 26 naar Beemster. Anna P. Bankersen (echtg. van Beets) van West- GraftdijT- 43 naar Jisp, J Gistermiddag tverd te Noord- scliarwoude het huwelijk voltrok ken tussen mej. N. Wagenaar en de heer J. Keizer, luitenant bij de Nederlandse Luchtmacht. Het jonge paar tussen de leden van de accordeonvereniging Vita Accor- deonistica uit Heerltugowaard, waarvan de bruid lid was. (Foto Jaap Schoen LANGEDIJK. De herdenking der gevallenen in de Tweede Wereldoor log heeft, zoals ieder jaar. plaats ge vonden bij het monument aan de Provincialeweg te Noord-Scharwoude. Vooraf werden in Broek op Langen dijk en Noord-Scharwoude gemeen schappelijke kerkdiensten gehouden. Van alle openbare gebouwen en vele particuliere woningen hing de vlag halfstok. Nadat van 7.45 tot 30 secon den vóór acht uur de kerkklokken luidden, werd om precies 8 uur 2 mi nuten stilte in acht genomen. Burge meester Schelhaas hield daarna een korte herdenkingsrede. Door het mu ziekcorps Advendo werden gewijde lie deren gespeeld. Na kranslegging volg de tenslotte een défilé langs het mo nument. Voor deze plechtigheid be stond zeer veel belangstelling, meer dan vorige jaren het geval was. De watermolen van de polder Wog meer verloor omstreeks de jaarwisse ling een roede. Nadien heeft de molen met één roede gemalen, wat niet zo gemakkelijk ging. Thans is weer een tweede roede aan gebracht en wel door de firma Poland uit Heer-Hugowaard. Zo troont de mo len weer in z'n oude luister. 55. Jimmy Brown probeerde nog op alle mogelijke manieren de oude baro nes aan het praten te krijgen, maar zij zweeg in alle talen. Zij had haar de kens over zich heen getrokken en deed net alsof zij sliep... Jimmy haalde tenslotte wanhopig zijn schouders op. Met deze oude vrouw viel geen land te bezeilen. „Ik had 't je wel gezegd", zei Karei Krukas, toen zij de kamer ver lieten, „dat de barones de laatste tijd erg vreemd deed. Daar werd in Wil- «genwolde al over gesproken. Jantien heeft het onlangs nog aan mijn vrouw Dieuwertje verteld. De barones, zei ze, wordt oud, wordt heel oud. Soms moet ik haar vertellen wie ik benJim my knikte. „Wij moeten verder zoeken, Krukas", zei hij kortaf. „Niet alleen, dat ik vermoed, dat ook die Jantien el ergens verborgen zal zitten, ik wil ook nagaan of Jackie nog in dit kasteel zit. Stel je voor dat dat het geval ls en wij vinden ze niet. Dan zouden de stakkers ellendig aan hun eindje ko men." Karei Krukas knikte, dat hij dat begieep. „Maar waar denk je dan, dat die inbrekersbende gebleven is?", vroeg hij. Jimmy antwoordde niet on middellijk. „Vermoedelijk zijn zij er met z'n allen vandoor gegaan, inclu sief dat brok commissaris. Die heeft wel geweten, dat ik de zaak dóór had. Hij heeft mij enige tijd buiten gevecht willen stellen en van die tijd gebruik gemaakt om de bende te waarschuwen om er met z'n allen vandoor te gaan. Zo zie ik de zaak." Geboren Cornells, z. van B. Blok ker en M, Harreveld. Klaas C„ z. van G. Hollenberg en P. Blok. Eibertus J., z. van J. F. Dekker en J. Heilig. Jo- han, z. van J. de Groot en K. Hogenstijn. Marianne, d. van C. de Jong en G. M. Nellen. Marinus, z. van T. de Jong en M. Sloot. Ondertrouwd Petrus L. Zwart en Wietske de Vries. Willem H. de Vries en Hanny C. van Kasteel, won. te Amster dam. Engel Zwart en Klaasje Blok. Hendrik Visser, won. te Amsterdam, en Jansje Stam. Cornelis J. Wijker en Jansje Duis. Albert Knoppers, won. te Amersfoort, en Dirkje Visser. Petrus Verschuur en Anna de Jong. Getrouwd Martinus J. Vastenhoi- wer en Trijntje van Winsum. Overleden Gerardus Zentveld, 71 jaar, echtg. van A. Kareis (overleden te Alkmaar). Hendrika M. Ranzijn, 36 jaar, echtg. van S. Genet. Jan de Goede, 74 jaar, weduwnaar van N. Jes. Kees Buis, 2i jaar (overleden te Alkmaar). Dina W. A. Halff, 69 jaar, echtg. van G. Visser. AANVULLING RECHTBANK VERSLAG In een door ons gepubliceerde recht zaak hebben wij ten aanzien van één der getuigen, mevr. S., woonachtig alhier, een mededeling van de officier van justitie aangehaald, waaruit bleek, dat genoemde ingezetenen geen blanco strafregister zou hebben. Om allerlei geruchten, die hieruit zijn ontstaan, de kop in te drukken, delen wij mede, dat het hier slechts een futiele zaak betrof, die dateert van ongeveer twin tig jaar geleden. Besommingen van gisteren waren: IJm. 32 f 19.000.—loggers Sch. 7 f5600, IJm. 210 f6450, IJm. 75 f4550, Kw. 59 f 1400, Kw. 6 f5600, Kw. 114 f 1400, Kw 38 f3850, Kw 176 f5280, Kw. 37 f5340, Kw. 9 f4860, Kw. 140 f4120, Kw. 48 f 7900 en kustlogger: Kw 7 f 1240. De totale aanvoer bedroeg 6000 kisten. De prijzen waren: per kg: heilbot 3.10—2.35, gr. tong 1.72—1.63, grm. tong 1.82—1.73, kim tong 1.95—1.82, kl. tong I 1.60—1.49, kl. tong II 1.42—1.35, tarbot I 1.66—1.34. per 50 kg: gr. schol 6242, grm schol 67—54, kim. schol 70—40, kl. schol I 51 —28, kl. schol II 408, schar 1518. v. haring 16—5.60, makreel 16.50—10.00, gr schelvis 2821, grm. schelvis 3023, kim. schelvis 43—25, kl. schelvis I 35— 27, kl. schelvis II 28—10, wijting 12—8 gr. gul 32—24, midd. gul 25—18, kl gul 208, kl. koolvis zw. 26, kl. koolvis wit 27—24. (1-3). C. Bak was het, die na egn win nende damslag te nemen, de balans weer in evenwicht bracht (3-3). De voorsprong die J. Zijp zijn club na prachtig spel bezorgde, werd te niet gedaan door de nederlaag van N. Jol. In hevige tijdnood dwong zijn tegen stander hem de winst af (5-5). Van alles was toen nog mogelijk, doch om half twaalf viel vermoedelijk de ge nadeklap voor „Damlust". Dit gebeur de aan bord 2, waar F. Slot de degens kruiste met de bekende dammedewer- ker van de NCRV, J. Schroder. Op het kritieke moment, toen Schroder in tijd nood verkeerde, meende Slot zijn prachtig opgezette partij door force ring in winst om te moeten zetten. He laas voorzag hij daarbij een geniepig zetje. Schroder wikkelde daarop het ontstane eindspel correct af (5-7). K. v. d. Hoven wist, na een wilde partij met O. v. Dijk remise te behalen (6-8). De nederlaag die A. Goudsblom hierna moest boeken, betekende voor „Gezel lig Samenzijn 2" de promotie naar de hoofdklasse (6-10). Beers kon niet meer dan remise bereiken. In een levendige partij toonde hij zijn meesterschap, doch zijn tegenstander Dropvat liet zich niet van de kook brengen (7-11). Tenslotte werd de partij Th. de Haas— G. Vos ook remise. De Haas kreeg hier mede, gezien zijn prachtig spel, min der dan hem toekwam (8-10). De gedetailleerde uitslag van deze spannende wedstrijd luidde als volgt: P. Beers (DamlustF. C. Dropvat (G.S.) 1-1, F. Slot—J. Schroder 0-2, Th. de HaasG. Vos 1-1, J. SijpJ. Kar- sten 2-0, Joh. HuitemaJ. Blaauw 0-2, A. GoudsblomD. de Ruiter 0-2, K. v. d. Hoven—O. v. Dijk 1-1, C. Bak E. J. Wertwijn 2-0, N. Jol—A. C. Klaa- sen 0-2, Jac. KramerS. J. de Jong 1-1. Totaal 8—12. Eindstand Gez. Samenzijn 2 3 Oostzaan I 3 Damlust I 3 BDC I 3 L'DIJKER GROENTEN CENTRALE, 5 Mei. 17000 kg rode kool 17.50 28.30; 7400 kg gele kool 17.30—25; 5700 kg witte kool 7.20—4.60; 1900 kg peen B 15.90, C 8.50; 1000 kg rabarber 6— 18.20; 2500 kg bieten A 5—5.10; 600 kg uien II 3.90—4.40, grove II 3.30—3.60; 300 kg witlof I B 73—78, II B 66. NOORDERMARKTBOND, 5 Mei. 2600 kg uien 3.804, grove 44.50; 6000 kg bieten A 55.50, B 4; 7000 kg peen B 12—17.80, C 8.10—11.20; 40000 kg rode kool 12.40—27.30; 14000 kg gele kool 21.80—30.80; 5000 kg witte kool 6—17.40; 11000 kg witlof I 74—88 IB 64—74, II 72—77. IIB 53—74, III 55—70, afwwij- kend 2060; 500 kg prij 16. WARMENHUIZEN, 5 Mei. 35000 kg rode kool 1123.10; 3600 kg gele kool 15.50—20.90; 44600 kg- witte kool 8.80—14.50; 2900 kg bieten 5; 1900 kg uien 2.403.80, grove 2.20—3.70; 2800 kg peen 15.5016.50. PURMEREND, 4 Mei 1954. - De han del in vette koeien had reeds in de vroegte een veel vlugger verloop, waar door de prijzen weer hoger waren en de gang tot het einde toe goed bleef vasthouden. Op de geldemarkt was weer een flink aanbod. Maar ook door het veel betere weer waren daar de vraagprijzen hoger. Niettemin werden de passelijke beesten vrij vlug verhan del4 en de prijzen waren dan ook bor ger. Op de verse markt was het al hetzelfde; daar was ook nog wel een goede aanvoer, maar de belangstelling was ook veel beter, zodat er een vlug gere gang was. Met de pinken ging het vrij kalm. Voor de pinkestiertjes was de animo ook niet zo groot. Op de nuchtere kalvermarkt was het met de slachtkalveren beter en de prijzen la gen ook iets hoger. Maar met de fok kers ging het niet zo vlot, er waren wel heel wat kopers, maar deze deden het zeer kalm aan. Op de wolveemarkt was het zeer stil, een gering aanbod, met weinig kooplust. Ook voor de ex port is er maar weinig te doen, zodat 't een stille gang was met de schapen en overhouders. De beste stelletjes gingen nog wel. Van de lammetjes is nog wei nig te zeggen wegens de geringe aan voer. Met de bokken en geiten was het al heel stug. Op de vette varkensmarkt ging het ook heel bedaard aan, de in zet van de hoogste notering was al heel gauw niet meer te maken, zodat de prijzen zakten. Met de vette zeugen was het al heel stug. Op de biggen- markt was het in de vroegte heel goed en duur, later, toen bleek dat er nogal aanbod kwam werd het wel wat tra ger. Op de paardenmarkt was het zeer stug, terwijl de pluimveemarkt wel een flink aanbod had, maar de prijzen waren hier niet beter. Aangevoerd 1429 runderen, w.o. 200 voerd 1429 runderen waaronder 200 vette koeien van f 2 25 tot f 3.00 per kg, handel goed; 310 melk- en kalf- koeien van f625 tot f 1000, beter han del 865 gelde koeien 550—825, kalm, ciuur; 18 pinken 245—350, kalm; 6 vet te kalveren 140—220, vlugger 1180 nuchtere kalveren, v. d. slacht 3295, goed, v. d. fokkers 52.50 115, kalm; 36 stieren 500—1550, kalm; 317 vette schapen 70—105, stug; overhouders 75 —110, stug; 25 lammeren 4555, stug; 61 bokken en geiten 10—52.50, stug; 146 vette varkens 1.78—1.90 per kg, matig; vette zeugen 1 64—1.72 per kg, stug; 776 schrammen 55—125, goed; biggen 5085, goed; 19 fokzeugen 270—450, goed; 44 paarden 575—850, stug. Totaal 4003 dieren. 3600 oude kippen en hanen, rode en witte 1.80—2.00 per kg; 300 oude kip pen en hanen, blauwe 2.00—2.15 per kg; 1800 jonge hanen, rode en witte 1.75—2.10 per kg; 350 eenden 1.001.25 per stuk; 400 konijnen 2 00 6 50 per stuk. 12.000 kipeieren 10.00-11.00 per 100 stuks; 5000 eendeieren 8.00 per 100 stuks. Eierveiling. Aangev. 70.000 eendeneieren 67-75 8.45 8 82 per 100 stuks; 65.000 kipeieren 57-64 10.50—11.32 per 100 st.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7