Grote groep meisjes onthoudt zich van vrijetijdsbesteding Weste Laniel b Fn Vijftig procent ontving na lagere school geen vorming Nieuws uit Heiloo Schoorl vierde bevrijding met een geslaagde toneelavond Jeugd van St. Pancras vierde bevrijding op sportterrein Nieuws uit Bergen Indrukwekkende stille tocht Gezamen mil Dansen is zeer sterk afgenomen CABARET, SPORT EN MASTKLIMMEN OP BEVRIJDINGSDAG pil Deense film Nederlai Onbrengst mei txn uiiiiio< Stofwisselingzout BURGERLIJKE STAND Reeds 400 wandelaars hebben ingeschreven Scholieren zetten beste beentje voor Lucky Struyk Langedijk Weinig belangstelling voor Vierde Prinsenkind De Dorpsstraat wordt geleidelijk verbreed mmmasrM HSV-jeugd op reis JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK De bevrijding werd sober gevierd Door nasynchr Politici durfi Franse positie op in Genève Kinderpostzege DONDERDAG 6 MEI 1954 JSJAAR AANLEIDING van de enquête, die door de commissie Vorming buiten Schoolverband onder de meisjes, geboren in de jaren 1933 t.e.m. 1939, is ingesteld, is tlians een uitvoerig rapport verschenen, waarin de commissie tot de conclusie komt, dat wat de vrije tijdsbeste ding buitenshuis betreft een grote groep meisjes elk initiatief mist en het eenvoudiger vindt iets te gaan zien dan iets te gaan doen. Het actief ergens aan deelnemen stuit bij deze groep, die niet is aangesloten bij een jeugd-, sport- of ontspanningsvereniging, niet studeert en er geen lief hebberijen op nahoudt, op vele moeilijkheden. Bij de enquête onder de jongens bleek indertijd een groep van 212 te zijn, die veel overeen komst vertoonde met deze 205 „passieve" meisjes. Men had verwacht, dat dit aantal bij de meisjes aanmerkelijk lager zou zijn. Nu dat niet het geval is meent de commissie, dat hier een taak ligt voor de autoriteiten om zich te bezinnen wat voor deze categorie kan worden gedaan. De enquête heeft nog andere interessante gegevens opgeleverd. Bijvoor beeld, dat 50°/o van het aantal geënquêteerden in het 15de jaar geen onderwijs meer ontvangt. Weliswaar volgt een bepaald percentage nog cursussen in steno, typen enz., maar aan algemene vorming en ontwik keling wordt na het verlaten van de lagere school weinig aandacht ge schonken. Qp de vraag „Hoe is het gesteld met de vorming van het meisje voor haar toekomstige taken als huisvrouw en moeder werden zo weinig concrete antwoorden gegeven, dat men zich hieromtrent van een conclusie heeft moeten onthouden. Wel heeft de in druk post gevat, dat aan deze vorming nog steeds aandacht dient te worden besteed. Over de resultaten van het onderzoek toont de commissie zich te vreden. Van de 1981 aangeschrevenen hebben niet minder dan 1623 meisjes aan de oproep gevolg gegeven. Ruim honderd meisjes konden door diverse omstandigheden niet aan de enquête deelnemen. Het is gebleken, dat van de meisjes, die op 13-jarige leeftijd de lagere school bezochten plus minus 3,5 pet de ulo-school, 8,5 pet een van de scholen voor nijverheidsonderwijs en 1,5 pet een middelbare school zijn gaan volgen. De groep vglo (zij, die op 13-jarige leeftijd op een school voor voortgezet lager onderwijs waren), leverde de volgende percentages op: 7 pet ulo-school, 10 pet nijverheids school, 5 pet middelbare school. De overzichten, die de rapporteurs heb ben samengesteld wijzen uit, dat er weinig belangstelling bestaat voor fa brieksarbeid. De vraag „Wat was de reden waarom Je geen verder onderwijs volgde" ont ving een verrassend antwoord. Niet minder dan 26,6 pet van de gevraagde meisjes zei, dat het geen zin had, 2,5 pet oordeelde het niet nodig, 17 pet moest thuis helpen, of was wegens ziekte of financiële omstandigheden verhinderd verder onderwijs te volgen. 8,4 pet leerde moeilijk, 22,5 pet kon op de vraag geen antwoord geven en 23 pet behoefden dit niet te doen omdat dit aantal schoolgaand was. Bij de 26,6 pet (geen zin) bleek, dat de meisjes blij waren, dat ze de lagere school hadden kunnen verlaten. Bij de cate gorie (niet nodig) was een tweetal meisjes, dat zei: „Vader vindt het on zinnig dat meisjes leren. Het is ner gens voor nodig, meisjes trouwen toch" De gegevens over de vrije tijdsbe steding hebben uitgewezen, dat van hen, die geen lid van een jeugd- of Bij overmatig vet, slecht* spijs vertering regelmatig innemen. Voert weefselvocht af en maakt slanker. Vraagt Uw Apotheker of Drogist (Advertentie, ing. Med.) Geboren: Gerardus, z. van J. de Waard en M. A. Schuitmaker. Herma- nus, z. van P. M. E. Willebrands en J- Egbergen. Franciscus M. H-, z. van P. A. Wokkè en J. M. Giebels. Geertruida A. M., d. van T. J. J. Groothuizen en A- M. Overtoom. Suzanna H. M., d. van T. L. G. M. Keésom en A. M. van der Laan. Klasina C. F., d. van N. C. Hofman en K. G. Terweeme. Getrouwd Hendrik J. van Spellen en Martha van Wanrooij. Petrus H. Lenaerts en Pieternella T. Roodhart. Jan C. Kapteijn en Maria C. Bakker. Marius J.' H. Weil en Trijntje S. Slotboom. Ovenletden: Hendrik Wittenberg, 70 jaar, wed. van T. Molenaar. Simo- netta Slot, 76 jaar, gehuwd met G. van Vegten. De wandeltochten van de A.W.V. de Jeep op 8 en 9 Mei mogen zich reeds in een flinke belangstelling verheugen. Reeds meer dan 400 deelnemers heb ben al ingeschreven, w.o. ruim 20 ver enigingen uit alle delen van het Wes ten van ons land. Onder andere zullen deelnemen de Zilvermeeuw, de Jutter en de Duinkanters uit Den Helder, de G.A.O.V. uit Groet, Mercurius uit Utrecht, een groep van de N.T.B., een tweetal groepen van de organiserende vereniging de Jeep en een groot aan tal verenigingen uit Zuid-Holland. Zij, die alsnog willen deelnemen kunnen zich bij de bestuursleden van de Jeep (F-v't-.én 30) en aan de start (Muziek- tuin) opgeven. sportvereniging zijn (46 pet) een grote categorie lid is van een ontspannings vereniging. Voorts gebruikt een groot gedeelte van hen de vrije tijd voor studie, waardoor de tijd voor het ver enigingsleven ontbreekt. Een deel van deze categorie (12,6 pet van het totaal), dat zijn de 205 meisjes, van wie wij in de aanhef gewag maakten heeft geen belangsteling voor enige vorm van vrije tijdsbesteding. Op de vraag „Rook je?" heeft 38,6 pet bevestigend geantwoord. Gebleken is, dat 43,4 pet van de geënqueteerden uit een bibliotheek las (van wie 6 pet boeken leende van de openbare of rk. leeszaal. De overigen hadden zelf boe ken, lazen van kennissen of (ongeveer 12 pet) lazen in het geheel niet. Uit de verkregen antwoorden is naar voren gekomen, dat de vrije tijdsbe steding thuis vrij actief is, hoewel in vele gevallen zeer eenzijdig. Het is op gevallen, dat vooral van de meisjes, die een huishoudelijke betrekking ver vullen of in een fabriek of atelier werkzaam zijn liet aantal dat 's avonds de tijd tracht te doden door bioscoop bezoek of slenteren in de stad tamelijk middelbare school bezoeken hebben groot is. Vele meisjes, die een ulo- of geen actieve vrije tijdsbesteding bui tenshuis. Het bioscoopbezoek is het grootst bij de rijpere jeugd. Van deze groep be zoekt 14,6 pet een a tweemaal per week c!e bioscoop, zodat bij hen geen sprake kan zijn van filmkeuze. Het dansen, dat direct na de bevrijding zeer popu lair was is vooral in Alkmaar sterk afgenomen. Meisjes behorende tot de groep 1937 t.e.m. 1939 ontvangen een gemiddeld zakgeld van f 0.35 per week Hierbij moet echter worden aangete kend, dat contributies voor vereni gingen, entree's voor bioscopen e.d. in vele gevallen door de ouders worden betaald. Zij die een gulden of meer ontvangen betalen deze contributies zelf en sparen bovendien nog van dit bedrag. De meisjes, die in de huis houding werkzaam zijn, aldus conclu deert het rapport, komen bijna allen voort uit de groep lager onderwijs. Ruim 60 pet van de meisjes, die de ulo school bezoeken gaan naar kantoor. Bij het nijverheidsonderwijs zijn 20 van de 85 geënqueteerden niet in een beroep terecht gekomen, dat overeen stemt met haar opleiding. Ernstige waarschuwing voor Haar Roos is een onheilspellend signaal dat haaruitval aankondigt. Wat te doen? Onmiddellijk ingrijpenSilvikrin gaan gebruiken! Silvikrin, de biologische haarvoeding, bevat de 14 opbouwstoffen voor de haargroei waarvan ook de natuur zich heeft bediend toen zij U haar gaf. Het zijn de natuurlijke stoffen uit de aminogroep, zoals Tryptofaan, Tyrosine en Cystine. Maar deze weten- chappelijke termen zeggen U misschien weinig. U wilt van Uw roos af. U wilt Uw haar behouden. U wilt weer prach tig nieuw haar hebbënNeem dan direct de enige juiste maatregel: Begin nog heden met Puur Silvikrin, de natuurlijke haarvoeding. (Advertentie. Ing. Med.) De feesten te Heiloo werden besloten met een cabaretavond, gisteren in de aula van de Stichting door het Langcdijkcr-Carbaretgezclschap gehouden. Deze artisten hebben de aanwezigen gedurende V/t uur een programma van beschaaf de kleinkunst geboden. De twee medewerkende dames moch ten bloemen in ontvangst nemen van de voorzitter van het Oranjecomité Aad Ham. Deze greep de gelegenheid tevens aan allen die aan het welslagen van de feestelijkheden hadden meege werkt dank te brengen. Onder de aan wezigen bevond zich o.a. het gehele da gelijks bestuur der gemeente. De avond werd geopend met het eerste en gesloten met het zesde cou plet van het Wilhelmus. s Morgens waren de oudere leer lingen van de lagere scholen o.l.v. de heer P. Köhne op het HSV-veld bijeen. Burgemeester Kalff vertelde de jeugd daar iets over de Vrijheid en de reden waarom de 5de Mei wordt gevierd. Verder was er mastklimmen. De jon gens en de meisjes van de ULO-school hadden op het hockeyveld een sport- feest. Onder leiding van de heer De Jonge vonden verschillende wedstrij den plaats waarvan wij hieronder en kele uitslagen vermelden: Veldloop 550 meter: meisjes van 12 tot en met 14 jaar: X. Nora Mooyman 2.12 min., 2. Lies Vellinga 2.15 min. Meisjes 15 jaar en ouder: 1. Lineke Majollée 2.3.5 min., 2. Marion van Lienen 2.17.4 min. Jongens van 12 tot en met 14 jaar: 1. Leo Mosterd 1.52 min., 2. Jaap Dekker 1,54.6 min. Veldloop 1000 meter: Jongens 15 jaar en ouder: 1. Piet Janssonius 3.57.5 min., 2. Arie Schoen 3.59.1 min. Handbal meisjes 2e kl.4e kl. 10. Handbal jongens le, 2e en 3e kl. 4e kl. 04. Voetbal jongens: le kl.—2e kl. 10. Volleybal meisjes 4e kl.3e kl. 21. Men kan de Australiërs een ge zond gevoel voor humor niet ont zeggen. In het dagblad „The Sun" van 24 Maart jl. werd boven staande woordspeling gemaakt op een bekend sigarettenmerk. De kop stond boven een bericht van de volgende inhoud: Het is ruim drie jaar geleden dat een Nederlands meisje. Stien- tje v. d. Struyk van een emigra tieschip aan wal stapte. Met het zelfde schip arriveerde de jonge Nederlander Jaap Abbenes, een chocoladebewerker afkomstig uit Heiloo (waar hij aan de Holle- weg 61 gewoond heeft). Stientje en Jaap brachten niet veel aardse goederen mee naar Australië, maar zij Xvaren rijk aan moed. De kennismaking, aan boord be gonnen, werd aan de wal voort gezet. Jaap vond werk in zijn eigen beroep, Stientje werd bus conductrice en op Zaterdag 27 Maart zijn zij getrouwd. LANGEDIJK. Voor de filmavon den van het Vierde Prinsenkind, welse in alle dorpen van de Langedijk ge houden werden, bestond van de zijde der ouderen een minimale belangstel ling. Gezien het goede doel kan dit niet anders dan teleurstellend genoemd worden. Te Broek op Langendijk waren niet meer dan een dertigtal belang stellenden opgekomen en in Noord- Scharwoude werd de avond door het geringe aantal bezoekers afgelast. Een gunstige uitzondering maakte de jeugd, die dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en het onderwijzend personeel in groten getale de dagsameu- komsten bijwoonde. Hierdoor was de moeite gelukkig niet tevergeefs en kon toch nog enig resultaat geboekt wor den. Behalve de film over de waters noodramp werden twee rolprenten, ge titeld: „Fluistering der gevallenen" en „Kinderen van ons volk", vertoond. LANGEDIJK. De gemeente Lan gedijk streeft er naar de lange, smalle Dorpsstraat geleidelijk aan breder te maken. Hiertoe worden en zijn reeds op verscheidene plaatsen de hekken, welke de scheiding vormen van de aan de weg gelegen percelen, achteruit ge plaatst. Eén en ander betekent al een belangrijke verbetering. Zo werd on langs een groot deel van de straat ver breed vanaf de gemeentesluis te Oud karspel tot aan het verzorgingshuis „Buitenzorg". Het geheel werd gecom pleteerd door een trottoir en aan de waterkant aangebrachte betonschoeiin- gen. Momenteel is men, eveneens in Oudkarspel, bezig met de wegverbre- ding over de sluis tot aan de Kroon- straat aldaar. Reeds is duidelijk te zien dat ook hier in de naaste toekomst van een verbeterd dorpsaanzien ge sproken zal kunnen worden. Ook werd het weggedeelte aan het Noordeinde, de z.g. Luizeknip, gerestaureerd. Toch zijn er nog gedeelten in de ge meenten, die verre van mooi zijn zoals het zuidelijk deel van het dorp Zuid- Scharwoude, waar de straat zeer smal is. Bovendien ontsieren enkele oude huizen dit deel. Misschien is het mo gelijk ook hier t.z.t. een verandering tot stand te brengen, bedoeld als krot opruiming en wegverbetering tegelijk. SPEELTUIN JEUGDVERMAAK OPENT ZATERDAG NOORD-SCHARWOUDE. Naar ons werd medegedeeld zal Zaterdag middag a.s. de speeltuin van de ver eniging „Jeugdvermaak" welke gedu rende het winterseizoen gesloten was weer voor de jeugd opengesteld wor den. SOCIëTEIT „OP MAAT" KREEG NIEUW BESTUUR ZUID-SCHARWOUDE. De leden vergadering van de sociëteit „Op Maat" koos een geheel nieuw bestuur be staande uit de heren J. Kostelijk Fz„ voorzitter; A. Grijdanus, secretaris; S. Groot, penningmeester; C. Berkhout en M. Vlug, leden. 7» (Advertentie, Ing, Med.) Het Oranjecomité te Schoorl heeft op de bevrijdingsdag de toneelvereniging V.V.O. uit Dirkshorn geëngageerd met een vermakelijk blijspel „In Londen staat een huis". De heer Goettscb, voorzitter van het „Oranje Comité" opende de avond met een korte, krachtige toespraak, waarin hij zijn dank nitsprak voor de grote opkomst. Hij zcide o.a. dat het prettig was te zien hoe men reageerde op de al of niet viering van de bevrijdingsdag. Na een dag van gepaste eerbied voor onze doden uit de laatste wereldoorlog is het goed op loyale wijze mede te werken aan de herdenking van onze bevrijding, Spr. hoopte dat men verder een prettige avond zou doorbrengen met te luisteren naar de lotgevallen van de familie Lord. Het stuk speelt ten tijde van de voor bereiding van het Britse Festival 1952, hetwelk een demonstratie moest zijn van Engelands kunnen. De familie Lord wordt door een kleine fout in de tekening van een architect, bedreigd met sloping van haar huis. Dan komt het Engelse spreekwoord „My home is my castle" in het geding. Men krijgt vermakelijke situaties te zien, waarin van tijd tot tijd geestige maar tevens Van 15 tot 21 Aug. zullen drie jeugd- elftallen een trip maken naar de „IJze ren Man" te Vught. De overige jeugd- elftallen zullen omstreeks deze datum een uitgaansdag krijgen. Ook wordt tijdens een weekend tegen een Utrecht se vereniging gespeeld. Ter verhoging van het spelpeil zullen de le elftalspe lers Haanraads en Bugier de jeugd se lecteren, terwijl de heer Fred Meinders de training zal blijven verzorgen. Voor de Woensdag in het feestelijk vlaggende Sint Pancras gehouden bevrij dingsfeesten bestond een grote belangstelling. De gehele dag werden er op het sportterrein van de voetbalvereniging „Vrone" wedstrijden gehouden; 'n mor gens voor de jeugd en 's middags voor de ouderen. Verder was er een optocht georgani seerd voor versierde voertuigen, groepen en enkelingen. Ook de wieier- en wandelsport namen een deel van het feestprogramma in beslag. De diverse uitslagen luiden als volgt: Meisjes le en 2e klas: 1 A. v. d. Mo len; 2 T. Honing; 3 A. Groot; 4 K. Visser. Jongens idem: l A. Kaandorp; 2 Th. Beerse; 3 Jac. Zuurbier; 4 B. Goesinne- Meisjes 3e en 4e klas: 1 R. Groen; 2 A. Kliffen; 3 W. Kansen; 4 T. Groot. Jongens idem: 1 R, Louwen; 2. B. Bier steker; 3 D, Bobeldijk; 4 N. Verduin. Meisjes 5e en 6e klas: 1 J. Rood; 2 A. van Stipriaan; 3 H. Groot; 4 R. Louwen. Jongens idem: 1 J. Tamis; 2. H. Met selaar; 3 Jac. Buisman; 4 J. v. d. Gracht. RONDE VAN SINT PANCRAS (Wielersport) Heren: 1 Marius Verkroost; 2 G. de Goede; 3 G. Kramer. Dames: i Afke Prins; 2 N. Droog: 3 N. Lauwe. 56. Drie uur lang bleven Jimmy en Karei Krukas het kasteel van de oude barones doorzoeken, maar wat zij ook vonden.... géén Jantien en géén Jackie. Ook van de inbrekers bende, die hier zijn hoofdkwartier had betrokken dat stond nu wel als een paal boven water werd niets meer terug gevonden. Jimmy was nog tweemaal naar de oude ba rones gegaan om haar met veel klem te vragen, wat zij nu wist van de rovers, die zich van haar huis had den meester gemaakt, maar met de oude dame viel geen woord te wis selen. Zij keek Jimmy telkens vol afgrijzen aan en riep dan: „Scheer je weg, enge vent! Hoe durf je mijn slaapvertrek binnen te dringen. Bah, wat een manieren zijn dat! Jimmy haalde dan maar zijn schouders op zette samen met Krukas zijn speur tocht door het kasteel voort. De zol ders en de vliering kregen een beurt tot in alle hoeken en gaten en ook de kelders werden meter voor meter af gezocht. Alles was echter vruchte loosJimmy zei tenslotte tegen Karei Krukas op een vrij moedeloze toon; „Laten we maar weg gaan. Krukas. Behalve dat arme oude mens, dat haar zinnen niet meer bij een heeft, bevindt zich in dit ouae kasteel geen enkel ander levend we zen. De bende is er tijdig van door gegaan en de bandieten hebben ver moedelijk Jantien èn Jackie met zich mee genomen. Hoe ze dat in zo'n korte tijd hebben klaar gespeeld is mij een raadsel, maar het is nu een maal zo. Kom, laten we naar huis gaan. Ik wil eens op mijn gemak over deze duistere kwestie naden ken." Handicap-race dames: 1 A. van Sti priaan; 2 R Smit; 3 J, Ploeger. Wagenrennen paren: 1 R. Wever: 2 N. Wiedijk; 3 J. Bruin; 4 Jac. Bonselaar. Afval-race op fietsen, heren: 1 C. Stam; 2 A. Verduin; 3 J, Verduin. Hindernis-race paren: 1 Jac. Bobeldijk; 2 C. Molenaar; 3 G. Leegwater. UITSLAG OPTOCHT Enkelingen: 1 N. Kout; 2 R. Twisk; 3 R. Visser; 4 W. Nierop; 5 R. Groen. Paren: 1 J. Tol; 2 W. de Geus; 3 S. Bakker; 4 M. Verhage; 5. M. Groen. Groepen: 1 Roode Kruis; 2 Brandweer; 3 Kabouterland; 4 E.H.B.O. harde waarheden naar voren worden" gebracht. De zuster van de vrouw des huizes „Tante Ada" (vertolkt door mevr. P. Homan-Delver) krijgt visioenen van een man in 't zwart, die prompt ver schijnt. in de vorm van de heer Filck, afgezant van de regering (gespeeld door de heer de Pee) met de medede ling dat de familie Lord haar huis moest verlaten. Allerwegen ontstelte nis en verontwaardiging. Tengevolge van de fout van een der architecten, komt de weg welke naar de terreinen van het Festival leidt, dwars door het huis te liggen. Men kan, volgens deze afgezant dit niet zonder enorme finan ciële stroppen veranderen. De familie Lord is niet van plan zich daarbij neer te leggen en maakt zich gereed haar huis met geiveld te verdedigen. De Pers wordt ingeschakeld door de enigs zins revolutionnair georiënteerde a.s. schoonzoon, (vertolkt door J. Manne- veld). Na allerlei vermakelijke momenten waarin „Tante Ada" wel het grootste aandeel heeft, wordt de standvastig heid van de heer Lord (D. C. Broers- ma) beloond. Na 8 dagen van strijd, waarin de voorraad levensmiddelen uit de winkel is geconsumeerd, verschijnt weer de afgezant, thans met de witte vlag. Hij deelt mede dat de regering heeft gecapituleerd. De oplossing die men had gevonden, is de weg vóór het huis in tweeën te splitsen en achter de woning weer samen te voegen. De familie mag dus blijven zitten. Een ware triomf welke door het publiek van harte werd medegeleefd. Alle spe lers zonder uitzondering deden hun best en er waren zeer goede momenten. Er volgde dan ook een gul applaus. Velen van de honderden deelnemers aan de „Stille Toclit", welke Dinsdag avond door Bergen trok, zullen met ontroering hebben geconstateerd, dat de deelname bij vorige jaren vergeleken minstens verdrievoudigd was, zodat de vervlakking en vervaging, toch niet zó ontstellend schijnt, als men de laatste jaren wel meende. Thans was opvallend veel jeugd aanwezig, die de vierde Mei 1945 momenteel beleeft als geschiedenis en de gevallenen- en bevrijdingsdag bijna zo onwezenlijk ervaart als de Vrede van Munster,.,, Onder grote stilzwijgendheid hebben zij zich tussen de ouderen geschaard en een orde gehandhaafd die opmerkelijk was. De geallieerde begraafplaats, het centrum van ieders aandacht, toonde zich met jong voorjaarsgroen en -bloe men als een met eerbied onderhouden dodenakker. Burgemeester en wethouders, de geestelijkheid van het dorp, doktoren, Roode-Kruisleden, nabestaanden van gevallen verzetslieden en leden van de verzetsorganisaties, zagen zich om ringd door veel sympathiserenden. De „stille minuien", nog intenser na het tot rust komen van de luidende klokken van Bergen, werden stijlvol afgesloten met een ontroerend gezon gen „Ecce, quomodo moritur!", door het R.K. Kerkkoor, dat doof zijn mede werking, de tweede maal in negen jaar, een zeer groot relief gaf aan deze herdenkingsplechtgiheid. BEVRIJDINGSDAG De vijfde Mei is in Bergen sober ge vierd. Het „Oranje-Comité" had feeste lijkheden georganiseerd, die binnen de perken van zijn bescheiden kasmidde len moesten blijven. Bergens Harmonie, de oude getrou we, heeft met luchtige klanken de oude vaderlandse melodiën over het dorp doen klinken. De middag was voorts gevuld met serie-voetbalwed strijden door het personeel van de Middenstandszaken in Bergen, aange vuld door een elftal van het gemeente- personeel, dat van al deze wedstrijden als winnaar uit de strijd kwam. 's Avonds, na de muzikale rondgang, waarin enige honderden kinderen met verlichte lampions meeliepen, werd in het Van Reenenpark een filmvoorstel ling gegeven. Eén en vijftig zakenlieden organi seerden een étalagewedstrijd, waaraan veel aandacht werd besteed. De mooie prijzen die ter beschikking waren ge steld zullen Donderdag kunnen worden afgehaald. Directie: J. BIJLSMA en C. K Hoofdredacteur: a M. KOEMAN Redactie: Achterdam 18, Iel. ADVERTENTIES en ABONNEMENT Voordam II TeL Postgiro 187294 JN SNEL TEMPO werl ideeën aangaande de 1 ln Genève, welke thans ton en in het Verre Ooi gebied ten nauwste raki officiële besprekingen m Hjkhcid ener gemeenscf Indo-China, waarin woi van het stuk met betrek de Verenigde Staten de Indochinese staten verstt (Van onze filmmede De Deense film „Di glemt" tVrouwen zonder binnenkort in ons land i komen, is de eerste buit die geheel nagesynchroni: den. De Haehefilm besch over een nieuwe apparai mogelijk maakt. Hierdoor legcnheid geschapen, dal groter aandacht aan de nen besteden, omdat nu heid van het lezen van i en de storingen van o klanken van de vreemde nomen zullen zijn. Men teurs direct in het Nederl Leden van Nederlandse schappen en leerlingen v; school verleenden hiertoe werking. Een Deens lied; film voorkomt, is zelfs in opgenomen en wordt ni< zongen door Eddy Christii door hem op het doek vrouwen in deze film mogi toekomst zijn, het systee synchronisatie, naar wij I DE MEERDERHEID t termiddag uiteindelij stond ook teveel op hei de conferentie van Gem deel om. een Krans hela hebben de afgevaardigd hun vertrouwen geschoi debat over de oorlog in rentie van Genève. Com conservatieven stemden Bidaults politiek niet k Britse standpunt van on Niemand bewonderde du dat Bidault. op de Verer heeft gedaan, een beroep d mening zou kunnen leider ging en uitbreiding van de oorlog Maar Laniel maak wat er op het spel stond. „Geruime tijd hebben vaardigden gewenst, dat de riteiten zich rechtstreeks minh-leider Ho Tsji Mini ding zouden stellen Willei te Genève op het punt sta ren de regering doen af gaat er thans niet um, de regering te beoordelen, n voortgang der Geneefse 1 zonder uitstel moeetiik t.e Meer dan een nnllioe* melijk circa l.015.000 is brengst van de kinderp 1953 Tijdens een feestel komst in het, Instituut to van blinden te Huizen is t van deze miilpaal gisteren i mite voor de kinderpostze depld V t.' K iL K 1 Weersverwachting tot dagavond. NACHTVORST Over het atgemeen w< /c .ing en droog wi plaatselijk ochtendmist oacht met op vele plaats en nier en daar zwar vorst. Morgen overdag igere temperaturen dan Aanvankelijk weinig wit zwal-be tot 'O -o'<T" wind dntiike riehiingen

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 12