Vreemdelingen te Bergen. Slechts een enhelenjay naar hullen! Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Tarief van Zeebaden. Hoog en laag water te Bergen aan Zee. Aan eene voorloopige commissie werd opgedra gen een reglement samën te stellen, dat in een volgende vergadering in behandeling zal worden genomen. Van harte hopen wij, dat van dezen gestichten Bond, die zich het behoud der schoonheid van Nederland in den ruimsten zin zal aantrekken, ook personen lid zullen kunnen worden en niet alleen vereenigingen. In dezen geest gingen ook meerdere stemmen uit de vergadering op. Het kan immers zeer goed mogelijk zijn, dat in een bepaalde streek enkele personen gevonden worden, die met hart en ziel het doel van den Bond willen helpen bevorderen, doch die geen lid van een of andere vereeniging zijn Ten einde onzen lezers duidelijk te maken wat de Bond wil Bergen heeft bij zijn stichting zeer zeker belang! vertellen we, dat de heer A. W. Weissman in zijn openingswoord er op wees, dat de negentiende eeuw veel schoons in Nederland heeft vernietigd, ofschoon haar de kracht ontbrak om iets voort te brenger!,' dat met het oude op één lijn kan worden gesteld. Windmolens werden vervangen door stoomfabrieken, mooie houten bruggen door leelijke ijzeren het stadsschoon ging vaak zonder noodzaak verloren. Voor het bescher men der gedenkteekens wordt in Nederland ge zorgd en wel door een rijks-commissie voor de monumenten, ook de oudheidkundige vereenigingen zijn in dezen niet werkloos en de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten vervult haar taak op lofwaardige wijze. De plicht der nieuwe orga nisatie is voornamelijk te waken tegen ontsiering van stadsgezichten en landschappen. Vooral de niets ontziende reclame, die door de schrilste te genstellingen de aandacht zoekt te trekken, zal den Bond moeten bezighouden. In voordrachten en geschriften zal de Bond voorlichting moeten geven, zoowel aan particulieren als aan regeerings- lichamen. Over het heele land verspreide corres pondenten zullen den Bond op de hoogte kunnen houden wanneer ergens een monument, een oude gevel of iets anders dat behoudenswaard is, bedreigd wordt, waarheen dan technisch en estetisch be voegde personen gezonden kunnen worden om de zaak te beoordeelen en te trachten de dreigende gevaren af te wenden. (Wegens plaatsgebrek verleden week blijven liggen.) Red. (Ingezonden) Gij allen, die in dezen schoonen zomertijd langer of korter geniet van de heerlijke natuur in het Noorden van Kennemerland, denkt bij dat zomergenot ook eens een oogenblik aan het groote Amsterdam met zijn nauwe straten, sloppen, stegen, kazerne- en kelderwoningen. Duizende kinderen, daar wonende, komen in hun zomervacantie geen enkelen dag in de frissche na tuur, als niet door een comité van onderwijzers wordt getracht hun zulk een dag te bezorgen. De afd. Amsterdam van den Bond van Ned. Ond. en de Amsterdamsche Gymnastiekonderwij- zersvereeniging houden zich nu reeds 5 jaren hier mede bezig. In 1909 konden zij ruim 5000 der arm ste kinderen van openbare en bijzondere scholen uitzenden naar Bergen, Heilo, IJmuiden, Velsen, Wijk aan Zee, Zandvoort, Haarlem, Baarn, Hilver sum en Bussum. Dit jaar rekent de commissie op 6000, omdat nog zoovelen het ook zoo hard noo- dig hebben. Het Amsterdamsche vacantie-kinderfeest wekt ieder jaar meer sympathie, de gemeente geeft een jaarlijksch subsidie; de onderwijzers offeren ieder jaar meer dan f 1000; het overige komt van par ticulieren. Laten niet alleen de inwoners dezer streek, maar vooral ook de gasten ons met hunne bijdragen verblijden 1 Er komen 26 Juni weer ruim 300 kleinen in Ber gen. Moge ieder, die dan de vroolijke stoet ziet, bij zich zelf de voldoening hebben ook iets tot dit schoone feest te hebben bijgedragen. In September zendt het comité aan iederen gever als zijn naam en adres ten minste bekend is, een volledige rekening en verantwoording, die door een commissie uit de gevers is gecontroleerd. Uw bijdragen worden gaarne ontvangen door H. v. BREEMEN, Penn. Sarphatiestraat 135. W. PLOEGER, Secr. Brederodestraat 69. en door J. M. SCHEFFER, Voorz. Hoofdleider voor de groep Bergen, Linnaeusstraat 16, Amsterdam. Het veertiende Provinciaal Noord-Hollandsch Zendingsfeest heeft alhier onder begunstiging van het heerlijkst denkbaar zomerweer plaats gehad en is uitermate goed geslaagd. Door de dames Gheel Gildemeester, daarbij door anderen geholpen, was een bazar samengesteld, waarvan de opbrengst ten voordeele der zending kwam. Do. predikbeurt bij de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Zondag te, 10 uur waargenomen worden door Ds. Cannegieter. De Z.Eerw. Heer Pastoor Van Delft schrijft ons, dat de godsdienstoefeningen voor R. K. ge regeld zijn als volgt Op Zon- en feestdagen des morgens 7 uur en half tien en des middags 2 uur. Op dagen in de week des morgens 7 uur en 8 uur en "Donderdagsavonds half 7. POSTKANTOOR. Ten gerieve der vreemdelingen geven wc hier de uren, waarop het post- en telefoonkantoor te Bergen open is. Deze diensturen zijn tot 15 Juni als volgt ge regeld: van 8—1, van 2 -4, van 6—71/, uur. Op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feest dagen is het kantoor open van 8 -9 en van 1 2. Van 15 Juni15 September is het kantoor open van 8 uur des morgens tot 7V2 uur des avonds. Des Zondags van 8—9 efti van 1 2 uur. Een heerenbad met volledig costuum en handdoek0.35 Een dito met zwembroek en handdoek 0.30 Een dito zonder costuum en zonder zwem broek, alleen met handdoek0.25 Een damesbad met costuum en handdoek 0.35 Een dito zonder costuum, met handdoek 0.25 Een kinderbad0.15 Voor de goede controle wordt men verzocht bij de betaling een coupon te eischen. De heer K. Mantel, Observator van het Kon. Ned. Meteor. Instituut, meldt ons het volgende: Hoogwater. Laagwater. Datum. voorm. nam. voorm. nam. 24 Juni i 4.6 4.33 15 0.40 0.56 25 4.45 5.16 1.15 1.32 26 5.24 5.49 1.52 2.9 27 6.5 6.32 2.31 2.51 28 6.49 7.16 3.16 3.35 29 7.40 8.13 4.3 4.24 30 8.42 9.11 4.52 5.41 WOENSDAG 22 JUNI 1910. Pension „Holland". Fam. A. J.de Leeuw, van Amsterdam, 6 pers. Fam. D. Eisen, M.-Beemster, 2 Fam. Mr. A. Steenlack, Brussel, 2 Fam. T. Visser, Rotterdam, 2 Mej. Westra, Amsterdam, 1 De heer Ten Houten Lange, Amsterdam, 1 Mevr. van der Horst, Amsterdam, 1 VERTROKKEN. Fam. Hoijtemavan Konijnenburg, van Enkhuizen Pension „De Haemstede". Mevr. M.W.v. Oudheusden, van Den Haag, 1 pers. Mej. W. P. van Hasselt, Dordrecht, 1 Fam. Mr. A. J. Karseboom, Amsterdam, 2 Jhr. Teding v. Berkhout, Haarlem, 1 Fam. Teixeira de Mattos, Amsterdam, Mej. Gallois, Den Haag, Fam. Mej. Polak, Rotterdam, Bar. en Baronesse Bentinck, Den Haag, VERTROKKEN. Mevr. Wescnhagen, van Sassenheim Fam. Mevr. Pino, Fam. Dr. Kooij, Pension Fam. Dr. Stolp, Mevr. Huizinga, Mevr. Buis, Mevr. v. d. Linden, Fam. Lukeij, Fam. Jonker, Fam. Notaris Spruijt, Fam. van Steeden, Fam. Voorbeitel, Den Haag. Groningen. Kennemeroord". va'n Nijmegen, 2 pers. Nijmegen, 1 1 Leeuwarden, 1 Amsterdam, 8 2 tl Alfen a/d Rijn, 3 Den Haag'. 2 Den Haas'. 3 VERTROKKEN. van Den Haag. Alfen a/d Rijn. „Hanca". van Wapen velde, 2 pers. Bloemendaal, 1 Amsterdam, 4 Delft. 3 Assen, l Schiedam, 1 Naarden, 2 Grave, 1 1 pers. Mej. de Rooij, Mej. de Jongh Schiffer, Mej. Spruijt, Huize Fam. Koker, Mej. S. Knottenbelt Fam. Dr. Hk. Herman Fam. Modderman, Mej. C. Meilink, Jongeh. H. Hovingh, Fam. T. Kat, De heer Dr. J. Kat, VERTROKKEN. Jongej. A. v. d. Elsakker, van Amsterdam. De hr. Mr H. Modderman, Amsterdam. Pension „'t Witte Huis". Fam. Mevr. Grevcrs, van Utrecht, Fam. Denekamp, Delft, Fam. Augustein, Amsterdam, Fam. F. Peppink, Amsterdam, De Heer G. Iscrief, Den Haag, Dames Braat, Gouda, 2 VERTROKKEN. Fam. Mevr. Hotiand-Klein, van Hilligersberg. „Lunchroom". Mej. E. Ziekenoppasser, van Amsterdam, 1 pers. Fam. G. Metz, 4 Mevr. Zeldenrust, Mevr. Wed. Houwert, De hr. M. T. Houwert, Mej. D. van Tetterode, Fain. A. Spaander, De Heer Fortgens. Fam. A. Duits, Mrs. A. Gilders, Amsterdam, Medemblik, Hoorn, Hoorn, Hoorn, Haarlem, Amsterdam, Londen, 1 Huize „Beukenhorst". Fam. W. Royaards, van Amsterdam, 6 pers. Fam. M. v. d. Horst, 5 Fam. F. J. Nieuwenhuizen, 5 Pension „Zomerlust". van Makkum, 1 Juffr. R. Tichelaar, Juffr. P. Stuur, Pension Fam. W. Biinnekamp, Pension l Bergeroord". van Arnhem, 3 „Doorntjes". Mej. B. Dekker, van Broek op Langendijk, 1 pers. Dames M. A. Woerdeman, van Zaandam, 2 Fam. Mev. P. F.Ranshuijsen,„ Zaandam, 3 Mej. G. J. Zoons, Zaandam, Pension „Sans Souci". Mej. de Lange, van Alkmaar, Mej. J. Schot, 1 Baronesse van Hemert tot Dingshoff, geb. v. d. Wijck, Nijmegen, 1 Mej. Clinge Doorenbos, 1 Fam. Clinge Doorenbos, 2 Pension „Boschlust". Fam. L. Dekker, van Oudkarspel, 2 Fam. S. J. Karsten, Terborg, 6 Pension „Erica". Fam. Dr. Schieveen Borgman, van Rotterdam, 2 pers. 1 1 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1910 | | pagina 2