Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode „FEST-ESSEN". EERSTE JAARGANG. No. 7. VRIJDAG 15 JULI 1910. REDACTEUR-UITGEVER: C. NANNES GORTER. BUREAU: „DE NIEUWE COURANT", ALKMAAR Aan de Adverteerders. In de duinen te Bergen. Plaatselijk Nieuws. De inwoners van Bergen en Bergen aan Zee worden vriendelijk verzocht hun adver tenties, die zij niet direct aan ons adres (bureau „de Nieuwe Courant" te Alkmaar) zenden, te willen bezorgen bij den heer D. BEELDMAN, Hoflaan 227, die zich bereid verklaard heeft deze in ontvangst te nemen. De prijs der advertenties is 10 cent per regel. Zij, die in alle nummers van de „Ber gensche Bad-, Duin- en Boschbode" adver- teeren, krijgen 10% korting, en zij, die in zes nummers hun advertenties plaatsen, 5 °/o korting. De courant wordt op ruime schaal gratis verspreid door geheel Nederland en komt dus onder de oogen van duizenden. Adverteeren in de „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" geeft voordeelen aan allen, die bij het vreemdelingenverkeer be lang hebben Zegt het voort Holland's duinen, Holland's strand, Wie er niet naar watertandt, Mag geen Hollandseh kind zich noemen; Wel ontmoet men zelden bloemen, Maar men aamt er ruim en blij, En de borst klopt krachtig, vrij! Holland's duinen, Holland's strand, Wie er niet naar watertandt, Weet niet, waar genot te vinden Altijd onder beuk en linden Is wel prachtig, is frappant, Maar nu en dan naar duin en strand! Komt dan, dames, op, naar duin, Van zijn voet op naar zijn kruin; Lustig, vrij en ongedwongen Een heerlijk Hollandseh lied gezongen; 't Klinke vrij naar stad en land, Dat we zijn aan duin en strand! Lustig, dames, op! naar 't duin, Vrij zet gij uw hoedje schuin, Laat uw' armen dapper zwaaien, Vrij moógt gij uw' pret uitkraaien; 't Duin is heerlijk, open, vrij, Beweeg U prettig, vroolijk, blij Het duin is vrij, het duin is hoog, We zijn er vrij voor 't[mensch'lijk oog, Aan niets zijn wij gebonden; En toch men doet in 't duin geen kwaad, Waar vrijheid ons ten dienste staat, Is kwaad-doen dubbel zonde! Die wet is Hollandseh, Holland waard, Geen Nederlander zoo ontaard Die haar niet na zal leven; Hij gaat gerust in 't Bergerduin Met vijftig meisjes, blond en bruin, Enkust ze maar eens even! A. H. [Bovenstaand gedicht werd ons toegezonden door een van Alkmaar's bejaarde inwoners, die, gelijk zoovelen, heerlijke herinneringen aan Bergen hebben. Wij ontvingen nóg twee bijdragen: „Muziek op 't dorp" van Mevr. A. B.v. C., en „Brieven uit Bergen aan Zee in 1960", die op het oogenblik wegens plaatsgebrek moeten blijven liggen, doch in dit seizoen alsnog zullen worden opgenomen. Red.] i*) Tpi- wille van 't rijm kan het er mede door, maar waar vindt men rijker duinflora als juist in Bergen? Red. We ontvingen het volgende schrijven, dat, hoe wel particulier bedoeld, om den aardigen vorm wel een plaatsje waardig is Bergen aan Zee, 11 Juli 1910. Geachte Heer Nannes Gorter, Gepasseerden Zaterdag, ter gelegenheid van het diner, door den Heer Burgemeester Van Reenen aan de Bergensche feestcommissie enz. aangeboden, waarvoor U toch, als ik het wèl heb, óók eene uitnoodiging had ontvangen, schitterde U even min als de beruchte komeet van Halley, ofschoon die niet schitterende desalniettemin evenwel nochtans aanwezig was Beverwijk trok U dus meer dan Bergen aan Zee Tot straf (-) zal ik U nu het water in den mond trachten te brengen, door U een getrouwe schilde ring te geven van de buitengewone zalm, de even- buitengewone gevulde kalfsborst en de nög-bui- tengewonere (gegeven het jaargetijde) pracht- fazanten, welke heerlijkhedens, besproeid met St. Julien, Cru Franklin en Haut Sauternes enz. enz., Uw neus voorbijgegaan zijn. E per questo ch'ho voglia di piangere zeiden ze vroeger bij ons in Italië. Maar nu de clouEr is bij dat diner verbazend gespeecht, op iedereen, alles, en nog wat. Op 't laatst moesten mijn zuster en ik-zelf er zelfs aan geloovenEen der aanwezige heeren las tot slot van zijn speech het nieuwe gedicht op Bergen voor, door Mevrouw van Reenen gemaakt, 't Had een enorm succèsIk echter, alhoewel tegenwoordig Bergenaar, toch in de eerste plaats Bergen aan Zeeënaar, wilde doen uitkomen, dat ook hier niet was stilgezeten en dat er sinds reeds eenige weken een „volkslied" van Bergen aan Zee bestondin afwachting van het volk, dat er in hoofdzaak nog komen moet.(3) Die toekomstige men- schen vallen dus.wèl met hun neus in den boter! Niet alleen dat de plaats zelf voor hen nu reeds kant en klaar gemaakt wordt, maar ze vinden letterlijk alles compleet... het „volkslied" incluis! De. dichter er van onze portier von Plessen is door het geheele gezeischap stormachtig voor het voetlicht geroepen en had vele huldebetui gingen in ontvangst te nemen. Op mijn verzoek schrijft hij eenige coupletten op, die ik hierbij insluit. (4) Misschien dat U die een plaatsje waardig keurt in onze spiksplinter nieuwe „Bad-, Bosch- en Duinbode". Of 't ge dicht oorspronkelijk is? „Nie solist du rriich be- fragen enz Het wijsje is zeer aardig en oefent op den toehoorder een onweerstaanbare neiging tot heen-en-weêrwiegen uitdit is proef ondervindelijk bewezen. Of 't óók oorspronkelijk is? Ik heb geen tijd meerdus adieu. t.a-v. ZEILER. Tot onzen grooten spijt waren we door een reeds vroeger gegeven woord verhinderd aan de vriendelijke invitatie der familie Van Reenen gevolg te geven. (2) Ons „vrienden-maal" te Beverwijk was óók lekker! (3) Doch zeker komen zal! (4) Helaas, gebrek aan plaatsruimte is oorzaak, dat we dit schoone gedicht ter zijde hebben moeten leggen! ]Red.] Het programma van het Bergensche Fanfarecorps voor Donderdag 21 Juli, des avonds om half 8, onder leiding van den heer J. M. Otto, is als volgt samengesteld 1. „Trompettes en avant", Marche Militaire v. Gust. Desramault. 2. „La dame de coeur", Ou verture de Concertv. Gerh. Duval. 3. „A la plus belle", grande Valsev. A. Govaert. 4. „Fête dans les montag- nes", Fantaisie-caprice v. Ed. Kiesler. 5. „La reine des concours", Ouverturev. V. Buot. 6. „La gracieuse", solo voor cornet h piston v. I. Vilbart. 7. „La fête Triomphale", Fantaisiev. G. Joh. van Dam. 8. „La Rapide Galop de concertv. E. Deneufbourg.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1910 | | pagina 1