De tenniswedstrijden te Bergen aan Zee. DE STRANDDISTEL Plaatselijk Nieuws. terrein tusschen den Zeeweg-, het Station en den Spoordijk (het eigenlijke dorpje). 4. Langs den Julianaweg, den Piet Heinweg en de Elsenlaan, dus rondom het dennenpark dat aangelegd is, 7 minuten van het strand, tus schen deze wegen op eene oppervlakte van 9 H.A. en dat niet bebouwd zal worden. 5. Op de duinhellingen en de duintoppen rondom het tweede wandelpark dat aangelegd wordt aan den voet van het strandduin, de duinpan, waar de Tennisbaan zich bevindt en dat even eens niet bebouwd wordt. Men denkt er over eene prijsvraag uit te schrijven voor kleine villa's te Bergen aan Zee, waarvan de bouwkosten niet meer mogen be dragen dan f 3000, f 4000, f 5000 en f 6000. v. R. In het vorige nummer werden deze wedstrijden aangekondigd. De deelname overtrof verre de verwachti »g, zoodat niet alleen Zondag maar ook Maandagmiddag gespeeld is. Het is gebleken, dat onder de gasten zeer verdienstelijke spelers zijn. Vooral Zondagmiddag trok de wedstrijd veel belangstelling. Het was een yroolijk gezicht, van een der omliggende duinen, de dieper gelegen tennisbanen gade te slaan, levendig door 't gekrioel en gcwarrel van spelers en toeschouwers. Het een tonig getel van de scheidsrechters werd telkens overstemd door de lachende en pratende menigte. Maar ook heerschte dikwijls stilte: met gespannen aandacht werd dan iedere slag gevolgd en onder handgeklap traden de spelers uit het strijdperk. Kortom de stemming was er. De banen werden zeer geroemd; zij bevonden zich dan ook in uit stekenden toestand, en 't prachtige zomerweer moedigde de sport in de vrije natuur aan. De wedstrijden zijn van practisch nut geweest. Zij hebben spelers uit den geheelen omtrek te zamen gebracht. Wist men vroeger niet, waar gelijke krachten te vinden waren, nu hebben zich clubjes gevormd, die ongetwijfeld dagelijks op de banen terug komen. Dat nieuwe gasten met open armen ontvangen worden, behoeft geen betoog. Immers van den tennisspeler kan men niets anders verwachten, het is deze houding die hem tot een tweede natuur wordt en die hij al spelende aan neemt. Moge misplaatste bescheidenheid niemand van aansluiting terughoudenHet is te voorzien, dat gedurende deze laatste maand druk getennist zal worden. Wij laten de uitslagen hieronder volgen. Keurige prijzen werden door de familie van Reenen aan de winnaars aangeboden. Mixed Doubles: Aantal deelnemers 12. De heer van der Waals en mej. Everts slaan deu heer Jonker en mevrouw van der Waals 6-1, 5-1; Den heer van Reenen en freule van Foreest slaan de heer en mevrouw von Franqué 6—0, 6-0; De heer Offers en mevrouw Bastert slaan den heer Jhr. van Foreest en mej. van Sonsbeeck 6-3, 4-6, 6-8. De heer van der Waals en mej. Everts slaan den heer van Reenen en freule van Foreest 7—5, 6 -8. De heer Offers en mevrouw Bastert slaan den heer van der Waals on mej. Everts 63, 6—2. Dus: 1ste prijs de heer Offers en mevr. Bastert; 2de prijs de heer van der Waals en mej. Everts. Heeren Doubles: Aantal deelnemers 10. De heeren Brandes en Hoekstra slaan de heeren van der Waals en Kruytbosch 3—6, 60, 6—4. De heeren Jhr. van Foreest en Offers slaan de heeren Loopuijt en van Reenen 62, 6—0. De heeren Jhr. van Foreest en Offers slaan de heeren van Lidth de Jeude en Bastert 6—1, 6—0. De heeren Jhr. van Foreest en Offers slaan de heeren Hoekstra en Brandes 6—3, 6—2. Dus1ste prijs de heeren Jhr. van Foreest en Offers. Dames singles: Aantal deelnemers 5. Mej. van Sonsbeeck slaat mevrouw von Franqué ,6—0, 6—0. Mevrouw van der Waals slaat mej. Everts 4—6, 6—0, 7—5. Freule van Foreest slaat mej. van Sonsbeeck 8—6, 63, 7—5. De finale: Freule van Foreest slaat Mevrouw van der Waals 3-6, 8—6, 6—4. Dus: Eerste prijs Freule van Foreest, Mevrouw v. d. Waals tweede. Heeren Singles Aantal deelnemers 12. De heer van Reenen slaat den heer von Franqué 6—0, 6-4. De heer van Lidth de Jeude slaat den heer Jonker 6—1, 6-2. De heer van der Waals slaat den heer Loopuijt 6-3, 6-4. De heer Offers slaat den heer Roessingh van Iterson 6—0, 6—2. De heer Jhr. van Foreest slaat den heer Brandes 8-6, 6—4. De heer Kruijtbosch slaat den heer Hoekstra wegens niet opkomen. De heer Offers slaat den heer van Reenen 6-0, 6-3. De heer Jhr. van Foreest slaat den heer van der Waals 6-4, 6—2. De heer Kruijtbosch slaat den heer van Lidth de Jeude 6—2, 6—0. De heer Jhr. van Foreest slaat den heer Offers 8_6, 6—4. De heer Kruijtbosch slaat den heer Jhr. van Foreest 7—5, 63. Dus: late prijs: de heer Kruijtbosch. 2de Jhr. van Foreest. d. L. Tot bescherming van het mooiste sieraad van de Duitsche kusten heeft thans weer, evenals eenige jaren geleden, de overheid de volgende bepaling uitgevaardigd „Met een geldboete tot 150 Mark subsidiair hechtenis, zal degene gestraft worden, die ook maar één distel van het strand weghaalt, afplukt of slechts een gedeelte ervan afplukt." Dit verbod betreft ook de bloeménh'andelaars, bij wie de bloemen ten verkoop aangeboden worden. De regeering heeft geen kans gezien om op een andere manier het sieraad van de kustplaatsen voor uitroeiing te vrijwaren. Men kan zich even wel heel goed in deze krasse maatregel indenken, als men éénmaal gezien heeft, hoe onmeedoogend vele badgasten de planten met wortel en al uit rukken, om haar als aandenken aan het heerlijke verblijf aan zee mede naar huis te nemen. De stranddistel is een echt kind van de zee en de duinen en kan niet overgeplant worden, dan sterft zij van heimwee. Ofschoon men in verschil lende plantentuinen, zelfs in de duinstreken ge tracht heeft haar met de grootste zorg op te kweeken, ontwikkelt zij zich desniettegenstaande zeer langzaam en zonder de frissche, zoute zee lucht kan zij niet leven. Ook bij de visschersbe- volking neemt juist deze bloem een eereplaats in. Wanneer de visscher een zeereis onderneemt, versiert zijn vrouw eerst zijn kleine hut met de stranddistel, het symbool der trouw en de jonge bruid wacht haar verloofde bij zijn terugkeer van de reis met een takje yan de geliefde bloem tus schen haar ceintuur! Wij ontvingen een gedicht „Leve de Con= versatietoon dat wegens de niet=onder= teekening ter zijde is gelegd. Verschillende vreemdelingen, die heden de Alk- maarsche kaasmarkt bezochten, kwamen ons geest driftig gestemde verhalèn doen over de schitterend geslaagde verlichting, zoowel van lampions als vetpotjes tijdens de uityoering van het Berger fan farecorps, dat een uitgebreid programma zeer ver dienstelijk ten gehoore bracht. In het ons toegezonden orgaan „de Hotelhouder" wordt P. R.'s aardige statistiek over den groei en bloei van Bergen overgenomen, terwijl er door den Redacteur, die een paar weken in onze streken vertoefde, eenige vriendelijke woorden aan worden toegevoegd. Een teekening van Veldheer. Thans houdt de heer J. G. Veldheer, wèl bekend en geacht in den lande om zijn groote kunste naarstalenten, eene tentoonstelling van zijn werken in den Berger Kunsthandel. We raden alle te Bergen en aan zee vertoevende vreemdelingen ten zeerste aan deze keurcollectie van Veldheer's artistieken arbeid te gaan bezich tigen. Bovenstaande teekening geeft een fraai staaltje van zijn kunst! Zondagavond is in he.t Oranje-hötel het „Liedje van den Bergenaar" op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht door den heer Hoes, een welbekend zanger uit Amsterdam, die daarbij met groot talent op de piano begeleid werd door den componist, den heer Philip Loots. Verschillende vreemdelingen gaven door hun applaus te kennen, zoowel met den zang als het pianospel bijzonder ingenomen te zijn. Uit tal van plaatsen van onsland ontvangen wij brieven, waarin vermeld wordt, dat het „Liedje van den Bergenaar" met veel succes wordt gezongen. De heer H. J. Smits, Chef van den uitvoerenden dienst der H. IJ. S. M., wèlbekend bij alle reizigers op de stoomtram Alkmaar—Bergen—Bergen aan Zee, hoopt den 31en Augustus den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaren bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Zonder twijfel zal deze herinneringsdag voor den jubilaris, die vanwege zijn hulpvaardigheiden vriendelijkheid tegenover het reizend publiek een zeer goede reputatie bezit, niet onopgemerkt voor bijgaan Wij wenschen hem een recht prettigen feestdag POSTKANTOOR. Ten gerieve der vreemdelingen geven we hiel de uren, waarop het post- en telefoonkantoor te Bergen open is. Van 15 Juni 15 September is het kantoor open van 8 uur des morgens tot 71/2 uur des avonds. Des Zondag-s van 8—9 en van 1—2 uur. De buslichtingen vinden op gewone dagen te Bergen plaats om 7.40, 12.40 en 6.30 en te Bergen aan Zee om 9.30, 2 30 en 7.45. Voorts worden nog de volgende bussen gelicht: aan het Bergertolhuis om 11.45, aan de halte Oost dorp om 3.30 en 8 uur, aan 't Woud bij den jacht opziener de Moor om 11.20 en bij café „Duinzicht" om 11.35, aan de polder Bergermeer om 12.20 n.m. Op Zondagen geschieden alleen de eerste lichtingen. Voor postwissels en quitanties is het postkantoor te Bergen open van 8.30—3.30.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1910 | | pagina 2