Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode TWEEDE JAARGANG. No. 1 VRIJDAG 2 JUNI 1911 REDACTEUR'UJTGEVP: C. NANNES GORTER ADRES: BUREAU „DE NIEUWE COURANT", ALKMAAR Een woord van dank Aan de Adverteerders! In het Duin. Strandkorrels. worde bij de uitgifte van- het eerste num mer van onzen tweeden jaargang gebracht aan den Raad der gemeente Bergen, die ons ter bestrijding der kosten eene subsidie schonk en zijne medewerking verleende tot het publiceeren van de officieele lijst der aangekomen en vertrokkenvreemdelingen. Van ganscher harte hopen wij, dat de „Ber gensche „Bad-, Duin- en Boschbode", wel ker verschijning verleden jaar met zooveel ingenomenheid is begroet, wederom gedu rende de komende zomermaanden voor ve len een vriendelijke en welkome gast in zijne woning moge zijn en blijven! De inwoners van Bergen en Bergen aan Zee worden verzocht hun advertentiën, die zij niet direct aan ons adres (Bureau „De Nieuwe Courant" te Alkmaar) zenden, te willen bezorgen bij den heer D. Beeldman, Hoflaan 227, die zich bereid verklaard heeft deze in ontvangst te nemen. De prijs der advertentiën is 10 ct. per regel. Er wordt eene korting van 10 ge geven aan hen, die in alle nummers adver- teeren, terwijl zij, die voor zes nummers hunne advertentiën opgeven, 6 °/0 korting krijgen. Met den boekhandel of derden wordt niet in relatie getreden. LOSSE NUMMERS van de „Bergensche Bad-, Duin- en Bosch bode" zijn te Bergen uitsluitend verkrijg baar bij den Heer P. J. BROUWER, naast den „Berger Kunsthandel", a 5 cent per nummer. Voor Bergen aan Zee zal nader een adres worden opgegeven. De zilv'ren wolken zijn |als cherubijnen, Die spelemeien in de blauwe lucht. In teeder amethyst van mistgordijnen, Wijkt ver in zee de laatste meeuwenvlucht. ik lig in duin en zie de zon verdwijnen En luister naar het ruischen van den zucht Der blanke zee, waar paereltinten kwijnen, Die nooit kan slapen en die eeuwig ducht. En'k voel de loomheid van mijn leden zinken, In 't weeke zand, waar 'kze achtloos nederlei, Erf stijgen "hoog ërTficTueri schoonheid [drinken, Bevrijd van de aard door engelen-medelij, Mijn blijde ziel, waar liederen in klinken, Zooals geen tong met woorden wederzei. Helène Swarth. Het wandelen in de Berger duinen en bosschen. Gij liebt hier vrij entree, moogt loopen, springen, dwalen, Maar wat ik U bidden mag, stelt U toch perk en palen Als uw natuur U drijft „Natuur" hier te vernielen Vernielzucht heerscht toch slechts in laag ge stemde zielen! Bovenstaand versje lazen we dezer dagen op een wandeling in de omstreken van Bloer.tendaal, en de woorden troffen ons zóó, dat wij deze goed in ons geheugen prentten en in druk wenschten te herhalen zoo gauw zich de gelegenheid daar toe voordeed. En thans is deze er, want de tijd van wan delen in de Berger hosschen en duinen is weer gebroken Vreemdelingen en Bergenaren stelt het toch op hóógen prijs, dat de eigenaar der Berger bosschen en duinen, de heer van Reenen, U toelaat op zijn gronden en onthoudt U daarom van het toebrengen van schadePlukt geen bloemen, trekt of graaft geen planten uit, rukt geen takken van de hoornen, vertrapt geen helm, want anders zal de vrije wandeling U moeten verboden worden. Het staat geheel aan U of in de toekomst de schoóne wandelingen in bosch en duin voor U geopend zullen blijven. Zéér zeker zal dit het geval zijn als het wan delend publiek met bovenstaande woorden reke ning houdt! Zij, die overal wenschen te wandelen, dus ook in de door bordjes met „verboden toegang" afge sloten wegen en paden, kunnen op aanvrage kosteloos persoonlijke toegangskaarten verkrijgen voor den tijd van één jaar telkens. Op deze toe gangskaarten staat vermeld datgene, waaraan de wandelaar zich te houden heeft. Bij overtreding wordt de vergunning tot wandelen ingetrokken. Met het oog op de controle is het gewenscht, dat de wandelaar de toegangskaarten bij zich draagt. Deze, toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij den heer J. van Reenen, huize „Kranenburg" te Bergen. De Zee is als mijn Ziel in wezen en [verschijning, Zij is een levend Schoon en kent zich- [zelve niet. Welk een vreugde aan het Bergensche strand in optocht de kinderen der vacantie- en gezondheidskolonies te zien aankomen, 't heerlijk Wilhelmus der groote vaderen zingend, in optocht vroolijk marcheerend met schoppen en emmers naar het Hollandsch strand. Geen onvertogen woord geen ruwe grappen en opmerkingenZe zijn gelukkig en vroolijk en ordelijk en maken wie hen aanschouwt ook gelukkig. Lezeressen en lezers, helpt toch telkens wanneer ge het voorrecht hebt daartoe in staat te zijn, kinderen naar zee te zenden Zeker, de reine buitenlucht en groote he melen vol witte wolken boven oogstvelden en wouden zijn ook heerlijk. Maar: Op 't land is 't goed, In 't bosch is 't beter, Maar wat het Nederlandsche kind Het meest bemint, Is zoute wind! In de Hongaarsche badplaats Balatonfüred aan de Plattensee, zullen dezen zomer tal van studenten van de universiteit te Boe dapest, werkzaam zijn als kellners in het Kurhaus. De pachter van dit hotel was wegens de onbetrouwbaarheid van zijn persorieel op het idee gekomen om in de zomervacantie arme studenten uit te noodi- gen bij hem als kellners in dienst te treden. Hoewel een academische senaat zulk een baantje niet vereenigbaar vond met de waarde van een academisch burger, hebben zich toch een paar honderd studenten bij

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1911 | | pagina 1