Bergensche Bad-, Buio Openlucht-Voorstelling Forten-bouwen aan het strand. TWEEDE JAARGANG. No. 10 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1911 REDACTEUR - UITGEVERC. NANNES GORTER ADRES: BUREAU „DE NIEUWE COURANT", ALKMAAR Adam in Ballingschap, Korte berichten. I LOSSE NUMMERS van de „Bergensche Bad-, Duin- en Bosch bode en „Het liedje van den Bergenaar" zijn te Bergen uitsluitend verkrijg baar bij P. J. BROUWER, naast den „Berger Kunsthandel", a 5 cent per nummer. De Commissie, die de wedstrijden voor kinderen in het forten-bouwen voorbereidt maakt bekend dat deze Donderdagmor= gen 10 uur zullen aanvangen. Er zijn wedstrijden voor het bouwen van de sterkste en mooiste forten. Men kan zich opgeven tegen betaling van ^5 cents bij den portier van het hotel „Nassau-Bergen". Groepjes van 7 kinderen van 8—10 en 10—15 jaren kunnen zich opgeven voor het bouwen van de sterkste forten, hetgeen in een vooraf bepaalden tijd moet geschieden Kinderen van 10-15 jaar kunnen alleen meedoen aan het bouwen van de mooiste forten. Nadere bijzonderheden omtrent de orga nisatie zullen Donderdagmorgen in het hotel „Nassau-Bergen", alwaar de deelnemers uit Bergen zoowel als uit Bergen aan Zee moeten samenkomen, worden medegedeeld VAN De gelegenheid om plaatsen te bespreken voor de openlucht-voorstelling van „Adam in ballingschap" op 18 Aug. a.s., door het gezelschap van den heer Willem Royaards, in de bosschen van „Oud-Kranenburgh", is thans opengesteld. Zij, die zich voor deze buitengewone voorstelling goede zitplaatsen willen ver zekeren, zouden wij willen aanraden deze a 10 cents per plaats te bespreken bij den heer Brouwer in den Berger Kunsthandel. Wij maken er H.H. aandeelhouders van de Naamlooze Vennootschap „Het Tooneel", directeur W. Royaards, attent op, dat zij voor deze voorstelling geen vrijen toe gang hebben, daar deze openlucht-uit voering niet uitgaat van „Het Tooneel", doch door eéne speciale commissie is voor bereid, bestaande uit Burgemeester J. van Reenen, P. J. Brouwer, P. Blankendaal en C. Meijer, van Bergen, C. F. Zeiler Jr., van Bergen aan Zee, en C. Nannes Gorter, van Alkmaar. Geïllustreerde tekstboekjes, bevattende den korten inhoud van „Adam in ballingschap", geschreven door dr. G. Brom, zijn a 35 cents verkrijgbaar te Bergen bij den heer P. J. Brouwer en te Alkmaar bij de firma Plemper van Balen, Miëirt. In bladen en tijdschriften wardt door be voegde personen de aandacht op déze speciale voorstelling gevestigd, terwijl in de Hoofdstad, in andere steden en in ge heel Kennemerland groote reclamebiljetten met nadere bijzonderheden zijn verspreid. Naar wij vernemen is de belangstelling der badgasten zeer groot, niet alleen te Bergen en Bergen aan Zee, doch ook in andere badplaatsen vertoevende vreemde lingen. Er is aan het in orde maken van het terrein hard gewerkt; het is amphitheaters- gewijze aangelegd en ligt midden in het I bosch, geheel afgesloten van rij- en wan delpaden, zoodat het er zeer stil is en de I spelers de heer en mevrouw Royaards- Sandberg vervullen de hoofdrollen goed kunnen worden verstaan. Het tooneel, dat het stukje Paradijs zal voorstellen, is 'ruim 200 M2. groot; de eerste rijen stoelen zijn er op 7 a 8 M. afstand van geplaatst. Voor den eersten rang, die uit het midden van het terrein naar boven toe loopt, zijn 200 plaatsen a f 5.— gereserveerd; deze plaatsen worden rechts en links geflankeerd door eenige honderden tweede-rangs plaat sen a f 3.—, terwijl door de achterste rijen de derde-rangs plaatsen a f 1.— worden gevormd. Het geheele terrein beslaat eene opper vlakte van 5000 M2. en wordt bereikt door uit de Hoflaan komend het Kranenburger laantje te Volgen, dat langs hoog geboomte toegang geeft tot de plaats der opvoering De „Nieuwe Rotterdamsche Courant" zegt er van, „dat het een adorabel plekje is, waar, onder leiding van een zeer ingenieus man uit Bergen, den heer C. Bogtman, het natuur-theater is gebouwd. Een natuur lijk gevormde tribune, waar plaats is voor circa duizend menschen, en het tooneel, onder toezicht van den heer P. C. de Moor, geheel naar het indertijd door hem getee- kende paradijsontwerp zijn inde natuur haast zonder artificieele middelen verwerkelijkt, met als achtergrond een statig bosch en' door prachtig laag hout omsloten. Het zal heel mooi zijnhet plekje op de heerlijk heid Bergen, door den burgemeester Van Reenen er welwillend voor afgestaan, is er als voor aangewezen. De meeste costumes doen er best in en plooien prachtig op den wind, en waar het daglicht andere eischen bleek te stellen dan het kunstlicht, heeft men wijzigingen in de kleuren en uitzicht genomen. Het orkest zal geheel aan het gezicht onttrok ken zijn, en de muziek dus, als uit de verte aangedragen, het spel uitmuntend steunen. Daar men eerst om half vier des namiddags begint en om half zeven eindigt, zullen de lichtnuanceeringen waarschijnlijk aan den indruk, door de beide laatste bedrijven van den „Adam in ballingschap te maken, zeer ten goede komen." Ten einde aan den datum waarop het Royaards-gezelschap „Adam in ballingschap" op dit prachtig gelegen plekje ten tooneele zal voeren, meer bekendheid te geven, heeft de heer Bogtman een artistiek uitgevoerd reclamezegel ontworpen, dat bij duizenden wordt verspreid. In de nieuwe kunstzaal van den Berger Kunst handel exposeeren op het oogenblik de heeren J. M. Graadt van Roggen met 71 en Jan Bleijs met 17 staaltjes hunner door het publiek zoo gewaar deerde kunst. Van Graadt van Roggen trekken speciaal de aandacht zijn prachtige etsen en de dit voorjaar in Venetie en Verona gemaakte studies, terwijl Jan Bleijs uitmunt door zijn welgeslaagde kinder portretten en eenige duinlandschappen. Van beide schilders wordt flink gekocht! Ditzelfde kan ook gezegd worden van den heer Brouwer, die in een achter de kunstzaal gelegen zaal het welbekende Brouwer's aardewerk verkoopt. Door de Mannenzangvereeniging „Door Eendracht saamgebracht", directeur de heer P. v. d. Rovaart, is Zondagmiddag in de muziektent een buitenge woon goed geslaagde Uitvoering gegeven. Honderden zaten in de Buitensocieteit, lagen of

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1911 | | pagina 1