Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode De „Adam in Ballingschap TENNISWEDSTRIJDEN. TWEEDE JAARGANG. No. 11 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1911 REDACTEUR-UITGEVER: C. NANNES GORTER ADRES: BUREAU „DE NIEUWE COURANT", ALSMAAR BOUWTERREINEN. «.«11)1'.* iM LOSSE NUMMERS van de „Bergensche Bad-, Duin- en Bosch- bode^' en „Het liedje van den Bergenaar" zijn te Bergen uitsluitend verkrijg baar bij P. J. BROUWER, naast den „Berger Kunsthandel", a 5 cent per nummer. Te Bergen aan Zee is dit blad te ver krijgen bij A. PASSER (Café Prins Maurits), alwaar ook „Het Liedje van den Bergenaar" is te bekomen k 10 cent. Inlichtingen omtrent de Bouwgronden te Bergen en Bergen aan Zee zijn te verkrijgen op Huize „KRANENBURGH" en bij P. J. BROUWER te Bergen. In „Ons Blad" worden wij op de vingers getikt naar aanleiding van een paar zin sneden in ons artikel over de openlucht voorstelling van „Adam in Ballingschap". Wij hebben ons daarin te beslist geplaatst aan de zijde van hen, van wie getwijfeld mag worden, of zij kunnen meeleven met de personen, die de dichter opvoert in zijn „treurspel aller treurspelen", aan de zijde van hen n.l., voor wie de geschiedenissen van het eerste menschenpaar niet die waar heid en werkelijkheid meer vormen, welke zij hadden voor Vondel. De „meesten onzer", schreven we verder, denken zoo, deze uitdrukking betreuren we; ze is ons ontsnapt in het vuur van ons betoog, om ook, en vooral, hen, die niet deelen in de godsdienstige overtuiging van Vondel, waarvoor niemand grooteren eerbied kan hebben dan wij, te trekken naar een stuk, dat een der hoogste gods dienstige vraagstukken behandelt der Chris telijke leer: den zondeval. Voor de geloovige christenen zal een aansporing om Vondel's Bijbelsch drama te gaan zien opvoeren, minder noodig wezen dan voor hen, die zich niet zoo gemakkelijk kunnen over geven aan de vaste overtuiging van den dichter. Het was voor deze laatsten en dat er zoo zijn, zal „Ons Blad" niet willen ont kennen, dat we trachtten duidelijk te maken, hoe Vondel's treurspel niet alleen een werk is van hoog£ religieuse beteeke- nis, maar ook een dichtstuk van den eersten rang, een drama vol hooge wijding en be zieling, dat diep kan ontroeren, ook al heeft men niet het geloof van den dichter. Wij geven in dit opzicht „Ons Blad" toe, dat we ons voor dit betoog al te zeer hebben geplaatst op het standpunt van hen, die we wilden overreden, maar komen met kracht op tegen de meening van het blad, dat ons artikel geen ^welgekozen reclame zou zijn voor de openlucht-voorstelling van „Adam in Ballingschap" op 18 dezer. In zooverre met „reclame" bedoeld is de aan sporing om deze voorstelling te bezoeken, hopen wij door ons artikel menigeen te hebben overtuigd, dat de opvoering door Royaards' gezelschap in elk opzicht een hoog kunstgenot zal schenken, zonder dat we, hoe zouden we ook kunnen! aan de innerlijke waarde van Vondel's groot werk afbreuk hebben gedaan. De groote vooruitgang van Bergen aan Zee doet zich in alles gevoelen, niet het minst bij de ten niswedstrijden, die 4, 5, 6en 7 Augustes j. 1. hebben plaats gehad. Maken wij een vergelijking met het vorige jaar, dan zijn er vele belangrijke verbete ringen te bespeuren. Zeer goede spelers uit binnen- en buitenland waren deze dagen tezamen, vriend schappelijk is er gespeeld, en onafgebroken heerschte een vroolijke en aangename stemming. De banen voldeden goed, het nieuw gebouwde tennishuisje beantwoordde volkomen aan het doel, en een kiosk in de nabijheid was een welkome gelegenheid voor de spelers om verfrisschende dranken op deze warme zomerdagen te verkrijgen. Wij zullen ons van critiek onthouden, ofschoon er vele partijen gespeeld zijn, die inderdaad ver melding verdiendenhet was dikwijls een genot het spel gade te slaan. De mooiste plaatsen voor de toeschouwers bleken wel de banken te zijn, die op een hooger gelegen duin staan, en van waar mén een prachtig overzicht op de tennisbanen heeft. Door den aanleg van het Parnassiapark heeft de geheele omgeving iets gezelligs gekregen, wat met de jaren, wanneer de dennetjes zich zullen ontwik kelen, dit deel tot een der meest geliefkoosde plekjes van Bergen aan Zee zal maken. In gedachten zien wij dan ook de duinen rondom gelegen, met mooie villa's bebouwd, terwijl paden van tuinen en ter rassen kronkelend naar beneden leiden.' Wij kunnen niet nalaten het een en aja<dë'f over dit park, waarin de banen gelegen zijn»/té vermelden, omdat spelers en toeschptiwefSj .jj^èt gedurende de wedstrijden met dit nièuw'aarfgelegde gedeelte zijn vertrouwd geraakt, en doordrongen zijn van de bekoring, die het onwillekeurig uit oefent. De badgasten behoeven wij niet meer. op te wek ken, van de gelegenheid tot tennisspelen gebruik te maken. De deelname aan de wedstrijden ge tuigt het voldoende, en pok in gewone tijden wordt den geheelen dag gespeeld. Aan de badgas ten, voor hunne medewerking, en aan de spellei ders, voor de leiding, komt veel dank toe, zqodat deze wedstrijden een groot succes geworden zijn. Voor de toekomst verkeeren wij in de meest hoopvolle stemming. De spelers zullen het volgende jaar terugkeeren, vermeerderd met vrienden, kennissen en nieuwe badgasten, die de belangrijkheid van de wedstrij den zullen verhoogen, en ten slotte tot een van de meest gezochte gebeurtenissen in de sport-wereld van ons land zullen maken. De uitslagen laten wij hieronder volgen: Open Heeren-Single. Eerste Ronde. De heer van der Waals slaat den heer H. van Reenen 6-1, 6-0de heer de Lange slaat den heer de Bruijn 6-4, 6 3; de heer Pijnacker Hordijk slaat den heer van Berensteijn 7-5, 9-7 de heer Borger- hoff Mulder slaat den heer C. F. Steijn 6-1, 6-2; de heer W. van Lidth de Jeude slaat den heer Verspijck 6-0, 6-1de heer Offers walk over. Tweede Ronde. De heer Kruijtbosch slaat den heer Gerke 6-2, 6-4; de heer J. van Reenen slaat den heer Ver- spijck Mijnssen 6-1, 6-1de heer van Foreest slaat den heer van Lidth de Jeude 6-1, 6-3de heer Offers slaat den heer de Lange 6-3, 6-2de heer Pijnacker Hordijk slaat den heer van der Waals 8-6, 7-5; de heer Gunning slaat den heer A. van Reenen 6-0, 6-3; de heeren Borgerhoff Mulder en Petersen walk over. Derde Ronde. De heer Kruijtbosch slaat den heer J. van Ree nen 6-0, 6-1de heer Offers slaat den heer van Foreest, 6-1, 6-2; de heer Borgerhoff Mulder slaat den heer Pijnacker Hordijk 6-1, 6-2; de heer Gun ning slaat den heer Petersen 6-3, 6-4. Semi-Finale. De heer G. Kruijtbosch slaat den heer P. Offers 8-6, 6-2de heer G. Borgerhoff Mulder slaat den heer Gunning 6-0, 6-1. Finale. De heer G. Borgerhoff Mulder slaat den heer J. Kruitbosch 6-2, 7-5. Open Hoeren Double. Eerste ronde. De heeren C. A. Gerke en J. Kruijtbosch slaan

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1911 | | pagina 1