Adam in Ballingschap. DERDE JAARGANG. No. 4. VRIJDAG 28 JUNI 1912 REDACTEUR-UITGEVER: C. NANNES GÜRTER. ADRES: BUREAU „DE NIEUWE COURANT", ALKMAAR Nieuwsberichten. Losse Nummers Door „Alkmaar's Dubbel Gemengd Kwartet" (directeur de heer W. H. Slinger), zal Zondagmid dag in de Herv. Kerk alhier een kerkconcert worden gegeven, met welwillende medewerking van Mevrouw Ph. M. Ruygh-Krens (sopraan) en het enkel mannen-kwartet „Alcmaria". Ditzelfde concert is verleden week met veel succes in de kerk te Heiloo gegeven. van de „Bergensche Bad-, Duin-en Bosch bode" zijn tegen betaling van 5 cents uit sluitend verkrijgbaar bij P. J. Brouwer, (naast den „Berger Kunsthandel"), te Bergen en te Bergen aan Zee bij A. Passer (Café pension „Prins Maurits") Aan deze twee adressen is tevens „HetLiedje van den Bergenaar" (woorden van Mevr. M. van Reenen-Völter, muziek van Ph. Loots) te verkrijgen a 10 cents. Evenals vorige jaren te Purmerend, Alkmaar en Koog aan de Zaan, zal de „Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noord-Holland" dit jaar alhier zijn zangersfeest houden, op Zondag 21 Juli a.sin den grooten tuin van „De Rustende Jager". Niet minder dan 600 zangers en zangeressen zul len deelnemen. Des namiddags te 1 uur zal het feest aanvangen met het zingen van het Wilhelmus en het bondslied op de ruïne door alle zangers te zamen, met begeleiding van Bergen's Harmonie corps. Van daar zal men in optocht naar het feest terrein trekken, waar zoowel afzonderlijke als ensemble-nummers zullen worden uitgevoerd, o.a. de .Lentenachtsfantasie" van J. Paardekoper. Voor de beoordeeling der zangnummers hebben hunne medewerking toegezegd de heeren M. W Petril te Utrecht en H. J. den Hertog te Amsterdam, die hunne opmerkingen van zoo groot belang, zullen samenvatten in een verslag, dat door den Bond gedrukt en aan de leden-vereenigingen toegezon den wordt. Het aantal leden onzer Buiten-Societeit is aan merkelijk stijgende! Verleden jaar waren er 69 leden, thans reeds ruim.... 100. Hoera! zóó gaat 't goed! Het eerste concert, dat Bergen's Orkest Zondag middag gaf, was uitstekend bezocht. Alle banken en stoelen waren bezet; wèl een bewijs, dat het orkest zich in de sympathie van het publiek mag verheugen. Voor a.s. Zondag avond is het volgend program opgemaakt, dat onder leiding van den heer J. M. Otto wordt uitgevoerd. 1. Welkom, MarschP. A. Stenz. 2. „La dame de coeur", Ouverture. Gerh. Duval. 3. „La Gracieuse", polca de concert voor cornet A piston I. Vilbart. 4. Fantaisie de l'opéra „la fille du régiment"Donnizetti. 5. „Le joyeux forgeron", Marche Peter. 6. „Escalade", Ouverture N. Govaert. 7. „Valse Nationale", wals over Nederlandsche Volksliederen Ch.deCarmont 8. „Une fête d'été", potpourri po pulaire A. Kom. Bevallige voorstelling van den Dans der Engelen. Een van de liefelijkste episoden uit Vondel's „Adam in Ballingschap" welk stuk Zaterdagmiddag 3 uur in het natuurtheater te Bergen wordt opgevoerd is de dans der Engelen, waarmede het derde bedrijf wordt besloten. Hoe heerlijk schoon werden verleden jaar de hierbij passende verzen gezegd ZANG. TEGENZANG. Danssenwe, Godts naem ter eere, Die gelieven 't zamenvoeght, Zoo gezalight, en vernoeght, Laetze beide, keer- in keere, In het midden van den rey, Op kornet en hofschalmey, Harpen, luiten, fluiten, veêlen, En de bevende orgelkeelen, Trippelende zwey in zwey, D' eene ronde in d' andre mengelen, Tegens stroom, en dan voor stroom, Binnen menschen, buiten engelen, Luister scherp naer wet en toom. Laet ons op de pennen zweven, Dan, van bloemwerck ondersteunt, Met de voeten kringen weven, Dat de paradijsgront dreunt Nu, voor 't reppen van de voeten, Laet ons dit volschapen paer Eerst eerbiedigh gaen begroeten: Want het voeght de bruiloftsschaer Datze eerbiedigh oorlof vraegen. Vangenwe aen op hun behaegen. O geluckige gepaerde, Bruigom met laurier bekranst, En ghy bruit, daer 't al om danst, Wat in hemel en op aerde Zich in uw geluck verblijt, Gunt uw gasten datze om strijt, Gode en u ter eere trippelen, En rondom u heene hippelen. Laet ons dus den bruiloftstijt Vieren: want den feestgenooden Voeght geen stilte, op 't hooge feest, Maer een dans, van Godt geboden. In den hemel zweeft geen geest, Of hij slijt met lof te zingen En een' godtsdans d'eeuwigheit, Voor den Schepper aller dingen, Endeloos in majesteit. Laetghe u dit verzoeck gevallen, Treet zelfs voor, wij vangen aen, Hant aen hant, dus met ons allen Eenen ring om u te slaen, Op den galm der feestschalmeien. Zet de wijs in voor de reien.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1912 | | pagina 1