Nieuwsberichten. tol-, Telegraaf- en Telefoonkantoor le Bergen (li) Bij-Post-, Telegraaf^ en Telef.kantoor te Bergen aan Zee, Tarief van Zeebaden. de heeren, die ook thans met zooveel succes op hun arbeid kunnen terugzien, dan twijfelen we er niet aan of ook op zang- en muzikaal gebied kan vanuit Bergen de Victorie beginnen! Des avonds werd in den mooi verlichten tuin een uitstekend geslaagd concert gegeven door het Berger orkest, terwijl de feestdag met een vuur werk werd besloten. In den Berger Kunsthandel gaan de hier geves tigde artiesten speciale tentoonstellingen houden van hun werk. De eerste is de heer Tjipke Visser, wiens werk aldaar vanaf hedenavond tot 3 Aug. te zien is. Gaarne wekken wij de hier en aan zee vertoevende vreemdelingen op in den Berger Kunsthandel een kijkje te gaan nemen Het Appelenvrouwtje, een beelöje in teakhout. De heer Tjipke Visser is een kunstenaar wiens werk hoe langer zoo meer gewaardeerd wordt Zoo schreef b.v.b. de N. R. Ct. dat zijn inzending niet alleen den goeden roep bevestigt waarin zijn beeldhouwwerk staat, maar dat zij dien gewis ver sterkt en uitbreidt. Onder zijn bronzen beelden zijn er, volgens dat blad, sommige van grootsche allure, van in simpele lijnen breede contours, en in de uitdrukkingen getuigende van een diep inle ven in de zielsgesteldheid, die door den kunstenaar bedoeld is weer te geven Speciaal wordt hierbij gedacht aan het zoo innig gevoelde, maar in grooten stijl behandelde „Berus ting", een werk van klassieke bezonkenheid, dat eerbied wekt. De houtsneden van Tjipke Visser vervolledigen het beeld van dezen kunstenaar in het streven om in strakke lijnen het essentiëele van de dingen weer te geven. Het ciseleereu van een bronzen statuette. De „Maasbode" roept uit dat het zoo jammer is, dat wij niet meer kunstenaars van deze soort heb ben, dat het beeldhouwwerk bij ons zoo in mis krediet is. Zie eens dat heerlijke werk van dezen Fries! Wat heeft hij het harde hout en het onbuig zaam metaal weten te bezielen met zijn beitel. Zie b.v. eens zulk een eenvoudig beeldje uit teakhout gesneden: Moeder en kind Zonder eenige kleur, met niets dan hout en zijn beitel weet een waar achtig kunstenaar toch zoo echt-waar, een ernstig meedergelaat en een guitig kinderkopje te geven. Welk een gevoelige hand Tjipke Visser langzamer hand gekregen heeft, en hoe hij zijn bezieling en visie zonder moeite nu uitdrukt, toonen enkele zijner groote stukken uit den laatsten tijd, als de zandsteenen kop „De zondaar" gedoopt, zijn „Bid dende vrouw" in eikenhout gesneden en vooral het bronzen „Berusting". Wat soepelheid van vor men en wat edele lijn. Zoo'n man was in staat reeds in 1905 den „Blin den bedelaar" te scheppen, het teakhouten beeldje, een klein kunstgewrocht, dat diepe ontroering geeft. Niet beter heeft Visser zijn eigen werk gekwali ficeerd, dan toen hij in een beschouwing over de techniek van 't beeldhouwen neerschreef: „Het wegsnijden van de laatste millimeters van 't hout bepaalt of 't werk 'n kunstwerk zal worden. De beitel, in direct contact met zijn gevoel, beeldt uit wat de kunstenaar heeft te geven. Zeggen wij er alleen bij, dat het gevoel van Visser is dat van een waarachtig kunstenaar. Dat Tjipke Visser's werk .ok in Bergen gewaar deerd wordt bewijst wel het feit, dat wij ten huize van Burgemeester van Reenen een tweetal zeer fraaie staaltjes van zijn werk zagen. Hedenavond in hotel „Nassau-Bergen" weer conceit van het bekende Snoeck's Ensemble. Met dit mooie weer zullen zeker weer velen van deze bijzonder goede muziek gaan genieten Wij ontvangen eenige klachten over het snelle auto-rijden door de kom dezer gemeente. Zou het niet aanbevelenswaardig zijn om gelijk ook in andere gemeenten bij politie-ver- ordening te bepalen, dai in Bergen niet sneller dan 10 12 K-M mag gereden worden? Eenige borden, waa^pp dit met flinke, letter zou te lezen zijn, konden dan b v. geplaatst worden ter hoogte van den heer Maschmeijer, vóór in de Hoflaan en bij pension „Wilg". Behalve vermindering van gevaar zou het lang zaam rijden bevordelijk zijn aan het niet &1 te veel opwaaien van stof, dat hoogst onaangenaam voor buiten-zittenden en wandelaars is. Wij zagen hier en daar dat particulieren voor hun huis sproeiden, welk loffelijk voorbeeld eigen lijk door alle pensionhouders ten gerieve hunner gasten moest gevolgd worden. Ons dunkt dat het toch niet zoo erg veel moeite geeft om 's morgens en 's middags den weg even te begieten Door het verbazend drukke bezoek dat aan Ber gen aan Zee gebracht wordt, blijkt het aantal bad koetsjes te gering te zijn. Herhaaldelijk moeten volgkaartjes afgegeven worden waardoor baders eenigen tijd moeten wachten. Wij vernemen, dat er maatregelen zullen worden genomen om het aantal badkoetsjes uit te breiden maar alles kan niet in éénshet volgend jaar zullen er meerdere koetsjes aan het strand te vin den zijn. lntusschcn doet het ons natuurlijk genoegen, dat het aantal baders dat van verleden jaar al weer verre overtreft. Woensdag j I heeft het Kinderkoor van de Zangschool „Zanglust" van Alkmaar, onder leiding van den directeur, den heer J. F de Haas, in het Parnassiapark op bijzonder verdienstelijke wijze eenige twee- en drie-stemmige liederen ten ge- hoore gebracht, o a. ook het „Liedje van den Bergenaar." De kinderen bezichtigden daarna het park en brachten eenj bezoek aan de duiven, de schildpadden, de goudvisschen en aan den eenden vijver. Toen er verteld werd dat de Guineaganzen en eenige der eendert op tentoonstellingen met gouden en zilveren tncdaifles bekroond waren, keek een der kleintjes vol belangstelling naar de dieren en riep teleurgesteld uit: „Wat jammer, ze hebben hunne medailles niet aan De tenniswedstrijden, die Vrijdag te Bergen aan Zee zijn begonnen en heden vervolgd worden, eindigen eerst Zondagmiddag. Zij, die op rustige wijze deze zéér belangrijke wedstrijden willen gade slaan, kunnen niet beter doen dan vroegtijdig naar het Parnassiapark gaan, alwaar zij op de ban ken, die rondom de tennisbaan staan, een heerlijke zitplaats vinden. Ziehier de programma's van de concerten, die door het Berger orkest gegeven worden onder lei ding van den heer J. M. Otto. Zondag 28 Juli, des middags 3 uur: 1. „Le Prince de Galles", Marche v. Zinnen 2. Concert-Ouverture v. Riccins. 3. Souvenir d'Autan", Valse v. Jos. Kessels. 4. „La reconnaissance", Fantaisie v. J. Benoodt. Pauze. 5. „Cortège des petits ambassadeurs" v. E. Roux. 6. Ouverture „Vendange et moisson" v. A. Tack. 7. „Le petit postillon" Polca de concert v. J. Benoodt. 8. „La fête Triomphale", Fantaisie v. J. G.v. Dam. Donderdag 1 Aug., des avonds 8 uur: 1. „Le croisé", pas redoublé v. Baudonck. 2. Concert-Ouverture v. Jos. Kessels. 3. „Doux souvenir", Valse v. E Bedouin. 4. „Brignola", fantaisie originale v Boscolli. Pauze. 5. „Le petit poncet", Marche v. Gabr. A Hier. 6 „Sardanopale", Fantaisie v. E. Launay. 7. „La coquette", Polca de concert v. Kessels. 8. Potpourri populaire. Voor paden en wegen in de Berger bosschenen duinen, die door bordjes met „verboden toegang" afgesloten zijn voor het publiek, zijn op aanvrage kosteloos toegangskaarten te verkrijgen in het bijgebouw van den huize „Kranenburgh" bij den boekhouder D. Haasbroek. gedurende den seizoentijd, 15 Juni 15 Sept., Open op werkdagen 8.— voorm. tot 7.30 nam. Op Zon- en Feestdagen: 8,9 v.m., 1- 2 n.m. Buslichtingen aan het kantoor. Op werkdagen: 7.40 m., 12.45 a., 6 40 a 8 55 a Op Zon- en Feestdagen7,40 m. Voor de behandeling van postwissels en quitan- tiën alleen open op werkdagen 8.30 m. tot 3.30a. gedurende het tijdvak 1 Juni 30 September. Op werkdagen open: 8 12 voorm., 2—4 nam 5.30 7 30 nam. Op Zon- en Feestdagen: 8-9 v.m., 1 2 nam. Buslichtingen. Op werkdagen6 45 m., 12.—m., 4.— a., 7.30 a. Op Zon- en Feestdagen: 6.45m. Voor de behandeling van postwissels en quitan- tiën alleen open op werkdagen: 8.30 12 m. 2-3.30 a. Predikbeurten. NED. HERV. GEMEENTE (Ruïne Kerk). Zondag 28 Juli, v.m. 10 uur, ds. F. W. J. v. d. Kieboom. R.-CATH. KERK. Zondag 7 uur v.m., 91/-, uur v.m. en 2 uur n.m. Overige dagen 7 uur en V/4 uur v m. In de Kapel van den HUIZE „EL1M" zal Zondagmorgen om 10 uur optreden Ds. J.W. Berkelbach van de Sprenkel, uit Gouda. Een heerenbad met volledig costuum en handdoekf 0.35 Een dito met zwembroek en handdoek. 0.30 Een dito zonder costuum en zonder zwem broek, alleen met een' handdoek 0.2è Een damesbad met costuum en handdoek. 0.35 Een dito zonder costuum met handdoek 0.25 Een kinderbad0.15 Voor de goede controle wordt men verzocht bij de betaling een coupon te eischen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1912 | | pagina 2