De wedstryden in Del Men Douwen. Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden. DERDE JAARGANG. No. 11. VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1912 REDACTEUR-UITGEVERC. NANNES GORTER. ADRES: DUREAU „DE NIEUWE COURANT", ALKMAAF De uitgeschreven wedstrijden in het bouwen van sterke forten en andere bouwwerken is een héél groot succes geweest! Ondanks de min gun stige weersgesteldheid hebben er niet minder dan 94 kinderen van zomergasten uit Bergen aan Zee én Bergen-binnen .aan medegedaan! Plaatsgebrek noopt ons helaas! over dit zoo bijzonder geslaagde strandfeest kort te zijn. De Jury bestond uit: Mevrouw Roëllde Vos van Steenwijk, Mr. Maris en Mevrouw, prof. Er hadden zich 10 groepen kinderen voor het bouwen van sterke forten opgegeven en 4 groepen voor het maken van mooie bouwwerken. Met groot overleg hebben de kinderen niet tegenstaande den regen de forten gebouwden er aan gewerkt dat het een lieve lust was! Met tintelende oogen van opwinding en blosjes op de wangen door inspanning werkten zij tot 12 uur door, toen het sein van ophouden gegeven werd. Gedurende het bouwen werden de kleinen op aangename wijze verrast door een der badgasten, den heer Geuken, die hen op chocolade tracteerde, welk lekkernij natuurlijk bizonder gewaardeerd werd. Toen de vloed al sneller en sneller wies en menig fort bedreigd werd, bleven de kinderen on- het postkantoor alwaar zij groep voor groep wer den binnengelaten en op drie tafels de uitgeloofde prijzen gerangschikt vonden. Bij de beoordeeling van den bouw der sterke forten was met de leef tijden der kinderen rekening gehouden. Elk kind mocht kiezen welken prijs hij het liefst wilde heb ben. Dat zij met gelukkige gezichten van de tafels waar deze uitgestald waren, terugkeerden, behoeft geen betoog Wat een aardig onderling gesnap was er te ver nemen! Nü al werden afspraakjes gemaakt, om het volgend jaar wéér mede te doen. Maar dan zijn we er misschien nietriep een der kleinen. Jawel, jawel! Dan vragen we aan Pa en Ma Rehbock en Mevrouw, Mevrouw van Reenen, Mevrouw Bastert, prof. de Haas en de heer Maas Geesteranus. De wedstrijden hadden plaats onder hoofd leiding van prof. Rehbock uit Karlsruhe, die zich bij het organiseeren hiervan veel moeite had gegeven en waarvoor dezen hoogleeraar zoowel als den dames en heeren Juryleden uit naam der kinderen een hartelijk woord van dank toekomt Toen de kinderen vol verwachting over de komende pret en trippelend van ongeduld om de spade in het natte zeezand te steken aan het strand kwamen, vonden zij het niet alleen met lijnen afgezet en met vlaggen versierd, doch ook ver deeld in zooveel vakken als er groepen waren. danks een hevige stortbui in de forten staan en regenden liever nat dan dat zij hun plaats verlie ten. Eindelijk moesten zij wel, want de zee ontziet niets en 't werd hoog tijd voor koffiedrinken. Na deze noodzakelijke bezigheid zouden de kin deren weer in het gebouw van het postkantoor bij elkaar komen, doch voordat zij allen weer bijeen waren, had nog een aardig incident plaats. De kinderen, die te Bergen-binnen hadden koffiege- dronken, kwamen met de tram van 2.45 naar zee terug en werden door de anderen van het station afgehaald. Nimmer is naar een tram met zooveel verlangen uitgezien als in dit geval! Toen allen vereenigd waren gingen zij met een vaandel voorop in optocht naar het gebouw van of we weer te Bergen aan Zee onze vacantie mo gen doorbrengenwas het antwoord. Tot slot werd bovenstaande kiek genomen, die wij zoo spoedig mogelijk hebben laten reproduceeren. De uitslag is als volgt: De groepen 1, 2, 3 kre gen de eerste prijzen voor de sterke forten, de groepen 3, 5, 8, 9 de tweede prijzen voor de sterke forten en de groepen 4, 6, 7 de derde prijzen voor de sterke forten, terwijl de eerste prijs der mooie bouwwerken behaald werd door jongej Maris met een windmolen. Bijzonder netjes gevormd en afge werkt waren de in het zand geschreven letters: Bergen aan Zee! Dat dit feest niet eindigde zonder dat de jeugd een luid hoera! voor Mevrouw van Reenen en prof. Rehbock had aangegeven, mag in deze Badcourant niet onvermeld blijven! De deelnemers aan de wedstrijden gekiekt voor het Postkantoor te Bergen aan Zee.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1912 | | pagina 1