■H Zóó is het! HÜQ BERQENSCHE BAD-, DUIN- EN BOSCHBODE gebracht; menigeen zal nog met genoegen aan dit primitieve vervoermiddel dat in zijn tijd w&t „leuk" was, terugdenken! De H. IJ. S. M. heeft door den aanleg van de stoomtram dèn bloei van Bergen aan Zee zéér bevorderd en thans staat haar verdere ontwikkeling als badplaats niets meer in den weg! Ten einde vlak aan zee heerlijke duinbosschen te krijgen zijn miljoenen jonge dennen geplant, terwijl ook het geheele „Russenduin" beplant is met wandelwegen er tusschen. Deze beplanting zal worden voortgezet aan de eene zijde tot aan de Staatsbosschen van Schoorl en aan de andere zijde langs den zeeweg tot Bergen-binnen. Met het laatste is al een begin gemaakt. Een eigen dennenkweekerij aan den voet van het Russenduin levert planten, die van haar jeugd af aan den zeewind gewend zijn. Dank zij de goede zorgen van Burgemeester en Mevrouw van Reenen wordt naast de ontwikkeling der badplaats alle aandacht geschonken aan hét vruchtbaar maken van woeste gronden. Er zijn te Bergen aan Zee geslaagde proeven genomen met het telen van aardappelen, groenten, asperges en bloembollen, terwijl eene boomkweekerij wordt uitgebreid. Aan het strand is een ervaren zeeman belast met het toezicht, het beheer der bad koetsen, de strandstoelen en de redding boot. Groote vreugde hebben de kinderen der badgasten als zij wedstrijden mogen houden in het forten-bouwende hier- De Meeuwen-lekken, een onder voorkomende! clichés geven een juisten indruk van de gezellige drukte, die aan het strand bij deze wedstrijden kan heerschen Voor de oudere zomergasten zijn keurig ingerichte tennisbanen diponibel waarop in het seizoen belangrijke wedstrijden worden gehouden. Na afloop van het spel kan men verfrisschende douches bekomen. Ook voor het beoefenen van het croquetspel is te schitterend duingezicht! Bergen aan Zee uitstekende gelegenheid. Ten slotte zij medegedeeld, dat, waar voor de exploitatie dezer badplaats goed water een eerste eisch is, direct bij de stichting van Bergen aan Zee een water leiding is aangelegd, die het water brengt van de Berger duinen vanwaar ook de stad Alkmaar haar water betrekt. Nog in dezen zomer zal Bergen aan Zee van electrisch licht worden voorzien. Wedstrijd in het forten-bouwen te Bergen BERGEN AAN ZEE de meest geschikte badplaats voor de bewoners van Amsterdam. Directe ochtend- en avondsneltrein Bergen aan Zee- Amsterdam en terug. Spoortijd 65 minuten. Uitstekend geschikt voor badgasten die geregeld heen en weer moeten reizen. Snelverbindingen met Amsterdam, den Haag, Bot terdam, Leeuwarden. Directe verbinding met het buitenland via Alkmaar. Gemakkelijke uitstapjes door Noord-Holland, met de H. IJ. S. M. en de Alkmaar Packet. Mooie bouwterreinen. Matige prijzen. Goede geldbelegging. Strand te Bergen aan Zee. VW Op het land is het goed, In het bosch is het beter, Maar wat Hollands' Kind Het meest bemint, Is zoute wind! Kindervreugde.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 12