Het „ORANJE HOTEL" te Bergen-binnen. PENSION „HOLLAND" te Bergen-binnen. „De Haemstede" te Bergen-binnen. Vestigt U te Bergen! Bouwt Uw villa's te Bergen- binnen of in de badplaats Bergen aan Zee. J BERGENSCHE BAD-, DUIN- EN BOSCHBODE De eigenaar van dit welbekende, keurig ingerichte, rustig gelegen pension, de heer C. Bogtman Az., was de eerste Bergenaar die een pension oprichtte en dit mede door de hulp van zijn voorkomende en ijverige vrouw in enkele jaren tot grooten bloei heett weten te brengen. Het ligt als het ware verscholen in het groen aan de Studler van Burcklaan en is omgeven door een fraai aangelegden tuin met tal van aardige zitjes. Hoe prettig of het hier ook toeven is en welke aangename herinneringen men ook aan een verblijf in pension „Hol land" mag hebben, als men eenmaal in des heeren Bogtman's grooten moestuin toegang gehad heeft en van zijn heerlijk groote en sappige frambozen heeft mogen proeven, vergeet men dat in zijn geheele leven niet! Dit door ons gansche land en ook in het buitenland zoo bekende familie-pension, waar reeds tallooze families uit den eersten stand met voldoening hun intrek namen (het is het gehééle jaar geopend, doch vooral in het vóór- en najaar wanneer Bergen zoo [bekoorlijk is, wordt den gasten een aangenaam verblijf verzekerd!) behoort tot de belangwekkendste gebouwen van Bergen en mag in alle opzichten een versiering van de Breelaan genoemd worden. Getuigt het gebouw van buiten in lijnen en ver- houdingén van artistieke opvattingen, van binnen is het hoogst smaakvol en voor het doel practisch ingericht, terwijl men van uit de serres een vroolijken uitkijk op de Dit modern-ingerichte hotel is speciaal gebouwd met het oog op het verblijf van talrijke zomergasten, doch er is tevens een café-restaurant aan verbonden, dat zich steeds in een druk bezoek mag verheugen. De eigenaar, de heer J. Helsdingen, doet al zijn best om het zijn gasten zoo aan genaam mogelijk te maken en voor een goede tafel zorg te dragen. Er is een flinke ruime auto-garage, zoodat auto-reizigers hier hun wagens onder dak kunnen brengen. Vóór het hotel heeft men in den tuin een gezellig zitje in gemakkelijke stoelen, waar men rustig het aankomen en vertrekken der trams kan afwachten of wel de drukte op het stations-emplacement kan gadeslaan. Het „Oranje Hotel" is door zijn onmiddel lijke nabijheid der tram bijzonder gunstig gelegen Breelaan heeft. Het werd gebouwd door den bekwamen architect F. A. Bodde te 's-Gravenhage en aangenomen door de firma F. H. Ringers te Alkmaar. Ondanks 27 vorst en regendagen was de bouw binnen een half jaar voltooid „De Haemstede" wordt omgeven door een fraai aangelegden tuin en ligt vlak aan de Guurtjeslaan, waardoor men in de onmid dellijke nabijheid van bosschen en duinen is een groot voordeel en gemak voor de logé's, die in dit heerlijk gelegen zomer verblijf hun intrek nemen „De Haemstede" is een waar lustoord voor allen, die korter of langer in ons mooie, gezonde Bergen willen vertoeven om te genieten van natuurschoon en zee of wel rust zoeken in een landelijke omgeving. De leiding van het familie-pension berust bij de dames Gheel Gildemeester, vroeger woon achtig te 's-Gravenhage.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 8