Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: - ALKMaar Aan de Adverteerders. Vrije "Wandelingen. Welkom! Nieuwsberichten. VIERDE JAARGANG. ZATERDAG 14 JUNI 1913. Pension „Bussenweg", te BERGEN. f Verdronkenoord 91, to ALKMAAR. Advertentiën voor de „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" kunnen direct aan ons adres worden gezonden, doch worden ook aangenomen door D. Beeldman, Hoflaan te Bergen. De prijs der advertentiën is 10 cent per regelbij meerdere plaatsingen wordt 10 of 5 procent korting toegestaan. Maakt reclame voor Uwe zaken in de Badbode, die door alle vreemdelingen wordt gelezen Nergens aan onze geheele Noordzeekust kunnen zomergasten en bewoners zóó ge nieten van de vrije wandelingen door de prachtigste duinen en duinbosschen als te Bergen en te Bergen aan Zee! Hier toch kunnen zij zich bewegen op een uitgestrekt heid van niet minder dan 1500 H.A. Voor het publiek zijn op aanvrage koste loos wandelkaarten te verkrijgen in het bijgebouw van den huize „Kranenburgh" bij den boekhouder D. Haasbroek. Wij roepen de reeds aangekomen vreem delingen een hartelijk welkom in ons midden toe! Wij twijfelen er niet aan of zij zullen hier vinden wat zij zoeken: de geneugten van het rustige strandleven te midden eener ongerepte natuur en de verkwikkingen, die de Bergensche duinen en bosschen ons schenken. In het pas verschenen extra-nummer der Badbode, dat rijk geïllustreerd is met 21 platen, hebben wij uitvoerig op de schoone. AANKOMST ligging van Bergen en het aantrekkelijke der badplaats Bergen aan Zee de aandacht ge vestigd en verwijzen belangstellenden naar dit nummer, dat alsnog gratis bij ons is te bekomen, mits schriftelijk aangevraagd. Wij gaan met goeden moed het pas be gonnen seizoen in en verwachten, dat ook dit jaar Bergen wederom een groot aantal gasten een prettig verblijf zal waarborgen. Hotels en pensions zullen hen gaarne ont vangen, terwijl er verschillende villa's in huur zijn te bekomen. Den gasten in ons midden heil! De gemeente-secretarie is iederen dag geopend van des morgens 9 uur tot des middags half 1 en van 2 tot 4 uur. Des Zaterdags is zij geopend van 9-12. Gevonden voorwerpen worden gedurende deze uren gaarne in ontvangst genomen terwijl zij, die wat verloren hebben, aldaar hun aangiften kunnen doen. Het hotel „Nassau Bergen" te Bergen aan Zee is thans geheel voltooid. Het hotel bevat nu 77 logeerkamers, een groote eetzaal plaats biedende voor 200 personen, een ruime concertzaal, een fraaie damessalon, een rook kamer en een kleine tooneelzaal. Er is thans ook een coiffeurs-salon voor dames en heeren waarvan de heer J. Snoek uit Alkmaar (firma Bijloos) als chef zal optreden. TE BERGEN. In den lommerrijken tuin van het hotel „de Rustende Jager" zal door den heer O. Visser op 26 Juni een invitatie-concert worden gegeven door het welbe kende muziekcorps van den heer Kriens uit Haarlem. Aan het hotel wordt een nieuwe eetzaal toege voegd plaats biedende voor 150 personen. De oude zaal zal in een ander gedeelte van den tuin weer worden opgebouwd; daarin zullen twee kegelbanen worden gevestigd. Iets nieuws voor Bergen Luitenant Generaal Snijders, Kolonel Pop, vier hoofd-, zestien subalterne officieren benevens 35 man schappen zullen van 21—23 Juni alhier ingekwartierd worden. Dat zal een eigenaardige levendigheid aan ons dorp geven als allen te paard gezeten er door heen trekken. Door den Minister is aan de Kennemer Electrici- teits Maatschappij voorloopige vergunning verleend om in overleg met de inspecteurs van Waterstaat en H. IJ. S. M. over te gaan tot het leggen van de hoogspanningskabel langs het N.-H. Kanaal. Deze vergunning zal er zeker toe bijdragen om het electrische licht zoo spoedig mogelijk bij de in gezetenen te krijgen. Buiten aan ons postkantoor zal binnenkort een kastje worden bevestigd, waarin een en ander te zien zal zijn, in verband met de weersgesteldheid. Dat zal velen dezen zomer naar het postkantoor doen loopen, want het weer is een factor van groote beteekenis voor zomervreugdeEr zal een barometer in geplaatst worden, een maximum en minimum thermometer, benevens een hygrometer (vochtigheids- meter). L SA De „Bergensche Bad-, Duin- en Bosch bode" verschijnt van heden af iederen Zaterdagavond en bevat de officiëele lijst met adressen der te Bergen en te Bergen aan Zee aangekomen en vertrokken vreem delingen. Het blad is tegen betaling van 5 cents verkrijgbaar in den Berger Kunsthandel van P. J. Brouwer en bij D. Haasbroek, boek houder der Bouw-Exploitatie-Maatschappij te Bergen aan Zee (gevestigd in het post kantoor).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1