Bergensche Bad-, Buin- en Boschbode te Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: Aan de Adverteerders. Vrije Wandelingen Uitstapjes!!! Nieuwsberichten. op VRIJDAG 20 JUNI 1913. VIERDE JAARGANG. ZATERDAG 21 JUNI 1913. Pension „Bussenweg", te BERGEN Yerdronkenoord 91, te ALKMAAK. L S.f De „Bergensche Bad-, Duin- en Bosch bode" verschijnt van heden af iederen Zaterdagavond en bevat de officiëele lijst met adressen der te Bergen en te Bergen aan Zee aangekomen en vertrokken vreem delingen. Het blad is tegen betaling van 5 cents verkrijgbaar in den Berger Kunsthandel van P. J. Brouwer en bij D. Haasbroek, boek houder der Bouw-Exploitatie-Maatschappij te Bergen aan Zee (gevestigd in het post kantoor). Advertentiën voor de „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" kunnen direct aan óns adres worden gezonden, doch worden ook aangenomen door D. Beeldman, Hoflaan te Bergen. De prijs der advertentiën is 10 cent per regelbij meerdere plaatsingen wordt 10 of 5 procent korting toegestaan. Maakt reclame voor Uwe zaken in de Badbode, die door alle vreemdelingen wordt gelezen Nergens aan onze geheele Noordzeekust kunnen zomergasten en bewoners zóó ge nieten van de vrije wandelingen door de prachtigste duinen en duinbosschen als te Bergen en te Bergen aan Zee! Hier toch kunnen zij zich bewegen op een uitgestrekt heid van niet minder dan 1500 H.A. Voor het publiek zijn op aanvrage koste loos wandetkaarten te verkrijgen in het bijgebouw van den huize „Kranenburgh" bij den boekhouder D. Haasbroek. Wij hebben het plan opgevat om bij vol doende deelneming in de maanden Juli en Augustus onder onze leiding uitstapjes te organiseeren met tijdelijk te Bergen en aan Zee vertoevende vreemdelingen naar „Entos" en de tentoonstelling „De Vrouw" te Am sterdam. Door onze bekendheid en relaties ter plaatse kunnen wij een practische dag- indeeling ontwerpen en wellicht de onder linge gezelligheid bevorderen. Ook hebben wij het voornemen met de jeugd fietstochtjes in den omtrek te doen, met hen pic-nics in de duinen te houden en wandelingen te maken dwars door de duinen naar zee. De ervaring elders opgedaan heeft ons geleerd, dat deze uitstapjes, fietstochten en wandelingen zeer in den smaak vielen. Wij verzoeken hotel- en pensionhouders de aandacht der ten hunnent vertoevende vreemdelingen op ons voornemen te ves tigen. Wij zullen binnenkort als het wat drukker is hieromtrent nadere bijzonder heden bekend maken. De gemeente-secretarie is iederen dag geopend van des morgens 9 uur tot des middags half 1 en van 2 tot 4 uur. Des Zaterdags is zij geopend van 9-12. Gevonden voorwerpen worden gedurende deze uren gaarne in ontvangst genomen terwijl zij, die wat verloren hebben, aldaar hun aangiften kunnen doen Door het Comité voor Openluchtspelen in het natuur-theater te Bergen zijn voorbereidende maat regelen genomen om ook dezen zomer weder een uitvoering te geven. Er wordt o. nr. gedacht aan eene opvoering van Sophodes' drama „Koning Oedapus", met Louis Bouwmeester in de hoofdrol. (De pensions zijn in alphabetische volgorde gerangschikt). Pension „Bergeroord". Fam. Bosse, van Rotterdam, 2 pers. Mej. J. Boom, Alkmaar, 1 Fam. J. A. van Sijn, Rotterdam, 6 (ongeh. A. Brandjes, 1 Mevr. I. Nieuwpoort, 1 VERTROKKEN Mej. Meermeijer, van Amsterdam. Huize „Beukenhorst". Zuster C. M. E. Blommendaal, van Heiloo, 1 pers. A. Heukers, 1 Villa „Borretta". VERTROKKEN: Mej. Bremer, van Amsterdam. Huize „Catharina". Fam. C. W. Funke, van Amsterdam, 4 pers. Huize „Duinoord". VERTROKKEN: Fam. M. C. Mariens, van Amsterdam. De hr J. A. Ebrecht, Huize „Eikenhof". VERTROKKEN Mej. T. Feenstra Kuiper, van Nijmegen. Huize „Eldorado", rant. Mr. R. P. v. d. Mark, van Amersfoort, 4 pers. Mej. J. Solleveld, Rotterdam, 1 Huize „Elim". Gemiddeld aantal aanwezigen 14 pers. Huize „Endegeest". Fam. S. Lee Schwarz, van Amsterdam, 2 pers. Pension „Erica". Fam. Dr. H. W. Westerveld, van Haarlem, 3 pers. Mevr. Henny, den Haag, 1 Fam. Dr. S.J. C. v. Mansum, Haarl.meer, 6 H. J. M. Hagemeijer, Amsterdam, 2 AANGEKOMEN EN VERTROKKEN: Mej. Westerveld, van Haarlem. Pension „Flora". Dames Nesenberend, van Baarn, 2 pers. Huize „Galanthus". Fam. Dr. J.J.vanLoghem, van Amsterdam, Pension „Geertruida". Fam. C. Dekker, van Amsterdam, Pension „De Mevr. van der Voort, Fam. Mr. E. Ribbius, Fam. Mevr. Pollones, De heeren Maas, Fam. Jhr. H. H. Roëll, Fam. Mej. Milders, Fam. v. Santen-Hagenauer, Mej. van Brakel Schimmel, Fam. Jonkvr. de Pesters, Haemstede". van Den Haag, Deventer, Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Groesbeek, 5 pers. 5 pers. 2 pers. 4 2 2 5 3 5 1 3 Huize „Hanca". Mevr. C. Kanters, van Grave, Mej. C. Buijs, Moordrecht, E. van Alphen de Veer, Bussum, Jongej. P. Padt, Amsterdam, Jongeh. H. van Lelijveld, Utrecht, VERTROKKEN: Jongeh. Ed. Donker, van Hoorn. F. Kotting, Assen. Pension „Holland". Fam. Hoytema v. Konijnenburg, van Enkhuizen, M. H. Harinck, Goes, J. Oele, Helder, P. R. Mees, Rotterdam, VERTROKKEN: Mej. J. A. Scheurer, van Batavia. Pension „Von Holstein". Fam. Mevr. Folmers, van N. O.-Indië, Dames Mabe, Haarlem, Villa „Jong Leven". Fam. J. H. Meerdink-Schepel, van Rhenen, Hr. en Mevr. W. H. Soetefs- Huender, van Noordw.-Binnen, Huize „Johanna". Fam. J. Kroon, van Hoorn, 5 pers. D. H. v. Everdjngen, Delft, 5 1 pers. 1 1 1 1 4 pers 2 2 6 4 pers. 2 3 pers. 2

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1