Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode te Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: Uitstapjes!!! Vrije Wandelingen Nieuwsberichten. op VRIJDAG 27 JUNI 1913. VIERDE JAARGANG. ZATERDAG 28 JUNI 1913. Pension „Kussenweg", 'to BERGEN yerdronkenoord 91, te ALKMAAR. Wij hebben het plan opgevat om bij vol doende deelneming in de maanden Juli en Augustus onder onze leiding uitstapjes te organiseeren met tijdelijk ,te Bergen en aan Zee vertoevende vreemdelingen naar „Entos" en de tentoonstelling „De Vrouw" te Am sterdam. Door onze bekendheid en relaties ter plaatse kunnen wij een practische dag- indeeling ontwerpen en wellicht de onder linge gezelligheid bevorderen. Ook hebben wij het voornemen met de jeugd fietstochtjes in den omtrek te doen, met hen pic-nics in de duinen te houden en wandelingen te makert dwars door de duinen naar zee. De ervaring elders opgedaan heeft ons geleerd, dat deze uitstapjes, fietstochten en wandelingen zeer. in den smaak vielen. Wij verzoeken hotel- en pensionhouders de aandacht der-ten hunnent vertoevende vreemdelingen op ons voornemen te ves tigen. Wij zullen in ons volgend nummer hieromtrent nadere bijzonderheden bekend maken. Nergens aan onze geheele Noordzeekust kunnen zomergasten en bewoners zóó ge nieten van de vrije wandelingen door de prachtigste duinen en duinbosschen als te Bergen en te Bergen aan Zee! Hier toch kunnen zij zich bewegen op een uitgestrekt heid van niet mirtder dan 1500 H.A. Voor het publiek zijn op aanvrage koste loos wandelkaarten te verkrijgen in het bijgebouw van den huize „Kranenburgh" bij den boekhouder D. Haasbroek. De gemeente-secretarie is iederen dag geopend van .des morgens 9 uur tot des middags half 1 en van 2 tot 4 uur. Des Zaterdags is zij geopend van 9 -12. Gevonden voorwerpen worden gedurende deze uren gaarne in ontvangst genomen terwijl zij, die wat verloren hebben, aldaar hun aangiften kunnen doen Hét door den heer G. Visser genomen initiatief om in den ..tuin van het café-restaurant „de Rustende Jager" dezen zomer concerten te doen geven door liet welbekende muziekkorps van den heer Krjens, is met goeden uitslag bekfoond Het Bergensche en Alkmaarsche publiek, benevens de tijdelijk aanwezige zomergasten hebben Donderdagavond getoond deze concerten hoogelijk te waardeeren en door hun krachtig applaus na de uitvoering van elk nummer uiting gegeven van hun waardeering voor het ge smaakte muzikaal genot. Men kan zich voor de komende concerten abon- neeren. Mogen deze evenzeer in den smaak vallen als dit eerste concert! Den heer Visser nog een Woord van dank voor zijn initiatief en een gelukwensch met het aanvankelijk succes. Wij vestigen er de aandacht op dat bezoekers van „Entos" iederen Zondagavond om twaalf uur met een der booten van de „Alkmaar Packet" naar Alkmaat kunnen retourneeren.Het publiek is dus in de gelegenheid de avondfeest "lijkheden op Jïntos" tot het einde bij te wonen. Het thans geheel voltooide hotel „Nassau-Bergen" is Zondag op feestelijke wijze geopend. Een groot aantal genoodigde personen hebben het hotel be zichtigd en aan den directeur, den heer C. F. Zeiler Jr., hun tevredenheid over de inrichting en afwerking betuigd. Een „strijkje" verhoogde de feestvreugde en prachtige bloemstukken geurden in de verschillende zalen. In een onzer volgende nummers komen wij op de inrichting terugplaatsgebrek noopt ons thans tot dit korte bericht. De instrumenten voor de weersgesteldheid zullen niet aan het postkantoor te Bergen-binnen doch te Bergen aan Zee aangebracht worden. Het is thans prettig'toeven in het Parnassiapark te Bergen aan Zee! Wij brachten er deze week een heerlijk morgenuurtje door en genoten al wandelende van de heerlijk-reine getemperde zeelucht, de belang wekkende duinflora en de sierlijke watervogelsMen verzuime toch niet aan dit park een bezoek te brengen In de maanden Juli en Augustus zullen in de tooneelzaal van hotel „Nassau-Bergen" concerten gegeven worden door de beroemde pianisten Dirk Schafer uit Amsterdam en Richard Bölisch uit Berlijn. In den huize „Sonnevanck" wordt door mevrouw F. v. d. Hoef—van Rossem en den heer G. v. d. Hoef eene tentoonstelling gehouden van schilderijen, teekeningen, etsen en batiks. Deze tentoonstelling is dagelijks geopend van 1—5 uur. Door het Bergensche Harmoniecorps wordt Don derdagavond 8 uur in de Buiten-Sociteit onder leiding van den heer J. M. Otto het volgende programma ten gehoore gebracht: 1. „Bruxelles", Marche militaire F. Andriese 2. Ouverture „L'Aurore"r. Friebes 3. „A la plus belle", valse de concert A. Govaert 4. Fantaisie „Le songe d'amour" H. Kling "5. Ouverture „ta reine d'été" Ch. Panne .6. „La Gracieuse", polca de concert J. Vilbert 7. Potpourri populaireORenaud 8. „Trompettes en avant" Gustave Desramault (De pensions zijn in alphabetische volgorde gerangschikt). Pension „Beata". Fam. P. J. Oomen, van Amsterdam, 3 pers. Pension „Bergeroord". Fam. Bosse, van Rotterdam, A pers. Mej. J. Boom, Alkmaar, F' ram. J. A. van Sijn, Rotterdam, 6 Mevr. Brandjes, 3 Mevr. 1. Nieuwpoort, 1 Mej. C. M. Huberts, 1 Mej. Kersbergen, 1 Huize „Beukenhorst". Zuster C. M. E. Blommendaal, van Heiloo, 1 pers. A. Heukers, 1 Huize „Catharina". Fam. C. W. Funke, van Amsterdam, 4 pers. Huize „Eldorado". ram. Mr. R. P. v. d. Mark, van Amersfoort, 4 pers. Mej. J. Solleveld, Rotterdam, 1 S. de Sterke, 1 Huize „Elim". Gemiddeld aantal aanwezigen 14 pers. Huize „Endegeest". Fam. S. Lee Schwarz, van Amsterdam, 2 pers. Pension „Erica". Fam. Dr. H. W, Westerveld, van Haarlem, 3 pers. H. J. M. Hagemeijer, Amsterdam, 2 VERTROKKEN: Mevr. Henny, van den Haag. Fam. Dr. S. J. C. v. Mansum, Haarl.meer. Pension „Flora". Dames Nesenberend, van Baarn, 2 pers. Huize „Galanthus". Fam. Dr. J. J. van Loghem, van Amsterdam, 5 pers. Pension „Geertruida". Fam. C. Dekker, van Amsterdam, 3 pers. Pension „De Haemstede". Fam. Jhr. H. FI. Roëll, van Haarlem, 5 Fam. v. Santen-Hagenauer, Den Haag, 5 Fam. Mej. Milders, Rotterdam, 3 Fam. Mevr. Pollones, Amsterdam, 2 Fam. Jonkvr. de Pesters, Groesbeek, 3 Fam. Mr. E. Ribbius, Deventer, 4 De heeren Maas, Amsterdam, 2 Mej. van Brakel Schimmel, 1 De hr. Zuyderhoff, Groningen, 1 Dames Zaayer, Leiden, 2 VERTROKKEN: Mevr. van der Voort, van Den Haag. Huize „Hanca". Mej. C. Buijs, van Moordrecht, 1 E. van Alphen de Veer, Bussum, 1 Jongej. P. Padt, Amsterdam, 1 Jongeh. H. van Lelijveld, Utrecht, 1 VERTROKKEN: Mevr. C. Kanters, van Gravé.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1