Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden. Naar de „ENTOS" en de tentoonstelling „DE VROUW". ZATERDAG 26 JULI. WOENSDAG 23 JULI HET ZEEBAD. Nieuwsberichten. VIERDE JAARGANG. No. 6. ZATERDAG 19 JULI 1913. 'LM Pension „Bussenwcg", te BERGEN Vcrdronkenoord 91, te ALKMAAR. Het eerste uitstapje, dat wij (bij voldoende deelnemingmet tijdelijk te Bergen en Bergen aan Zee vertoevende zomergasten naar Amsterdam willen ondernemen ten einde een gemeenschappelijk bezoek aan „Entos" en de tentoonstelling „de Vrouw" te brengen, is thans bepaald op De bedoeling is om te vertrekken met den tram, die om 8 uur van Bergen aan Zee en om 8.11 van Bergen-binnen gaat en ons met den sneltrein reeds om 9.10 te Amsterdam doet zijn. Van halt 10—halt 12 bezoek aan de Entos". Van half 12 tot 12 uur per lift naar den toren van het Hoofdgebouw, van waar men een schitterend gezicht op Am sterdam en het havengebied heeft. Van 121 koffiedrinken in „Oud Amster dam", grenzende aan de „Entos". Vertrek van de „Entos" om half 2 per tram naar de tentoonstelling „de Vrouw". Bezoek aan deze tentoonstelling van 24, theedrinken van 4 tot half 5, daarna bezoek aan het Indisch paviljoen. Diner van 6—8 gevolgd door een korte rijtoer door Amsterdam. Vertrek 9.05, aan komst Bergen-binnen 10.24 en Bergen aan Zee 10.37. De kosten voor dezen dag zullen bedragen 12.50 per persoon, alles inbegrepen. Men heeft ons gevraagd welke de leidende gedachte geweest is om uitstapjes naar Amsterdam te organiseeren met zomergasten, die speciaal naar Bergen gekomen zijn om te genieten van zee, bosch en duin. Ziehier ons antwoord! De ervaring heeft geleerd, dat zomer gasten, die uit binnen- en buitenland langer dan voor een paar dagen te Bergen saam- gekomen zijn, van deze gelegenheid gaarne gebruik maken om een bezoek aan Amster dam te brengen. Dit zal gedurende dezen zomer méér dan in andere jaren het geval zijn, wijl er niet alleen eene tentoonstelling op scheepvaart gebied met een schilderachtig gebouwd Oud- Amsterdam en vermakelijk Lunapark ge houden wordt, doch ook de zeer belang wekkende tentoonstelling „de Vrouw", welke beide exposities druk bezocht worden. Ten einde nu den Bergenschen zomer gasten een bezoek aan deze tentoonstellingen te vergemakkelijken door leiding aan deze uitstapjes te geven en eene zóódanige dag- verdeeling te ontwerpen, dat het meest kan gezien worden, meenckn wij hun een ge noegen te kunnen doen, daarbij dan tevens de gelegenheid hebbend onderlinge kennis makingen wat te vergemakkelijken en de gezelligheid bevorderen. De in vroeger jaren elders door ons ge organiseerde uitstapjes zijn zeer in den smaak gevallen en hebben bij alle deel nemers en deelneemsters prettige herinne ringen achtergelaten. Door onze bekendheid en relaties te Amsterdam kunnen wij te voren regelingen treffen, die deze uitstapjes zullen veraangenamen. Wij kozen voor ons eerste uitstapje den datum van 26 Juli, wijl dit geen bijzonder drukke dag is en men voldoende gelegen heid heeft met elkaar te overleggen of men er aan wil deelnemen. Tot en mèt kan men zich voor deelneming opgeven. Nadere inlichtingen geven wij gaarne mondeling en wel des morgens tusschen 9 en 10 uur aan ons adres Pension „Russen- weg", Breelaan te Bergen. Gaarne zijn wij ook bereid op daartoe uitgesproken wenschen andere tochtjes te organiseeren, bvb. per fiets met de jeugd naar Alkmaar, Heilo en Egmond, naar de Hondbossche Zeewering en Petten of wel wandelingen te ondernemen dwars door de duinen naar zee, met pic-nics, enz. Steeds zijn wij hiervoor des morgens tusschen 9 en 10 uur te spreken! B. Ph. de Kanter. Heil u, onmeetbare zee! u groet ik, o schuimende golven, Schoon, als 't azuur van den transrein, als de boezem der maagd! Luchtig door 't windje gestuwd, begroet ge den jeugdigen morgen, Kantelend over elkaar vloeit ge naar 't bochtige strand Welkom! het lust mij opnieuw in uw dartlende plassen te treden, 'k Dompel wellustig me opnieuw in uw verkwik- kenden schoot! Ja, 't is verkwikkend en zoet, op de golvende deining te wieglen, Mild overspat met het schuim, waar ge de branding mee klieft! 'k Zie haar weer naadren, de baar ze bereikt me op mijn borst zal ze breken Hooger nog, rollende golfblanker nog, sidderend schuim Komt, o gij allen! ja komt, in wier boezem het vonkjen des levens Flauwer en flauwer reeds glimt, ziet, uw Bethesda is hier! Leven, gezondheid, en sterkte, zij drijven den stok- kenden bloedstroom Sneller door de aadren, en 't hart klopt weer ver nieuwd en verjongd. Nogmaals bestelp mij, o zee! met uw volle, ver- frisschende stroomen! Hooger weer, tuimlende golf! blanker weer, glinste rend schuim De gemeente-secretarie is iederen dag geopend van des morgens 9 uur tot des middags half 1 en van 2 tot 4 uur. Des Zaterdags is zij geopend van 9-12. Gevonden voorwerpen worden gedurende deze uren gaarne in ontvangst genomen terwijl zij, die wat verloren hebben, aldaar hun aangiften kunnen doen. Wij herinneren er nogmaals aan, dat toegangs kaarten tot vrije wandelingen in de bosschen en duinen gratis te verkrijgen zijn aan het Kantoor der Bouw-Exploitatie-Maatschappij, gevestigd in het Post kantoor te Bergen aan Zee, (boekhouder de Heer D. HAASBROEK). Het 17e Prov. Noord-Hollandsche Zendingsfeest zal dit jaar gehouden worden op 23 Juli te Bergen op het landgoed van den heer J. van Reenen, burgemeester van Bergen. Sprekers zijn: Dr. J. Th. de Visser, lid der Tweede Kamer, Den Haag, Openingsrede; Ds. A. Verwaal, Herv. pred. te Alkmaar, Onderwerp: „Het zuchten"; de hr. D. Crommelin, zendeling met verlof, onder werp onbekendDr. J. Weener, Herv. pred. te Haarlem, onderwerp onbekend; Ds. J. P. Dijk, Herv. pred. Broek op Langendijk, onderwerp: „De eeuw in het

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1