Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden. LAWN TENNISWEDSTRIJDEN te Bergen aan Zee. Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Nieuwsberichten. Adres: ZATERDAG 26 JULI 1913. VIERDE JAARGANG. No. 7 7 pers. pers. pers. pers. 3 pers. 1 1 1 2 pers 3 pers. Onder .de goede leiding van den heer H. D. A. van Reenen en met medewerking van verscheidene flinke krachten, waaronder M. van der Feen, R. van Steeden, A. H. Kramp en anderen zijn de jaarlijksche wedstrijden te Bergen aan Zee gehouden. Hoewel door de herhaalde regens niet geregeld doorgespeeld kon worden, werd toch merkwaardig veel afgewerkt door de gesteldheid der banen, die buitengewoon snel opdroogden. In de heeren Singles kwamen door de loting reeds in de 2e ronde Van der Feen en Van Steeden tegen elkaardoor een zeer aanvallende forehand bracht de laatste Van der Feen in de eerste zet van streek, welke deze dan ook met 6—1 ver loor. In de tweede zet hervond Van der Feen echter zijn bekende vastheid en scoorde een snelle 6—0. In de derde zet kwam de spanning terug en won Van der Feen met 6—3 door grootere zeker heid. In de eerste ronde sloeg Kramp Waller, hoewel de tweede zet reeds 1—4 in zijn nadeel stond. Door Waller met korte effectballen naar 't net te lokken en daarop snel te passeeren, haalde hij echter op en won daarop spoedig. Kosters speelde een goede Single tegen Van der Feen, maar moest toch na een aardige partij in twee zets verliezen. Ook in de finale bleef de heer Van der Feen overwinnaar door den heer Kramp 6—2, 6—0 te slaan. In de finale heeren-doubles ontmoetten elkaar Kramp—Van Steeden en Van der Feen—Kosters, welke eersten na een spannenden strijd in drie zets wonnen. De Iaatsten hadden in de semi-finale Waller- service" goed geslagen, hoewel deze in het netspel wel de meerdere schenen. In de finale zelf, waarin Kosters aanvankelijk boven vorm speelde, maar weldra verslapte, leek 't toch alsof Van der Feen en partner zouden winnen. Reeds was de score 7—5, 5—4 in hun voordeel, toen de kansen keerden. In de derde zet bleek het groote voordeel van gewendheid aan elkaar van Kramp en Van Steeden en 't gemis aan routine bij Kosters. Een vlugge 6—1 was 't resultaat van de derde zet. Onder de damesspeelsters traden 't meest op den voorgrond de dames mej. Van der Waals en freule E. van Foreest, welke laatste na harden strijd den eersten prijs in dit nummer wist te behalen. In de finale der mixed-doubles kwamen tegen elkaar mevrouw C E. Wurfbain met haar partner den heer M. van der Feen en mej. Van der Waals met den heer R. van Steeden. Na een harden strijd wonnen de eersten, 9—7, 6—3. In de tweede zet was mevr. Wurfbain, die verscheidene harde ballen retourneerde, beter op slag, dan in de voorgaande ronde, de semi-finale, tegen mej. Daners en „Service", welke een goede double vormden. De eerste zet was voor mej. Daners en partner met 6—4, doch de tweede en derde zet waren voor mevr. Wurfbain en Van der Feen met een 6—4, 6—3. De gedetailleerde uitslagen zijn: Open Heeren Singles. 'Ie ronde: J. Kruit- bosch slaat C. A. H. Oerke, 7—5, 6—0; E. Mees slaat O. Kloos, 6—0, 6—2; A. Mees slaat J. van der Waals, 6-4, 7-9, 7- 5W. Burlage w. o. Volcker A.. H. Kramp slaat P. Waller, 6—1, 6—4; de ove rigen bye. 2e rondeM. van der Feen slaat P. S. R. Kosters 6—3, 6—4; R. van Steeden slaat J. W. Alberdingk Thijm 6—1, 6—2; C. W. Andreae slaat O. G. H. O. van Reenen 6—4, 7—5; E. Mees slaat J. Krvytbosch 7—5, 6—4; A. Mees slaat W. Burlage 6—0, 6—4; A. H. Kramp w. o. H. Jacometti; „Service" slaat H. D. A. van Reenen 6—2, 6—3; L. Pierson slaat L. H. Wurfbain 4-6, 8-6, 6-0. 3e rondeM. van der Feen slaat K. van Steeden 1—6, 6—0, 6—3; E. Mees slaat Andreae 6—4,6—4; A. H. Kramp slaat A. Mees 6—1, 6—4; „Service" w. o. L. Pierson. Semi-finalM. van der Feen slaat E. Mees 6—0, 6—6; A. H. Kramp slaat „Service" 61, 6—4. FinaleM. van der Feen slaat A. H. Kramp 6-2, 6-0. Open Dames Singles. Ie ronde: mej. G. Naeff w. o. mej. X., mej. E. Thomas slaat mej. L. Thomas 6—3, 10—8; mej. Andreae slaat mevr. C. E. Wurfbain 16, 6—4, 6—2mej. A. Lefébüre w. o. mej. Nagtglas Versteeg; de overigen bye. 2e ronde mej. Van der Waals slaat mej. A. Bos man 6—2, 62mej. E. Thomas slaat mej. G. Naeff 8—6, 3—6, 6—3mej. A. Andreae slaat mej. A. Lefébure 6—3, 6—1 freule E. van Foreest slaat mej. Schroder 6—1, 6—0. Semi-finalmej. Van der Waals slaat mej. E. Thomas 6—2, 6—4; freule E. van Foreest slaat mej. A. Andreae 6—4, 6—2. Final: freule E. van Foreest slaat mej. Van der Waals 7-5, 6-2. Open Mixed doubles. Ie ronde: mej. G. Naeff en P. A. Waller slaan freule E. van Foreest en W. Burlage 6—3, 6—1mej. Van der Waals en R. van Steeden slaan mej. M. Schroder en A. Mees 6—3, 6—3; mej. Daners en „Service" slaan mevr. Van der Waals en A. H. Kramp 6—3; 6—4; mej. A. Bosman en E. Mees slaan mej. A. Andreae en C. W. Andreae 6—3, 2—6, 6—2; de overigen bye. 2e rondemej. L. Thomas en C. A. H. Gerke slaan mej. E. Thomas en P. S. R. Kosters 11—9, 6—4; mej. G. Naeff en P. A. Waller slaan freule E. van Foreest en W. Burlage 6—3, 6—1 mej. Daners en „Service" slaan mej. A. Bosman en E. Mees 6—0, 6—4mevr. C. E. Wurfbain en M. van der Feen slaan mej. A Lefébure en G. W. Alber dingk Thijm 8—10, 6—3. 6—2. Semi-finalmej. Van der Waals en R. van Steeden slaan mej. L. Thomas en C. A. H. Gerke 6—1, 6—4; mevr. C. E. Wurfbain en M. van der Feen slaan mej. Daners en „Service" 4- 6, 6—4, 6—3. Finalmevr. C. E. Wurfbain en M. van der Feen slaan mej. v. d. Waals en R. v. Steeden 9—7, 63. Open Heeren doubles. Ie ronde: M. van der Feen en P. S. R. Kosters slaan W. Burlage en prof. G. van der Waals 6—1, 6—1R, van Steeden en A. H. Kramp slaan J. Kruytbosch en C. A. H. Gerke 9—7, 6—1de overigen bye. 2e ronde: P. A. Waller en „Service" slaan E. Mees en H. D. A. van Reenen 6—4, 6—4M. van der Feen en P. S. K. Kosters w. o. Jacometti en Volcker; R. van Steeden en A. H. Kramp slaan G. W. A. Alberdingk Thijm en K. Pierson 6—2, 6—3; G. Kloos en A. Mees slaan L. H. Wurfbain en J. J. H. G. van Reenen 6—4, 6—3. Semi-finalM. van der Feen en P. S. K. Kosters slaan P. A. Waller en „Service" 4—6, 6—3, 6—1 R. van Steeden en A. H. Kramp w. o. G. Kloos en A. Mees. FinalR. van Steeden en A. H. Kramp slaan M. van der Feen en P. S. R. Kosters 5—7, 7—5, 6—1. Pension „Russenwcg", te BERGEN Verdronkenoord 91, to ALKMAAR, Wegens geringe deelname is het voor genomen eerste uitstapje naar „Entos" en de tentoonstelling „De Vrouw" niet door gegaan. Gevonden voorwerpen kunnen ter Ge meente-Secretarie gedeponeerd worden, terwijl zij, die wat verloren hebben, aldaar hun aangiften kunnen doen van 9 tot des middags half 1 en van 24 uur. Des Zaterdags van 912. In de Groote Kerk te Alkmaar zal Woensdagavond 30 Juli een uitvoering worden gegeven door de alt-zangeres Tilly Koenen met medewerking van den heer Louis Robert, organist der Groote Kerk te Haarlem. De gevierde zangeres zal liederen zingen van Bach, Handel, Schubert, Dublois, Verdi, Kopp, Reichardt en Dijkes, terwijl de bekwame organist orgelstukken van Bach, Handel, César Franck en Bossi zal uit voeren. Onze zomergasten zullen zeker deze belangwek kende uitvoering niet willen verzuimen! In de Buiten-Sociteit zal het Berger Muziekcorps Zondagmiddag eene uitvoering geven met mede werking van eenige Koedijksche krachten. Donderdag 31 Juli wordt eveneens een concert gegeven. Het 17e Noord-Hollandsch Provinciaal Zendings- feest onder de „hooge boomen" nabij het Vrouwtje in 't Duin gehouden, is goed geslaagd! Zeer velen waren opgekomen om te luisteren naar de welsprekende redenaars, van wie dr. J. Th. de Visser het openingswoord sprak en in een door wrochte rede het Christendom als wereldgodsdienst verheerlijkte. Twee muziekcorpsen uit Monnikendam en Breezand verleenden hun gewaardeerde mede werking. De. ondernemende eigenaar van „de Rustende Jager", de heer G. Visser, heeft succes gehad met zijn abonnements-concerten, gegeven door het orkest

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1