Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: Strandfeest voor de jeugd. Het wandelen in de Berger Duinen en Bosschen. Nieuwsberichten. Vervolg Vreemdelingenverkeer. BERGEN AAN ZEE. VIERDE JAARGANG. No. 10. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1913. Pension „Kussen-veeg", te BERGEN Verdronken oord 91, te ALKMAAR. Evenals in voorgaande jaren, zal ook in dit seizoen wederom een strandfeest voor de jeugd worden georganiseerd. Met het oog op den waterstand zal dit strandfeest echter niet in de ochtend, doch in de middag uren plaats vinden, en wel op Maandag 18 Augustus, des namiddags om half 2. Alle kinderen van 715 jaar van bad gasten uit Bergen aan Zee en Bergen-binnen worden uitgenoodigd om deel te nemen aan de op dezen datum te houden wed strijden in het maken van bouwwerken van verschillenden aard. De jongens en meisjes moeten tegen betaling van 25 cents zich zoo spoedig mogelijk hiervoor aanmelden bij den portier van het hotel „Nassau- Bergen". De inschrijvingen sluiten Maandag middag om 12 uur. De wedstrijden worden verdeeld in twee groepen. Tot de eerste groep behooren clubjes van zeven kinderen, die alleen sterke bouw werken maken, waarbij het niet zoozeer op den vorm aankomt als wel op het weer stand bieden van het gebouwde tegen den opkomenden vloed. Winnaars zijn zij, wier bouwwerk het langst tegen het wassende zeewater bestand blijkt te zijn. Tot de tweede groep behooren clubjes van zeven kinderen, die alleen kunstige bouwwerken maken, zooals forten, booten, huizen, dieren of anderszins. Door de Jury worden fraaie prijzen uit geloofd, die voor de kinderen steeds een prettig souvenir aan de Bergen-aan-Zeesche wedstrijden zullen vormen. Nadere mededeelingen zullen de deel nemers en deelneemsters op het strand ontvangen van Prof. de Haas en Prof. Franco, die zich bereid verklaard hebben om de leiding van deze wedstrijden te aanvaarden. Een van de groote attracties van Bergen en Bergen aan Zee is, dat men er vrij mag wandelen in de uitgestrekte bosschen en duinen: Zij, die overal wenschen te wandelen, dus ook in de door bordjes met „verboden toegang" afgesloten wegen en paden, kun nen zelfs kosteloos toegangskaarten verkrij gen voor den tijd van één jaar. Mooier kan het al bijna niet, zou men zoo zeggen en de dankbaarheid van het publiek voor deze vriendelijke en milde bepalingen zal dan ook wel gróót zijn. 't Mocht wat In plaats van dank, dikwerf ondank, maar dat daargelaten. Erger is en ergelijk in hóóge mate moet het feit genoemd worden, dat het publiek zich niet ontziet allerlei bloemen te plukken en planten uit te rukken, ja zelfs heele dennetjes mee te nemen, 't Is deze week heusch gebeurd! Wij betreuren deze houding van het publiek en zouden het met den meesten nadruk willen vragen dergelijke baldadigheden na te laten. Laat men het toch op hoogen prijs stellen, dat de eigenaar der Berger bosschen en duinen, de heer van Reenen, U toelaat op zijn gronden, en onthoudt U daarom van het toebrengen van schade! Plukt geen bloemen, trekt of graaft geen planten uit, rukt geen takken van de boomen, vertrapt geen helm, want anders zal de vrije wandeling U moeten worden verboden. Het staat geheel aan U of in de toekomst de schoone wandelingen in bosch en duin voor u geopend zullen blijven. Denkt daar aan vóórdat het te laat is! Wij lazen eens elders onderstaand versje, dat wij bij deze gelegenheid allen die hier tijdelijk vertoeven in het geheugen willen prenten Gij hebt hier vrij entree, moogt loopen, springen, dwalen, Maar wat ik U bidden mag, stelt U toch perk en palen Als uw natuur U drijft „natuur" hier te vernielen; Vernielzucht heerscht toch slechts in laaggestemde zielen! Onthoudt dit goed! Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat de bekende kunstenaar Dirk Schater heden avond een Concert geeft in de zaal van hotel „Nassau- Bergen", te Bergen aan Zee. In den Berger Kunsthandel wordt tot 21 dezer eene tentoonstelling gehouden van werken van J. O. Veldheer en J. M. Oraadt van Roggen. Toe gang vrij. In „De Rustende Jager" houdt „Aves" heden en morgen eene tentoonstelling van pluimvee. De toe gangsprijs is Zondag slechts 25 cents, voor kinderen een dubbeltje. Het eerstvolgend Kriens-Concert is thans bepaald op 21 Aug. in den tuin van „De Rustende Jager". Tante Wies vroeg aan de vijf-jarige Bertha, die met eenige andere kinderen voor het eerst een zee bad genomen had, hoe het haar bevallen was. „Ik wil er wel weer in, als u er een beetje warm water bij doet", antwoordde het kleine ding. Allen lachten, doch Bertha begreep niet waarom! van Amsterdam, 2 pers. 3 Kleine Dorpstraat: Fam. P. Mars, van Zaandam, 5 pers O. Sutterland, 4 Jongeh. P. van Dijk, Amsterdam, 1 VERTROKKEN: Jongeh. J. P. Servaas, van Assen, 1 pers. Bergerweg: Fam. Leo Gestel, D. Gootjes, Loudels weg: Dames Drözy, van Alkmaar, 2 pers. De Heer M. de Niet, van Broek op Langendijk, 1 Fam. Th. Fokkens, van Amsterdam, 2 Meerweg: Fam. J. Steenman, van Haarlem, 8 pers. Mej. C. Dutscher, Amsterdam, 1 Fam. P. Ranshuizen, Zaandam, 7 Natteweg: Fam. D. Happé, van Amsterdam, 7 pers. Weg naar Egmond: Mej. J. Kruk, van Broek op Langedijk, 1 pers. Fam. I. E. Bouteljé, H. A. Bijleveld, Molenstraat: Fam. L. M. Polak, M. Drukker, Dames de Haan, van Amsterdam, 5 Alkmaar, 5 van Amsterdam, 3 pers. 2 3 Schoolstraat: VERTROKKEN: Fam. J. F. Smid, van Assen, 3 Villa „Acma". Mevrouw Vis—Duyvis, van Zaandijk, 1 pers. Jongej. A. Vis, 1 T. Thomassen, Nijmegen, 1 Jongedames R. en H. Boon, Hoogezand, 2 F. Hazewinkel, 1 H. Mühlen, Rheijdt, 1

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1