Vervolg Vreemdelingenverkeer. BERGEN AAN ZEE Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: Strandfeest voor de jeugd. VIERDE JAARGANG. No. II. ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1913. Pension „Russcnweg", to BERGEN OF Ycrdronkenoord 91, to ALKMAAR. Beemsterpark: Fam. Th. C. de Maaré, van Amsterdam, 5 pers. A. de Jong, 4 A. van Dam, Rotterdam, 3 VERTROKKEN Mej. M. Brandon, van Amsterdam. St. Antoniestraat: Fam. J. Couturier, van Amsterdam, 4 pers. VERTROKKEN A. Duveen, van Amsterdam. J. Reurts, Guurtjeslaan: Fam. Notaris M. J. Keiser, van Krommenie, 5 pers Kleine Dorpstraat: Fam. G. Sntterland, van Zaandam, 4 perst VERTROKKEN: Fam. P. Mars, van Zaandam, jongeh. P. van Dijk, Amsterdam. Bergerweg: Fam. Leo Gestel, van Amsterdam, 2 pers. D. Gootjes, 3 Loudels weg: Dames Drözy, van Alkmaar, 2 pers De Heer M. de Niet, van Broek op Langendijk, 1 Fam. Th. Fokkens, van Amsterdam, 2 Meerweg: Fam. J. Steenman, van Haarlem, 8 pers. Mej. C. Dutscher, Amsterdam, 1 Fam. Ringenberg, 3 VERTROKKEN Fam. P. Ranshuizen, van Zaandam. Natte weg: Fam. D. Happé, van Amsterdam, 7 pers. Weg naar Egmond: Mej. J. Kruk, van Broek op Langedijk, 1 pers. Fam. I. E. Bouteljé, van Amsterdam, 5 VERTROKKEN Fam. H. A. Bijleveld, van Alkmaar. Molenstraat: Fam. L. M. Polak, van Amsterdam, 3 pers. M. Drukker, 2 VERTROKKEN Dames de Haan, van Amsterdam. Waterleiding: Dames van den Berg, van Amsterdant, 2 AANGEKOMEN EN VERTROKKEN: De Hr. en Mevr. Hiegentlich, van Amsterdam. Villa „Acma". Mevrouw Vis—Duyvis, van Zaandijk, 1 pers. Jongej. A. Vis, T. Thomassen, Nijmegen, 1 Jongedames R. en H. Boon, Hoogezand, 2 F. Hazewinkel, H. Mühlen, Rheijdt, 1 Jonged. V. Tinkelenberg, Rotterdam, 1 C. Faust, Amsterdam, 1 J. Caland, Maastricht, 1 Jongedames Ledeboer, Almelo, 2 Jongeh. P. Ebbinge, Enschede, 1 R. Groenman, Groningen, 1 Jongej. Arriëns, Hilversum, 1 Boers, 1 Op het Bergensche zeestrand is Maandag middag ter gelegenheid van de wedstrijden in het fortenbouwen door de jeugd gewerkt met een geestdrift en een uithoudingsver mogen, die aller bewondering en waardeering afgedwongen heeft! Deze bewondering en waardeering steeg zoo mogelijk in nóg hooger mate bij het aanschouwen van de resultaten der wed strijden in het maken van bouwwerken van verschillenden aard! 't Is een alleraardigst geslaagd feest ge weest dat aan ons schoon strand levendig heid gaf en vroolijkheid als nooit te voren, want niet minder dan 141 kinderen deden mede; dat is ruim tweemaal zooveel als verleden jaar. Eenige honderden badgasten en andere belangstellenden woonden deze wedstrijden bij, die, precies om half twee begonnen, om half vijf geëindigd waren. Bij de wedstrijden in het fortenbouwen hadden de heeren de leiding, bij de wed strijden in het maken van kunstige bouw werken de dames. Deze damesjury bestond uit Mevrouw Bastert, Mevrouw van der Waals, Mevrouw Heybroek, Mevrouw Aschaf- fenburg en Mevrouw van Reenen. Deze laatste had de vriendelijke attentie den kinderen onder hun inspannende arbeid een versnapering uit te reiken, die zéér gewaar deerd werd. Het weer werkte geheel mede om deze wedstrijden goed te doen slagenhet was niet te warm en een frisch windje maakte het werken aangenaam. Toen de vloed op kwam zetten, werd de belangstelling van klein en groot ten zeerste geprikkeld welke groep kinderen het sterkste fort had gemaakt; allerleukste tafreeltjes speelden zich hierbij af! Eindelijk was het laatste fort door het zeewater verzwolgen en trok de jeugd met vlaggen in de handen, met een blos van gezondheid op de wangen en een tinteling van vreugde in de oogen in optocht langs het strand naar het Post kantoor, alwaar de prijsuitdeeling plaats had. Nadat aan Mevrouw van Reenen een lang durige ovatie was gebracht, hield prof. de Haas een korte toespraak, waarbij hij deed uitkomen, dat het zeker niemand zou verwon deren, dat de prijs bij uitnemendheid, de uitzonderingsprijs, werd toegekend aan den jongeheer Engelbert ter Kuile, die op zoo kunstige wijze en met veel fantasie zijn werk had volbracht. De bescheiden, leuke echt-Hollandsche-jongén werd toen op de schouders zijner kameraden in de hoogte getild en ontving als prijs een zilveren potlood. De twee eerste prijzen voor de mooiste bouwwerken werden uitgeloofd aan de groep die de boot „Marie" had gemaakt (een hulde der kinderen aan Mevr. van Reenen, wier voornaam Marie is) en aan de groep, die de locomotief S. S. 701 had gemaakt. De twee tweede prijzen en de twee derde prijzen kregen de groepen, die kasteelen, huizen en landgoederen hadden ontworpen. De eerste prijzen voor het maken van sterke forten werden uitgereikt aan de groepen 1 en 12, de tweede prijzen aan de groepen 2, 3, 14, 10 en 4, de derde prijzen aan de groepen 5, 6, 9, 13. 11, 7 en 8. Dat de kinderen er verheugd mede naar huis gingen, behoeft geen betoog! Engelbert ter Kuile, winnaar van den uitzonderingsprijs.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1