Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode te Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: DE ZOMER op VRIJDAG 5 SEPT. 1913. VIERDE JAARGANG. No. 13. ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1913. Pension „Bussenwcg", te ISEKGEN Verdronken oord 91, te ALKMAAK. is ten einde gespoed en in verband hier mede verschijnt de „Bergensche Bad-, Duin en Boschbode" gedurende dit seizoen voor het laatst. Wij danken in de eerste plaats het hoofd dezer gemeente voor de groote bereidwil ligheid waarmede Z. E. A. ons de officieele lijst der tijdelijk hier vertoevende vreemde lingen afstond, en voegen hieraan direct een woord van dank toe aan het adres van de heeren Punt, ambtenaar ter Secretarie, en Van der Kerk, gemeente veldwachter, voor de accurate wijze waarop zij deze lijsten hebben bijgehouden. Het zomerseizoen heeft te Bergen en Bergen aan Zee weder om véél meer vreemdelingen gebracht als het vorige jaar; steeds was hun aantal belangrijk stijgende, waaruit afgeleid mag worden, dat ons idyllisch gelegen natuur- dorp en onze zoo aantrekkelijke badplaats blijven vooruitgaan op den weg van ont wikkelingen bloei. Dat dit zoo moge blijven is niet alleen onze hartgrondige wensch, doch wij hebben het volste vertrouwen hierin niet te worden teleurgesteld. Wij wekken onze landgenooten in dit laatste nummer op, ook in de mooie Sep tembermaand Bergen en Bergen aan Zee te blijven bezoeken. De groote drukte is nu voorbij en zij, die in onze prachtige herfst maand nog eens kalm willen genieten van al het bekoorlijke, dat September aan natuur genot biedt, kunnen thans nergens beter terecht. Ook voor auto-tochten is het nu een heerlijke tijd en de Alkmaarsche firma Stikkel, Olij en ten Zeldam zal gaarne een of meerdere van hare bekende, gemakkelijk zittende en geruischloos loopende auto's afstaan aan hen, die tochtjes willen maken. Vivat, floreat, crescat Bergen! (De pensions zijn in alphabetische volgorde gerangschikt). Pension „Beata". Mej. J. A. Scheuer, van Indië, 2 pers. Huize „Bervanger". Fani. E. Neuberg, van Amsterdam, 5 pers. Huize „Beukenhorst". Zuster C. M. E. Blommen- daal, van Heiloo, 1 pers. E. Heukers, 1 Mevr. T. Bos-Heukers, Groningen, 1 Huize „Bloemlust". Earn. P. van Vliet, van Amsterdam, 6 pers. Huize „Buitenlust". Fam.J. Bosch van's Gravenmoer, van Parijs, 6 pers. Huize „Catharina". Fam. C. W. Funke, van Amsterdam, 4 pers. Villa „Daisy Cottage". Fam. P. R. Mees, van Rotterdam, 6 pers. Huize „Duinoord". Fam. C. Schipper, van Zaandam, 3 pers. Café-Pension „Duinzicht" ('t Woud). Fam. Dr. C. H. Brinkman, van Nijmegen, 3 pers. J. A. van de Weg, Dordrecht, 6 Tromp, Den Haag^ 3 Villa „De Eiken". 4 Fam. Mr. J. L. H. de Jong Schouwenburg, van Amsterdam, 11 pers. Fam. Dr. S. Ulfers, Rotterdam, 6 Villa „Eikenhorst". Fam. Ch. L. Wijnsouw, van Utrecht, 8 pers. Huize „Elim". Gemiddeld aantal aanwezigen 14 pers. Huize „Endegeest". Fam. S. Lee Schwarz, van Amsterdam, 2 pers. Pension „Erica". pers. Mevr. Halberstadt, Jongej. Methorst, Mevr. van der Zwaan, Kok en dochter, van Heemstede, Nijmegen, Amsterdam, Pension „Geertruida". Mej. H. Burger, van Putten, van Arnhem, Arnhem, Pension „De Haemstede". Fam. Baronnesse van Heemstra, van Arnhem, Brandsma, Utrecht, Beverwijk, Amsterdam, IJsendijk, Utrecht, Mevr. Gout, Den Haag, Huize „Hanca". Jongehr. J. Kroon, van Hilversum, Pension „Holland". 1 pers. De Heer Reisma, H. J. Huges, van Steenwijk, 1 pers. Amsterdam, 1 Pension „Von Holstein". Fam. Verhoeven Bruinvis, van N. Indië, 3 Villa „Irene". Fam. P. E. van Aalst, van Rotterdam, 4 pers. Huize „Intra-Nos". Fam. Wijchel, van Alkmaar, Huize „Johanna". Fam. D. E. Mellema, van Groningen, Dr. Prinsen Geerlings, Amsterdam, Pension „Kennemeroord". 5 pers. 3 pers. 2 Fam. van den Vos, Mej. M. Bekker, van Amsterdam, Utrecht, Villa „Kennis is Macht". Fam. Bosscher-Pot, Fam. J. A. Verkuyl, van Rotterdam, Alkmaar, „Huize de Klomp". Fam. Notaris G. v. Hoik, van Zaandam, „Hotel J. P. Kreb". Mevr. J. H. Meerdink— Schepel en dochter, van Rhenen, De Hr. en Mevr. Duyvis, Amsterdam, Pension „Nora". Fam. J. van Leeuwen, Mevr. Pernis, van Den Haag, Hoorn, 4 pers. 1 4 pers. 4 6 pers 2 pers. 2 3 pers. 2 „Oranje-Hotel". Dames Pelgrim, van Bloemendaal, 2 pers- Mevr. A. van Breugel, Rotterdam, 1 De Hr. Mr. J. Dunton en Zn. Medemblik, 2 De Hr. Carl J. Scholten, Breda, 1 Huize „Quinta". Fam. Mevr. G. J. van der Nolle, van Zaandam, 8 pers. Pension „Russenweg". De hr. C. Nannes Gorter, van Alkrnaar, 1 pers. Hotel „de Rustende Jager". De Heer J. H. van Hengel, Amsterdam, 1 pers. Villa „Rustoord". Fam. M. O. Obermeyer, uit Munchen, 6 pers. Huize „Schoonoord" Miss Davies, van Parijs, Mad. Leblanc, Pension „Sportrust". Fam. A. van Lier, van Laren, Mevr. A.E. Mertier-Wannet, Den Haag, Mevr. Swaan, Amsterdam, Fam. Schaap, Bussurn, Fam. Böning, Amsterdam, Villa „Sunny Home". Fam. Mr. Ties Mulder, van Amsterdam, Pension „Suzanna". 1 pers. 1 3 pers. 1 1 2 2 4 pers. Fam. Snijders, van Amsterdam, Hr. en Mevr. Koning, Pension „Welgelegen". Mej. M. Heiliger, van Amsterdam, Pension „de Wilg". Mej. Snellen, van Amsterdam, 3 pers. 2 1 pers. 1 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1913 | | pagina 1