Bergensche Duin- en Boschbode Bad Een veelzettend? statistiek Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: L. S.! Bouwgronden te koop! De Pers over Bergen-binnen en Bergen aan Zee. Losse nummers VIJFDE JAARGANG. No. I. ZATERDAG 6 JUNI 1914 Met het nieuwe zomerseizoen gaan wij tevens onzen vijfden jaargang in en blijven hiermede trouw aan ons streven om ook door middel van de „Bergensche Bad-, Duin en Boschbode", den vooruitgang en bloei van Bergen aan Zee en Bergen te helpen bevorderen. Wij erkennen bij dit streven dankbaar den steun, dien wij van onze adverteerders ontvangen en hopen, dat dit in de toekomst zoo moge blijven, opdat de Badbode hoe langer zoo mëer aan zijn doel kan beant woorden. De prijs der advertenties is 10 ct. per regelbij meerdere plaatsingen 5 en 10 korting. In den afgeloopen winter is er veel ge schied dat Bergen ten voordeel zal strekken het lichtvraagstuk is opgelost en de riolee- ringskwestie is ernstig onder de oogen gezien. Zoowel te Bergen-Binnen als te Bergen aan Zee verrezen tal van villa's, terwijl onze badplaats nog de groote verbetering kreeg, dat de strandboulevard is doorgetrokken. Hier en daar gaan stemmen op, om, evenals dit in het buitenland geschiedt, een zoo genaamde „Kur-taxe" te heffen, d. w. z. een belasting in te voeren voor hen, die gedu rende een week als logeergasten vertoeven in een hotel of pension, of gedurende ten minste een week een gemeubileerde woning of gemeubileerde kamer in onze gemeente bewonen. Dit zou voor Bergen de grootste mallig heid zijn Wij, die behalve natuurschoon, den vreem deling nog betrekkelijk weinig aan te bieden hebben, moeten alles doen, om dien vreem deling te lokken, niet om hem ons den rug te doen toekeeren. Door de groote plaats, die de vreemde- lingenlijst inneemt, kunnen wij op dit onder werp op 't oogenblik niét verder ingaan, evenmin als wij uitvoeriger kunnen vermelden welke veranderingen en verbeteringen er sedert het vorige seizoen zijn tot stand gekomen. Wij verwachten, dank zij ook de propa ganda, die wij dezen winter door het houden van causeriën en het vèrtoonen van licht beelden in verschillende steden van ons. land gemaakt hebben, een nóg drukker vreemdelingenbezoek dan het vorig jaar. Moge het weer hiertoe meewerken, want hiervan hangt veel, zoo niet alles, af. Wij roepen tenslotte den gasten, die na de Pinksterdagen in onze gemeente gebleven zijn, een hartelijk welkom toe! Het aantal te Bergen-Binnen en te Bergen aan Zee vertoevende zomergasten bedroeg: Op 21 Juli 1908 300 Op 28 Juli 1909 500 Op 29 Juli 1910 705 Op 28 Juli 1911 1068 Op 27 Juli 1912 1238 Op 19 Aug. 1912 1417 Op 9 Aug. 1913 1593 Bergen is niet alleen een heerlijk oord voor tijdelijk aldaar verblijfhoudende vreem delingen, doch wordt hoe langer zoo meer gezocht als woonplaats Nergens kan men beter genieten van bosch en duin en strand dan te Bergen en te Bergen aan Zee! Komt, ziet en oordeelt! Voor matige prijzen zijn te Bergen-binnen bouwgronden te koop bij de Bouwgrond- Maatschappij „Bergen-binnen" en te Bergen aan Zee bij de Bouw-Exploitatie Maat schappij aldaar. De Redacteur-Uitgever van dit blad geeft gaarne nadere inlichtingen. Adres: Verdronkenoord 91, te Alkmaar, of Pension „Russenweg", te Bergen. Het Algem. Handelsblad: Bergen-binnen is sinds eenige jaren als buiten verblijf zéér in trek, terwijl de stichting van de bad plaats Bergen aan Zee de aantrekkelijkheid van het dorp in duin en bosch nog heeft verhoogd. De grondslag van de nieuwe badplaats is gelegd; zij zal alles vereenigen wat de fust en ontspanning behoevende mensch noodig heeft: een mooi breed strand, een krachtigen golfslag, zeewater, dat niet verontreinigd wordt door uitloozingen, breede duinen met bosschen doortrokken, daartusschen groene duin valleien vol geurige bloemen en op den achtergrond het liefelijke dorp Bergen, verscholen tusschen het hooge hout, met zijn breede lanen, zijne vijvers, zijne schaduwrijke boschpaden Het Nieuws van den Dag: De Benjamin onder onze badplaatsen, het bekoor lijke Bergen aan Zee, neemt met den dag in beteekenis toe. Dat dankt het aan zijn zoo gunstige ligging, aan het prachtige strand met zeldzaam mooie duinen en bosch in de onmiddellijke nabijheid, maar niet minder aan de energieke wijze waarop de familie van Reenen, wier hoofd er burgemeester is, den bloei van het pfaafsje bevordert. Men zou tegen zich zelf zijn met een verblijf in deze heerlijke streek uit te stellen totdat het laatste huis van dit zeedorp-in-aanleg er is. De gasten, die het Badhotel, de pensions en de particuliere woningen in de beide Bergens bevolken, hebben het wel anders ingezien en genieten op de gezonde en afwisselende manier waarop men dit doen kan. Niemand kan Bergen en Bergen aan Zee voor het eerst bezoeken of hij roept 't uit van de liefelijke bekoorlijkheid dezer streek! De Telegraaf: Bergen is een der liefelijkste plekjes van ons land Gelegen aan den voet der duinen is het zoowel voor de bewoners als de bezoekers een waar paradijs. Veel menschen heb ik gesproken, die Frankrijk en Italië hadden bezocht en mij verzekerden, dat zij die intense pracht, die fijnheid van tinten, die de natuur hier bezit, nergens anders hebben aange troffen. Wandelaars en fietsers, die Bergen aan Zee be zoeken zullen niet verzuimen het pad op te gaan, dat halverwege den zeeweg naar den top van Viag- duin voert, om daar te genieten van het heerlijk vergezicht over zee, duin en polder. In weinige minuten kan men, van zee komende, de heerlijke duinbosschen bereiken, die deze nieuwe badplaats eene aantrekkelijkheid geven, die geen andere in ons land in die mate bezit van de Bergensche „Bad- Duin- en Bosch bode" zijn te Bergen (dorp) verkrijgbaar bij den heer P. J. BROUWER, en te Bergen aan Zee bij den heer D. HAASBROEK, Kantoor der Bouw-Exploitatie-Maatschappij. Mede aan deze adressen verkrijgbaar a 10 cent „HET LIEDJE VAN DEN BER- GENAAR" (woorden van Mevrouw M. van Reenen-Vötfer, muziek van Philip Loots).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1914 | | pagina 1