Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor particulieren of op zichzelf wonenden BERGEN AAN ZEE. Bij particulieren of op zichzelf wonenden Nieuwsberichten. Prijzen der Zeebaden 3 pers. 1 pers. 1 2 Villa „Parkzicht". Fam. frau Meijer, van Horst Emscher 3 pers. Villa „Quinta". Fam. Mevr. G.J.v, d. Nolle, van Zaandam, Pension Russenweg". De Hr. C. Nannes Gorter, van Alkmaar, De Hr. van der Plas, Castricum, Fam. Mevr. Wed. M. Nolles, Amsterdam, Pension „Rozenoord". Fam. G. P. J. Hogeweg, van Amsterdam, 6 pers. Fam. C. van Uden, 4 S. J. van Praag, Rotterdam, 4 Camphuis, van Sneek, 4 Mej. Jaholse, Parijs, 1 Hotel „De Rustende Jager". De Hr. en Mevr. W. F. Smits, van Amsterdam, 2 pers. Pension „Sportrust". Fam. Mr. Barkaij, van Voorburg 3 pers. Visser, Amsterdam, 5 VERTROKKEN: Fam. Dr. Hartog, van Amsterdam, 3 pers. Struijck, Rotterdam, 4 Jongh. Utrecht, 2 Villa „Simmerwente". Fam. Mevr. Kuipersdijken, van Den Haag, Villa „de Spar". Fam. Mr. D. Bastert, van Alkmaar, Pension „Suzanna". Mej. B. Vis, van Amsterdam, 1 pers. De Hr. Handlugter, 1 Mevr. Douariëre Feith Dronsberg, Dames Dronsberg, Fam. Boogaard, ZeerEerw. ZeerGel. Heer Swildens, Pension Fam. Menagé Challat, Den Haag, Arnhem, Gouda, Wervershoof, 1 4 pers. 5 pers. .Welgelegen". van Amsterdam, Pension „'t Witte Huis". Mevr. Grevers Bosshardt, van Utrecht, Mej. Bosshardt, 3 pers. pers. Bosshardt, Stigter, Leef lang, Scholten, Fam. Mighorst, van der Kamp, Zeist, Rotterdam, Delft, Rotterdam, Schagen, Pension „De Wilg". Fam. Lohuisen, van Amsterdam, Posthumus, B. G. Stibbe, Mr. P. Boelis, Leeuwarden, Mej. H. Goedhart, Haarlem, De Hr. H. Essers, Mevr. A. C. Mölm met kind, Purmerend, VERTROKKEN: Fam. C. G. Timmermeister, van Amsterdam, D. J. Donker, Rotterdam, Huize „De Zonnebloem". Fam. Dr. A. G. W. van Waveren, van Haarlem, Pension „Zonneheuvel". Fam. J. C. Koningsbergeu, van Oosterbeek, 6 pers. 3 pers. 2 5 6 1 1 2 6 pers. 4 5 pers. Fermin, De Hr. en Mevr. Samson, Mevr. Dijs, Mej. Richards, Fam. Jesse, Mej. van Oosteren, Amsterdam, 5 Alfen a/d Rhijn 2 Waddingsveen 2 Bloemendaal, 1 Rotterdam, 3 Amsterdam, 1 Oude Prinsweg. Fam. Mr. C. P. Donker, van Hoorn, Beemsterpark. Fam. Mevr. Duuner, van Amsterdam, Karei de Grootelaan. Mej. M. C. Doijer, van Parijs, Fam. R. Nobel, Purmerend, Mej. v. d. Meer, Rotterdam, v. d. Meer, Amsterdam, Breêlaan. Fam. E. Wolf, van Amsterdam, E. Simon, M. G. de Leeuw, M. C. de Leeuw, P. H. v. Groenewoud, Fam. Mr. H. P. M. Kraakman, Alkmaar, Russenweg. Fam. M. L. C. Pool, Op de Sluis. Fam. Dr. Schieveen Borgman, Spaansche Pad. Mej. Koops, Hof laan. Fam. J. Hannema, D. de Kwaadsteniet, 5 pers. 7 pers. 1 pers. 6 1 1 5 pers. 1 1 1 van Alkmaar, 4 pers. van Rotterdam, van Amsterdam, van Amsterdam, 4 pers. 1 pers. 7 pers. 3 Fam. Mevr. de Wed. H. C. Termaatgeb. Rambonnet, Nijmegen, 3 pers. Dorpstraat. Fam. A. W. IJzerman, van Schermerhorn, 5 pers. Mevr. M. A. W. N. Dei Schoorl en kind Amsterdam, 2 Fam. G. J. Roding, 3 Guurtjeslaan. Fam. M. J. Keiser, van Krommenie, 5 pers. Meerweg. Mej. Horst van der Peil, van Amsterdam, 2 pers. Villa „Acma". Mej. G. Visser, van Haarlem, Jongej. D. Brenger, van Munchen Gladbach, H. Mühlen, M. Wisselink, C. ter Kuile, A. Kosters, M. Scholten, Roosenburg, A. Scheltema, G. ten Cate Hoedemaker, J. Rahusen, L. Thomassen, Jongehr. E. Maaldrink, R. Groenman, B. Ebbinga, G. v. Gelder, VERTROKKEN Jongej. H. Hompes, van Nijmegen, L. Reinders, Delft, Pension „Bakhuis". Mevr. L. H. C. Caderius van Veen Steenhoff en kind, van Arnhem, De Hr. en Mevr. Dr.M. Buff, Elberfeld, van Rheijdt, Haaksbergen, Enschedé, Wijchen, Den Haag, Deventer, Haarlem, Nijmegen, Zutphen, Groningen, Enschedé, Nijmegen, Villa Fam. Prof. I. Franco, Distel". van Delft, pers. 2 pers. 2 5 pers. Pension „Frisia". De Hr. en Mevr. W. Vosmaer, van Nijmegen. Frau Langkau, Fraulin Langkau, Langkau. Charlottenburg 1 1 Denemarken. 1 2 pers. Fam. Petersen, Villa „Laura". van Goslar, 12 pers. Hotel „Nassau Bergen". Fam. Baronnesse Bentinck van Eeghen, van Ginneke, 5 De Hr.en Mevr.Jos. vanGein Rotterdam, 2 J. C. Pelle 2 Mevr. P. C. André de la Porte Jr., Amsterdam, 1 De Hr. I. Vis, 1 De Hr. en Mevr. Mr. A. v. d. Lauwen, Voorburg(Z-H)2 VERTROKKEN: Mevr. en Mej. de Clercq Westendorp, van Hilversum, De Hr. en Mevr. D. Scheltema, De Hr. W. A. Wisselink, Mej. Dr. J. M. Kooy, Baron Luit. Bentinck, AANGEKOMEN en VERTROKKEN: Z.Ex. Comm. der Koningin van Leeuwen en Familie, van Haarlem, Mr. P. Josselin de Jong en Zoon, De Hr. J. M. Kalff en Zoon, De Hr. en Mevr. Druijvenstein De Hr. en Mevr. van Beuningen en Dochtertje, De Hr. P. C. André de la Porte Jr., Den Haag, Winterswijk, Utrecht Breda, Amsterdam, Bussum, Amsterdam, Ulrecht, 2 pers. 3 1 1 1 6 pers. 2 2 2 Amsterdam, 1 Villa „Noviomagum". Fam. van Mane, van Beek, 7 pers. Villa „Poulina". Fam. Prof. Feldmann, van Delft, 5 pers. Villa „Tine". Fam. Dr. Reuvens, van Oosterbeek, 2 pers. Villa „Wijde Blik". Mevr. Philips en Fam. van Hilversum, 5 pers. Pension „Wilhelmina". Fam. C. Rueb Cz., van Rotterdam, 3 pers. W. Marmelstein, Amsterdam, 3 VERTROKKEN: Fam. P. Duijs, van Vogelezang, 2 pers. Burggraaf, Amsterdam, 2 Mr. G. T. Evelein, Assen, 5 Dr. A. M. Dhont, Meppel, 5 Villa „de Zeemeeuw". Fam. Prof. M. de Haas, van Delft, 5 pers. Pierpanderstraat. Prof. J. D. v. d. Waals, van Amsterdam, 6 pers. Herstellingsoord Burgerweeshuis te Amsterdam. Gemiddeld aantal aanwezigen, 60 pers. Koloniehuis voor Jong Nederland. Gemiddeld aantal aanwezigen. 40 pers. Deutsche Ferien Kolonie. Gemiddeld aantal aanwezigen, 36 pers. Totaal 854 pers. Volgens gedane opgave zijn de hotels en pensions in Bergen en Bergen aan Zee van 1 Juni tot 1 Juli bezocht door 1416 vreemdelingen. Hieronder volgt een opgave der verloren en ge vonden voorwerpen, waaromtrent inlichtingen te bekomen zijn ter Gemeente-Secretarie. Verloren: een bruine sluier, een gouden broche (vermoedelijk aan 't strand of op den zeeweg). Gevonden: een zilveren dasspeldje met schitte rende steentjes, een duimstok, een pak met half kilo gelatine, een hoofdstel. Zondagavond zal ter gelegenheid der muziekuit voering het terrein der Buiten-Sociëteit geheel elec- trisch worden verlicht. Zonder twijfel zal deze nieuwe verlichting veel kijkers trekken! Groote belangstelling wekt de nieuwe winkel der maatschappij „Bergen Nurseries Ltd." in de Station straat. De verkoop der groenten met wagens is be gonnen en de bloemenmeisjes hebben het druk met het afleveren van bouquetjes en losse bloemen. Op het Stationsplein is een kiosk geplaatst, waar even eens verkoop der bloemen plaats vindt. Schitterend was deze week het lichten der zee aan het Bergensche strand. Dinsdag- en Woensdagavond bijv. waren er velen, die van deze heerlijke kleuren pracht kwamen genieten. Men verzuime toch niet op mooie zomeravonden naar ons strand te gaan! De temperatuur van het zeewater is thans heerlijk. Baden is gezond en verfrisschend in deze warme dagen Een „record" mag het genoemd worden om in 27 minuten per fiets van het strand naar het station Alkmaar te rijden. Dit kunststuk is dezer dagen vol bracht door een der eerste bewoners van Bergen aan Zee. De aardige kiosk, die verleden jaar aan den Russen weg stond, is thans aan de Breêlaan geplaatst. Er is van allerlei te krijgen op gebied van boekhandel, fotografie-artikelen, brillen, pince-nez, enz. Het programma voor het concert van het Bergen's Harmonie Orkest, directeur de heer J. M. Otto, op Zondagavond 8 uur in de muziektent, luidt als volgt 1. Bello Giorno, pas-redoubléCossetti 2. La reine des Concours, ouverture Briot 3. Voix roumaines, valse de concert Kessels 4. Le songe d' Amour, fantaisie H. Kling Pauze 5. La Vivandière, ouvertureDelfort 6. Marche TurqueL. Guillaume 7. Brignola, fantaisie originaleBoscolli 8. Neêrlands Vreugd, nationale volksmarschM. J. H. Kessels Wij vestigen de aandacht van belangstellenden op de tentoonstelling van schilderijen, etsen en batiks op perkament van Mevrouw F. v. d. Hoef—van Rossem en den heer G. van der Hoef in het atelier „Sonnevanck", Russenweg, alhier. 1 Heerenbad met volledig costuum f 0.40 1 zwembroek en handdoek. - 0.35 1 alleen met handdoek - 0.30 1 Damesbad met volledig costuum - 0.40 1 alleen met handdoek - 0.30 1 Kinderbad- 0.20 Abonnementskaarten voor 10 Heerenbaden met volledig costuum - 3.75 10 zwembroek en handdoek - 3.25 10 alleen met handdoek - 2.75 10 Damesbaden met volledig costuum - 3.75 10 alleen met handdoek - 2.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek - 1.75 Abonnementkaarten zijn voor een volgend jaar NIET geldig. Booten te huur voor zeiltochtjes met bemanning. te Bergen (N.=H.) gedurende den seizoentijd, 15 Juni—15 September. Open op werkdagen: 8.— voorm. tot 7.30 nam. Op Zon- en Feestdagen: 8—9 voorm., 12 nam. Buslichtingen aan het kantoor. Op werkdagen 7.25 m., 12.15 a., 6.35 a., 9.— a. Voor de behandeling van postwissels en quitantiën alleen open op werkdagen: 8.30 m. tot 3.30 a. Lichtingen aan de Bijbussen: Breêlaan: 7.—, 11.35, 6.10, 8.40. Dorpsstraat: 6.50, 11.25, 6.—, 8.30. Oostdorp: 6.40, 11.15, 5.50, 8.20.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1914 | | pagina 2