Vervolg Vreemdelingenverkeer. BERGEN AAN ZEE. Bij particulieren of op zichzelf wonenden de slotwoorden van Guldenmond te spreken, gezegd worden: „eind goed, alles goed". Namens het Comité van voorbereiding spraken wij tot de regisseuse, mevrouw Amy Grothe-Twiss, eenige dankbare woorden en huldigden in haar persoon tevens het geheele gezelschap door het aanbieden van een fraai bloemstuk met linten in de Bergensche kleuren. Hierna werd van vele zijden Om den heer Bernard Canter geroepen, die een lauwerkrans ontving met de linten in de nationale kleuren. Wij spraken bij de overhandiging van deze lauweren de hoop uit, dat deze „Poppenkast" nog eens door een onzer bestaande tooneelgezelschappen iou worden vertoond. Hierop bestaat groote kans, want onder de aanwezigen bevond zich de heer P. D. van Eijsden, directeur van het Rotterdamsche Tooneelgezelschap, die ons verklaarde het stuk met groot genoegen te hebben gevolgd. Na afloop der voorstelling noodigde Mevrouw van Reenen alle medespelenden, benevens de leden van het orkest en het Comité voor Open-luchtspelen op een „afternoon-tea" op den huize „Kranenburgh" terwijl hierna in „De Rustende Jager" door den Burgemeester een diner werd aangeboden. Hier heerschte de meest aangename stemming, terwijl verschillende toasten werden geslagen, die uitdrukking gaven aan de welgeslaagde voorstelling en dank werd gebracht aan allen, die in een of andere qualiteit tot dit resultaat hadden bijgedragen. De Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer alhier zond ons twee Bergensche gidsen, die wij gaarne in de belangstelling van de zomergasten aanbevelen. De groote gids, die opnieuw bijgewerkt is en versierd met illustraties van den heer J. G. Veldheer, is in den boekhandel verkrijgbaar tegen betaling van 40 cents en is dit bedrag dubbel en dwars waard. De kleine gids, die gratis door het bestuur van het Vreemdelingenverkeer wordt uitgereikt, bevat een aantal fraaie kieken van Bergen en Bergen aan Zee en zal steeds voor allen, die hier kwamen een aangename herinnering zijn. Beide gidsen zijn geschreven door den heer P. Rus, thans hoofd eener school te Amsterdam, doch in onze buurt geboren en Bergen en Bergen aan Zee op z'n duimpje kennende. Op zéér onder houdende wijze vertelt hij in vlotten stijl van het mooie en schoone van ons dorp en badplaats en ver diept zich daarbij in alle mogelijke bijzonderheden. Voorts maakten wij kennis met den„Führerdurch die Niederlandischen Nordseebader", uitgegeven door den pas opgerichten Bond van Nederlandsche Noord zeebadplaatsen en samengesteld door den Voorzitter van dien Bond, den heer P. L. de Vries, gemeente secretaris van Zandvooxt. Het boekje in een smakelijk kleed gestoken geeft onzen oosterlijken buren, in beknopten vorm, een overzicht van de speciale aantrekkelijkheden van vrijwel alle Nederlandsche badplaatsen. Aan elk der „Seebader" is een paar pagina's ge wijd waar de toekomstige bezoeker alle mogelijke inlichtingen in woord en beeld kan vinden. Ongetwijfeld zal het boekje (dat later in de Engel- sche en Fransche taal zal worden uitgegeven), het streven van dezen Bond, die zich ten doel stelt de Hollandsche badplaatsen in het buitenland meerdere bekendheid te geven, krachtig helpen bevorderen. Naar wij vernemen is te Amsterdam Donderdag het informatiebureau geopend van het Bureau voor Toerisme en Vreemdelingenverkeer, in het gebouw Weteringschans 22, te Amsterdam. In den loop van den dag bracht burgemeester Roëll er een bezoek. Bij dit bureau is aangesloten de Nederlandsche Bond voor Noordzee-badplaatsen, waarvan de te Bergen aan Zee gevestigde Vereeniging „Noordzee bad Bergen aan Zee" lid is. Door dezen Bond zijn thans 10.000 „Führerdurch die Niederlandischen Nordseebader" verspreid. Een aantal kinderen bevond zich j.I. Zaterdag onder leiding van onderwijzers onder de hooge boomen in het Berger bosch nabij „Duinvermaak" en klauterden tegen de duinen op, hoewel de toegang door prikkeldraad was afgezet. Geen der onderwijzers verbood dit, waardoor verschillende wandelaars in zóó hooge mate ge- ergerd werden, dat zij ons verzochten hierop openlijk de aandacht te vestigen. In verband met het sympathieke doel maken we gaarne melding van de uitvoering, die door de Berger Tooneelclub „Kunst na Arbeid" Dinsdag 11 Augustus in „De Rustende Jager" zal gegeven worden ten bate van het „Hoefijzerverbor.d". Men weet, dat het verbond zich ten doel stelt een nieuw koloniehuis voor kinderen te stichten, waar van de kosten op f 70.000 geraamd worden en hiervoor reeds een zeer aanzienlijk bedrag is bijeen gekomen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Moeder, zal het Berger Harmonie-Orkest, directeur de heer J. M. Otto, Zondagavond half acht het volgende programma ten gehoore brengen: 1. a. Wilhelmus van Nassauwe Adr. Valerius b. Neerlands Vreugd M. J. H. Kessels 2. Marie Louise, Ouverture Meurer 3. Cours de traïneaux, Polca de Concert Fr. Zikoff 4. La fête triomphale, Fantaisie G. Joh. v. Dam 5. Wals over Nederlandsche Volksliederen Chr. de Carmont. Pauze 6. a. Het liedje van den Bergenaar Philip Loots Woorden van Mevr. v. Reenen—Völter. b. Le Chef de corps, Marche militaire Burij 7. Ouverture de Concert N. Govaert 8. Sidonia, Valse de Concert Carmont 9. Feestklanken M. J. H. Kessels Fantaisie over Nederlandsche Volksliederen. De tuin rondom de muziektent zal met gekleurde ballonnetjes verlicht worden, hetwelk een bijzonder aardig effect zal geven, te meer daar het geheel zal stralen in electrisch licht. Het corps is voor dit concert versterkt met musici van Akersloot, Koedijk. Schoorl en van „Ons Ge noegen" te Alkmaar en is 50 man sterk. Verloren te BERGEN: een bruine sluier: een kerkboek; een zwartfluweelen ceintuur met zwarten gesp; een blauw leesboek, getiteld „Onderwijze resje"; een gouden broche in de tram of stations emplacement Bergen. Gevonden te BERGEN: een zilveren blokjes armband aan het strand; een bruin doosje waarin 2 kwartjes en 4 centen; een paar grijze dameshand schoenen. Inlichtingen te bekomen ter gemeente-secretarie. Gevonden te BERGEN AAN ZEE: een broche (wit beenen Kruis). Inlichtingen te bekomen bij den rijks-veldwachter Strooker. Villa „Aetna". Jongeh. S. en W. Ranik, Winsum, 1 pers. W. Ledeboer, Almelo, 1 H. Thate, Vorden, 1 G. v. Delden, Hilversum, 1 Jonge dames Feith, Groningen, 2 Zeverijn, Hilversum, 2 VERTROKKEN Jonge dames Blijdenstein, van Enschedé. ter Kuile, Jongej. C. ter Kuile, Jongeh. B. Ebbinge, L. v. Delden, Wageningen. L. Prakke, Nijmegen. Huize „Anna". Fam. J. Bierdrager, van Alkmaar, 5 pers. Mej. Hulsbergen, 1 Pension „Bakhuis". Da Hr. en Mevr. M. de Montmalleu, van Neuchatel, 2 pers. Mevr.J. Steenhoffv. d. Feen, Velp, 1 Mej. J. H. Steenhoff, 1 De Hr. Dr. F. Wichert en Zoon, Manheim, 2 Fam. Mevr. Reddingius, Groningen, 3 Villa „Covente". Fam. Mevr. van Gelein Vitringa, van Arnhem, 5 pers. Villa „Distel". Fam. Prof. I. Franco, van Delft, 5 pers. Pension „Frisia". Fam. Koll Vosmaer, van Nijmegen, 2 pers. Frau Langkau, Charlottenburg 1 Fraulein J. Langkau, 1 E. Langkau, Denemarken. 1 E. Nielsen, 1 Fam. Mr. C. Maris, Arnhem, 7 Fraulein K. Pritsch, Charlottenburg 1 Fam. Mevr. Nieveld, Amsterdam, 5 Mevr. S. Zijp, Abbekerk, 3 „Villa Hilda". Fam. H. C. A. Hennie, van Amsterdam, 6 pers. Huize „Herline". Fam. A. Biemond, van Amsterdam, 12 pers. Villa „Laura". VERTROKKEN Fam. Petersen, van Goslar. Huize „Mare". Fam. Baronesse v. Asbeck, van Woudenberg, 10 pers. Villa „Marijke". Fam. Keppler, van Amsterdam, 6 pers. Villa „Molenbeek". Fam. Mevr. Bockhart, van Wiesbaden, 3 pers. Roermond, 2 Enschedé, 6 Bremen, 5 Worms a/d Rh. 5 Hilversum, 5 Oldenburg, 2 Manheim, 4 Villa „Noviomagum". Fam. Wurfbain, van Arnhem, Hotel „Nassau Bergen". Fam. Baronnesse Bentinck van Eeghen, van Ginneke, De Hr. T. Vis Amsterdam, Fam. C. B. Tielanus, Friezeveen, Mevr. A. Diemer Kool van Haarlem, Haitsma Muiier, Mevr. H.SmeetsWijers H. A. Ledeboer, Frau G. Schellhass, Frau P. Emmeling, H. C. v. Erck, Dr. Meier, Frau Dir Weinmann, Mevr. de Wed. A. J. Jacobson, Mevr. de Wed. E. S. de Jong v. Lier, Fam. H. Molster, E. O. Barfoed, Dr. Frank, Mr. A. Moolenburg, D. G. Copijn, De Hr. H. Jacobson, Mej. E. Maas, Mevr. F. Pollones, Mej. J. v. Capelle, Freule R. v. Randwijk, Dames Verspoor, Kinderen Leverijn, 5 Kinderen Burt, Fam. Theo Janzen, De Hr. en Mej. H. J. en S. M. Jordens, Hernn R. Scholen, Frl. Drz M. Kröhne, Frl. Fr. Hammann, Fam. Frau Dr. Prijm, Mej. M. Terwindt, Fam. H. Salm, Mej. S. M. C. Kronenberg, De Hr. en Mevr. H. C. Weijers, Mej. E. v. d. Hoeven, A. Woensel Kooij, M. Woensel Kooij, De Hr. A. W. Groenman, Mej. A. W. Wafelbakker, Fam. L. G. Vliegenthart, 7 pers 5 pers 1 Amsterdam, 1 Watergraafsm. 1 Amsterdam, 8 3 Zwolle, 5 Bussum, 4 Maartensdijk, 4 Bukarest, 1 London, 1 Londen, 1 Nijmegen, 1 Rossum, 1 Hilversum en London. 8 Hilversum, 2 Berlin, 1 Manheim, 1 Worms Schl. 1 Bonn a/Rhijn 5 Nijmegen, Hilversum, Deventer, Dordrecht, 2 Eefdebij Zutfen 1 Utrecht, Gooi, Groningen, Haarlem, Delft, AANGEKOMEN en VERTROKKEN: Zwolle, Haarlem, Groningen, Hilversum. Baarn. Maarseveen. Worms. Haarlem. Hamburg, Berlin. Enschedé. Fam. Burg. J. C. v. Eek, van Heteren, Jonkhr. v. Merle, de Bilt, Fr. Mindl, Weenen, Fr. Dr. Wichert, Manheim, Burgem. Duhont Meesters, Mevr. Duhont Meesters, De Hr. en Mevr. Brouwer, VERTROKKEN: Jonkhr. M. Mazel, Den Haag. Mevr. Guépin, De Hr. en Mevr. E. Wesselius Fam. K. Tjebbas, De Hr. P. Emmeling, De Hr. A. de Bracconier, De Hr. en Mevr. J. Schultze, Fam. G. Simons, De Hr. D. Nordbeck, Pension „Prins Maurits". Fam. J. J. Stieltjes, van Berlijn, J. S. J. de Jong, Amersfoort, Frau Dr. Alice Simmel Berlin, Fam. C. Berkhouwer, Zaandam, Villa „Paulina". Fam. Prof. Feldmann, van Delft, Villa „Tine". Fam. Dr. Reuvens, van Oosterbeek, Villa Ulysses". Fam. Prof. Scholl, van Kratz, I Prof. Freundelenberg, Insbrück, j Bakkerij „De Spoorklok". Fam. A. F. Thomsen, van Alkmaar, Villa „Wijde Blik". Fam. G. S. Tellander, van Hilversum, Villa „Westerlicht". Fam. .Dr. Munk, van Nijmegen, Pension „Wilhelmina". Fam. C. Reub Cz„ van Rotterdam, G. M. Deenik, Amsterdam, Vermaas, Hilversum, Den Hr. F. Horsting, Nijmegen, Fam. Willsemsen, Amsterdam, Mej. v. Eyzinga, Villa „de Zeemeeuw". Fam. Prof. M. de Haas, van Delft, 4 pers 6 4 2 2 1 2 4 pers- 4 1 5 5 pers 3 pers 14 pers 9 pers. 8 pers- 3 pers. 9 3 1 2 1 5 pers- Van Hasseltstraat. Fam. Mevr. Sandberg van Reede, van Amsterdam, 3jpers Wensma Klaassen, 4 Van Eedenstraat. Fam. Otto Deter, van Breslau, 7 pers- Pi er- Panderstraat. Prof. J. D. V. d. Waals, van Amsterdam, 6 pers Zeeweg. Fam. A. Heybroek, van Hilversum, 11 pers

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1914 | | pagina 2