m BERGENSCHE BAD-, DUIN- EN BOSCHBODE Wat de collega's over Bergen-binnen en Bergen aan Zee in hun bladen zeggen: Het Algemeen Handelsblad: Bergen-binnen is sinds eènige jaren als buiten verblijf zéér in trek, terwijl de stichting van de bad plaats Bergen aan Zee de aantrekkelijkheid van het dorp in duin en bosch nog heeft verhoogd. De grondslag van de nieuwe badplaats is gelegd zij zal alles vereenigen wat de rust en ontspanning behoevende mensch noodig heeft: een mooi breed stiand, een krachtigen golfslag, zeewater dat niet verontreinigd wordt door uitloozingen, breede duinen met bosschen doortrekken, daartusschen groene duin valleien vol geurige bloemen en op den achtergrond het liefelijke dorp Bergen, verscholen tusschen het hooge hout, met zijne breede lanen, zijne vijvers, zijne schaduwrijke boschpaden Deze QUURTJESLAAN loopt dwars door de terreinen der Bouw- en Bouwgrond Maatschappij „Bergen-binnen". Fr staan reeds verscheidene fraaie villa's. Aan het kantoor der Maatschappij, Willem de Zwijgerlaau 3 te 's-Oravenhage en bij den vertegenwoordiger te Bergen, den Heer KLOOTS, worden gaarne alle gewenschte inlichtingen gegeven aan hen, die er over denken Bergen als woonplaats te kiezen. Het Nieuws van den Dag: De Benjamin onder onze badplaatsen, het be koorlijke Bergen aan Zee, neemt met den dag in beteekenis toe. Dat dankt het aan zijn zoo gunstige ligging, aan het prachtige strand met zeldzaam mooie duinen en bosch in de onmiddellijke nabijheid, maar niet minder aan de energieke wijze waarop de familie van Reenen, wier hoofd er burgemeester is, den bloei van het plaatsje bevordert. Men zou tegen zich zelf zijn met een verblijf in deze heerlijke streek uit te stellen totdat het laatste huis van dit zeedorp-in-aanleg er is. De gasten, die het Badhotel, de pensions en de particuliere woningen in de beide Bergens bevolken, hebben dat wel anders ingezien en genieten op de gezonde en afwisselende manier waarop men dit doen kan. Niemand kan Bergen en Bergen aan Zee voor het eerst bezoeken of hij roept 't uit van de liefelijke bekoorlijkheid dezer streek! De Telegraaf: Bergen is een der liefelijkste plekjes van ons land! Gelegen aan den voet der duinen is het zoowel voor de bewoners als de bezoekers een waar paradijs. Veel menschen heb ik gesproken, die Frankrijk en Italië hadden bezocht en mij verzekerden, dat zij die intense pracht, de fijnheid van tinten, die de natuur hier bezit, nergens anders hebben aan getroffen. Wandelaars en fietsers, die Bergen aan Zee be zoeken, zullen niet verzuimen het pad op te gaan, dat halverwege den zeeweg naar den top van Vlag- duin voert, om daar te genieten van het heerlijk vergezicht over zee, duin en polder. In weinige minuten kan men, van zee komende, de heerlijke duinbosschen bereiken, die deze nieuwe badplaats eene aantrekkelijkheid geven, die geen andere in ons land in die mate bezit Ook de beroemde SPARRELAAN, de geliefkoosde wandelplaats van alle Zomergasten, snijdt de terreinen der Maat schappij „Bergen-binnen". Hier omheen groepeeren zich groote terreinen voor buitenplaatsen midden in het hooge hout. Reeds zijn ruim 34.000 M2. grond voor villabouw verkocht! Prachtige gelegenheid voor bouw in combinatie; gemakkelijke afwikkeling, deskundige voorlichting! In en om Kennemerland: Bergen is het heerlijkste boschdorp van Kennemer land en bezit in de bosschen en duinen een schat van bekoorlijkheid. Het kan niet uitblijven, dat tal van bezoekers naar Bergen zullen trekken, de een om de bosschen, de ander om de duinen, de derde om de zee. Al onze badplaatsen aan de Noordzeekust zijn als ,'t ware langzaam gegroeid; Bergen aan Zee is geschapen zooals men aan de Belgische kust een plaats uitkoos en daar een badplaats in het leven riep. Een schoone toekomst is voor haar weggelegd, want het is niet mogelijk een beter punt te vinden voor een badplaats, die alles in zich vereenigt: zee, bosch en duin. Bosch- en zeelucht met haar genezing brengende kracht wordt hier in overvloed geboden aan kranken naar ziel en lichaam, aan vermoeiden van geest, aan hen, die rust en stil: genot zoeken na inspannenden of afmattenden arbeid! Het „PARXASSIAPARK te Bergen aan Zee, aangelegd in de duinen. Eenig in zijn soort aan onze kust! Interessant is het pas geopende geheel nieuwe Duinmuseum. Het is in het park heerlijk wandelen wanneer het aan het strand te koud is. Aangename zitjes op gemakkelijke banken aan den voet der duinruggen. De statige en schalksche watervogels in den vijver zijn steeds een groote attractie voor de jeugd!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1915 | | pagina 3