Een veeMnde stóüuieK! 1375 Eerbied voor de natuur! „Bergensche Badbode" BERGENSCHE BAD-, DUIN- EN BOSCHBODE Het aantal te Bergen-binnen en te Bergen aan Zee vertoevende zomergasten bedroeg Op 21 Juli 1908 300 Op 28 Juli 19C9 500 Op 29 Juli 1910 705 Op 28 Juli 1911 1068 Op 27 Juli 1912 1238 Op 19 Aug. 1912 1417 Op 9 Aug. 1913 1593 Op 2 Aug. 1914 Nergens aan onze geheele Noordzeekust kan het publiek zóó genieten van vrije wandelingen door de prachtige duinen en bosschen als te Bergen aan Zee en te Bergen-binnen, want men kan zich hier be wegen op een uitgestrektheid van niet minder dan 1500 H.A.! Zij, die overal wenschen te wandelen kan het vriendelijker van de zijde van den Burgemeester van Bergen, die eigenaar der terreinen is dus óók in de door bordjes met „verboden toegang" afgesloten wegen en paden, kunnen op aanvrage kosteloos persoonlijke toegangskaarten verkrijgen voor den tijd van één jaar bij den heer D. Haasbroek, op het kantoor van den huize „Kranenburgh" te Bergen. Eén ernstig verzoek echter aan het publiekplukt geen bloemen, trekt of graaft geen planten uit, rukt geen takken van de boomen, vertrapt geen helm! Hebt eerbied voor de natuur! „Oij hebt hier vrij entree, moogt loopen, springen, dwalen, Maar wat ik U bidden mag, stelt U toch perk en palen, Als uw natuur U drijft „Natuur" hier te vernielen; Vernielzucht heerscht toch slechts bij laaggestemde zielen!" De Burgemeestersvrouwe spreekt: O, die Berger bosschenIk weet niet wanneer ze het verrukkelijkst zijn; in de lente, wanneer het teere groen als een sluier zich weeft om de twijgen, wan neer de nachtegaal zingt in het lage hout en de koekoek roept van verre, in den zomer, wanneer de koelte toeft in de lommerrijke lanen, waar het naaldlof ritselt en de lucht is vervuld van dennen geur, in den herfst, wanneer de kruinen zijn ge huld in gewaden van goud, in alle schakeeringen, of in den winter, wanneer de kale takken zich aftee- kenen tegen de lucht en het sapgroene mos zich vroolijk legert tusschen de stammen, of als in sneeuw maand het zonlicht zich ontleedt in myriaden van kristallen, als een witte wade dekkend wat weer lenteweelde wacht. En dan de duinen! De duinen met hun hooge toppen, met hun pannen en valleien, waar de witte pirola groeit en de geurige thym, waar de wilde asperge welig opschiet naast de violette distel, waar de gele venkel zijn bloemkroon wiegt en de blauwe scabiosa zich neigt tot den gouden hypericum, waar geheele velden bedekt zijn met witte duin roosjes; welk een verkwikking voor lichaam en ziel, op hun toppen te staan en de longen te vullen met hun sterkende lucht! [Uit „de Heerlijkheid Bergen in Woord en Beeld door M. van Reenen-Völter). Het EERSTE nummer der verschijnt Zaterdag 5 Juni. Advertentiën 10 cents per regel. Uitstekende gelegenheid voor aanvrage om kamers en pension. De Badbode bevat de officiëele lijst der te Bergen en Bergen aan Zee vertoevende vreemdelingen. Abonnementsprijs f 1.— voor het geheele seizoen! Adres: C. NANNES OORTER, Verdronkenoord 91 te Alkmaar of hotel „de Rustende Jager" te Bergen. j-j PRUKKt^U^Vt^Rt^ENT^KLlffTMAN AVAVAVAVAVAVAVAVAVAV In de omstreken van Bergen zijn prachtig: AU i O-TOCHTJES te maken niet een der fraaie en gemakkelijk zittende wagens der Alkmaarsche firma Stikkel, Oly ten Ze!dam! Direct telefonisch te bestellen! (Interc. No. 146). De auto-garage aan den Kennemer straatweg te Alkmaar is.dag e ««acht geopend! De firma is importeur voor Nederland der beroemde Strakers Squire Automobiele en agent van Fiat, Minerva en Overland auto's! Of wenscht men een vurig span PAaRDUiM tot het maken van een rijtoer, met keurige équipage, dan telefonere men (No. 92) naar de N. V. Alkmaarsche Rijtuig-Maatschappij, directeur de heer E. E. Stoel te Alkmaar. Ten allen tijde gereed direct in te «e-i om door de fraaie omstreken te gaan toeren! VAVAVAVAVAVAVAVAVAVA Of men zit aan het strand, ligt in het duin of pic-nict in het bosch, altoos is als versnapering een VICTORIE-REEPJE der Cacao- en Chocoladefabriek „Alcmaria" bij ouden en jongen welkom. Doch ook de tabletten en croquetten zijn niet te versmaden en de jengd is dol op de Bano-chocoladekaas op de boterham. Men neme de proef! Daarenboven bestaat bij het gebruik der artikelen uit de fabriek de kans gratis een foto-toestel te winnen. Men koope de bussen „Bano" en Alcmaria Daalders en Twee Guldens Cacao en vindt er de verrassingen!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1915 | | pagina 4