prijzen te BERGEü Inlichtingen te verkrijgen bij D. Hoosbroek Pilsner Urquellü r.',rnt.r~„Oranje-Hotel". Bij particulieren of op zich zelf wonenden. BERGEN AAN ZEE. Nieuwsberichten. Militair gezag. J. de Bruijn, Mej. A. Weesing, De Hr. de Jong, Huize Fam. van Hoorn, Mej. Pieper, Mevr. van der Vliet, Mej, Ferman, de Veer, van Poppelen, Gerritsen, Fam. van Oostveen, Mevr. Wed. Hessel, Dames Kuiper, Mevr. Uildrichs, Mevr. van Egmond, De Hr. Ferron, Mej. C. Willink, E. Adriani, Rotterdam, 2 pers. Amsterdam, 1 1 .Zonneheuvel". van Amsterdam, 3 pers. 1 Indië. 1 Amsterdam, 1 Apeldoorn, 1 Amsterdam, 1 1 Haarlem, 2 Rinnegom, 1 Hoorn, 4 Watergraafsm. 1 Hilversum, 1 1 Huize „Zonneduin". De Hr. J. A. Faber Boissevain, van Sloterdijk, 1 pers. Pension „Zomerlust". De Hr. P. Wap, van Hilversum, 1 pers. Fam. Alta Noordink, Makkum, 3 N a 11 e w e g. Fam. D. Happee, van Amsterdam, Villa „Suny Home". Fam. Sluiterman van Loo, van Den Haag, Russenweg. Fam. W. Allard, van Ottersum, Villa „De Eiken". Fam. F. Westerdijk, van Amsterdam, B r e 1 a a n. Fam. Mr. H. Kraakman, van Alkmaar, Villa „Simmerwente". Fam. Mevr. Kuipers-Dijken van Den Haag, Villa „De Toevlucht". Fam. M. J. Keiser, van Krommenie, Huize „De Uitweg". Fam. Dr. J. J. van Loghem, van Amsterdam, Villa „De Berken". Fam. Mr. J. P. Bosman, van Alkmaar, „In 't Vossenhol". Fam. P. 11. Burger, van Den Haag, Villa „Mon repos". Fam. Louis Raemaekers, van Haarlem, Hof laan. Fam. W. F. Stoel, van Alkmaar, Villa „Sans-Souci". Fam. Dr, R. J. van der Heijde van Alkmaar, Oude Prinsweg. Fam. Mc. C. P. Donker, van Hoorn, Klein Poelenburg. Fam. Mr. A. J. F. M. N. Dorbeck, van Alkmaar, Sluis. Fam. Dr. P. J.Schieven Borgman, van Rotterdam, Villa „Russenhove". Mevr. Wed. C. A. J. Arkesteijn—Vermeulen, Mevr. Wed. H. van Heerdt— Vermeulen, Villa „Ackma". Jongej. N. Everts, van Utrecht, Hotel „Nassau-Bergen". Mej. Dr. J. M. Kooy, van Utrecht, Fam. E. C. M. Ermeling, Semarang, Fam. Douairière van Rijckevorsel van Kessel, Boxtel, 5 pers. 7 pers. 5 pers. 6 pers. 5 pers. 4 pers. 6 pers. 7 pers. 7 pers. 4 pers. 7 pers. 5 pers. 6 pers. 5 pers. 9 pers. 4 pers. 1 pers. 1 pers. 1 pers. 2 pers 2 3 Mr. J. S. Royaards, A. Henneman, A. C. de Kanter, Mr. R. Egeler, H. Baucke, Mr. F. C. Deking Dura, Mej. F. van Ditmar, Baron F. v. Lijnden v. Hemme, Mevr. H. Schuurman—Blussé De Hr. Barnet Lijon, Fam. Willy Dorst, J. van den Bergh, Baron v. Lamsweerde, Arnhem, Alkmaar, den Haag, Rotterdam, Amsterdam, 5 pers. 2 5 2 2 2 den Haag, 1 Hemmen bij Doodenwaard Nijmegen, Den Haag, Groningen, Den Haag, Berg en Dal bij Nijmegen, Lonneker, Rotterdam, lieino, Arnhem, Zwolle, Mej. J. ter Kuile, Fam. J. C. Pelle, Mevr. van Sonsbeek, Baron van Haersolte, Mevr. van der Wijck, Jonkvr. W. van der Wijck, Fam. J. L. Pisuisse, Amsterdam, J. H. Kuhn, Baarn, De Hr. G. B. W. ter Kuile, Lonneker, In den lööp der week AANGEKOMEN en VERTROKKEN Mevr. J. Vogelzang, van Utrecht, 1 pers. 1 1 1 1 2 2 St. Oederode 1 H. Piek v. Ditmar, Den Haag, Blijdenstein, Hilversum, Mej. J. Blijdenstein, S. Cruijs, De Hr. en Mevr. Post, Arnhem, Kortlang, Ermelo, Jhr. H. Rijckevorsel v. Kessel, De Hr. en Mevr. J. N-. Goens, Den Haag 2 Baron v. Tuijl v. Heezé, Heeze, 1 De Hr. A. Kruit, Haarlem, 1 P. Vorkink, Amsterdam, 1 Fam. V. Hennij, Den Haag, 4 Pension „Frisia". Fam. J, Elink Schuurman, van Baarn, 7 pers. Pension „Wilhelmina". Fam. A. Bakker en 2 kinderen, van IJsbrechtum, 3 pers. Mej. C. B. Visser, Hoorn, 1 J. Zuidweg, 1 Fam. D. J. F. van Es, Delft, 3 Dames M. Kraeft, Rotterdam, 2 Villa „Tine". Mevr. Wed. Zwartendijk— Montijn, 1 pers. Mej. Zwartendijk, 1 Montijn, 1 Huizebroek, 1 N. den Hartog, 1 Villa „Primula". Fam. Prof. J. D. van der Waals, van Amsterdam, 9 pers. Villa „'t Westerlicht". Fam. Dr. N. Munk, 3 pers. E. L. Selliger, 5 Villa „Nanno". Fam. W. Vosmaar, 3 Totaal 528 pers. Voorts worden nog de volgende bepa lingen onder de aandacht van alle belang hebbenden gebracht: Art. 7. Het is. verboden, behoudens schriftelijke vergunning van het Militair Gezag, Geïnterneerden te fotografeereu of te doen fotografeeren. Het is, behoudens vermelde vergunning, verboden portretten van geïnterneerden aan andere geïnterneerden of aan derden, wie Ook, in eigendom of bezit te verstrekken. Art. 8. Het is verboden, behoudens schriftelijke vergunning van het Militair Gezag, eenig bericht, geschrift, afbeelding of fotografie van of omtrent het lnternee- ringsdepöt, de Geïnterneerden, of de bij het Interneeringsdepöt betrokkenen te drukken, uit te geven, te verspreiden of aan te plakken of geschriften of teekeningen daaromtrent, behoudens schriftelijke vergunning van het Militair Gezag, in den handel te brengen. Art. 9. Het is verboden, behoudens schriftelijke vergunning van het Militair Gezag, eene teekening te maken of eene fotografische opname te doen of fotografiën in bezit te hebben van het Interneerings depöt of een gedeelte daarvan, van Geïnter neerden of van de bij het Interneeringsdepöt betrokkenen. Art. 10. Het is verboden aan een ieder, die daartoe niet uit den aard zijner be trekking is geroepen of wien dit niet door het Militair gezag is toegestaan, zich te bevinden op het terrein, begrensd ten oosten door de Breelaan, ten noorden door de Vinkenbaan, ten westen door de Sparrenlaan en ten Zuiden door de Guurtjeslaan en door de terreinen behoorende bij de villa „De Toevlucht" en de villa „Kinheim". Overtreding van de art. 2, 7, 9 en 10 worden gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of een geldboete van ten hoogste f 300.— Overtreding van art. 8 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste f 1000. De voorwerpen waarmede de overtreding plaats heeft, kan worden verbeurd verklaard. De Commandant van het interneerings depöt alhier, de heer J. H. W. Sikman, verzoekt ons nog eens speciaal de aandacht van hotel- en pensionhouders te vestigen op art. 2 der vastgestelde verordening voor de gemeente Bergen, welk art. luidt als volgt: Het is verboden behoudens schriftelijke vergunning van het Militair Gezag, aan geïnterneerden of personen van vreemde nationaliteit nachtverblijf of inwoning te verschaffen. Het dertig-jarig Burgemeesterschap van den heer J. van Reenen is op officieele wijze in eene voltallige raadszitting herdacht door den oudsten wethouder, den heer J. Swaan, die er evenals vijf jaren geleden aan herinnerde, op welke aangename wijze alle raads leden in die lange reeks van jaren met den Burge meester in het algemeen belang hebben samenge werkt. Hij sprak de hoop uit, dat dit zoo mocht blijven, waarop de heer van Reenen met eenige har telijke woorden dankte voor het tot hem gesprokene en zijnerzijds hoopte hij steeds met de raadsleden in de beste verstandhouding te mogen blijven bij zijn streven om Bergen's bloei en vooruittgang te bevorderen. Door den Raad dezer gemeente is besloten, mede met het oog op de aanwezige militairen, dit jaar de kermis niet te doen doorgaan. Door eenige dames en heeren zijn voorbereidende maatregelen genomen om ook te Bergen-binnen een eerste klas tennisbaan te krijgen. In ons volgend nummer hopen wij hieromtrent nadere mededeelingen te kunnen doen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1915 | | pagina 2