voor matige prijzen te BERGEN AAN ZEE. InlEchtlnsen te uerhrügen bij D. Haasbroek aldaar. Pilsner Urquellü „Oranje-Hotel". net Nieuwsberichten. Prijzen der Zeebaden. Huurprijzen van Strandstoelen Prijzen Spelen op de Tennisbanen Gevraagd tegen 15 Juli a.s. Het geheele seizoen verkrijgbaar Bouusronden te koop speelde ballen; dit is niets anders dan het begin. Ransel niet als een gek naar eiken balvergeet nooit, dat ge niet alleen speelt, doch steeds een mede speler of een tegenspeler hebt, die met of tegen u speelt, met de bedoeling tennis te spelen, en niet om van uwe uitbundigheden te genieten." Tot den ouden speler: „O! gij, die eenmaal de ster waart van de baan, aan u mijn sympathie. Uw spieren mogen verstijfd zijn, uw adem wat haastiger, de scharnieren wat krakender, toch zijt ge het spel trouw gebleven. Ik wensch u er geluk mee! Het is een teeken, dat ge moreel en physiek gezorid zijt. Ga zoo voort. Maar pas op niet belachelijk te worden. Blijf jonge meisjes en kampioenen uit den weg. Aanvaard de nederlaag, zonder voortdurend te denken aan de roemtijden, die achter u liggen. Be houd uw fijnen glimlach, wanneer ge de ballen niet meer kunt halen, die vroeger zoo gemakkelijk binnen uw bereik lagen, wanneer de slagen mislukken, die vroeger vast en zeker waren. Vergeet niet, dat gij het spel nog slechts speelt om de sportdat gij uw tijd hebt gehad. Maar dat ook de tijd zal komen, dat uw jeugdiger tegenstanders hun tijd zullen kiijgen van achteruitgang „Blijft het tennisspel toelachengeeft deze schrij ver, die zelf eenmaal de heerlijkheid van het kam pioenschap heeft gekend, tot slotraad. „Zooals gij aldus het spel toelacht, zoo zult gc ook eenmaal het leven toelachen, wanneer dit achter u ligt!" De Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij en de stoonrbootdienst „Alkmaar Packet" hebben een speciaal tarief vastgesteld voor retourbiljetten van Amsterdam naar Alkmaar en Bergen en terug, heen per spoor en terug van af Alkmaar per stoomboot- dienst „Alkmaar Packet", of heen tot Alkmaar per boot en terug per spoor. Men raadplege die goed koopetarieven die geldig zijn van nu af tot 31 Aug. a.s. en make er een druk gebruik van! Ten einde aan deze samenwerking meerdere be kendheid te géven, is door den kunstenaar Graadt van Roggen een bijzonder sterk sprekende, goed geteekende en fraai uitgevoerde reclameplaat ont worpen, die terecht allerwege zeer de aandacht trekt. Zondagavond 25 dezer zal de tuin van „De Rustende Jager" worden geïllumineerd ter gelegenheid van een zanguitvoering van „Nieuw Leven" en „Orpheus" uit Alkmaar (120 dames en heeren) onder directie van den heer J. Lindeboom. Er wacht ons een mooi Kerkconcert te Bergen en wel op Dinsdag 20 Juli, des avonds om acht uur. Het Concertbureau van Gebrs. Spanjaard te Alkmaar heeft de zorg er voor op zich genomen en deelt ons mede, dat voor dit concert welwillende medewerking is toegezegd door Mevrouw A. C. van Otterloo— Enderlé (mezzo-sopraan), D. Adriaanse, leeraar voor cello te Cassel (gemobiliseerd) te Alkmaar en A. Kooger (organist) te Alkmaar. Een gedeelte der baten is voor de Vereeniging „Gezinsverpleging te Bergen". Het aantal deelnemers en deelneemsters aan de tenniswedstrijden te Bergen aan Zee is tweemaal zoo groot als verleden jaar! Niet minder dan 22 dames en 35 heeren zijn voor de verschillende nummers ingeschreven. De wedstrijden zijn gistermorgen dan ook onder de begunstiging van ideaal-tennisweer met veel animo begonnen. Het wedstrijd-comité bestaat uit de heeren H. D. A. van Reenen, president, J. Borgerhoff Mulder, J. C. Lee en B. Heldring. Er zijn een 17-tal bijzonder fraaie prijzen uitge loofd, waaronder een prachtige zilveren wisselbeker, aangeboden door den heer A. van Reenen, de aan dacht trekt. Mede werd een prijs uitgeloofd door Jkhr- Mr. Gevers van Marquette, terwijl de officieren van het Duitsche interneeringskamp de vriendelijk heid hadden eveneens een prijs beschikbaar te stellen. De tennisbanen bevinden zich in uitstekende con ditie en alle wedstrijden zijn open (zonder handicap). Voor Hét dames enkel-spel hebben zich 13 deel neemsters opgegeven, voor het heeren enkel-spel 25 deelnemers, voor het dames dubbel-spel 7 deel neemsters, voor het gemengd dubbel-spel 19 deel nemers en voor het heeren dubbel-spel 15 deelnemers. Voor enkel spel is de lengte der baan 23.77 M., de breedte 8.23 M.; de hoogte van het net aan de buitenpalen bedraagt 1.07 M. en die in het midden 0.91 M. We hebben te Bergen nu ook een vast co: ps pad vinders gekregenDoor den troepleider Hartwich zijn in tegenwoordigheid van veel belangstellenden en eenige genoodigden in de kolfbaan van „De Rustende Jager" plechtiglijk geïnstalleerdHenk Fijn, Jaap Fijn, Jan Stroomer, Muus Blokker en Huisman. Door het Berger Harmonie-orkest zal Zondag middag 3 uur in de „Buiten-Sociëreit een concert worden gegeven en Maandagavond half 8 een extra concert voor de soldaten, die in het Hollandsche kamp verblijf houden. Majoor de Wilde heeft zijn ingenomenheid met dit laatste concert te kennen gegeven en waardeerde het bijzonder dat de leden van Bergen's Harmonie hun kunstprestaties voor onze soldaten wilden ten uitvoer brengen. Wij maken er de ouders van sommige kinderen attent op, dat hun kroost bij de zomergasten om centen bedelt en om sigaren of cigaretten vraagt, terwijl eenigen op hinderlijke wijze onze gasten voor de voeten loopen. Waar vreemdelingen op andere plaatsen men denke aan onze eilanden! bepaald last van bedelende en prentbriefkaarten-ventende kinderen hebben, daar is het volstrekt niet noodig dat Bergen hier ook bij genoemd wordt. Integendeel, wij maken er juist melding van als waarschuwing voor de ouders. Blijkens het verslag over het jaar 1914, door het bestuur der Stoomtramweg-maatschappij Egmond- Alkmaar—Bergen aan de aandeelhouders uitgebracht, heeft de oorlog een grooten invloed gehad op de geldelijke resultaten, verkregen over het afgeloopen jaar met dezen spoorWeg. Het reizigersvervoef liep in de belangrijkste maand van het geheele jaar terug van ruim 80.000 tot 26.000. De schrik had de menschen met verbijstering ge troffen; uit Bergen, Bergen aan Zee en Egmond vluchtten alle bezoekers weg. Eerst langzamerhand, tegen den winter, traden meer normale verhoudingen op in het economische leven. De ontvangsten van den spoorweg beliepen SS.lSb.Ü&fi tegen j 85.480.95 in het vorig jaar. Het aantal reizigers bedroeg 341.033, dat der abon nementskaarten 147, de opbrengst van reizigers 47.091.61 Va, van bagage en goederen /9081.93Va, diversen ƒ2593.3lVa. Afgelegd werden 107.045 treinkilometers tegen 120.265 in 1913. Voor het medegebruik van het baanvak Alkmaar Koedijkervlotbrug door de Noorderstoomtramweg- maatschappij, die in den loop van het jaar 1913 voor het publiek verkeer werd geopend, werd de rekening door de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij gecrediteerd met ƒ1178.07; voor het gebruik van eigendommen door dien tramweg met ƒ1. In het geheel ontving de maatschappij als aandeel in de winst volgens art. 14 van het exploitatie-contract eene som van ƒ6558.12. Bij deze winstuitkeering moet gevoegd worden het uitgekeerd rentebedrag van 3 pet. van het kapitaal ad ƒ3600 en de gelden voor de aflossing van eene obligatie ad ƒ1000. Mochten wij, zegt het jaarverslag verder, het vorig jaar tot uitkeering van 5 pet. dividend overgaan, uit den aard der zaak kan daarvan thans geen sprake zijn. Dat wij nog in staat zijn aan onze aandeel houders dividend uit te keeren, danken wij aan het goed beleid van de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij, welker Directie wij hierbij een woord van dank brengen. Blijkens de winst- en verliesrekening kunnen wij aan de aandeelhouders voorstellen een dividend uit te keeren van 4 procent. Tevens is uitgetrokken een bedrag van ƒ2440 als reserve voor afschrijving op de bouwrekening. Deze reserve is gemaakt met het oog op de noodzakelijkheid om de gebouwen en den bovenbouw op het plein voor het station te Alkmaar op te ruimen en van de bouwrekening af te voeren. Te Bergen zijn verloren: een medaillon met twee portretjeseen zilveren collier (Zeeuwsche broche aan ketting)een langwerpig mat gouden broche waarop het woord „bébé"een groote gouden manchetknoop waarop een wapeneen zilveren kettingeen gouden ring (zegelring, geen steen maar geheel goud; een portemonnaie, inh. pl.m. f 10 geld en een driestreng gouden armband, tip-top foto (voor vinder ruime belooning). Gevonden is: een pak boorden. Deze boorden zijn op een vrachtwagen van Bergen (t°'^r) Alkmaar gevonden, zonder adres van herkomst; de boorden zijn gewasschen en tegen de gemaakte kosten ten Raadhuize te Bergen terug te bekomen. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ruïne Kerk). Zondag 11 Juli, v.m. 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. ROOMSCH-KATH. KERK. Zondag 11 Juli, 7 uur voorm., 9V2 voorm. en 2 uur namiddag. Overige dagen 7 uur en 73/4 uur voormiddag. 1 Heerenbad met volledig costuum ƒ0.40 1 zwembroek en handdoek - 0.35 1 alleen met handdoek - 0.30 1 Damesbad met volledig costuum - 0.40 1 alleen met handdoek - 0.30 1 Kinderbad- 0.20 Abonnementskaarten voor: 10 Heerenbaden met volledig costuum - 3.75 10 zwembioek en handdoek -3.25 10 alleen met handdoek - 2.75 10 Damesbaden met volledig costuum - 3.75 10 alleen met handdoek - 2.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek - 1.75 Abonnementkaarten zijn voor een volgend jaar NIET geldig. Booten te huur voor zeiltochtjes mits personeel disponibel is. per maand 4.25 week- 1.25 dag - 0.30 „uur - 0.10 Tevens te huur twee linnen Strandtenten. Maandkaarten7.50 Weekkaarten- 2.50 Dagkaarten - 0*75 Uurkaarten - 0.40 Seizoenkaarten- 15. Huur van crocquetspel p. pers. ƒ0.10, kinderen ƒ0.05 Tevens te huur: kleerkastjes, ballen. 1 als Dienstbode-alleen, voor dag en nacht. Goed kunnende koken en netjes werken. Brieven met adressen voor referenties te richten aan Mevrouw BEGEMANN, Karei de Groote laan C 43, Bergen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1915 | | pagina 2