Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres* of Forten-Wedstrijd. Vervolg Vreemdelingenlijst. BERGEN AAN ZEE. IJ.M.11% r«pfpf|j$ ZESDE JAARGANG.No. 12. Hotel „De Rustende Jager" te BERGEN Verdroobenoord No. 91, te ALKMAAR. Evenals de vorige jaren, zal ook dit jaar, op Maandag 23 Augustus a.s., des morgens van 1012 uur, een wedstrijd georganiseerd worden voor, de jeugdige badgasten (7—15 jaar) van Bergen en Bergen aan Zee. Zij, die niet dit jaar voor het eerst de maand Augustus alhier doorbrengen, zullen reeds aanstonds begrepen hebben, dat het betreft de fortenwedstrijden en wij zouden met een beroep op hunne herinne ringen kunnen volstaan, om van hunne medewerking verzekerd te zijn. Maar voor hen, die nog nimmer deze kindervreugde bijwoonden, willen wij de zaak nog even uiteen zetten. Hoewel in den titel van deze ontspanning der jeugd het woord „wedstrijd" voorkomt en het „winnen" reeds onmiddellijk in onze gedachten hierop pleegt te volgen, moet men zich toch vooral niet voor stellen, dat alleen in het bereiken van het juist ge noemde resultaat de voldoening voor de kinderen moet zijn gelegen. Want hoewel allen dien morgen bezield zullen zijn met het verlangen hun werk met den prijs bekroond te zien, zullen zij reeds in hun arbeid alleen en het tot stand gebrachte resultaat veel genoegen vinden en geen hunner zal het aan eene kleine herinnering aan dezen dag ontbreken. Naar gelang hunner eigene keuze, knnnen de kin deren deelnemen aan den meer forscheren strijd met de zee en zullen zij de overwinning behalen, wier fort het langst tegen den vloed bestand blijkt of zij kunnen van hun artistieken aanleg en vaardigheid in het vormen van het duinzand doen blijken in eene andere afdeeling. Hier zal de jury beoordeelen welk werk het fraaist en het best afgewerkt is. De keuze van de modellen is geheel vrij; reeds vroeger konden wij in zand nagebootste honden en vogels bewonderen, terwijl sommige zandkasteelen aan ware luchtkasteelen deden denken. In beide afdeelingen, laten wij ze noemen van de „sterke" en van de „fraaie bouwwerken", moeten de kinderen in groepen van zeven (zoo mogelijk op eigen initiatief gevormd) samenwerken. Dit getal kan, zoo noodig, door de jury gewijzigd worden. In de afdeeling „sterke forten" is als hoofdprijs uitgeloofd een model-vliegmachine die onder de kinderen der winnende groep verloot zal worden, terwijl ook den anderen een prijs zal worden uit gereikt. Zoo is de hoofdprijs in de afdeeling „fraaie- fortea" een fraai model-zeilschip met beweegbare deelen. Zoodra mogelijk zullen de prijzen in den winkel van den heer D. Haasbroek te Beigert aan Zee geëtaleerd worden. De werken zullen door een jury beoordeeld wor den, welke ook heeft toe te zien, dat de kinderen geheel zelfstandig het werk verrichten, immers juist hierin ligt het aardige van dezen wedstrijd. Bij de beoordeeling komen alleen in aanmerking de werken in zand uitgevoerd, hoewel deze eventueel met attri buten versierd mogen worden. Volgens de rondgebrachte publicatie's sloten de inschrijvingen (inleggeld f 0.25) Vrijdag des middags te 12 uur ten kantore van het Informatie-bureau te Bergen aan Zee. Kinderen, die nog gaarne aan de wedstrijden wenschen deel te nemen, raden wij aan zich alsnog zoo spoedig mogelijk aan bovengemeld adres op te geven, zoo mogelijk zullen zij dan nog ZATERDAG 21 AUG. 1915. worden ingeschreven. Maandag a.s. zal een gedeelte van het strand ter- wille van deze wedstrijden werden afgezet. Hier zullen alle deelnemers uiterlijk om 10 uur 's morgens moeten aanwezig zijn en als de zee meewerkt, zal het lot van het laatste fort om 12 uur beslist zijn (en de zee kan veel!). Laten wij nu maar hopen op mooi weer en daarop is goede kans, al waait het wat hard. Nu hoeft ons tenminste niet als schrikbeeld voor oogen te staan de spreuk: „Wacht u voor een Noordenwind, die met stilte begint". N.B. De Jury behoudt zich het recht voor een andere indeeling der hoofdprijzen te maken indien dit met het oog op mindere belangstelling voor eene afdeeling wenschelijk mocht blijken. Russenweg. Earn. W. Allard, van Ottersum, 5 pers. le Luit.-Kwart. J. F. H. Israël, Leiden, 4 J. W. Groot, Edam, 8 H. v. d. Pol, Tiel, 8 Sluis. Fam. Dr. P. J. Schieveen Borgman, van Rotterdam, 4 pers. Stationstraat. Fam. W. H. Somer, van Amsterdam, 3 pers. Jongeh. Heinrich Plümer, 1 Wijk A 302. Fam. C. Bosman Gz. met dienstbode, van Alkmaar, 5 pers. Villa „Acma". Mevr. G. D. Vis—Duijvis, van Utrecht, 1 pers. Jongej. A. Vis, l Jonged. A. en M. Reinders, Groningen, 2 Jongej. L. Zeverijn, Hilversum, 1 L. Begeman, Helmond, 1 L. Vastenou, Amsterdam, 1 A. Aberson, Steenwijk, 1 L. Thomassen, Nijmegen, 1 J. Caland, Maastricht, 1 Nicolaï, Utrecht, 1 E. Beukers, Hilversum, 1 J. Ledeboer, Almelo, 1 Jongeh. W. en H. Ledeboer, 2 G., E. en K. Faber, Hilversum, 3 R. Mees, Groningen, 1 J. Reinders, 1 K. Hölzenspies, Rhenen, 1 H. Beukers, Hilversum, 1 Jongej. L. v. d. Berg, Hoorn, 1 Mej. Priester, Nijmegen, 1 Pension Bakhuis (Pier Panderstraat). Fam. G. S. Hoogewerff, van Hilversum, 3 pers. Mej. M. Hartog, Barneveld, 1 Fam. G. W. Frese, Amsterdam, 4 Brandsma, 3 Pension „Frisia". Fam. Mr. P. Baelde, van Rotterdam, 6 pers. Mevr. A. Bosman, Nijmegen, 10 Mej. E. Hickman, Utrecht, 1 C. M. A. v. d. Berg, Baarn, 1 Dr. Snellen, 1 de Jong, Stompetoren, 1 Pension Juliana". Mej. M. Thomson, van Amsterdam, 1 pers. Fam. Raizer, 3 M. La Grange, 3 H. J. Dopheide, 6 J. Schrieke, fr Hotel „Nassau-Bergen". Mej. Dr. J. M. Kooij, van Utrecht, 1 pers. Mevr. H. Schuurman-Blussé Nijmegen, 1 Fam. Mevr. Praetorius, Amsterdam, 3 W. Labohm, Soerabaia, 5 Fam, S. Salm, Maastricht, 3 C. E. Zur Mühlen, Amsterdam, 6 De Hr. W Broekhuizen, Haarlem, 1 Mej. E. v. d. Star, Amsterdam, 1 Fam. Klaas de Vries Sz., 6 Mevr. H. v. Lennep Tijdeman, Breda, 3 Mevr. Wed. L. F. Deutz v. Overbeek de Meijer, Utrecht, 4 Fam. G. A. Escher, Arnhem, 4 Mej. M. C. C. Reijnvaan, Elspeet, 1 Fam. E. H. Vinke, Rotterdam, 5 Mej. C. F. Klein, Amsterdam, 1 Fam. Th. van Spall, Alkmaar, 2 H. W. Stoop, Dordrecht, 6 Mr. D. J. v. Doornik, Zwolle, 1 Fam. K. G. Beukers, Hilversum, 2 C. J. B. Mijnssen, Amsterdam, 2 Jonkvr. W. van Hogendorp, den Haag, i Fam. H. C. Rehbock, Amsterdam, 9 Mr. H. P. de Wilde, Arnhem, 3 Mevr. v. d. Hoeven Kok, Zierikzee» 1 Fam. Krause, Amsterdam, 2 H. de Vries, 1 Fam. W. H. Drucker, den Haag. 2 I. P. v. Lent, 2 W. P. Stuijt, Purmerend, 5 Z.Exc. Mr. H. J. Dijckmeester, Middelburg, 2 Hora Siccama, den Haag, 3 F. C. Deking Dura, Dordrecht, 3 Mej. M. Boonen, Arnhem, 1 Jongeh. v. Dorsser, Bussum, 2 Pension „Prins Maurits". De Hr. ArturMeisnez Venis van Amsterdam, 1 pers. Fam. Gerhardus Schade van Westrum, 3 De Hr. Bernard SauterelleRotterdam, 1 Fam. Mevr. Tielrooy, Amsterdam, 2 De Hr. C. de Gruijter, 1 Mevr. C. Ramondt en dochter, 2 De Hr. en Mevr. Kooiman, Dordrecht, 2 Fam. R. S. J. Visser, Sneek, 4 Pension „Wilhelmina". Fam. M. H. Deenik, Amsterdam, 7 pers. Dr. Brouwer, 2 P. v. d. Linden, Breda, 4 De Hr. en Mevr. J. J. D. Sikkens, Arnhem, 2 Fam. J. J. Breman, Hilversum, 3 Jhr. Smissaert, Leersum, 2 Villa „Aurora". Fam. Jan v. d. Schalk, van Rotterdam, 8 pers. Huize „Anna". Fam. Cardozo, van Hilversum, 5 pers. Villa „Covente". Fam. Dr. J. C. Went, van Amsterdam, 6 pers. Villa „'t Duinroosje". Fam. Mr. Nauta, van Utrecht, 7 pers. Huize „Duinviooltje". Fam. S. Zijp, van Abbekerk, 6 pers. Villa „De Echo". Fam. Graadt v. Roggen, van Bergen, 4 pers. Villa „Herline". De Hr. en Mevr. H. v. d. Woude, van Maarsen, 9 pers. Villa „Hilda". Fam. M. Crommelin, van Velsen, 7 pers. Villa „Laura". Fam. H. B. Beaufort, van Amersfoort, 7 pers. Villa „Mare". Fam. Baronesse v. Asbeck, van Woudenberg, 8 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1915 | | pagina 1