Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode te NEGENDE JAARGANG. - No. 1. ZATERDAG 8 JUNI 1918. Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: BERICHT. WELKOM! H.H. Hotel- en Pensionhouders! JUNI 1918. 4 2 a Mi Door de enorme stijging der papierprijzen en andere grondstoffen, alsmede verhoogde arbeidsloonen, zijn de drukkosten der Bad- bode zóó belangrijk gestegen, dat wij moeten overgaan tot verhooging van den prijs der advertentiën, die thans op 15 ct. per regel is bepaaldbij plaatsingen gedurende het geheele seizoen wordt 10 korting gegeven. Ook moet door bovengenoemde omstan digheden de prijs van de losse nummers, die te Bergen-binnen verkrijgbaar zijn in den kunsthandel van den heer P. J. Brouwer en te Bergen aan Zee in den boekhandel van den heer D. Haasbroek, op 15 cent worden gebracht. De abonnementsprijs van de Badbode gedurende het geheele seizoen franco per post, bedraagt ƒ1.50. Men kan zich als abonné opgeven direct aan ons persoonlijk adres of bij de heeren P. J. Brouwer te Bergen-binnen of D. Haas broek te Bergen aan Zee. Alleen de adverteerders ontvangen de Badbode gratis. Allen, die de Badbode regelmatig franco per post wenschen te ontvangen, moeten zien als abonné opgeven. Hotel „DE RUSTENDE JAGER" te BERGEN LANGESTRAAT No. 55 te ALKMAAR zijn, dat zij geen berouw zullen hebben Bergen aan Zee en Bergen als hun tijdelijk zomeroord te hebben uitverkoren. Daar zijn wij weer óndanks de tijdsomstandigheden! Wél hebben we, door de hooge kosten aan de uitgave der Badbode verbonden, er over gedacht dit jaar niet te verschijnen, doch de omstandigheid, dat ons telkens gevraagd werd, „wanneer de Badbode toch kwam" opdat zakenmenschen en winkeliers zouden kunnen adverteeren en men nieuwsgierig was naar de vreemdelingenlijst, gepaard gaande aan ons eigen verlangen, om telken jaren opnieuw en gelukkig met stijgend succes te propageeren voor de glorificatie onzer badplaats en natuurdorp, hebben ons doen besluiten over de financieele bezwaren en technische moeilijkheden, door de tijdsomstan digheden veroorzaakt, heen te stappen fen vol opge wektheid wederom onze zomertaak te aanvaarden. Het valt niet te ontkennen, dat op het oogenblik niet zooveel verhuurd en pension besproken is als andere jaren, wat natuurlijk uitsluitend zijn oorzaak vindt in den zorgwekkenden tijd dien wij beleven doch wij hebben op goede gronden vertrouwen dat vroegere bezoekers en bezoeksters onzer heeilijk- rustige badplaats en ons zoo lief gelegen natuurdorp in Juli en Augustus in grooten getale zullen verschijnen nieuwe vrienden en vriendinnen meebrengend, die op hun beurt weer anderen zullen opwekken eenigen tijd verpoozing te zoeken- aan strand, bosch en duin, uitrustend van de vermoeienissen des levens en' frissche krachten vergarend om straks weer met nieuwe lust de dagtaak te aanvaarden. Wij roepen onze reeds aanwezige gasten een har telijk welkom toe en wekken bij dezen anderen op, bun anker bij ons te laten vallen, overtuigd als wij' Wij doen een beleefd beroep op Uwe mede werking voor het tot stand komen van een zorg vuldig bijgehouden vreemdelingenlijst. Om dit te bereiken is het volgende noodig: 1. Iedere week juiste opgave van namen van families en aantal personen, dat bij U vertoeft. 2. Duidelijk schrift. 3. Inlevering der lijsten uiterlijk Woensdagavond zeven uur ten Raadhuize te Bergen, want na dien tijd ingekomen lijsten kunnen diezelfde week niet meer worden opgenomen; hieraan zal streng de hand worden gehouden. Er waren bij de jongste lijsten schrifturen, die niet te ontcijferen waren! Het is toch een kleine moeite iederen Woensdagmiddag even rustig de lijsten In te vullen en deze daarna direct ten Raad- huize te bezorgen! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Er is te Bergen gevonden een grijze sjaal met bruine streepen, een gouden broche waarin licht blond haar en een zilveren armband. Verloren is: een gouden schakelarmband, een groote bloedkoralen camee (broche) met gouden rand, een dames handtaschje waarin eene bruine portemonnaie met ruim ƒ5.-, zakdoek enz., een ronde, zwarte dameshoed, een dames taschje waarin eene portemonnaie met zilverbon van ƒ2.50 en eenig klein geld, een gouden broche gemaakt van twee oorbellen, en een geel lederen portemonnaie in houdende ƒ3.—. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Bergen. Villa „Bergeroord". De Hr. A. W. Knetemann, van Haarlem, H. J. Donkefs, Middelburg, P. M. Röthe, Döbeln i/ Sachsen Fam. E. Bennetz, Amsterdam, Mej. L. Saaifranc, Huize „Bregitta". Fam. Ensink, van Alkmaar, Schijthuis, Rotterdam, Pension „Beata". De Hr. A. Guliker, van Amsterdam, C. J. Techelaar, Huize „Dorpzicht". Fam. M. C. Polak, van Amsterdam, Villa „de Eik". Fam. C. A. Smits, van Sloten, Villa „Eldorado". Fam. M. Scheelman, van Amsterdam, Huize „L'Esperance". Fam. Mevr. Wed. HL Röpke, van Amsterdam, „Eikenhorst". Fam. S. W. de.Vries, van Watergr.m., Villa „Erica". Mevr. H. Bergsma— Mühlingen, van Wiesbaden, Dé Hr. en Mevr. M. Prins, Rotterdam, Villa „Flora". Fam. A. van der Meulen, van Buiksloot, Pension „de Haemstede". Mevr. Salomonson-Hoyer, van Dordrecht, (De Pensions zijn in alphabetische volgorde ge rangschikt.) 6 Villa „Anthoniushoeve". Mei- J- Peek, van Amsterdam, /-?' ^emer') Beverwijk, L. Hof, u Amsterdam, Huize „Adriaan" (Russenweg). Fanl- M. Wijnberg, van Watergr.m., I. Woudhuijsen, Pension „Beukenhorst". Fanr A Kreymborg, Van Rotterdam, De Hr. Graaf v. d. Berg, Haarlem, Henri Walraven, Villa „Bertha". Fam. E. Zadoks, van Rotterdam, Pension „Berkhout". De Hr. en Mevr. Huls- bergen, Van Nijmegen, Fam. Schramm, m" ^0"'.ng' Rotterdam, Mevr. Petri, 1 pers. 1 1 4 pers. 5 7 pers. 1 1 6 pers. 1 pers. 1 3 pers. 1 7 pers. 8 1 pers. 1 5 pers. 4 pers. 6 pers. 5 pers. 3 pers. 1 pers. 2 4 pers 1 pers. 1 1 3 5 2 2 1 van Romünde, Mej. Weitinga, Vennekool, Amsterdam, Zaandam, Amsterdam, Villa „Bervanger". Fam. Ds. A. Snethlage, van Heemskerk, Villa „Bfjenpark de Linden". Fam. Ds. J. N. Drost, van 2 pers. 1 1 1 1 9 pers. 2 pers'. Zuster M. Cuypers, Rotterdam', Mevrouw Pelinck, Utrecht, Jhr. O. Reuchlin, 's Hertogenb. Fam. van der Hart, Arnhem, van Wageningen, Den Haag, De Hr. en Mevr. Hoyer, Frl. M. Beyer, Huize „Hanca". Mej. A. Appelboom, van Nijmegen, 1 pers. A. Stork, Baarn, 1 Mevr. S. v. Alphen de Veer Bussum, 1 Mej. E. v. Alphen de Veer i Jos. Kat, Amsterdam, 1 Pension „Holland". Mevr. Heldring, van Den Haag, 1 pers. Fam. Heldring, - Zetten, 4 Servatius, Alkmaar, 6 Ingenhoes, Amsterdam, 2 Hamhuis, 2 Villa „Hackfort". Fam. Mevr. Wed. P. C. Bogaardt, van Amsterdam, 3 pers. Huize „d* Hamecourt". De Hr. Ludwig Weglau, van Amsterdam, 1 pers. Villa „Intra Nos". Fam. A. W. J. v. Dusseldorp, van' Koog a. d. Z. 5 pers. Huize „Johanna". Familie Kouvéld, van Amsterdam, 3 pers Mevr. Hatz, Heemstede, 1 Kuipers, Bad Münster a. Stein 1 Rahder, Amsterdam, 1 Fam. T. H. Boeg, 2 Fam. H. J. Room, Hoorn 3 "t Hotel-Pension J. P. Kreb. Fam. Cr. Dünninghaus, van Siegen (Duitschland), 2 pers. Dr. van den Bergh, Utrecht, 2 Ds. van den Bijtel, 's Gravenz,, 2 Mej. Guldenarm,

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1918 | | pagina 1