Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode te NEGENDE JAARGANG. - No. 2. ZATERDAG IS JUNI 1918. kPnVÏ Jam**:"» L Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER. Adres: WEDSTRIJD voor Amateur-Fotografen. Eerbied voor de natuur! Wat het „Handelsblad" opmerkte: Bergen s Harmonie. Zóó is het! OP 12 JUNI 1918. Hotel „DE RUSTENDE JAGER" te BERGEN LANGESTRAAT No. 55 te ALKMAAR Door het bestuur van den Bond voor Noordzeebadplaatsen is het besluit genomen in het a.s. badseizoen een wedstrijd uit te. schrijven onder amateur-fotografen. Het ligt in de bedoeling op die wijze een aantal goede, doelmatige foto's te verkrijgen van onze badplaatsen, die eventueel dienst kunnen doen voor reclame in binnen- en buiten land. De Bond stelt voor alle aangesloten badplaatsen een zilveren, verguld-zilveren en' bronzen medalje ter beschikking. De wedstrijden worden plaatselijk geregeld bijzonderheden zullen nader door middel van de Badbode bekend gemaakt worden. Voor de beste van de ingezonden foto- grafiën van hen, aan wie een eerste prijs werd toegekend, wordt door het Hoofd bestuur van den Bond een gouden medalje als Eereprijs beschikbaar gesteld. De foto's moeten zijn landschappen van of uit den omtrek der badplaatsen of het badleven typeerende en mogen geen reclame karakter voor personen of zaken dragen. Wij gelooven, dat een dergelijke wedstrijd in den smaak van velen onzer badgasten zal vallen en hopen in een volgend nummer de voorwaarden van den wedstrijd en de datum van inzending te kunnen mededeelen. Aan allen, die badplaats en tuindorp, strand en bosch en duin met een bezoek vereeren, vragen wij vriendelijk: plukt geen bloemen, trekt of graaft geen plapten uit, rukt geen takken van de boomen, ver trapt geen helmen Weest dankbaar dat U hier bijna overal vrij kunt ronddwalen en stelt het toch op prijs, dat de eigenaar der Berger bosschen en duinen U op zijn gronden toelaat En speciaal den „dagjes-menschen" brengen wij het dichterwoord in herinnering; Laat niet als souvenir voor 't heerlijke verpoozen, Den eigenaar van 't bosch de schillen en de doozen. Bergen-binnen is sinds eenige jaren als buiten verblijf zéér in trek, terwijl de stichting van de bad plaats Bergen aan Zee de aantrekkelijkheid van het tuindorp in duin en bosch nog heeft verhoogd. De grondslag van de nieuwe badplaats is gelegd; zij zal alles vereenigen wat de rust en ontspanning behoevende mensch noodig heeft: een mooi, breed strand, een krachtigen golfslag; zeewater, dat niet verontreinigd wordt door uitloozingen, breede duinen met bosschen doortrokken, daartusschen groene duin valleien vol geurige bloemen en op den achtergrond het liefelijke dorp Bergen, verscholen tusschen het nooge hout, met zijrt breede lanen, zijne vijvers, zijn schaduwrijke boschpaden Ons muziekcorps, dat zich altijd in de belang stelling der zomergasten mocht verheugen en zoo zeer bijdroeg tot vervroolijking van het dorpsleven, staat thans onder de beproefde leiding van den heer Joh. Beekman en heeft zijn eerste concert in dit seizoen reeds met succes gegeven. A.s. Zondagavond om acht uur zal het zich we derom in de Buiten-Sociteit doen hooien en er een fraai programma ten gehoore brengen. Het bestuur der sociteit hoodigt belangstellenden uit in den tuin te komen en er niet buiten te blijven staan. Het is toch veel gezelliger aan tafeltjes te zitten onder het genot van het hooren van goede muziek, dan langs den weg heen en weer te blijven drentelen of vóór den tuin stil te blijven staan. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Au Camp, pas redoublé. J. Werkman. 2. L'Aurore, ouvertureAug. Friebis. 3. Sur les montagnes, fantaisie pas toraleJ. Werkman. 4. Nelly, concertwals A. Rtilland 5. Marche Turque L. Guili.. PAUZE. 6. Le Semillant, pas redoublé. Z. Bajus. 7. Mignonnette, ouverture facile. J. Baumann. 8. Pensons d'Ardenne, polka voor pistonG. Polaster. 9. La fête triomphale, fantaisie G.Joh. v. Dam 10. Salut au Drapeau, marche J. de Wolf. Op het land is het goed, In het bosch is het beter, Maar wat Holland's kind Het meest bemint Is: Zoute wind! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Er is te Bergen gevonden: een rood met blauw gekleurd naaldenkokertje waarin een nikkelen doosje met potlooden, een barnsteenen sigarenpijpje in etui en een zilveren rozenkrans in etui. Verloren is: een bril, een wit zijden kinder muts met rooden rand, en een damesportemonnaie (krokodilkleur) met ƒ3, waaronder 1 tienstuiver stuk. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Bergen. (De Pensions zijn in alphabetische volgorde ge rangschikt.) Villa „Anthoniushoeve". Mej. J. P. Peck, van Bussum, 1 pers. Huize Agatha". Mevr. T. Pollones, van Amsterdam, 1 pers. Mej. Maas, 1 Huize „Aurora" (Russenplein). Mevr. Werdelmann, van Amsterdam, 1 pers. De Hr. en Mevr. W Pohle, Utrecht, '2 Mevr. Witske, Amsterdam, 1 De Hr. B. D. Brouwer, 1 J. C. Brouwer, 1 De heeren Samson, 2 Pension „Bergeroord". De Hr. A. W. Knetemann, van Haarlem, 1 pers. H. J. Donkers, Middelburg, 1 De Hr. P. M. Röthe, van Döbeln V Sachsen 1 pers. Fam. E. Bennetz, Amsterdam, 3 pers. Mej. L. Saaifranc, 1 Fam. L. Boom, Alkmaar, 4 Pension P. C. Baltus (Karei de Grootelaan). Fam. H. von Weiher, van Berlijn, 4 pers. Zuster L. Arntzenius, 1 Fam. Mevr. Ittmann, Utrecht, 3 Mej. J. Welsch, 's-Hertogenb., 1 Huize „Bregitta". Fam. Ensink, van Alkmaar, 7 pers. Schilthuis, Rotterdam, 8 Villa „Bartha". Fam. Chr. H. Pfeiffer, van Watergr.m., 5 pers. Pension „Duinoord", Fam. Th. Peppink, van Amsterdam, 3 pers. H. Witsel, 2 Villa „Erica". Mevr. H. Bergsmre- Mahlinger, van Wiesbaden, 1 pers- De Hr. en Mevr. M. Prins, Rotterdam, 2 Mevr. De Jong-Kalis, Den Haag, 1 De Hr. en Mevr. Kalis, 2 Villa „Eldorado". Fam. M. Schulman, van Amsterdam, 6 pers. Villa „Flora". Fam. A. van der Meulen, van Buiksloot, 4 pers- Villa „Galanthus" (Schoolstraat). Fam. H. Velthuijs, van Zaandijk, 4 pers- Pension „de Haemstede". Jhr. O. Reuchlin, van 's-Hertogenb., 4 pers Fam. van der Hart, Arnhem, 6 Mr. Kinderman, Den Haag, 3 Fam. Heemskerk Veeckens, Amsterdam, 5 Dames Binger, 3 Fam. Hülsmann, 2 Frl. M. Beyer, Godesberg, 1 Mevr. v. Wageningen, Den Haag, 2 Huize „Hanca". Mevr. Wed. I. C. Stuffers, van Utrecht, 1 pers. Mevr. S. v. Alphen de Veer, Bussum, 1 Mej. E. v. Alphen de Veer, 1 Jos. Kat, Amsterdam, 1 A. Stork, Baarn, 1 M. van Campen, Amsterdam, 1 A. van Assen, Groningen, 1 Pension „Holland". Fam. Selleger, van Nijmegen, 4 pers. Hamhuis, Amsterdam, 2 W. Schouten, Wormerveer, 4 J. C. Schouten, 6 Villa „Intra Nos". Fam. A. W. J. v. Dusseldorp, van Koog a. d. Z. 5 pers. Huize „Johanna". Fam. Kouveld, van Amsterdam, 2 pers. 3 3 1 3 1 Room, Hoorn Kuiper, Bad Münster, Ligtelijn, Amsterdam, Mevr. Hatz, Heemstede, Pension „Kennemeroord". Mej. E. de Koning, van Dordrecht, Hotel-Pension J. P. Kreb. Fam. Dr. Dünninghaus, van Siegen (Duitschland), 2 pers. De Hr. en Mevr. van den Bergh, Utrecht, Fam. Mevr. Zeggelink, Enschedé,- De Hr. en Mevr. H. J. v. d. Westeringh, Den Haag, Fam. v. d. Steeg, Scheemda, G. Kloosterboer,. Westerlee, 1 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1918 | | pagina 1