Hergensche Bad-, Duin- en Boschhode N.V. Bouoi Exploitatie Maatschappij „BERGEH flfltl ZEE". NHGENDE JAARGANG. - No. 7. ZATERDAG 20 JULI 1918. NANNES GORTER Langestraat Alkmaar. Redacteur-Uitgever: NIEUWSBERICHTEN. Vervolg Vreemdelingenlijst. TARrEF ZEEBADEN. STRANDSTOELEN. TENNISBAAN. Op Zondag 28 Juli, des namiddags 2.15 zal het kerkje te Bergen aan Zee worden ingewijd door Ds. van den Kieboom te Bergen en Ds. Creutzberg te IJmuiden. Daar het kerkje slechts 150 zitplaatsen bevat, kan de inwijdingsplechtigheid slechts door hen bijge woond worden, die schriftelijk daartoe uitgenoodigd zijn. in het natuurtheater, daartoe door den heer j. van Reenen welwillend ter beschikking gesteld, zal de bekende declamator Albert Vogel, die hier vroeger ook „Coriolanus" heeft gegeven, Dinsdagmiddag 6 Augustus „Koning Oedipus" voordragen. De inschrijvingen voor het concours hippique en spring-concours voor officieren en heerrijders, Zon dag 21 Juli te Alkmaar te houden op het teirein van de Kennemer Sportclub aan de Nieuwpoortslaan overtreffen de verwachtingen. Niet minder toch dan 74 paaiden zullen in den ring verschijnen, terwijl voorts nog ter opluistering zesspannen, vijfspannen, vierspannen en tandems voorgereden zullen worden. De nieuwe directeur van de Rustende Jager" volgt de lijn die de vroegere directie van dit café restau rant met zooveel succes getrokken heeft door het organiseeren van zomervermakelijkheden. Woensdag avond bijv. was het er stampvol toen Willy Corsari in de voorzaal op verzoek haar Fransche, Duitsche en Hollandsche liedjes zong. Zij had met haar beschaafden zang en artistieke voordracht natuurlijk veel succes en het warm applaus bewees wel hoe het publiek haar prestaties waar deerde. 26 Augustus treedt zij nogmaals op. Voor a.s. Woensdag, 24 Juli, isThommy Thomsen, de bekende zanger van het theater Pisuisse, geën gageerd. Omstreeks 5, 9, 10 en 11 uur treedt hij op met ballades en rag-times aan de piano. Doch ook in de tooneelzaal zal er, gelijk wij reeds met een enkel woord hebben vernield, genoeg te doen zijn. 30 Juli komt Emiel Hullebroeck, 5 Augustus Louis Davids en Margy Morris, allen Amsterdammers welbekend, 3 en 17 Augustus goochelt Wil van Houten des middags voor de kinderen, maar ook groote menschen zullen zich best amuseeren, 10 Augustus treedt de Egmondsche kunstkring op, 15 Augustus verschijnt Jean Louis Pisuisse ten tooneele, 21 Augustus Koos en Cees Speenhoff, allen artisten van wie we zeker weten dat zij ons een aangenamen avond zullen bezorgen. Het zal dus dezen zomer in „de Rustende Jager" weer even gezellig worden als vorige jaren! De Egmondsche Kunstkring onder leiding van Mr. Paul van Sonsbeeck en Ernst Krauss heeft voor zijne kunstavonden te Bergen aan Zee en Bergen Binnen zich de medewerking verzekerd van mevrouw Hovyd Krauss—Adema, zangeres (sopraan) mevrouw Willy van Sonsbeeck—Hommes, zangeres (alt), Gillis Wolthers, pianist, Henri Brondgeest, declamator, Marjon Gray, danseres, Leo Kok, pianist, Terese Barmna, zangeres (sopraan), Joan Lulofs, zanger (baryton), Josephine Lulofs, pianiste e. a. In het Bachconcert, te geven door de Egmondsche Kunstkring op 26 Juli in de Herv. Kerk te Bergen- Binnen komen ter uitvoering: orgel (Alex de Jong) praeludium es-dur, adagio e-mol, choraalvorspiel Herzlich tut mich verlangen, fantasie c-dur; zang: (mevrouw Hovyd Krauss- Adema, sopraan) aria uit de I fingscantate, Drei geistliche Liederbas (Max Kloos): Recitatief en aria uit de cantate 104, Zwei geistliche Lieder. Men zendt ons de door de Ned. Vereeniging voor lokaal spoorwegen en tramwegen voor 't eerst uit gegeven officieelen reisgids der voornaamste Neder- landsche tramwegen, waarin de laatste wijzigingen der tramdienstregelingen, veroorzaakt door de op nieuw ingevoerde beperkingen in zake de kolen- rantsoeneering, nog zijn opgenomen. Een practische gids, die, nu de vacanties zijn begonnen, dikwerf zal geraadpleegd worden In de Groote Kerk te Alkmaar zullen onze tijdelijke zomergasten Woensdagmiddag a.s. een kerkconcert kunnen bijwonen, waar zich Tilly Koenen en Louis Robert zullen doen hooren. Reeds tien jaar mochten beide solisten zich met hun heerlijke gaven op de keikconcerten doen hooren; hoeveel verrukking hebben zij steeds verschaft! Tilly Koenen met haar klankrijk en machtig orgaan en sublieme voordracht, Louis Robert met zijn schitte rend orgelspel en schoone begeleiding der zang. Duizenden hebben zij in dien tijd aan zich verplicht en van hun kerkconcerten ging steeds een roep uit als van het schoonste wat deze kunst vermocht te geven. Nader vernemen wij dat het programma dat Tilly Koenen en Louis Robert ten gehoore zullen brengen, bevat liederen van Haendel, Bach, Frank la Forge| Messager, Vercjj, Constant van de Wall en Ph. Loots. Orgelwerken van Bach, César Franck en Dubois. In den boekhandel van den heer Otto de Waal, Koorstraat te Alkmaar, zijn kaarten en tekstboekjes te verkrijgen. Villa „Paulina". Fam. Prof. C. Feldmann, van Delft, Villa „Primula". Fam. Prof.J. D. v. d. Waals, van Amsterdam, Villa „Shanti". Mevr. Redelé-v. d. Hoeven, van Rotterdam, Villa „Spoorklok". Fam. Mevr. Dr. Westerhuis, van Leeuwarden, Villa „Ulysses". Fam. W. Michiels v. Kessenich, van Roermond, Villa ,,'t Westerlicht". Fam. Joh. de Looper, van Hilversum, Vila „de Wjjde Blik". Fam. J. G. Hagemeijer, van Hilversum, Villa „De Zeedroom". Fam. Mr. V. van Peski, van Rotterdam, Villa „De Zeemeeuw". Fam. J. van Vlijmen, van Amsterdam, Villa ,,'t Zonnehuis". Fam. Mej. B. Kraijenhoff v. d. Leur, van Amsterdam, Burgerweeshuis Duitsche Ferien Kolonie Koloniehuis „Jong Nederland" 6 pers. 7 pers. 4 pers. 6 pers. 7 pers. 9 pers. 10 pers. 7 pers. 7 pers, 7 pers. 52 pers. 43 34 Totaal 1431 pers. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Te Bergen is verloren: een wiel van een kin derwagen, een doublé bril in étui, een rood zijden kindermutsje, een lila sjaal, een zwart kinderschoentje, een wit kinderschoentje, een pakje inh. gele schoen doek en twee paar veters, een paar klompen en twee blauwe broeken, een zwarte kanten sjaal. Er is gevonden: een zwart damestaschje inh. portemonnaie, kwitanties en zakdoekjes, een honden zweep, een knot sajet. Inlichtingen te bekomen ter gemeente-secretarie. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ruïne Kerk). Zondag 21 Juli voorm. 10 uur: Ds. van den Kieboom. ELIM. Zondag 21 Juli v.m. 10,30 zal de dienst in kapel „Elim" vervuld worden door Ds. J. Hoogenraad uit Leiden. ROOMSCH-KATH. KERK. Zondag 21 Juli H.H. Missen te 7 uur, 8V2 en 10 uur. Onder de H. Mis van 8V2uur kan een ieder tegen betaling van het gewone plaatsengeld een nog niet bezette plaats innemen. Voor en na de H.H. Missen van 7 en 8V2 uitreiking der H. Communie; 2 uur de Vespers. Door de week de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Donderdagavond 7 uur Lof. Zaterdag namidd. van 5 uur af biechtgelegenheid. Ook dagelijks voor en na de H.H. Missen. Tot 12 uur des voormiddags is het voor heeren verplicht in costuum te baden, na 12 uur des middags naar verkiezing in costuum of zwembroek. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzelfden persoon gebruikt worden. 1 Heerenbad met volledig costuum en handdoekf 0.60 1 Heerenbad met zwembroek en handdoek. - 0.45 1 alleen met handdoek - 0.40 1 Damesbad met volledig costuum en handdoek- 0.60 1 Damesbad alleen met handdoek - 0.40 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek- 0.30 1 Kinderbad alleen met handdoek - 0.20 Abonnementskaarten voor: 10 Heerenbaden met volledig costuum en handdoek- 5.75 10 Heerenbaden met zwembroek en handdoek - 4.25 10 alleen met handdoek 3.75 10 Damesbaden met volledig costuum en handdoek- 5.75 10 Damesbaden alleen met handdoek - 3.75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek- 2.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek - 1.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zjjn voor een volgend jaar NIET meer geldig. Onder kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden 10 jaar. Tevens zijn extra handdoeken verkrijgbaar tegen 10 cent per stuk. Een stoel per twee uur of korter f 0.15 „dag- 0.45 week- 1.75 maand- 6. seizoen- 12.50 Voor het hebben van een ligstoel op het strand, per maand- I.— Uurkaarten verkrijgbaar tegen 50 cent. DE BADDIRECTIE. Badgasten! Indien gij, naast Uw lichamelij'ke ontspanning, ook geestelijk genot wilt smaken, wordt dan een trouw bezoeker van onzen Algemeenen Boekhandel, waar dagelijks de nieuwste uitgaven op elk gebied zoowel binnen- als buitenlandsche, te vinden zijn. OTTO DE WAAL, Boekhandel voorheen P. Kluitman Langestraat hoek Koorstraat (nabij de Groote Kerk) ALKMAAR.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1918 | | pagina 1