Bergensche Bad-, Duin- en Boschhode NEGENDE JAARGANG. - No. 10. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1918. Redacteur-Uitgever: C. NANNES GORTER Langestraat No. 55, Alkmaar. Dit Nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. NIEUWSBERICHTEN. Een verblijdend bericht voor de jeugd! Door de Baddirectie is besloten Zaterdag 17 Augustus de zoo algemeen gewaardeerde fortenwedstrijden te houden, die ieder jaar grooter deelname en succes brengen. Met het oog op den waterstand aan zee, moet vroeg begonnen worden, n. 1. om 9 uur; de jongelui uit Bergen-Binnen moeten dus niet de eerste tram naar Bergen aan Zee komen. De deelnemers en deelneemsters kunnen zich van af heden tegen betaling van 25 cents inleggeld laten inschrijven ten kantore van de Baddirectie aan de van Hasseltstraat. De kinderen zullen in groepen van ten hoogste acht aan de wedstrijden mogen deelnemenzij worden verzocht zich zooveel mogelijk van te voren tot zulk een groep van acht aan te sluiten. Er zullen eerste prijzen worden toegekend aan de bouwers (sters) der sterkste forten. In verband met de moeilijkheden om de benoodigde ballen te bekomen en het feit, dat niet meer dan twee banen beschikbaar zijn, kunnen aan de tennis wedstrijden, die Donderdag onder groote belang stelling te Bergen aan Zee begonnen zijn en 11 Augustus eindigen, ditmaal alleen badgasten meedoen. Ten bewijze dat de liefhebberij desondanks groot is, kunnen wij mededeelen, dat 53 personen aan de wedstrijden deelnemen. Voor heeren enkel spel heb ben 22 badgasten ingeschreven, voor dames enkel spel 15, voor heeren dubbel spel 14, voor dames dubbel spel 7 en voor gemengd dubbelspel 16. De wedstrijden staan onder leiding /an den heer H. D. A. van Reenen te Bergen aan Zee. In een volgend nummer hopen wij het resultaat van deze belang wekkende wedstrijden, waarvoor fraaie prijzen zijn uitgeloofd, mede te deelen. Door den Nederlandschen Roeibond, daarbij ge steund door de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging, wordt Zondag 18 Augustus een groot roeifegst ge- orga iseerd op het Noord-Hollandsch Kanaal te Alkmaar. Dit is een buitenkansje op het vacantie- programma van onze jongelui! Wij twijfelen niet of velen zullen dezen roeidag, waarvoor een bijzonder fraai programma is samengesteld, bijwonen. Er is een Eere-comité benoemd, bestaande uit de heeren G. Ripping, voorz., dr. A. C. Antusch, mr.J. P. Bosman, dr. J. M. van Dam, ir. A.'L. de Gelder, dr. C. A. H. L. Greebe, mr. C. van Lookeren Campagne, J. R.v.d. Moer en A. Versteege. Het programma bestaat uit twee afdeelingen: steilroeien en snelroeien. Onder deze laatste afdeeling bevindt zich een nummer 8 riems sloepen, geroeid door padvinders en scholieren. Premies worden uitgeloofd voor de ploeg dezer jongens, die den grootsten afstand roeiende hebben afgelegd om dezen roeidag bij te wonen. De jury voor het stijlroeien bestaat uit de heeren J.J. Blussé, dr. B. Borneman en G. A. Abendenon. Kamprechter voor het snelroeien is de heer Blussé. De wedstrijden worden gehouden nabij de werf „Nikolaas Witsen", op welke werf van de heeren W. F. Stoel en Zn. gelegenheid tot bootberging bestaat. Door den heer mr. J. P. Bosman, directeur dtr „Alkmaar Packet", is de fraaie salonboot „Alkmaar" aangeboden als algemeene verzamelplaats; zij ligt gemeerd aan het gereserveerde terrein en er is een buffet aan Boord. Teneinde het voor de zomergasten en de Bergenaren die dezen roeidag willen bijwonen, gemakkelijk te maken, zijn kaarten voor het gereserveerde terrein en de salonboot „Alkmaar" a een gulden verkrijgbaar gesteld in den Bergenschen Kunsthandel van den heer P. J. Brouwer. De regelingscommissie voor deze wedstrijden be staat uit de heeren C. A. Conijn, voorzitter, M. Albert de Lange, secretaris, P. KoolJCz., penningm. A. M. van Deventer, W. F. Stoel en R. H. Reeling Brouwer. Er zal aan het slot een demonstratie ge geven worden in het redden van drenkelingen, door de Amsterdamsche vrijwillige brigade tot redden van drenkelingen. Er zal dus heel wat te zien en sportief te ge nieten zijn De heer Albert Vogel heeft geboft! Nadat het ongeveer den geheelen morgen geregend had, klaarde de lucht tegen één uur op en toen de begaafde kunstenaar precies op tijd, half drie, zijn voordracht van „Koning Oedipus" in liet natuurtheater, welwilend door burgemeest' r van Reenen ter beschikking gesteld, begon, was het prachtig zomerweer en moesten zelfs de parasols op, om de dames tegen de zon en de misschien te sterken wind te beschermen. De belangstelling van het publiek was door de aanvankelijk slechte weergesteldheid niet zóö groot als bij vroegere voordrachten van den reeds hier populairen kunstenaar, doch het honderdtal zomer gasten, dat aanwezig was, heeft de voordracht van het begin tot het einde onder ademlooze stilte aangehoord Vogel was tot het laatst prachtig bij stem, en heeft het aangrijpende drama door zijn kleurrijke vertolking in Grieksch costuum volkomen tot zijn recht doen komen. Hij scheen aan het eind onvermoeid en moest door het aanhoudend en hartelijk applaus nog eens terugkomen, voor welke hulde hij met een passend armgebaar dankte. Vogel heeft het drama bijna onverkort gegeven; alleen in het laatste bedrijf werd sterk gecoupeerd, hetgeen het geheel echter geenzins schaadde. Bij zijn meesterlijke creatie paste de welluidende vertaling van Dr. van Herwerden bijzonder. Jammer dat zoo vele leerlingen der middelbare scholen deze voorstelling hebben verzuimd bij te wonen! Een onzer zomergasten, die reeds herhaaldelijk te Bergen vertoefde, had haar broche verloren en las in onze bekende rubriek dat het gevonden was. Hoe verheugd zij was het kleinood, waaraan zij veel waarde hechtte, weer in haar bezit terug te hebben, laat zich moeilijk beschrijven. Zij verzoekt ons echter eens openlijk dank te be tuigen aan onzen gemeente-veldwachter van der Kerk, die zich voor deze rubriek steeds zeer veel moeite geeft, hetgeen wij bij dezen gaarne doen. Wat heeft de jeugd bij de goocheltoeren van Wil van Houten in de tooneelzaal van „de Rustende Jager" oprecht genoten! Met stralende oogen volgden de jongens en meisjes er was geen plaatsje onbezet! de toeren van den grooten toovenaar, die ook deze voorstelling weer op uiterst beschaafde wijze leidde, nu en dan kwinkslagen ten beste gevend die daverende lachsalvo's in d; zaal tengevolge hadden. Wat wel de mooiste toer was? Wij weten het niet, maar ge- looven niet ver van de waarheid te zijn, als de pannekoek-bakkerij in den hoogen hoed met behulp van Kaatje de keukenmeid en den kleinen kok wel een der gelukkigste momenten van den middag was. Volgens de jongens, die in onze buurt zaten was het vertoonde „reusachtig". A.s. Zaterdagmiddag, 17 Augustus, komt Wil van Houten terug met een ander programma! Door Bergen's Harmonie zal op Zondag 11 Augustus а.s., 's avonds 8 uur in de Buitensocieteit het vol gend programma ten gehoore worden gebracht: 1. Le Semillant, pas redoublé. Z. Bajus 2. Nelly, concert wals,A. Rutland 3. L'Aurore, ouvertureAug. Friebis 4. Pinson d'Ardenne, polka v. piston G. Polaster 5. Sur les Montagnes, fantaisie pas torale J. Werkman PAUZE Au Camp, pas redoublé J. Werkman 7. Mignonnette, ouverture facile. J. Baumann 8. La Fête Triomphale, fantaisie G. Joh. v. Dam 9. Salut au Drapeau, marsch J. de Wolff 10. Poutpourri Populaire No. 7. G. Renaud. Dat de nieuwe directeur der „Rustende Jager" de kunst verstaat niet alleen voor een enkelen avond, doch ook voor een geheele week een goed pro gramma samen te stellen, bewijst wel hetgeen men daaromtrent in de advertentie-pagina kan vinden. Hier willen wij nog met een enkel woord wijzen op het wederoptreden van Louis Davids en Margy Morris na hun herstel op Maandagavond, de komst van Hein Raven op Dinsdagavond en het optreden van Pisuisse met Hemsing op Donderdagavond. Een buitengewone avond zal echter Woensdag 14Augustus worden. Dan toch zullen de meest bekende artisten van de Ned. Opera te Amsterdam in „de Rustende Jager" te hooren zijnin costuumNiemand anders dan Faniella Lohoff, Jules Moes, Ed. v. d. Ploeg en Wm Harmans zullen uitvoeren de eerste acte van „de Troubadour", de derde acte van „Aïda" en de eerste en laatste acte van „Faust". Dit belooft inderdaad de glansrijkste avond;'van het seizoen te worden. Wij raden daarom aan: be spreekt plaatsen! Door de ziekte van Louis Davids en Margy Morris, konden zij verleden week niet optreden en kwam in hun plaats de heer Jules Moes. Het was toen al vol in de zaal; zeker zal het dus Woensdag nog veel drukker worden en om die teden is plaatsbespreken zoo wenschelijk. Op een aanvrage aan de directie der H. IJ. S. M. om des avonds extra trams te laten rijden, is, naar wij tot onzen spijt vernamen, afwijzend beschikt. In den Bergenschen Kunsthandel houdt de be kende etser en schilder J. M. Graadt van Roggen deze week eene tentoonstelling van zijn werken. Er is een prachtcollectie bijzonder artistiek wer kvan onzen begaafden en hoogst talentvollen dorpsgenoot te be wonderen. Men verzuime toch vooral niet er een kijkje te gaan nemenDe toegang is vrij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Er is te Bergen verloren: een donkerbruine damesportemonaie met koperen knopje, inhoudende 3 zilverbons, kleingeld, postzegels en sleuteltje^ een bruin gevlekte portemonaie, inhoudende 3 zilverbons, eenig kleingeld en visitekaartje; een bruin gevlekt zeemlederen hondje; een wit zijden sjaal met franje; een stemvorkeen slappe witte dameshoed met bruine rand; een poitemonaie, inhoudende 2.30 en ean sleuteltje; een groen lederen portefeuille, inhoudetflft: 50 cent; een zilveren broche met lila steen; een groen damestaschje; een bruin lederen portemonaie, inhoudende 2 zilverbons en eenig kleingeld; een gekleurd taschje; een broche in den vorm van een rekketje; een grijs kindermanteltje; een broche met paarschen steen; een kapspeld; een zwarte dames portemonaie met platte groene stok met verguld bandje; een wit linnen handwerk, half afgewerkt; een granaten halsketting met gouden slot; en een blauwzijden taschje, inhoudende portemonaie met eenig kleingeld en brief. Gevonden is: een portemonaie met een zilver- bo'n van een gulden; een handwerk (terug te be komen bij dames de Bruljn, pension „de Meidoorn") Te Bergen aan Zee is ge vonden: een rood zijden kindermutsje. Inlichtingen te bekomen ter secretarie te Bergen. Te Bergen aan Zee is verloren: een gouden meisjesarmband (inl. te verstrekken aan Mr. A. M. de Lange te Alkmaar) en een stuk van een manchet knoop, bestaande uit een perlemoer plaatje in platina gevat, waarin een diamantje (inl. te verstrekken aan den heer C. F. Zeiler). PREDIKBEURTEN. BERGEN AAN ZEE. Zondag 11 Augustus, $es namiddags 2.15 treedt in het Kerkgebouw op Prof. Dr. Pont Luthers, Hoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1918 | | pagina 1