Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode NEGENDE JAARGANG. - No. 13. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1918. L Redacteur-Uitgever: C. NANNES OORTER - Langestraat No. 55, Alkmaar. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel, Den Lezer heil! Uittreksel uit de Algemeene Politieverordening der gemeente Bergen (N.-H.) Hoewel het zomerseizoen nog niet geheel ten einde is, staken wij, der gewoonte ge trouw, met 1 September de uitgave der Bad- bode en is de verschijning van dit nummer tevens de laatste van het seizoen 1918. Ondanks de benarde tijdsomstandigheden en distributiemoeilijkheden, zijn dezen zomer nog een paar duizend vreemdelingen naar Bergen en Bergen aan Zee getogen om aldaar na drukken en gestadigenen arbeid rust en ontspanning te zoeken. Het eindcijfer wijst slechts enkele honderden minder aan dan verleden jaar. Wij mogen dus dankbaar gestemd zijn, dat Badplaats en Tuindorp wederom be wezen hebben een groote aantrekkingskracht te bezitten voor hen, die een bovenal rustig zomeroord aan zee en in de bosschen ver kiezen boven een badplaats waar vermake lijkheden en pretjes van allerlei aard den boventoon voeren. Voor een gepaste afwisseling wordt trouwens te Bergen aan Zee door tennis wedstrijden, strandfeesten en gezellige avon den in „Hotel „Nassau-Bergen" zorg ge dragen, evenals dit te Bergen voorat geschiedt in het café-restaurant „De Rustende Jager", dat onder zijn nieuwen directeur goed is geëxploiteerd. Tevens is het een verheugend teeken, dat de vele bezwaren, die uit den aard der zaak bij het bouwen van nieuwe woningen moesten ondervonden worden, alle glansrijk zijn over wonnen, zoodat nieuwe gasten en bewoners hier hun passende verblijven kunnen vinden. Wij blijven dan ook de toekomst vol ver trouwen tegemoet gaan en hopen van harte, dat spoedig de zoo vurig begeerde vrede moge gesloten worden, opdat Bergen en Bergen aan Zee zich zullen kunnen blijven ontwikkelen en eenmaal worden, wat ons geestesoog ziet, de parel in de rij der Ne- derlandsche Noordzeebadplaatsen, dank zij de energieke wijze, waarop de stichters blijven voortwerken aan hun levensdoel, de bijzonder gunstige ligging en de zeldzame natuurpracht, die hiermede zoo harmonisch samengaat. Blijkens de in dit nummer gepubliceerde vreemdelingenlijst is er nog een groot aantal zomergasten aanwezig, wèl een bewijs, dat het scheiden moeilijk valt. Dit scheiden zou in het geheel niet behoeven te geschieden, als vele onzer tijdelijke gasten nog eens vaste bewoners werden en hier voor goed hun anker lieten vallen! Voorloopig zouden wij hun, die niet op een paar dagen behoeven te kijken, willen aanraden nog eenigen tijd in ons midden te blijven. Juist de maand September levert, als 't weer een beetje medewerkt, zulke prachtige dagen op om van de October- maand, die aan bosch en duin zulke schit terende kleuren en tinten weet te geven, maar te zwijgen. Men bedenke dit wel én vertrekke niet te spoedig omdat anderen óók gaan die afwezigen hebben ongelijk. Wie eenmaal een Septembermaand aan ons strand en in de bosschen heeft doorgebracht, weet, hoe ver rukkelijk juist zulk een maand wezen. kan. Ten slotte brengen wij bij dezen een woord van vriendelijken dank aan allen, die ons steunden in ons streven, de Badbode aan haar doel te doen beantwoorden en-richten een dringend verzoek tot hotel- en pension houders om hun medewerking niet te ont houden bij de samenstelling eener nóg vol lediger bijgehouden vreemdelingenlijst dan tot hiertoe het geval was! HOOFDSTUK VIII a. Gebruik der Zeebaden en van het Strand. Art. 49 b. Het is verboden: 1. onder de gemeente Bergen in zee te baden, van de Zuidelijke grens der gemeente Bergen op het strand af, tot 400 meter noordwaarts van strandpaal 33 zonder gebruikmaking van badkoets of badtent; 2. onder de gemeente Bergen in zee te baden zonder gebruikmaking van zwembroek of badcostuum 3. zich op het strand te begeven in zwem broek of badcostuum, tenzij voorzien van badmantel 4. in zee te baden buiten de plaatsen, daar toe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen. Art. 49 c. Het is verboden: 1. bij stormweer of sterken wind in zee te baden of met pleiziervaartuigen in zee te gaan, wanneer zulks door Burgemeester en Wethouders met het oog op levens gevaar is verboden; 2. badkoetsen in zee te brengen, zwem broeken, badcostuums of badmutsen af te geven, wanneer bovengenoemd verbod is uitgevaardigd. Art. 49 d. Het is verboden: 1. Stoelen, tenten, kramen, vaartuigen of netten op het zeestrand te plaatsen; 2. visschen, schelpen of garnalen te visschen op de plaatsen door Burgemeester en Wethouders voor baden aangewezen. Dit verbod is niet van toepassing op hem, die het .strand pacht, of op hem, die van den pachter daartoe vergunning heeft ge kregen. Art. 49 e. Het is verboden de standplaatsen, door Burgemeester en Wethouders voor baden aangewezen, met ezels, muilezels, paarden, wagens of eenig voertuig te berijden. Dit verbod is niet van toepassing op be stuurders van rij- of voertuigen, bestemd tot gebruik bij, of behoorende tot de badinrich tingen. Overtreding van het bepaalde in de artt. 49 b., 49 c., 49 d., 49 e., wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 20.— Burgem. en Weth. van Bergen, J. VAN REENEN, Burgemeester. J. SWAAN, Wethouder. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Te Bergen is gevonden: een rozenkrans in groen étui, een mes, een paar gele militaire hand schoenen, nog een mes, een klein bruin ledig porte- monnaietje, een pakje, inhoudende een fietsketting en as, een vier streng bloedkoralen kinderarmband, met gouden slot, een lorgnet in zwart étui, een defecte sleutelring waaraan eenige sleutels, waar onder een sleutel met touwtje, drie paar kinder- gymnastiekschoentjes, een bos sleutels in ring, een badmuts, een lorgnet, een gouden zegelring (aan het strand), een belletuigje en een gouden broche waarin initialen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1918 | | pagina 1